Narciarstwo alpejskie

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Narciarstwo alpejskie

Postprzez matti » 26 Sty 2010 09:33

Jedna z najpopularniejszych i najbardziej emocjonujących dyscyplin rozgrywanych na zimowych IO.

Program:

13.02
20.45 zjazd M

14.02
19.00 zjazd do kombinacji K
22.00 slalom do kombinacji K

16.02
19.00 zjazd do kombinacji M
22.30 slalom do kombinacji M

17.02
20.00 zjazd K

19.02
20.30 Super Gigant M

20.02
19.00 Super Gigant K

21.02
19.00 slalom gigant M 1p
22.45 slalom gigant M 2p

24.02
19.00 slalom gigant K 1p
22.15 slalom gigant K 2p

26.02
19.00 slalom K 1p
22.30 slalom K 2p

27.02
19.00 slalom M 1p
22.45 slalom M 2p

Skład reprezentacji Polski: Agnieszka Gąsienica-Daniel (niepewne)
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez boku_IBU » 07 Lut 2010 17:07

W narciarstwie alpejskim wystartuje maksymalnie 320 zawodników. Nie brakuje tu również "Ciekawych" zawodników jak : Kwame Nkrumah-Acheampong z Ghany, Dow Travers z Kajmanów czy Muhammad Abbas z Pakistanu.

Polskę będzie reprezentować Agnieszka Gąsienica - Daniel, w jej przypadku każdy awans do "30" będzie sukcesem.

P.S : Już w środę pierwsze treningi w zjeździe panów :D
Awatar użytkownika
boku_IBU
Junior młodszy
 
Posty: 84
Rejestracja: 02 Gru 2008 15:20
Miejscowość: Katowice

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 07 Lut 2010 22:07

Oglądanie narciarstwa alpejskiego (oprócz biathlonu) będzie mi zajmowało najwięcej czasu w lutowe nocki :wink: Liczę przede wszystkich na "expres Vonn. To chyba osoba, która będzie odczuwać największą presję na tych igrzyskach. Marzą mi się dwa złote medale i to nie jest wcale wykluczone, oprócz slalomu gigantu Amerykanka jest faworytką wszystkich pozostałych konkurencji (bo i w slalomie potrafi wygrywać).
Nie chcę medali dla Austriaków, jakoś nie pałam do nich sympatią (szkoda mi tylko Nicole Hosp). U panów luknę na występy Aksela Lund Svindala (bo i jest na kim oko zawiesić :wink: ) i Bode Millera, który imponuje mi swoją ryzykancką jazdą i nieposkromionym charakterkiem. U pań od biedy może wygrać Anja Paerson, którą też lubię, może dlatego, że przypomina mi główną bohaterkę filmu "Dziennik Brigdet Jones" :wink:

Tak prognozując złote medale powinni przywieść: Vonn, Riesch, Svindal, Janka i Raich (oraz Hoelzl i Paerson, ale to dalsze kandydatury). Jednak igrzyska rządzą się swoimi prawami i różnie to może być.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Kacpero221 » 08 Lut 2010 16:10

Masha napisał(a):Oglądanie narciarstwa alpejskiego (oprócz biathlonu) będzie mi zajmowało najwięcej czasu w lutowe nocki :wink: Liczę przede wszystkich na "expres Vonn. To chyba osoba, która będzie odczuwać największą presję na tych igrzyskach. Marzą mi się dwa złote medale i to nie jest wcale wykluczone, oprócz slalomu gigantu Amerykanka jest faworytką wszystkich pozostałych konkurencji (bo i w slalomie potrafi wygrywać).
Nie chcę medali dla Austriaków, jakoś nie pałam do nich sympatią (szkoda mi tylko Nicole Hosp). U panów luknę na występy Aksela Lund Svindala (bo i jest na kim oko zawiesić :wink: ) i Bode Millera, który imponuje mi swoją ryzykancką jazdą i nieposkromionym charakterkiem. U pań od biedy może wygrać Anja Paerson, którą też lubię, może dlatego, że przypomina mi główną bohaterkę filmu "Dziennik Brigdet Jones" :wink:

Tak prognozując złote medale powinni przywieść: Vonn, Riesch, Svindal, Janka i Raich (oraz Hoelzl i Paerson, ale to dalsze kandydatury). Jednak igrzyska rządzą się swoimi prawami i różnie to może być.


Ja uwielbiam słynnego "orła Pearson", którego robi po każdym zwycięstwie. Moją cichą faworytką do medalu jest siostra Marie, Susanne. Ale byłaby sensacja, gdyby młodsza siostra pokonała starszą. Życzę też medalu w supergigancie którejś ze Szwajcarek.

Wśród mężczyzn ciekaw jestem, jak poradzą sobie Janka i Hirscher - pierwsze igrzyska, duża presja. Czarnym koniem mogą być oczywiście Kanadyjczycy.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Laleczka Chucky » 08 Lut 2010 18:37

Kacpero z tego co wiem to nie jest orzeł tylko łabędź. Kiedyś w "Barwach Sportu" Witold Domański napisał artykuł o Anji zatytułowane "Łabędź z Tarnaby" :mrgreen:

Image
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Duche » 08 Lut 2010 19:46

A nie jaskółka?
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 08 Lut 2010 20:06

Z całą pewnością jakieś ptaszysko :lol: . Anja to jedna z najsympatyczniejszych zawodniczek w stawce i chyba na tą chwilę najbardziej utytułowana z tych co startują :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Kacpero221 » 08 Lut 2010 21:03

Mateusz napisał(a):Kacpero z tego co wiem to nie jest orzeł tylko łabędź. Kiedyś w "Barwach Sportu" Witold Domański napisał artykuł o Anji zatytułowane "Łabędź z Tarnaby" :mrgreen:

Image


Jak zwał, tak zwał:) Ważne, że Anja jest niesamowicie promienną osobą:)
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez figaro56 » 08 Lut 2010 21:18

A ja słyszałem określenie, że to "foczka" w wykonaniu Pearson. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez markos7207 » 09 Lut 2010 00:27

Jaki orzeł, jaki łabędż, jaka jaskółka ? :shock: Toż to foczysko jak się patrzy i nawet Paerson całkiem do niej podobna, też taka tłustawa :lol: .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Laleczka Chucky » 09 Lut 2010 15:53

Hehe :mrgreen: Anja ostatnio już tak często nie wygrywa i nie wiem czy dalej robi takie pozy, ale z pewnością tak.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez figaro56 » 09 Lut 2010 16:11

Całkiem niedawno wygrała superkombinację i "foczka" była.
Może i tłustawa kolego Markos, ale na zwycięstwo jakiejś Norweżki jeszcze trochę poczekasz :D Czy to chudej czy też tłustej. :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Laleczka Chucky » 09 Lut 2010 16:12

Nie wiedziała czy Anja wygrała, kiedyś bardziej interesowałem się narciarstwem alpejskim :D
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 09 Lut 2010 22:01

To było jej 41. zwycięstwo. Zdeklasowała konkurencje (niestety także Vonn, która była 2.) i według mnie jest główną kandydatką do złota w kombinacji na IO :wink: To chyba jej ostatni sezon, więc miło byłoby go zakończyć miłym akcentem.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez markos7207 » 10 Lut 2010 15:03

Co tam jakaś gruba Szwedka :lol: , alpejskie konkurencje zdominuje very hot Lindsey Vonn :P. Warto zobaczyć także parę innych pięknych amerykańskich olimpijek :wink: .

A i jeszcze parę fotek Lindsey 8) . Jakby tak jeszcze zawiesić jej na szyi parę złotych medali :D
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 10 Lut 2010 20:34

Vonn bardzo osłabiona. Nici z medalu?!

Amerykańska alpejka Lindsey Vonn, która jest faworytką do złota w zjeździe, z powodu kontuzji może nie pokazać pełni swoich możliwości podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver. Vonn mówi, że uraz jest "okropnie bolesny".

Lindsey Vonn doznała kontuzji nogi itydzień temu w Austrii podczas treningu. - Przyjeżdżam na te igrzyskach o wiele bardziej niepewna niż kilka tygodni temu - powiedziała Amerykanka, która w tym sezonie wygrała już dziewięć zawodów Pucharu Świata. 25-letnia narciarka nie trenowała od tego czasu i może ominąć kilka sesji treningowych w Whistler, gdzie odbędą się zawody w narciarstwie alpejskim.

- Chcę, żeby ludzie wiedzieli, co się dzieje, jeżeli nie pójdzie mi najlepiej. Mogę zagwarantować was, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby być gotową jak tylko mogę z tą kontuzją i spróbuję dobrze jeździć - mówi Vonn. Amerykanka jeszcze nigdy nie zdobyła medalu olimpijskiego, ale dwukrotnie wygrywała klasyfikację generalną PŚ.

- Mogę teraz normalnie chodzić i nic mnie nie boli, ale gdy próbowałam założyć but narciarski kilka razy, to bardzo bolało. Tzn. kiedy próbowałam włożyć but mogłam się ledwo poruszać do przodu. Muszę spróbować zjechać z prędkością 120 - 128 km/h, co wpłynie na duży nacisk na goleń i szczerze powiem, nie wiem czy będę w stanie to wytrzymać - powiedziała stacji telewizyjnej NBC Lindsey Vonn. - Na pewno pojadę - podkreśliła Vonn. - Spróbuję to przezwyciężyć - zastrzegła. Pytanie pozostaje z jakim skutkiem.

Amerykanka najlepiej czuje się w zjeździe, ale była faworytką do medalu również w innych konkurencjach alpejskich. Lindsey Vonn może mówić o wielkim pechu w dużych imprezach. Przed czterema laty w udanym występie na igrzyskach w Turynie także przeszkodziła kontuzja odniesiona na treningu. 25-letnia alpejka wystartowała, ale medalu zdobyćsię nie udało.

Vonn zaliczyła też dziwną kontuzję kciuka na ubiegłorocznych MŚ w Val d'Isere, przy próbie otworzenia butelki szampana, po zwycięstwie w supergigancie. Zmusiło ją to do rezygnacji z występu w konkurencji slalomu giganta.


Lipa..lipa..lipa...szkoda słów :( Jednak wierzę, że Amerykanka się podkuruje i to co ma wygrać, wygra (zjazd, super gigant). To największy walczak jakiemu kibicuję i z całą pewnością nie podda się do samego końca. Trzymaj się :?
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez dawid » 10 Lut 2010 20:52

Cuche wygrał 1 trening zjazdu, drugi Dixon trzeci Hoffman trening przerwany po 40 zawodnikach z powodu mgły
Awatar użytkownika
dawid
Junior
 
Posty: 193
Rejestracja: 21 Gru 2008 16:55
Miejscowość: Bytnica

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 10 Lut 2010 22:16

Widocznie z tym kciukiem Cuche'a nie jest tak źle :wink: Choć wolę by zjazd wygrał Svindal.

Co do sesji Vonn, to oprócz problemów zdrowotnych ma na karku stado rozwścieczonych feministek :lol: . Do tego Amerykanie chcą z niej zrobić drugiego Phellpsa, może dlatego Lindsey ubezpiecza się na wszelki wypadek tą kontuzją...
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez dawid » 11 Lut 2010 16:38

Agnieszka Gąsienica Daniel wystąpi na 1 treningu zjazdu.

Moim marzeniem jest to żeby Bode Miller zgarnął 5 złot
Awatar użytkownika
dawid
Junior
 
Posty: 193
Rejestracja: 21 Gru 2008 16:55
Miejscowość: Bytnica

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 11 Lut 2010 20:06

Też bym chciała złota dla Bode Millera. Ale jeszcze bardziej chcę złotych medali dla Lindsey Vonn. Chyba jednak nie jest z nią aż tak źle jak początkowo sądzono. Stacja NBC może oddetchnąć z ulgą, niewystartowanie Lindsey szacowane jest na 100 mln $ strat :shock: Krążą poglądy, że Amerykankę dopadła klątwa okładki "SI" i coś w tym jest (dobrze o tym wiedzą panie Sharapova, Hantuchova, Vaidisova, Golovin, Kirilenko, Ivanović :shock: i wiele innych).
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Następna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron