Ile medali zdobędą Polacy?

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Ile medali zdobędą Polacy w Vancouver?

żadnego
0
Brak głosów
żadnego
0
Brak głosów
1
3
4%
1
3
4%
2
1
1%
2
1
1%
3
9
13%
3
9
13%
4
5
7%
4
5
7%
5
5
7%
5
5
7%
6
6
9%
6
6
9%
7
1
1%
7
1
1%
8 i więcej
5
7%
8 i więcej
5
7%
 
Razem głosów : 70

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Kacpero221 » 04 Lut 2010 17:17

RakuNH napisał(a):Kto waszym zdaniem ma choć cień szansy na medal?

Żelazna trójka:
-Małysz
-Sikora
-Kowalczyk

i do tego
- sztafeta biathlonistek
- biathlonistki indywidualnie (szczególnie bieg indywidualny - Nowakowska, Cyl i Gwizdoń)
- sztafeta biegaczek
- Krężelok/Kreczmer w sprincie
- Katarzyna Bachleda-Curuś
- Paulina Ligocka
- Ewelina Staszulonek (w PŚ już bywała nawet 5 także jakiś tam cień szansy ma)
- short track (tam każdy ma szanse)
- Ustynowicz albo Niedźwiecki (na 500 albo 1000 ale to już są szanse iluzoryczne no skoro tylu jedzie łyżwiarzy szybkich to trzeba tych najlepszych wyróżnić :wink: )


Staszulonek ma bardzo małe szanse na medal (Niemki), ale na pierwszą ósemkę zdecydowanie. Może zaskoczy jeszcze sztafeta kobiet w łyżwiarstwie szybkim - w pierwszej ósemce pewnie będą. No i, Maciej Jodko i Mateusz Ligocki - snowcross jest jak short track, każdy może wygrać.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez harding » 04 Lut 2010 18:45

Obstawiłem 4 krązki i mam ogromną nadzieję, że nareszcie będziemy liczyć medale a nie miejsca punktowane.
Ostatnio edytowany przez harding, 06 Lut 2010 20:52, edytowano w sumie 1 raz
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez markos7207 » 05 Lut 2010 16:38

Zdobędziemy 5 medali: 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy.
A medale zdobędą:
złote - Justyna Kowalczyk na 10 i 15 km
srebrne - Kowalczyk w sprincie i Tomasz Sikora w biegu masowym
brązowy - Adam Małysz na skoczni normalnej

Tak w każdym bądż razie wynika z prognozy przedstawionej przez amerykański magazyn sportowy Sports Illustrated :wink: .
Niektóre prognozy są trochę kontrowersyjne a w przynajmniej jednym przypadku błędne(brąz Johna Kristiana Dahla w sprincie; Norweg nie będzie mógł spełnić przepowiedni SI bo po prostu zabraknie go w Vancouver :wink: ) ale ogólnie dość dobrze odzwierciedlają układ sił w sporcie.
Masha się trochę wkurzy bo jej Lenka "dostała" zaledwie jedno "sreberko" :lol:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez dan » 05 Lut 2010 16:47

Z tymże Alena Prochazkova nie jest Rosjanką, a Słowaczką, moim zdaniem to dość poważny błąd.
Znalazłem jeszcze jedno przegięcie - brązowy medal Szwajcarii w konkursie drużynowym skoków. Nawet drużyny nie wystawią, bo jadą tam tylko Amman i Kuettel, a gdyby wystawili to pewnie do 8 mieliby małe szanse się dostać, bo pozostała dwójka prezentowałaby za słaby poziom.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez kasiak508 » 05 Lut 2010 17:00

JA myśle , mysle sikora z dobędzie medel,kowalczyk i małysz też.
kasiak508
Junior młodszy
 
Posty: 87
Rejestracja: 05 Lut 2010 16:57

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez RakuNH » 05 Lut 2010 17:04

dan napisał(a):Z tymże Alena Prochazkova nie jest Rosjanką, a Słowaczką, moim zdaniem to dość poważny błąd.
Znalazłem jeszcze jedno przegięcie - brązowy medal Szwajcarii w konkursie drużynowym skoków. Nawet drużyny nie wystawią, bo jadą tam tylko Amman i Kuettel, a gdyby wystawili to pewnie do 8 mieliby małe szanse się dostać, bo pozostała dwójka prezentowałaby za słaby poziom.



Wtrące swoje trzy grosze. Nie wystawią drużyny bo nie mogą więc to świadczy o poziomie tego typowania. O tym że nie mogą wiadomo od 3 tygodni.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez markos7207 » 05 Lut 2010 17:08

dan napisał(a):Z tymże Alena Prochazkova nie jest Rosjanką, a Słowaczką, moim zdaniem to dość poważny błąd.

Dla Amerykanów to żadna różnica :wink:
Fakt że z tym brązem dla Helwetów na skoczni to już przegięcie dość poważne tym bardziej że nie uwzględnili Ammanna jako medalisty w żadnym konkursie indywidualnym.
No ale na tyle medalistów parę pomyłek to nie tak wiele, nie wiem jak tam sytuacja w shorttracku się przedstwia bo za grosz nie interesuję się tym "ganianiem w kółko" a już imiona i nazwiska Chińczyków czy Koreańczyków to czarna magia :lol:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Masha » 05 Lut 2010 23:58

markos7207 napisał(a):Masha się trochę wkurzy bo jej Lenka "dostała" zaledwie jedno "sreberko" :lol:


Jeżeli indywidualnie to nawet biorę, bo to są jej pierwsze igrzyska. Choć wiadomo, że liczę na więcej (tzn. na trzy medale: jeden indywidualnie w biathlonie, jeden w sztafecie biathlonowej i jeden w sztafecie biegowej). Marzy mi się indywidualne złoto :wink:

Sports Illustrated to ta gazetka, w której rozebrała się większość tenisistek, więc traktuje ich ranking z przymrużenie oka :wink: No i Justyśka z dwoma medalami...przecież będą trzy :evil:

Edit:
Masha bystre oko widzi kilka uchybień w tym "przecudnym" rankingu:

-Zettel zmieniła obywatelstwo :lol:
-Riesch i superkombinacja..., na 99% ona nie wygra (Vonn, Paerson)
-Hoelz bez medalu w slalomie gigancie...litości :P
-Kati Wilhelm i Svieta Ślepcowa ostatnio nie błyszczą, a mają złoto (Lena nie ma :evil: )
-Szwecja przed Niemcami w sztafecie biathlonowej kobiet (no proszę, to był wypadek przy pracy)
-Henkel bez medalu...gratuluję :lol: :lol: :lol:
-jeszcze lepsze, Bjoerndalen i Svendsen po znakomitym występie w sprincie posypią się w pościgówce :lol:
-Justyna w klasyku na 30 km bez medalu (pokręciło ich :lol: )
-Europejczycy oprócz Pluszczenki bez medalu w łyżwiarstwie figurowym (soliści)...bez komentarza :wink:
-Loitzl przed Małyszem na K100 :lol:
-Norwegowie bez medalu w drużynówce skoków :wink: haha

Niech już lepiej fotografują tenisistki :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Kacpero221 » 06 Lut 2010 13:33

Masha napisał(a):
markos7207 napisał(a):Masha się trochę wkurzy bo jej Lenka "dostała" zaledwie jedno "sreberko" :lol:


Jeżeli indywidualnie to nawet biorę, bo to są jej pierwsze igrzyska. Choć wiadomo, że liczę na więcej (tzn. na trzy medale: jeden indywidualnie w biathlonie, jeden w sztafecie biathlonowej i jeden w sztafecie biegowej). Marzy mi się indywidualne złoto :wink:

Sports Illustrated to ta gazetka, w której rozebrała się większość tenisistek, więc traktuje ich ranking z przymrużenie oka :wink: No i Justyśka z dwoma medalami...przecież będą trzy :evil:

Edit:
Masha bystre oko widzi kilka uchybień w tym "przecudnym" rankingu:

-Zettel zmieniła obywatelstwo :lol:
-Riesch i superkombinacja..., na 99% ona nie wygra (Vonn, Paerson)
-Hoelz bez medalu w slalomie gigancie...litości :P
-Kati Wilhelm i Svieta Ślepcowa ostatnio nie błyszczą, a mają złoto (Lena nie ma :evil: )
-Szwecja przed Niemcami w sztafecie biathlonowej kobiet (no proszę, to był wypadek przy pracy)
-Henkel bez medalu...gratuluję :lol: :lol: :lol:
-jeszcze lepsze, Bjoerndalen i Svendsen po znakomitym występie w sprincie posypią się w pościgówce :lol:
-Justyna w klasyku na 30 km bez medalu (pokręciło ich :lol: )
-Europejczycy oprócz Pluszczenki bez medalu w łyżwiarstwie figurowym (soliści)...bez komentarza :wink:
-Loitzl przed Małyszem na K100 :lol:
-Norwegowie bez medalu w drużynówce skoków :wink: haha

Niech już lepiej fotografują tenisistki :wink:


Dodałbym do tego brak medalu indywidualnego dla Ammanna i srebro Majdić na 30 km (!).
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Laleczka Chucky » 06 Lut 2010 13:58

Majdić może zdobyć srebro, ale na 3 km :lol:
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez markos7207 » 06 Lut 2010 14:04

Mateusz napisał(a):Majdić może zdobyć srebro, ale na 3 km :lol:

A zapomniałeś już 30-tkę w Trondheim z poprzedniego sezonu ? :wink: Na niezbyt ciężkiej trasie za to wymagającej technicznie wszystko może się zdarzyć a Majdić świetnie zjeżdza i jest bardzo szybka na płaskim.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Kacpero221 » 06 Lut 2010 18:02

markos7207 napisał(a):
Mateusz napisał(a):Majdić może zdobyć srebro, ale na 3 km :lol:

A zapomniałeś już 30-tkę w Trondheim z poprzedniego sezonu ? :wink: Na niezbyt ciężkiej trasie za to wymagającej technicznie wszystko może się zdarzyć a Majdić świetnie zjeżdza i jest bardzo szybka na płaskim.


Ale wtedy wygrała taktyką nie umiejętnościami - gdyby nie zmieniła nart, nie wygrałaby. W Vancouver będzie miała bardzo małe szanse na 30km - raczej większość sił poświęci na 10km i sprint.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Janko10 » 06 Lut 2010 18:04

To był wyjątek od reguły Markosie. :wink:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Laleczka Chucky » 06 Lut 2010 19:26

Petra jest stworzona do sprintu, silnie zbudowana, nie ma wytrzymałości, ale ma za to szybkość. Dzisiaj może wygrać.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez karlos » 06 Lut 2010 19:38

Kacpero221 napisał(a):W Vancouver będzie miała bardzo małe szanse na 30km - raczej większość sił poświęci na 10km i sprint.

Mi się wydaje, że jednak Majdic skupi się na sprincie i sprincie drużynowym oraz na biegu na 30km, na którym jednak nie lekceważyłbym jej, bo jeżeli nie będzie za wysokiego tempa, to może ją być ciężko zgubić na ostatnich kilometrach przy braku większych podbiegów.
Na 10km i 15km bez większych szans, bo niestety dla niej, stylem dowolnym na dłuższych dystansach biega co najwyżej przeciętnie.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Janko10 » 06 Lut 2010 19:54

Mateusz napisał(a):Petra jest stworzona do sprintu, silnie zbudowana, nie ma wytrzymałości, ale ma za to szybkość. Dzisiaj może wygrać.

A ja mm nadzieję, że nie wygra. :wink:
Na 30 nie wierzę w Majdic. :|
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Miłosz » 07 Lut 2010 09:13

Odpowiadając na samo pytanie w temacie - czuję, że będzie rekord, a więc więcej niż dwa ;) Każdy będzie jednak sukcesem.

Kowalczyk i Małysz są moimi pewniakami. Problem może być z Sikorą. Jeszcze wczoraj wierzyłem, że uszczknie coś z medalowego tortu, ale wieści o jego przeziębieniu trochę tę wiarę osłabiły.
Miłosz
Junior
 
Posty: 158
Rejestracja: 10 Gru 2007 20:18

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez maksim » 07 Lut 2010 18:00

Kowalczyk - złoto na 15 i 30, sreberko na 10 i w sprincie brąz? :) tak ja to widzę
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez RychuGKM » 07 Lut 2010 18:47

Co do zwycięztwa Majdić w ubiegłym sezonie , to moim zdaniem Justyna przegała bo walczyła o punkty bonusowe na trasie i po prostu zabrakło jej sił na finiszu. Koniec końcó , to była dobra taktyka bo zdobyła wtedy więcej punktów niż Majdić. Na igrzyskach będzie inaczej , Justyna narzuci regularne tempo (bez szarpania jak w Trondhiem) którego nikt nie wytrzyma i pewnie zdobędzie złoty medal :lol: .
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez RakuNH » 27 Lut 2010 23:53

I mamy 6 medali :D

Na pohybel pesymistom :lol:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron