Narciarstwo alpejskie

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Kacpero221 » 12 Lut 2010 16:29

Masha napisał(a):Też bym chciała złota dla Bode Millera. Ale jeszcze bardziej chcę złotych medali dla Lindsey Vonn. Chyba jednak nie jest z nią aż tak źle jak początkowo sądzono. Stacja NBC może oddetchnąć z ulgą, niewystartowanie Lindsey szacowane jest na 100 mln $ strat :shock: Krążą poglądy, że Amerykankę dopadła klątwa okładki "SI" i coś w tym jest (dobrze o tym wiedzą panie Sharapova, Hantuchova, Vaidisova, Golovin, Kirilenko, Ivanović :shock: i wiele innych).


Vaidisovą dopadła ona sama, bardziej zajęła się randkami z Berdychem, niż grą.

Lindsey trochę mi przypomina Djibril'a Cisse - kontuzje dopadają ją, kiedy zbliża się ważna impreza.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 12 Lut 2010 16:46

Vaidisova chyba kręci ze Stepankiem (nota bene Czech robi takie same foczyska jak Anja Paerson :lol: ).
Dzisiaj trening zjazdu, ciekawe jak zaprezentuje się twardzielka Vonn. Pewnie znowu dostanie olimpijską nagrodę za dzielnośc, drugi raz z rzędu :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez boku_IBU » 13 Lut 2010 14:18

Eeh. Zjazd mężczyzn przeniesiono na czas nieokreślony z powodu rozpuszczającego się śniegu na trasie :x
Awatar użytkownika
boku_IBU
Junior młodszy
 
Posty: 84
Rejestracja: 02 Gru 2008 15:20
Miejscowość: Katowice

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Laleczka Chucky » 13 Lut 2010 14:21

No to lipa. Organizatorzy mają problemy z tą pogodą :roll:
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez dan » 14 Lut 2010 11:58

Dzisiaj miała odbyć się superkombinacja kobiet. Podobno też została przełożona.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Duche » 14 Lut 2010 14:50

Nie podobno, oficjalnie została przełożona, tylko jeszcze terminu nie podali.

Zaś odwołany wczoraj zjazd mężczyzn, odbędzie się w poniedziałek.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez markos7207 » 15 Lut 2010 20:43

Pewniak do złota w zjeżdzie nie zdobędzie go ale Helweci nie mają się co smucić, Cuche'a zastąpił inny Didier tyle że Defago.
Skubany 7 setnych był szybszy od Aksela Lunda Svindala(coś złoto omija jak na razie Wikingów :? ) brąz weżmie chyba Bode Miller .
Raczej już nic nie powinno się zmienić choć w Vancouver wszystko się może zdarzyć :wink:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Kacpero221 » 15 Lut 2010 20:48

markos7207 napisał(a):Pewniak do złota w zjeżdzie nie zdobędzie go ale Helweci nie mają się co smucić, Cuche'a zastąpił inny Didier tyle że Defago.
Skubany 7 setnych był szybszy od Aksela Lunda Svindala(coś złoto omija jak na razie Wikingów :? ) brąz weżmie chyba Bode Miller .
Raczej już nic nie powinno się zmienić choć w Wancouver wszystko się może zdarzyć :wink:


Szkoda mi Innerhofera, który na dole stracił szanse nawet na złoto. Oprócz Cuche'a daleko również Walchhofer i Osborne-Paradis.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 15 Lut 2010 22:30

Bardzo fajne podium. Tylko ten Defago mi tam nie pasi :wink: . Bardzo duży ścisk w czołówce, prawdziwy olimpijski poziom. Już się nie mogę doczekać zjazdu pań.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez komando77 » 15 Lut 2010 22:36

Bardzo fajne podium! Każdego z medalistów lubię i podziwiam.
Brak Austriaków na podium= brak Northuga w czołówce.
"Cały czas do przodu, staramy się, cały czas do przodu."
Awatar użytkownika
komando77
Młodzieżowiec
 
Posty: 258
Rejestracja: 26 Mar 2009 10:25
Miejscowość: Warszawa

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Duche » 15 Lut 2010 22:51

Bardzo fajny zjazd, podium także całkiem znośne, choć mogło być lepiej, przynajmniej dla mnie.

Defago złoto, należało mu się za ogół kariery. Bardzo dobry zjazdowiec, wygrywał najbardziej prestiżowe zjazdy - Wengen, Kitzbuhel, a teraz ma złoto olimpijskie. Wielkie brawa, bo dół przejechał świetnie, w przeciwieństwie do wielu innych zawodników.

Srebro dla Svindala tak średnio mnie cieszy. Zdecydowanie bardziej ucieszyłoby mnie srebro dla Millera, który zawalił całkowicie dół. Gdyby tam pojechał choć ciut lepiej, to pewnie by wygrał, bo górę Bode przejechał świetnie. No ale i tak medal dla szalonego Jankesa cieszy.

Wielka szkoda, że Didier Cuche nie wskoczył na podium. Przez 3/4 trasy jechał bardzo dobrze, a później coś zawalił. Szkoda, szkoda, bo to mój ulubiony zawodnik i świetnym ukoronowaniem jego pięknej kariery byłoby złoto olimpijskie na jego ostatniej zapewne olimpiadzie. Chyba, że będzie tak długowieczny jak Jerbyn i wystartuje w Soczi.

No i brak Austriaków na podium = Duche bardzo zadowolony :D

Zjazd pań również zapowiada się ciekawie. Wg mnie o medale powalczą - Vonn, Kamer, Fishcbacher, Riesch, Suter może któraś z Francuzek? Ingrid albo Marie? Nie obraziłbym się.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez damian940915 » 17 Lut 2010 18:51

Czy odbędzie się dzisiejszy zjazd?
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez thomas1991 » 17 Lut 2010 21:08

W Vancouver chyba wszystkie trasy są selektywne, trudne i wymagające oprócz tych do biegów narciarskich...

Jak zobaczyłem Paerson na tyłach nart przed samym skokiem, od razu stanął mi przed oczami upadek Janicy Kostelić w St. Moritz.
thomas1991
Młodzik młodszy
 
Posty: 18
Rejestracja: 17 Gru 2009 22:49

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez RakuNH » 17 Lut 2010 21:12

Trasy biegowe łatwe za to jak widać zjad hardcorowy :roll: Co chwila ktoś się przewraca albo ledwo się ratuje... Person jechała po pewne srebro ale spóźniła skręt przed skokiem i poleciała jedynie 58 metrów stylem V. Nie wiem czy jakakolwiek alpejka by to wytrzymała ale spadła na nogi i miała szanse jechać no ale jak tu jechać jak takie ogromnie przeciążenie.

Von już chyba wygrała, Mancuso druga a Goergel w duchu pewnie się ciesze że Person wypadła (nic jej się na szczęście nie stało) bo jeszcze tylko Reisch.
Ostatnio edytowany przez RakuNH, 17 Lut 2010 21:18, edytowano w sumie 1 raz
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Kacpero221 » 17 Lut 2010 21:16

Riesch zaskakująco słabo, jest 8. ze stratą ponad 2 sekund do Vonn.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez markos7207 » 17 Lut 2010 21:25

No na pewno na postawę Riesch miał wpływ upadek Paerson, takie widoki działają na podświadomość.
Za to Lindsey pojechała kapitalnie choć już myślałem że ją wynieśie na trawersie ale się zmieściła i mimo że nieco straciła w końcówce to złoto jest jej :D
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez karlos » 17 Lut 2010 23:41

Ja narciarstwa alpejskiego nie śledzę tak uważnie, ale oglądając te zawody to nie zdziwiło mnie, że Vonn odnosi tak seryjnie sukcesy, po prostu ma słabe rywalki, kilka lat temu rywalizacja w zjeździe była znacznie bardziej zacięta i stała na wyższym poziomie. W tym kontekście bardzo dziwi tworzenie bardzo trudnej trasy zjazdu, bo to spowodowało, że zdecydowana większość zawodniczek chciała po prostu dojechać do mety, a nieliczne, które podejmowały walkę albo rezygnowały po kilku niebezpiecznych momentach albo tak jak Paerson nie odpuszczały do końca i kończyły w przykry sposób. Szczególnie mi żal właśnie Paerson, która zasłużyła sobie dziś na medal.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 17 Lut 2010 23:55

Image

Cóż mogę powiedzieć, szampan kupiony, chyba idę poszaleć :lol:
Zgadzam się z transparentem na trybunach: Vonncouver. Ona będzie największą gwiazdą tych igrzysk. Mimo bólu, mimo tego, że w ostatnim tygodniu jeździła na nartach raptem kilka godzin, wygrała zjazd. Klątwa okładki "SI" nie działa na Vonn, bo ona deklasuje resztę stawki. Nawet nie chodzi o to, że ma słabe rywalki, ale Lindsey jest po prostu geniuszem, który szusuje na poziomie innej galaktyki. Jest jak Phellps (zresztą amerykańskie media porównują ją do pływaka, wiadomo, że trochę przesadzają) :wink:

Bardzo szkoda mi Anji... :( Marzyło mi się podium Vonn, Paerson, Mancuso i było tak blisko. Choć ta Goergl też wydaje się fajna.

Oczywiście nie dam otworzyć mojego szampana Vonn (won od niego :lol: ).
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez figaro56 » 17 Lut 2010 23:56

Gratulacje dla...Mashy i znowu jej ulubienica złota. Pearson postawiła wszystko na jedną kartę i przeszarżowała ale tak tam trzeba jechać na granicy ryzyka.
Trasa stworzona dla tych szalonych Amerykanek i dwa pierwsze miejsca nie dziwią.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 18 Lut 2010 00:04

figaro56 napisał(a):Gratulacje dla...Mashy i znowu jej ulubienica złota.


Dziękuję, dziękuję. Jeszcze złoto dla Justyny i zgarnę hat-tricka :lol:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

PoprzedniaNastępna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości