Narciarstwo alpejskie

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Duche » 18 Lut 2010 10:34

Wczorajsza trasa zjazdu bardzo ciekawa, ale także bardzo niebezpieczna. Chyba to najtrudniejszy zjazd pań od kilku ładnych lat. W dodatku organizatorzy się znów nie popisali zostawiając tą górkę przy mecie na której taką przygodę miała Dominique Gisin. Ogólnie sporo upadków było, zwłaszcza na końcowym skoku, najbardziej przerażający ten Anji, chyba jej się szczęśliwie jednak nic nie stało. Fajnie wyglądało jak Merighetti zjeżdżała na pupie w dół :D

Podium całkiem fajne, tylko Goergl mi tam niezbyt pasuje - nie lubię jej jakoś. Wolałbym Riesch lub którąś ze Szwajcarek, które wczoraj bardzo zawiodły. Podobnie jak Francuzki zresztą - Marion Rolland zerwała wczoraj wiązadło w kolanie. Złoty medal dla Vonn zgodny z oczekiwaniami, pokonała trasę niemal bezbłędnie i złoto zasłużone. Poradziła sobie z presją i kontuzją. Brawo. Najbardziej cieszy mnie jednak srebro pięknej Julii, która po kilku słabszych sezonach, okraszonych kontuzją placów wróciła na podium. Bardzo dobrze, że tak się stało. Miło znów oglądać sympatyczną Mancuso z medalem. Zobaczymy czy uda się jej obronić złoto w gigancie. Liczę, że stoczy tam wspaniałą walkę z Tiną Maze. Wiele bym dał, aby obie stanęły na podium w gigancie. A trzecia może być Miki Kichrgasser.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 18 Lut 2010 19:09

Duche w gigancie faworytka jest jedna :wink:

Właśnie rozgrywa się superkombinacja. Vonn na prowadzeniu :wink: , ale ma niestety malutką przewagę nad Marią Riesch. Cieszy widok Anji Paerson, która mimo pokaźnej starty po zjeździe nie jest na straconej pozycji, bo slalomy zawsze były jej domeną.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez damian940915 » 18 Lut 2010 20:58

21.30 slalom do kombinacji. Będą emocje. Myślę że Agnieszka Gąsienica ma szansę na około 23 miejsce.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez RakuNH » 18 Lut 2010 22:03

Gąsienica-Daniel skończy 27 jak się nikt nie wywali ale slalom przejechała całkiem ładnie. 2,27 straty do Zahrobskiej to przyzwoity wynik i w takim wypadku liczę na 20 w gigancie i 30 w slalomie.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 18 Lut 2010 23:47

Vonn oczywiście musiała dzisiaj pojeździć nie powiem czym po śniegu...a idź się schowaj :lol: Medal był na wyciągnięcie ręki.
Na szczęście medal zdobyła Anja Paerson, która zrobiła swoją efektowną fokę :wink: . No i kolejne sreberko dla Julii. Tylko ta Maria mi nie pasuje, no, ale na medal zasługuje jak najbardziej.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Janko10 » 19 Lut 2010 00:26

Ale Vonn nie walczyła o medal. Ona walczyła o złoty medal. :wink:
Tym razem się nie udało.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Menson » 19 Lut 2010 00:29

Janko10 napisał(a):Ale Vonn nie walczyła o medal. Ona walczyła o złoty medal. :wink:
Tym razem się nie udało.


To złoty medal, to to nie jest medal. Jaki ja byłem głupi, że myślałem, że to medal. :shock:
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Janko10 » 19 Lut 2010 01:11

Chyba nie zrozumiałeś. :shock:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 19 Lut 2010 01:15

Janko10 napisał(a):Ale Vonn nie walczyła o medal. Ona walczyła o złoty medal. :wink:
Tym razem się nie udało.

No dokładnie. Ona zawsze walczy o całą pulę. Będzie miała szansę "walczyć o złoto" w gigancie. Bo w slalomie i slalomie gigancie raczej powinna zmienić priorytety, bo skończy się DNF.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Duche » 19 Lut 2010 08:24

Julia jest niesamowita. Tak przeciętny sezon, poprzedni także, a już wywalczyła dwa srebra. Mam nadzieje, że na tym nie poprzestanie. Złapała formę, pokazała, że nadal może wygrywać. To cieszy :)

Image

Ogólnie fajne podium. Anja pokazała klasę. Po tym upadku dzień wcześniej przejechała w dobrym stylu trasę zjazdu. Cieszy medal dla sympatycznej Szwedki. Marii należał się ten medal z ogół. Chyba najbardziej kompletna z niej zawodniczka. Szkoda, że Tina nie znalazła się na podium. Było blisko, ale niestety. Jestem pewien, że jednak moja Słowenka wróci z Kanady z przynajmniej jednym medalem. A Lindsey? W swoim stylu, czyli za bardzo chciała i się wywróciła. W super gigancie sobie pewnie odbije to niepowodzenie.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 19 Lut 2010 17:06

Julia wymiata z tą koroną :lol: Mam nadzieję, że zdobędzie jeszcze jakiś medal. Vonn ma za to zrehabilitować się w gigancie i wierzę, że to zrobi. Choć to jedno złoto już mnie niezmiernie cieszy. Dzisiaj na starcie staną jednak panowie :wink: Naprzód Aksel i Bode :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Duche » 19 Lut 2010 17:08

Dzisiaj będzie szwajcarsko - amerykańskie podium. 1. Cuche, 2. Janka, 3. Miller ;)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez markos7207 » 19 Lut 2010 17:14

Eeee, nie tak szybko Duche :wink: , nici z Twojego planu :D .
Najwyższe miejsce na podium zajmie Svindal a dalej to już dla mnie mniej ważne :wink:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 19 Lut 2010 21:46

Masha napisał(a): Naprzód Aksel i Bode :wink:


Powinni mi płacić za kibicowanie :lol: Nawet kolejność taka jaką chciałam.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Pietrol » 19 Lut 2010 23:44

Ogólnie super że Svindal wygrał bo całkiem fajny z niego gość . Brawo dla Millera bo ile raczej Amerykańców nie trawie to akurat w alpejskim jakoś im sie udało sensownych ludzi poskładać a z zasady lubie ludzi którzy mają troche luźniejsze podejście do sportu który uprawiają vel. Marat Safin czy Kimi Raikkonen
Awatar użytkownika
Pietrol
Junior młodszy
 
Posty: 50
Rejestracja: 16 Lut 2010 22:49
Miejscowość: Starachowice

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Duche » 20 Lut 2010 12:21

Masza, Markos, gratulacje, wasz faworyt wygrał :) Moi prócz Millera zawiedli. No cóż, teraz czekam na superkombinacje i złoto dla Millera.

Dzisiejszy supergigant zapowiada się ciekawie. Lindsey będzie na pewno podrażniona. Stawiam, że wygra, ale rywalki będą groźne. Może trzeci medal dla Mancuso? Ale byłaby niespodzianka, ale jakże miła ;) Może wreszcie Szwajcarki się przebudzą... Suter i Styger mają szanse na medal. Ja liczę jednak najbardziej na moją osobistą faworytkę Tinę Maze. Kręta trasa powinna jej sprzyjać.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 20 Lut 2010 12:29

Duche napisał(a):Moi prócz Millera zawiedli. No cóż, teraz czekam na superkombinacje i złoto dla Millera.

Też mi się marzy takie rozwiązanie, oby tylko nie wypadł z trasy :wink:

A dzisiaj Vonn kontra reszta świata. Riesch nie powinna się liczyć w walce o medale, bo to jej najsłabsza konkurencja (choć kto ją tam wie). Mancuso będzie bardzo groźna, czuję trzeci medal dla Amerykanki.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez markos7207 » 20 Lut 2010 12:47

Dzięki Duche :D . Ostatnio Wikingowie do tego jeszcze ci których widzę na pierwszym miejscu nie zawodzą. A wystarczyło aby książe zabrał swoje 4 litery z Vancouver :lol:
W superkombinacji Aksel nie jest całkiem bez szans ale wiem że takie cuda jak podczas MŚ gdzie ukończył slalom w całkiem niezłym czasie(do tego paru slalomistów się "sypnęło") często się nie zdarzaja.
Ale co tam, Svindal wygra ! Może i tym razem się sprawdzi :wink: .
Dzisiaj nie ma innej opcji niż złoto pięknej Amerykanki, oczywiście chodzi mi o Vonn ale Julia też jest bardzo ładna :P i nie bez szans na trzeci medal .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 20 Lut 2010 20:37

No cóż lekki zawód :P Ale jak przypomnę sobie, że tydzień temu miała nie startować na Olimpiadzie to cieszy mnie i ten brązik. Widocznie nie bez znaczenia jest ta kontuzja. Ma złoto więc już te igrzyska można zapisać na "duży plus". Mam nadzieję, że Lena pójdzie jej śladami i może powalczy jutro o malutki brązik :wink: (nie będę zachłanna :D ). Cieszy mnie też medal dla Maze, która wydaje się przesympatyczną osobą.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez RakuNH » 20 Lut 2010 20:44

Bardzo dobrze spisała się Gąsienica-Daniel która NIGDY nie jechała SG w PŚ. Czasem w jakiś zawodach mniejszej rangi.

Zajęła 23, odcinki gigantowe przejechała dobrze i 23 miejsce i tylko 4,17 starty. Liczę na niespodziankę w gigancie czyli na miejsce w 15 :D Jak na zawodniczkę dobrą w konkurencjach technicznych to na prawdę dobry przejazd. Widać że dobrze się tu czuje bo ani razu nie wypadła a wcale tak wolno nie jeździ :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości