Skoki Narciarskie

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez RakuNH » 18 Lut 2010 16:37

markos7207 napisał(a):Tak, ale co to by był za trening gdyby od razu ustawiali rozbieg pod Ammanna. 2/3 zawodników bula, bula, bula... :wink:



Właśnie moim zdaniem to by był najlepszy trening bo taki Hula na treningach skacze z 8 belek wyżej a przychodzi konkurs i nie wchodzi do 30 bo był przyzwyczajony do większej prędkości najazdowej.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez markos7207 » 18 Lut 2010 16:44

Tak, tylo że wtedy Stefanek nie mógłby chodzić dumny jak paw że skoczył dalej od Adama I Simona 8) .
Pewnie gdyby tak z najwyższego rozbiegu puścić worek ziemniaków to też mógłby być niezły wynik :lol:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Kacpero221 » 18 Lut 2010 19:13

http://sport.onet.pl/imprezy/vancouver-2010/cudowne-wiazania-simona-ammanna-bez-homologacji,1,3179350,wiadomosc.html

Bardzo ciekawe. Ostatnio Szwajcarzy podejrzewali Austriaków o niedozwolone kombinezony, a teraz Pointer podejrzewa Ammana...
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Menson » 18 Lut 2010 21:02

Właśnie miałem na myśli, to co powiedział karlos. Od samego początku belki pod najlepszych zawodników, żeby mogli oni się wytrenować, a nie zaliczyć 140 metrów... Później w kwalach nie mogą trafić z wybiciem z progu, i skaczą o wiele gorzej, niż skok z niskiej belki był już którymś z kolei...
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez markos7207 » 18 Lut 2010 22:03

Niezła afera robi się wokół wiązań Ammanna.
Mam nadzieję że nie dojdzie do żadnego odbierania medalu bo wcale nie cieszyłby mnie medal zdobyty przy "zielonym stoliku", pewnie Adama też nie.
Austriacy są strasznie pazerni, jak oni coś kombinują to jest ok.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Duche » 19 Lut 2010 08:08

Austriacy mnie coraz bardziej denerwują. Przyczepili się do Ammanna o wiązania, bo wygrywa z tą całą śmieszną reprezentacją i tym wielce irytującym mnie trenerem. Jak oni mają niezgodne z przepisami kombinezony to może być, a jak już ktoś zacznie z nimi wygrywać to zaraz im się coś nie podoba.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez RakuNH » 19 Lut 2010 12:26

http://www.skijumping.pl/wiadomosci/115 ... -opuszcza/

Tu mamy już bardziej wymierne wyniki treningów. Raz nawet z jednej belki.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez dan » 19 Lut 2010 17:29

Ok, tylko że Austriacy i Amman opuścili wszystkie trzy treningi. Z Polaków (oczywiście poza Adamem) dobrze skacze Hula. Zobaczymy jak będzie w konkursie.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Kacpero221 » 19 Lut 2010 17:32

Zgodnie z przewidywaniami, zwycięzca z Kuusamo, Romoeren został wycofany z konkursu na dużej skoczni. :( Zastąpi go Evensen.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez RakuNH » 19 Lut 2010 17:44

dan napisał(a):Ok, tylko że Austriacy i Amman opuścili wszystkie trzy treningi. Z Polaków (oczywiście poza Adamem) dobrze skacze Hula. Zobaczymy jak będzie w konkursie.


A przedwczoraj zdecydowanie najlepiej skakał Stoch. Jak widać strasznie różne te wyniki jednak zdecydowanie ani jednego dobrego dnia nie miał Rutkowski (1 dzień był Miętusa) więc zasłużenie odpadł. Jak cała 4 wytrzyma presje to raczej nie ma szans na dużynówkę.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Janko10 » 20 Lut 2010 18:00

Cieszy, że analizując kwalifikacje, dalej nie jesteśmy bez szans na medal w drużynie. Równe skoki przy rewelacyjnych skokach Adama mogą dać medal.
No i za niedługo ostatnia szansa Adama na złoto IO. Trzymajmy kciuki! :)
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez RakuNH » 20 Lut 2010 18:06

Oj Janko chyba nie zbyt dokładnie przejrzałeś :D

Jesteśmy daleko, daleko, daleko... za Austrią, Niemcami, Norwegią, Japonią i Finlandią. Teoretycznie wypada 6 miejsce a i tak o nie łatwo nie będzie bo pamiętajmy że nasi zawodnicy to królowie treningów :lol: ja tam się łudziłem po małej skoczni. Teraz mi już przeszło. Prędzej Adam zdobędzie złoto :wink:

Wkleję Ci analizę ze skijumping.pl. Nie moja więc może zawierać błędy :lol:
-----------------------------------------------------------
Za każdą belkę w dół dodałem 2 metry:
1. Norwegia ----- 552,5 + 8 metrów = 560,5
2. Japonia ------- 542
3. Niemcy ------- 536 + 8 metrów = 544
4. Finlandia ----- 534 + 12 metrów =546
5. Polska -------- 529 + 12 metrów = 541
6. Czechy ------- 525,5
7. Słowenia ----- 513,5 + 8 metrów =519,5
8. Austria ------- 511 + 48 metrów =559
9. Rosja --------- 500
10. Francja ----- 494,5
11. Kanada ----- 430,5
-------------------------------------------------
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Janko10 » 20 Lut 2010 18:23

Oj Raku, prawie dokładnie taką samą tabelkę mam w Excelu. :wink:
Nie dodawałem metrów za belki, bo to nie do końca się tak przekłada. Po co Małysz, tak jak wszyscy inni "pewni" miał niby walczyć w tym skoku?
Z Twojej/nietwojej tabelki wynika dokładnie to co napisałem. Mamy szansę. Austria jest mimo spadku formy poza zasięgiem. Norwegia raczej też ale reszta jest do pokonania. A wykluczyć też się nie da, że ktoś z tych ekip nie da... sam wiesz czego. :wink:
Postawiłbym parę stów na to, że jeśli Adam skoczy wynik na poziomie 1-3 a reszta skoczy równo na poziomie 15-25 to mamy medal. A to jest realne.
Szanse z 10-20% ale są. Miejsce w "6" powinno być na 90% a to już nie jest zły wynik.
Czesi mogą namieszać...
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez RakuNH » 20 Lut 2010 18:28

No to gratuluje udanej analizy :D

Ja mimo wszystko uważam że podium jest na 99,9% dla nas zamknięte. Austria,Norwegia i Niemcy są moim zdaniem poza zasięgiem. jeszcze Wank tu dobrze skacze bo liczyłem że może Bodmer coś zawali. Uhrman w formie niewiele gorszej niż Małysz.

Na 4 miejsce mamy szansę ale najmniejsze z trójki Finlandia, Japonia, Polska. Także stawiam 6 miejsce. Każde wyższe będzie sukcesem. Dziś się dowiemy czy potrafią skoczyć w konkursie przynajmniej na poziomie 3 dziesiątki.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Janko10 » 20 Lut 2010 21:34

No po pierwszej serii pięknie. :D
Ale Amman znowu poza zasięgiem.
I nie mów mi Raku, że w drużynie nie mamy szans na medal. :wink:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez RakuNH » 20 Lut 2010 21:38

Brawo Adam. Amman jest poza zasięgiem ale mam jedno ale....

wydaje się że Amman miał dużo lepsze warunki (nie biorę tego z powietrza ale z chorągiwki) i dlatego AŻ TAK ODSKOCZYŁ. Powiedzmy sobie szczerze że Małysz oddał FANTASTYCZNY skok. Wystarczy sobie zadać pytanie czemu Małysza ściągali z belki jak miał taki wiatr jak Amman (patrz flaga Lepistoe) Jako jedyny schodził z belki... Hoffer nie zadzieraj!!!!!!!!!!!!

WIELKIE BRAWA! Znowu ten Amman :(

------------------------

Janko nie mamy szans na medal. Na tej skoczni strasznie kręci wiatr (zobaczysz na stronie Fisu po konkursie) Są takie fale dobrego i złego wiatru. Ewidetnie widać mocne i słabe grupki.

Schmit, Hilde słabo nagle Stoch dalej a wszyscy po nim jeszcze dalej :wink:
Kranjec,Jacobsen słabo wiatr dzięki Bogu się zrywa przed Małyszem ale trzymają go na belce i lekko osłabł.

Widac że to jest loteria i jestem pewien że Stoch i Hula spadną do 3 dziesiątki. Jeśli tak się nie stanie to odszczekam :wink:


Mój "wiatrowy" przekaz potwierdził przed chwilą Tajner
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Janko10 » 20 Lut 2010 21:47

A ja swoje...
Drużynowo 1 seria (przy słabym skoku Miętusa):
1 AUT 500,3
2 NIE 456,5
3 FIN 443,9
4 POL 443,6
5 NOR 440,6
6 CZE 410,0
7 SLO 400,3
8 JPN 358,6
9 RUS 303,2
A skoro wieje to może i nasze szanse będą wyższe niż gdyby nie wiało. :wink:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez RakuNH » 20 Lut 2010 21:50

Dobra dobra :wink:

Mam nadzieje że Oll, Ito i Kranjec Ci już uświadomili że 1 seria nie miała wiele wspólnego ze sportową rywalizacją. Teraz się przypatrz na skoki następnych :wink:

Najbardziej chamskie było przytrzymanie Małysza na "wietrze Ammana".... Może jest poza zasięgiem ale 7 metrów na pewno nad Adamem nie ma przewagi i jeszcze te noty.

Jeśli Adam do niego nadrobi w 2 serii to niestety przegra przez oszustwo. Jeśli nie to cieszmy się z tego co będzie :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Janko10 » 20 Lut 2010 22:13

No i chłopaki całkiem nieźle. :D
Raku usłyszeć Twoje szczekanie: bezcenne. :lol:
Adamowi przeskoczyć Amena będzie ciężko...
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez RakuNH » 20 Lut 2010 22:15

mam nadzieje że chociaż DNS przekona Cię do tego że była loteria. Ahonen nigdy takiej szopki nie robił a teraz się po prostu wkur**** i co tu mówić.

2 seria to też loteria nie mniej "hau hau" brawo dla Polaków... :lol: I tak nas Niemcy ograją mimo że 3 spadło na bule :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości