Ile medali zdobędą Polacy?

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Ile medali zdobędą Polacy w Vancouver?

żadnego
0
Brak głosów
żadnego
0
Brak głosów
1
3
4%
1
3
4%
2
1
1%
2
1
1%
3
9
13%
3
9
13%
4
5
7%
4
5
7%
5
5
7%
5
5
7%
6
6
9%
6
6
9%
7
1
1%
7
1
1%
8 i więcej
5
7%
8 i więcej
5
7%
 
Razem głosów : 70

Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez RakuNH » 25 Sty 2010 20:28

Nie ma takiego tematu a trzeba się zabawić w typowanie :D

Ile będzie tych medali? Ja stawiam 8 i więcej :D

Trzy Justyna, dwa Tomek Sikora, jeden sztafeta biathlonistek, jeden sztafeta biegaczek, Paulina Ligocka, dwa Małysz, drużyna skoczków, Katarzyna Wójcicka na 1500 no i może jakiś brązik Krężelok/Kreczmer.

To daje 13 medali. Przyzwoicie :twisted:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Laleczka Chucky » 25 Sty 2010 20:31

Raku chyba trochę przesadziłeś z tymi medalami. Moim zdaniem krążki zdobędą tylko Kowalczyk i Sikora, ale nie wiem ile, być może, że Justyna zdobędzie w każdej konkurencji.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Masha » 25 Sty 2010 20:52

Zdobędziemy 3 medale, wszystkie autorstwa Justyny Kowalczyk. Czuję 2 złota :lol:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Duche » 25 Sty 2010 20:54

Też tak uważam. Justyna wywalczy złoto na 30km i stylem zmiennym, a na 10km będzie srebrna za Khazową :wink:

Sikora i Małysz mają szanse na medal, ale jakoś nie wierzę, że uda się im go zdobyć. Będą się kręcić blisko, ale do podium zabraknie.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez karlos » 25 Sty 2010 21:01

Ja zatypowałem 6, Justyna 4 (2 złote, srebrny i brązowy), Tomek 1, a ostatni to niespodzianka (np. sztafeta biathlonowa).
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Laleczka Chucky » 25 Sty 2010 21:10

Justyna jest pewniakiem na minimum jeden medal, tylko żeby nic się jej nie przytrafiło jakaś choroba czy coś (odpukać). Sikora może powalczyć, ale będzie niezmiernie ciężko od igrzysk w Turynie przybyło mnóstwo rywali: Svendsen, Austriacy, Francuzi, no i nie liczę jak zawsze dobrych Rosjan, Niemców i Norwegów.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez RakuNH » 25 Sty 2010 21:23

Kto waszym zdaniem ma choć cień szansy na medal?

Żelazna trójka:
-Małysz
-Sikora
-Kowalczyk

i do tego
- sztafeta biathlonistek
- biathlonistki indywidualnie (szczególnie bieg indywidualny - Nowakowska, Cyl i Gwizdoń)
- sztafeta biegaczek
- Krężelok/Kreczmer w sprincie
- Katarzyna Bachleda-Curuś
- Paulina Ligocka
- Ewelina Staszulonek (w PŚ już bywała nawet 5 także jakiś tam cień szansy ma)
- short track (tam każdy ma szanse)
- Ustynowicz albo Niedźwiecki (na 500 albo 1000 ale to już są szanse iluzoryczne no skoro tylu jedzie łyżwiarzy szybkich to trzeba tych najlepszych wyróżnić :wink: )
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Duche » 25 Sty 2010 21:28

Raku, naprawdę uważasz, że Kreczmer czy Krężelok mają szansę na medal w sprincie? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że zdołają pokonać najsilniejszych w sprincie Rosjan, Szwedów i Norwegów. Ja tutaj nie widzę nawet malutkiego cienia szans na medal. Już większe szanse dawałbym kombinatorom norweskim w konkursie drużynowym, choć to także jest przy normalnych układach niemożliwe. Chyba że będą zapominać numerków startowych jak choćby Bill Demong w Libercu.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez karlos » 25 Sty 2010 21:33

Duche napisał(a):Raku, naprawdę uważasz, że Kreczmer czy Krężelok mają szansę na medal w sprincie? Ja tutaj nie widzę nawet malutkiego cienia szans na medal. Już większe szanse dawałbym kombinatorom norweskim w konkursie drużynowym

Z pewnością chodziło mu o sprint drużynowy, a tam jeżeli przebrną półfinały, na co daje im 30%, to w finale mogą się różne rzeczy dziać, może akurat nasi będą mieli dyspozycje dnia oraz dużo szczęścia i zdobędą brąz :D. Do tego trzeba wziąść pod uwagę, że sprinty są najmniej przewidywalne. Z pewnością mają 20 razy większe szanse na medal niż kombinatorzy.
Ostatnio edytowany przez karlos, 25 Sty 2010 21:37, edytowano w sumie 1 raz
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez RakuNH » 25 Sty 2010 21:36

W kombinacji wpadka jednej drużyny nie wpływa na druga także są bez szans :wink: Kombinatorzy biegają tak słabo (w porównaniu z Norwegami czy Niemcami i nie wliczając do tego grona Pochwały) że 4 rekordy skoczni nie dają szansy na medal :D

A w sprincie jak wiadomo różne rzeczy się dzieją. Ja wierze że o 8 spokojnie zawalczą. Jak forma ma przyjść na Igrzyska to przyjdzie a urok sprintu jest taki że nie zawsze wygrywają najlepsi. Ciężko oceniać kto jak będzie biegał za 3 tygodnie a jeszcze ciężej ocenić kto pobiegnie bez przygód :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Adrian Woźniak » 25 Sty 2010 21:53

Zdecydowanie największe szanse ma Justyna Kowalczyk, być może będzie jedną z największych gwiazd w Vancouver :wink: Poza nią oczywiście Tomasz Sikora i Adam Małysz. Myślę, że 5-6 medali Polaków byłoby sporym sukcesem :wink:
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Janko10 » 25 Sty 2010 23:13

I love it. :lol:
No to tak:
Kowalczyk (indywidualnie): 3 złota i brązik. Brązik, bo w sprincie wywali się bidulka i już nie dogoni... Pech. :(
Małysz: 1 złoto i brązik. Brązik, bo po rekordzie skoczni skok podparty... Pech. :(
Sikora: 1 złoto, 1 srebro i... brązik, bo ostatnie 3 strzały w biegu długim spudłuje... Pech. :(
Sztafeta biegaczek: brązik, bo brązik.
Sztafeta biathlonistek: brązik, bo znowu brązik... Pech. :(
Niespodzianki: srebro i brąz. Tylko dwa... Pech. :)
Razem: 5 złotych, 2 srebrne, 6 brązowych - trochę dużo brązowych, ale co zrobić... Pech. :(
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Menson » 26 Sty 2010 01:39

Jak dla mnie, to albo się zgrywacie z tymi medalami, albo jesteście wielkimi optymistami. Ja tam obstawiam 0 medali, i jeśli będą się trafiać, to będę bardzo zadowolony, a dla was to będzie do przewidzenia. :lol: A tak prawdę mówiąc, to liczę na Kowalczyk i Sikorę tylko. A u Kreczmera to większe szanse widzę na 30 km, niż w sprincie...
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez RychuGKM » 26 Sty 2010 07:25

6 medali:
3 Kowalczyk
1 Małysz
1 Sikora
1 niespodzianka (np. Bachleda -Curuś)
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez matti » 26 Sty 2010 08:56

Pamiętajmy, że trasy są płaskie i nie leżą ani Justynie ani Tomkowi!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez Fan » 26 Sty 2010 09:40

Ja stawiam na 6 medali
2- Małysz (zapewne złote, jeśli nie przeszkodzi wiatr, wielka forma nadchodzi)
3- Kowalczyk (w każdym biegu indywidualnym oprócz sprintu jest murowaną faworytką do medalu)
1- Sikora ( ważny będzie pierwszy bieg IO czyli sprint)


I jeszcze pokuszę się o ocenę konkurencji(rywali) dla wyżej wymienionych osób. Na pewno najwięcej kandydatów jest w biathlonie. Jest to sport w którym realnie o zwycięstwo może walczyć z 20 zawodników. A konkurencje w skokach i biegach oceniłbym podobnie, ale z lekkim wskazaniem na skoki.
Fan
Junior
 
Posty: 118
Rejestracja: 03 Gru 2008 19:36

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez RakuNH » 26 Sty 2010 09:52

Menson napisał(a):Jak dla mnie, to albo się zgrywacie z tymi medalami, albo jesteście wielkimi optymistami. Ja tam obstawiam 0 medali, i jeśli będą się trafiać, to będę bardzo zadowolony, a dla was to będzie do przewidzenia. :lol: A tak prawdę mówiąc, to liczę na Kowalczyk i Sikorę tylko. A u Kreczmera to większe szanse widzę na 30 km, niż w sprincie...


Szanse ma każdy :D

No ale wiadomo że 3 medale będą ogromnym sukcesem. :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez friducha » 28 Sty 2010 13:06

obym się bardzo myliła, ale coś mi się zdaje, że wrócą nasi z Kanady tylko z jednym medalem Justyny... i to wcale niekoniecznie złotym :( Nie wiem czy Justyna się nie przeforsowała tymi wszystkimi startami... może braknąć "świeżości w kroku" jako to określił pewnien złotousty.. ale powtarzam! baaardzo chciałabym się mylić i mam nadzieję, że wrócą z workiem medali :D
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez matti » 28 Sty 2010 13:18

friducho!

1. Żaden "złotousty" o świeżości w kroku bądź jej braku nie mówił, jest to zwykły wymysł kibiców.
2. Justyna wyraźnie stwierdziła, żeby "zamknąć pyski" bo to ona wie jak się przygotowywać, a nie "kibice".
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Ile medali zdobędą Polacy?

Postprzez RakuNH » 28 Sty 2010 13:21

Ja bym chciał żeby Adam na IO przyćmił Justynę bo jakoś zalatuje mi od niej taką pyszałkowatością. Może starty jej nie męczą ale podróże na pewno bo nie ma nikogo kogo nie męczy kilkugodzinna podróż.

Małysz - 2 złota, Sikora - złoto i srebro , Kowalczyk - złoto i brąz :D Tak bym chciał 8)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Następna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron