Narciarstwo alpejskie

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Duche » 21 Lut 2010 13:46

Tina Maze - ta dziewczyna sprawiła, że wczorajszy dzień nie był zły :) Skakałem przed telewizorem, gdy zobaczyłem, że ma medal. Cholernie się cieszyłem. Stawiałem na nią i Tina mnie nie zawiodła. Super, super. Ta niesamowicie ładna i przesympatyczna dziewczyna sprawiła mi tyle radości co dwaj Rosjanie wygrywający sprint w biegach. Jeszcze raz brawo Tina :)

Image

Image

Image

Image
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Pietrol » 21 Lut 2010 17:56

No śliczna dziewuszka śliczna . Dzisiaj mocno licze na kolejny medal Svindala . O złoto będzie trudno ale coś może ugra . Fajnie jakby złoto powędrowało do Millera . Gorąco mu tego życze :D
Awatar użytkownika
Pietrol
Junior młodszy
 
Posty: 50
Rejestracja: 16 Lut 2010 22:49
Miejscowość: Starachowice

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 21 Lut 2010 23:05

Haha kocham Vancouver. Złoto dla Bode Millera :wink: :wink: :wink: Nareszcie kowboju! Teraz mam pewność, że sprzedałam duszę siłom nieczystym :lol:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez RakuNH » 21 Lut 2010 23:15

To chyba jedyny sportowiec zagraniczny któremu mocno kibicuje a wszystko za przejazd na jednej narcie. Dodatkowo dochodzą baletowe figury w co drugim przejeździe :D Jest dobry wariat. Fajnie że ma już medal każdego koloru a coś mi się wydaje że to nie koniec.

a tak odbiegając od zawodnika to miażdży mnie ten krzykacz amerykański. Inni tak dobrego nie mają :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Duche » 21 Lut 2010 23:21

Brawo Bode. Pomyśleć, że rok temu o tej porze kończył karierę :D

Co do tego pokrzykiwacza, to rzeczywiście Amerykanie mają najlepszego. Ale mnie podoba się też taka babka od Austriaczek, która ma taki niski głosik i tak zawsze fajnie dodaje otuchy swoim zawodniczkom ;)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez damian940915 » 23 Lut 2010 15:16

Nigdy nie byłem jego fanem, ale cieszę się że zdobył złoto, bo mu się należało za całokształt.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez dan » 23 Lut 2010 15:30

Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez markos7207 » 23 Lut 2010 23:11

No i kolejne dwa medaliki na szyjach Wikingów :D , Kjetil i Aksel pojechali super(zwłaszcza Jansrud) ale troszkę zabrakło na Jankę.
Czyli Svindal wyjedzie z Kanady z kompletem medali w trzech kolorach, a powinien być jeszcze jeden w superkombinacji ale leniowi nie chce się trenować slalomu :wink:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez karlos » 24 Lut 2010 00:11

dan napisał(a):http://sport.onet.pl/imprezy/vancouver-2010/skandaliczna-decyzja-na-stoku,1,3181652,wiadomosc.html

No cóż lepiej było wysłać turystów Ligockich czy większość z naszych panczenistów. Ja jestem zdania, że jak mamy wysyłać reprezentantów bez szans na medal, to właśnie w najpopularniejszych dyscyplinach takich jak narciarstwo alpejskie, a nie w tych egzotycznych.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Pietrol » 24 Lut 2010 00:28

Popieram . Dzisiaj w Slalomie Gigancie mieliśmy 102 zawodników z krajów mega egzotycznych a zabrakło Polaka . A co do klanu Ligockich to powiem tak : kto krzyczy najgłośniej ten jest najsłabszy
Awatar użytkownika
Pietrol
Junior młodszy
 
Posty: 50
Rejestracja: 16 Lut 2010 22:49
Miejscowość: Starachowice

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez RakuNH » 24 Lut 2010 00:35

Może zastosujmy większą przenośnie. Krowa która dużo ryczy, mało mleka daje! Muuuu :wink:

Ale powiedzmy sobie szczerze że panowie jeżdżą na tragicznym poziomie. Chyba lepiej jakby Karasińska pojechała niż jakiś nasz alpejczyk.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Duche » 24 Lut 2010 00:37

No i Carlo ma swój medal, wreszcie. Do tytułu mistrza świata w gigancie dorzucił złoto olimpijskie. Brawo Ice Man! Jednak ja mimo wszystko uważam, że Janka ma większy potencjał do zjazdu i supergiganta niż do samego giganta, bo wiadomo, że do slalomu to on się raczej rwał nie będzie, podobnie jak np. Svindal. Świetnie rozwija się jak na razie kariera Carlo i miejmy nadzieje, że nadal będzie się rozwijała. Fajnie by było, jakby jeszcze wygrał w tym sezonie PŚ. A jak się teraz nie uda, to w przyszłym roku na pewno :)

Brawo Norwegowie. Jansrud pojechał świetny drugi przejazd. Fajnie, że zdobył ten medal. W tym sezonie zaczął jeździć coraz lepiej, już przed igrzyskami świetnie spisywał się w Kranjskiej Gorze, więc należało go stawiać w gronie faworytów, choć raczej większe szanse dawano takim zawodnikom jak Cuche, Raich, Blardone czy Ligety.

Svindal obok Millera to jak na razie największa gwiazda wśród alpejczyków. Zobaczymy czy Bode zdobędzie 4. medal w slalomie. Nie obraziłbym się ;)

No i co najważniejsze prócz złota dla jednego z moich ulubieńców - brak na podium Austriaków. Jakie to piękne uczucie :D
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez markos7207 » 24 Lut 2010 08:25

RakuNH napisał(a): Krowa która dużo ryczy, mało mleka daje! Muuuu :wink:

Protestuję ! Moje krowy są tego najlepszym przykładem, dużo ryczą i dużo mleka dają :lol:

Tak Duche, nie ma to jak zobaczyć suksesy Norwegów i porażki zadufanych Austriaków :wink: .
A nasze narty alpejskie jeszcze żyją, bo ja myślałem że to już trup... :(
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez RakuNH » 24 Lut 2010 12:25

To się ciesz że masz posłuszne i dobre jałówki czy tam krasule :lol:

Norwegowie faktycznie pojechali świetnie ale niestety Janka ich pogodził :wink: W drugim przejeździe zmiażdżył Guay :shock: Miał drugi czas przejazdu , minimalnie przegrał z Jansrudem, ale u góry już nie miał sobie równych. Przez chwilę myślałem że ominął kilka bramek u góry bo ta przewaga nad rywalami była aż niemożliwa :shock: Z 29 miejsca awansował na 16.


Dziś jedzie Gąsienica-Daniel z niezłym 30 numerem. Trasa powinna być jeszcze dobra a Agnieszka nieźle się tu spisuje więc liczę na 20.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Janko10 » 24 Lut 2010 21:13

Gąsienica-Daniel mniejwięcej jak zwykle: wyleciała. :|
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez RakuNH » 24 Lut 2010 21:15

Czas na 1 punkcie miała średni w okolicach 20... Liczyłem że sobie spokojnie dojedzie skoro już tyle razy objeżdżała te trasy a tu z 30 wypadły chyba dwie zawodniczki. Gąsienica-Daniel i Vonn która postawiła wszystko na jedną kartę :roll:

Szkoda gadać. :roll:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 25 Lut 2010 01:16

Nie ma to jak wypadać z trasy w dobrym towarzystwie :lol: Jednak szkoda mi Agnieszki, miała fatalną widoczność.
Za to po Vonn zawsze można się spodziewać dwóch wariantów: albo dojadę do mety i będę na podium, albo pozjeżdżam sobie po trasie na czymś zupełnie innym niż narty :lol: I chyba za to ją lubię :wink:

Szkoda mi też Mancuso (która zresztą popłakała się gdy zobaczyła swój rezultat), musiała przerwać swój przejazd i wrócić na start. Niestety trasa była już tak zryta, że Julia nie miała szans na dobry czas. Za to popisywała się w przerwie swoimi możliwościami wokalnymi (niech już lepiej zjeżdża!).
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez dan » 25 Lut 2010 16:10

Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Kacpero221 » 25 Lut 2010 19:44

A tymczasem trochę niespodziewanie w supergigancie kobiet wygrała Viktoria Rebensburg :) Maze 2., Goergl 3. Lepszego podium nie mogłem sobie wyobrazić...
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez damian940915 » 25 Lut 2010 21:15

Kacpero221 napisał(a):A tymczasem trochę niespodziewanie w supergigancie kobiet wygrała Viktoria Rebensburg :) Maze 2., Goergl 3. Lepszego podium nie mogłem sobie wyobrazić...


W slalomie gigancie. A poza tym z a Rabensburg to naprawe spora niespodzianka. Myslałem, po pierwszym przejeździe, że wygra Zeller.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości