Narciarstwo alpejskie

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Duche » 28 Lut 2010 14:41

Austriacy bez medalu, jakie to piękne uczucie :) Najbardziej cieszy mnie brak medalu dla Raicha i to, że na przyszłych igrzyskach już pewnie nie będę go musiał oglądać. Mam uczulenie na tego gościa :P
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez ssonicsl » 28 Lut 2010 14:55

A mi Beniego trochę żal. Zrobił się z niego bardzo wszechstronny zawodnik, niestety coś za coś. Rzadko już wygrywa.

Razzoli uratował honor włoskim alpejczykom (chociaż we wcześniejszych startach przegrywali medale jedynie o setne części sekundy) i w ogóle sportowcom. Poprzednie IO 11 medali w tym 5 złotych. Straszny spadek zanotowali.

Równy Kostelic i wielka niespodzianka w postaci szweda. Złamanego grosza bym na niego nie postawił.

Podsumowując: zaskakująco dobry start hey hey hey USA, dwa cudowne medale dla Tiny Maze, klęska Austriaków i królowa Riesch. Tyle chyba zapamiętam.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Duche » 28 Lut 2010 16:51

LIndsey mówi, że jest zadowolona, ale mnie coś się wydaje, że to tylko dobra mina do złej gry. To miały być jej igrzyska, a ma tylko jedno złoto i brąz w super gigancie, w którym także powinna zdobyć złoto. W kombinacji także powinna mieć medal, ale niestety robi się z niej trochę taki Miller - niby umiejętności slalomowe duże i potencjał jest, ale jednak zbyt często slalomów nie kończy. Gorąca głowa :P

Ciekawe czy w Ameryce większy rozgłos w mediach zdobyły dwa medale Lindsey czy może wielki powrót Mancuso? Obstawiam, że to drugie ;)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez zdzichu » 28 Lut 2010 17:25

tak własnie napewno odczuwa niedosyt napewno nastawiałą sie na wiecej niz dwa medale lubie ją to moja ulubiona alpejka ale mocno mnie wkurzała tymi wypadnieciami z trasy rozumie raz drugi ale nie trzeci a szkoda bo miała potencjał na kilka medali
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez RakuNH » 28 Lut 2010 17:29

Mimo wszystko jak ktoś zdobywa złoto to nie można mówić o jakimś dużym zawodzie. Na pewno mogła liczyć na więcej ale ma dwa medale i w tym złoty czyli jakoś bardzo nie zawiodła.

Co ciekawe w tym supergigancie moim zdaniem przejechała najlepiej a przegrała. Wydaje mi się że po swoim przejeździe była pewna złota a tu niewiele brakło a by na podium nie stanęła (gdyby Mancuso nie zrobiła koszmarnego błędu to by tak pewnie było i Von by nie prowadziła po swoim przejeździe).

Może jakby była z Polski to bym to inaczej oceniał. Zważywszy na loteryjność slalomu to nie tak często wygrywają w nim faworyci. Jeśli już można mówić o zawodzie to zdecydowanie gigant bo jechała z najlepszym czasem a wypadła jako pierwsza zawodniczka. Następną była chyba Gąsienica-Daniel :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez zdzichu » 28 Lut 2010 17:34

no supergigant był dobry ale pamiętam miałą chyba po środkowej części 0,70 przewagi nad drugą zawodniczka a na koncu chyba tylko 26 jeśli dobrze pamietam zreszta sama powiedziała że mogła pojechać agresywniej
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 28 Lut 2010 23:22

Oj tam przesadzacie, kontuzję miała, złamała palec, tego nie przetrwałby nawet najlepszy samuraj :lol: . To były świetne igrzyska dla Vonn, udowodniła, że jest najszybszą alpejką świata i zdobyła pierwsze medale IO. Teraz po kulę marsz!
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez zdzichu » 01 Mar 2010 21:43

w sumie to masha ma racje spełniłą swoj plan minimum zdobyła złoto w zjezdzie no i pokazała niesamowitą wole walki za ktorą ją cenie
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez doliniarz » 01 Mar 2010 21:49

Ja tam kibicowałem głównie Bode Millerowi i się nie zawiodłem. Ryzykant na trasie zresztą podobnie jak Vonn i to się ceni. I ogółem bardzo barwna postać narciarstwa alpejskiego. W końcu zdobył złoto na igrzyskach.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez zdzichu » 02 Mar 2010 20:40

a mi z kolei szkoda troche słowenki tiny maze napewno jest zadowolona z dwóch medali zwłaszcza tego w supergigancie bo raczej nie była zaliczana do faworytek w tej konkurencji ale już w gigancie przegrała z niemka zaledwie o, 0,4 a a rok temu na ms przegrałą z inna niemka hoelzl o 0,9 a wiec nie jest to przyjemne gdy przegrywa sie złoto taka minimalną róznica ciekawe czy śnia sie jej po nocach te niemki ale i tak zdobyła 2 medale wiec to świetny wynik jest zwłaszcza że po wycofaniu sie majdic to na nią spadłą presja zdobywania medali dla słoweni
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Sven » 02 Mar 2010 22:17

Mnie za to nie zawiodły Niemki :D W szczególności Maria Riesch a także trochę nawet sprawiając małą niespodziankę Victoria :)
Z kolei wciąż szkoda Mi Pearson i jej niezbyt udanego "lotu"...
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Poprzednia

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron