Ile medali zdobędą Polacy?

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Ile medali zdobędą Polacy w Vancouver?

żadnego
0
Brak głosów
żadnego
0
Brak głosów
1
3
4%
1
3
4%
2
1
1%
2
1
1%
3
9
13%
3
9
13%
4
5
7%
4
5
7%
5
5
7%
5
5
7%
6
6
9%
6
6
9%
7
1
1%
7
1
1%
8 i więcej
5
7%
8 i więcej
5
7%
 
Razem głosów : 70

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez góral'ka » 28 Sty 2010 15:17

ja obstawiam tak z 7 :mrgreen:
- 3 Justyny
- 1 Tomka
- 1 Adama solo albo z drużyną :)
- 2 zostawiam dla wszystkich wyżej nie wymienionych którzy jadą na olimpiadę z nadziejami na medalowy sukces :o (oby się im powiodło :D )
Do boju POLSKO :!:
brać nie tylko to co łatwe, lekkie i przyjemne
Awatar użytkownika
góral'ka
Młodzieżowiec
 
Posty: 202
Rejestracja: 06 Gru 2009 09:22
Miejscowość: okolice Zakopanego

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez figaro56 » 28 Sty 2010 16:51

Ja tez obstawiłem 8 i więcej. A co? Jak spadać to z wysokiego konia.
Marzeniami już jestem przy powrocie naszych olimpijczyków i widzę orkiestrę dętą oraz ogromny transparent "Polska wita naszych medalistów". Dziewczynki w krakowskich strojach wręczają kwiaty a licznie zgromadzeni kibice śpiewają "STO LAT" :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez karlos » 28 Sty 2010 16:57

Ja obstawiłem trochę mniej bo 6 medali, ale też jest to wariant optymistyczny patrząc choćby na to, że w ciągu wszystkich poprzednich zimowych igrzysk olimpijskich zdobyliśmy zaledwie 8 medali :) .
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Janko10 » 29 Sty 2010 00:44

No i dlatego Karlos trzeba z tego zrobić x2! :D
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Zann » 29 Sty 2010 14:57

m
Ostatnio edytowany przez Zann, 18 Wrz 2010 16:32, edytowano w sumie 1 raz
http://www.tylkoigrzyska.pl/
Zann
Młodzieżowiec
 
Posty: 261
Rejestracja: 12 Gru 2008 01:06

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez figaro56 » 29 Sty 2010 15:40

Ale rozumiem Zann, ze nie masz nic przeciwko aby po IO wejść pod stół i to wszystko odszczekać jak medale będą. :lol: i zrobisz to z przyjemnością?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez matti » 29 Sty 2010 15:54

Ciekawe co ty zrobisz figaro jak nie będzie 8 medali tak jak przewidujesz?

Przewidywania Zann są dużo bardziej realne od twoich i wielu innych tutaj.
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez RakuNH » 29 Sty 2010 16:05

Ja nie rozumiem takich ludzi jak niektórzy z was. Jak nie będzie medalu to trudno ale po co podchodzić z nastawieniem że Polacy nigdy nic nie osiągną. Ja oglądam głównie ze względu na Polaków więc po co miałbym oglądać jakby z góry zakładał że się skompromitują? Musiałbym być jakiś upośledzony.

Nie można do wszystkiego tak sztywno podchodzić. 8 i więcej medali to wątek humorystyczny ale trzeba wierzyć.


A teraz takie pytanko matti.

Które dawałeś Polsce miejsce przed MŚ w lekkiej atletyce w Berlinie w klasyfikacji medalowej? Ciekawe co byś powiedział osobie która by Ci powiedziała że Rogowsga wygra z Isinbajewą albo że Bednarek (który miał nie jechać) zdobył brąz.

Rozumiem że spokojnie typowałeś 8 medali :lol: Nie zawsze będzie tak różowo ale po raz pierwsi nawet wielcy optymiści tylu medali nie przewidzieli.


Pozdrawiam optymistów :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez thomas1991 » 29 Sty 2010 19:17

Gdybym nie był Polakiem, wytypowałbym, że Polska zdobędzie w Vancouver 3 medale. Wszystkie za sprawą Justyny, która ma szansę stania się jedną z największych gwiazd igrzysk. Jest w tej chwili najlepszą biegaczką narciarską na świecie, co nie podlega żadnej dyskusji. Trasy trasami i astmatyczki astmatyczkami, ale gdyby Justyna nie zdobyła medali na 15km i 30km, to byłaby sensacja. Porównywalna z porażkami Bjoerndalena, Vonn, Davisa czy Sablikovej. Do tego krążek w sprincie również realny, na 10km łyżwą może być najtrudniej, ale Justyna jak sama mówi, jest przekorną dziewczyną :D

O ile Kowalczyk z obiektywnego punktu widzenia jest murowaną kandydatką do medali, o tyle Małysz i Sikora takich szans nie mają. Obaj tylko raz na podium w tym sezonie. Wspaniałe osiągnięcia z przeszłości i doświadczenie mogą nie wystarczyć. Potrzebna byłaby "pomoc" ze strony rywali. W tym miejscu włącza się mój patriotyzm i wiara, że któryś z tych dwóch panów jednak na podium stanie.

Podsumowując: 3 medale Justyny (w tym 2 złote) i 1 medal Sikora/Małysz
thomas1991
Młodzik młodszy
 
Posty: 18
Rejestracja: 17 Gru 2009 22:49

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Masha » 29 Sty 2010 19:48

Niepoprawni optymiści :wink: Ale i tak Was dużo bardziej lubię od tego okropnego gargamela co obstawił w sondzie opcję "żaden". Niech ja go dorwę :evil:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez matti » 29 Sty 2010 20:10

Nie porównuj LA do sportów zimowych. Tam mieliśmy szanse nawet na 12 medali (Jesień, dyskobolka, Sudoł, Lewandowski). W sportach zimowych tych nadziei jest max.3/4!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez góral'ka » 29 Sty 2010 20:37

ja tam mam coś koło 46 nadziei na polskie medale :shock: :wink:
brać nie tylko to co łatwe, lekkie i przyjemne
Awatar użytkownika
góral'ka
Młodzieżowiec
 
Posty: 202
Rejestracja: 06 Gru 2009 09:22
Miejscowość: okolice Zakopanego

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Zann » 29 Sty 2010 20:49

m
Ostatnio edytowany przez Zann 18 Wrz 2010 16:33, edytowano w sumie 2 razy
http://www.tylkoigrzyska.pl/
Zann
Młodzieżowiec
 
Posty: 261
Rejestracja: 12 Gru 2008 01:06

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Zann » 29 Sty 2010 21:21

m
Ostatnio edytowany przez Zann, 18 Wrz 2010 16:34, edytowano w sumie 1 raz
http://www.tylkoigrzyska.pl/
Zann
Młodzieżowiec
 
Posty: 261
Rejestracja: 12 Gru 2008 01:06

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Janko10 » 29 Sty 2010 22:11

matti napisał(a):Nie porównuj LA do sportów zimowych. Tam mieliśmy szanse nawet na 12 medali (Jesień, dyskobolka, Sudoł, Lewandowski). W sportach zimowych tych nadziei jest max.3/4!

Taaa... 12... A świstak siedzi i zawija... :wink: W końcu co ma robić, jak Go zbanowali...
Przykład jest jak najbardziej porównywalny. W LA mieliśmy przed MŚ może 3-4 realne szanse (Włodarczyk, Majewski, Małachowski i może Jesień), czyli dokładnie tyle ile przed IO, reszta to takie same bajki jak Bachleda-Curuś, Staszulonek i inni...
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez friducha » 29 Sty 2010 22:22

matti napisał(a):friducho!

1. Żaden "złotousty" o świeżości w kroku bądź jej braku nie mówił, jest to zwykły wymysł kibiców.
2. Justyna wyraźnie stwierdziła, żeby "zamknąć pyski" bo to ona wie jak się przygotowywać, a nie "kibice".


ad.1 być może, spierać się nie będę. komentatorską wpadkę "Pani Szewińska nie jest już tak świeża w kroku, jak dawniej." przypisuje się powszechnie Bohdanowi Tomaszewskiemu.

ad.2 tyle mam, co se pogadam... nie sądzę żeby Justyna się przejmowała moim zdaniem w tym temacie :lol: a musi jeszcze te biegi zaliczyć i medale zdobyć :D bo na razie to jest dzielenie skóry na niedźwiedzu, który ciągle jeszcze hasa po Vancouverskich lasach. pożyjemy, zobaczymy... zaznaczyłam zresztą wyraźnie, że: "baaaardzo chciałabym się mylić"
i w przeciwieństwie do innych wolę być mile zaskoczona (a nawet odszczekać) niż się srodze rozczarować. To, że typuję jeden tylko medal nie zmienia faktu, że będę kibicowac Polakom z całych sił i każde dobre miejsce, a nie tylko medal mnie ogromnie uradują :D
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Menson » 29 Sty 2010 22:33

Masha napisał(a):Niepoprawni optymiści :wink: Ale i tak Was dużo bardziej lubię od tego okropnego gargamela co obstawił w sondzie opcję "żaden". Niech ja go dorwę :evil:


I co mi zrobisz :evil:

Jak już mówiłem, dałem 0 medali, dlatego, że po każdym zamierzam się cieszyć, jakbym się go nie spodziewał. :lol:
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Masha » 30 Sty 2010 00:14

Nie wiedziałam, że to Ty :lol: Oj nieładnie, nieładnie.
Ja Ci nic nie zrobię, bo co może zrobić dziewczyna mierząca 165 cm i ważąca prawie 50 kg. Pomyśl :lol: Ale zawsze mogę nasłać na Ciebie moich silnych i napakowanych kolegów :lol:
Jednak po Twoim przekonującym uzasadnieniu wybaczam Ci tą zniewagę. Znaj moje dobre serce. Ja mam podobnie z Nojnerówną, zakładam, że wróci z niczym, wolę być mile zaskoczoną niż bardzo zawiedzioną :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez boku_IBU » 04 Lut 2010 12:31

Takie moje małe wyliczenie :

Justyna Kowalczyk
:
Oczywiście największy faworyt (z Polaków) do medalu/medali. Spokojnie można liczyć na 3. medale. Jak wiemy profile tras nie są idealne do Justyny, ale mam nadzieję, że zdobędzie co najmniej 1 złoto.

Adam Małysz :
W ostatnich konkursach pokazał na co go stać, wrócił "błysk". Już pierwszego dnia igrzysk na K-90 będzie głównym faworytem do medalu, na skoczni dużej będzie dużo ciężej, choć ze sporą szansą na medal. Warunkiem jest utrzymanie bądź jeszcze doszlifowanie obecnej formy.

Tomasz Sikora :
Z formą biegową naszego biathlonisty nie jest za dobrze. Jednak od ostatniego startu minęło już sporo czasu, i jest to wielką niewiadomą. Według Mnie, Tomek ma duże szanse nawet na 3 medale (choć oczywiście ostudźmy emocje :D). W biegu sprinterskim przy dobrym strzelaniu, ma szansę na dobrą pozycję wyjściową do biegu pościgowego. Po cichu liczę na start indywidualny i ze startu wspólnego.

Biathlonistki :
W biegach indywidualnych Weronika Nowakowska i Agnieszka Cyl mają szansę na bardzo dobrą pozycję, przy świetnym strzelaniu nawet na medal ! (indywidualny). W sztafecie będzie ciężko o medal, choć o "5" można spokojnie walczyć.

Snowboardziści :
Kto wie co przyszykowali Ligoccy w HP ?... Według Prezesa PZSnow możemy przygotować się na niespodziankę. Być może mają coś nowego i świetnego. NA brąz Paulina ma spokojną szansę. W snowcrossie będzie bardzo ciężko. Czołowa "8" będzie sporym sukcesem Ligockiego lub Jodki.

Łyżwiarze Szybcy :
Dwóch naszych liderów : Katarzyna Bachleda-Curuś i Konrad Niedźwiedzki, na swoich koronnych dystansach mogą liczyć na miejsca w czołowej "8". Kasię było już stać w tym sezonie otrzeć się o podium w PŚ, a tor w Vancouver jest dla Polaków idealny. To tu biją swoje rekordy.

Biegacze/ Sztafeta biegaczek
:
Polscy biegacze Kreczmer i Krężelok mają szansę na dobry występ w sprincie (tj. 1/4 może 1/2). W sprincie drużynowym awans do "8" też bardzo możliwy.

Natomiast przy bardzo dobrym rozstawieniu sztafety biegaczek nie można wykluczyć tu walki do końca o pozycję w pierwszej "6" lub jak to mówi Tajner "W walce o medale" :roll:

Pozostali
:
Na dobry występ myślę, że zapracuję Ewelina Staszulonek (10), Maciej Kurowski (20) i bobsleiści (10). Ciekaw jestem również postawy Karoliny Remień w narciarstwie dowolnym.

Ohh..ależ się rozmarzyłem, ale po super szczęściu i super formie Polaków mozna liczyć NAWET NA :lol: ...8 medali lub więcej :lol:
Awatar użytkownika
boku_IBU
Junior młodszy
 
Posty: 84
Rejestracja: 02 Gru 2008 15:20
Miejscowość: Katowice

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez RakuNH » 04 Lut 2010 16:51

Szans jest tyle tylko że inne państwa mają podobnych szans 5/10 razy więcej :lol: Zobaczymy kto swoje szanse wykorzysta :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron