Skoki Narciarskie

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez harding » 20 Lut 2010 22:30

Jest 2 srebro Adama!! :) Ciekawe, co na to Pudzian. ;) Czy musiał potwierdzić stereotyp, że wyjątkowo silny mężczyzna jest jednocześnie słaby w innym sensie?
Ostatnio edytowany przez harding, 20 Lut 2010 22:35, edytowano w sumie 1 raz
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Janko10 » 20 Lut 2010 22:34

Brawo Adam. :D
Raku, może byśmy się kiedyś o jakąś kasę założyli? :lol:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez damian940915 » 20 Lut 2010 22:37

Brawo Adam. Szkoda że nie złoto, ale dwóch drugich miejsc bym się chyba nie spodziewał, jesli juz to złota na średniej i miejsca w 6 na duźej. Czy myślicie że nasz Orzeł ma szansę wystartować w Soczi. jeśli juź to w jakiej formie? ja mysle że może jeszcze dociagnąc te cztery latka.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez RakuNH » 20 Lut 2010 22:37

Brawo brawo brawo :D :D

Amman w drugiej serii oddał "normalny skok" :lol: :lol: :lol: i nie odskoczył na 5 metrów tylko chyba na 2 :lol: :lol: Jednak był poza zasięgiem bo Adam zepsuł trochę :wink: drugi skok.

Janko nie ma sprawy. W drużynówce w 4 nie będziemy. Max 5 miejsce.


Ale tak na zakończenie. Chyba nie uważasz że były równe warunki? Wystarczy popatrzeć co zrobił i mówił Ahonen, jak skoczył Kranjec, Ito, Kasai, Hautameki itd itp
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Regis » 20 Lut 2010 22:40

Cholera, uświadomiłem sobie jak bardzo jestem pazerny. Po prostu nie cieszę się z tego srebra. Ogromny sukces, przed igrzyskami chyba każdy brałby w ciemno te dwa srebra, no ale zostaje ten niedosyt, że dla Małysza zabraknie tego złota olimpijskiego. Mimo wszystko brawo, nie zmienia to faktu, że Adam jest największym sportowcem w historii Polski, to nie ulega żadnej wątpliwości. No to doczekamy się w Vancouver tego złota czy nie ;p ??
Regis
Junior
 
Posty: 137
Rejestracja: 15 Lut 2010 19:48

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez harding » 20 Lut 2010 22:42

Warunki nie były zupełnie równe, co przecież jest normą w skokach. Trzeba cieszyć się, że występ Adama poprzedził Ahonen i to on stał się ofiarą złośliwości wiatru.
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez RakuNH » 20 Lut 2010 22:46

Warunki w pierwszej serii tak jak się spodziewałem (no może liczyłem na większe różnice)

od 0,26 w plecy do 1,04 pod narty. Średnio było 0,08 pod narty a więc można się łatwo domyślić kto miał te większe pod narty a kto ten w plecy :wink:

Pierwszy konkurs był o wiele równiejszy.


Oczywiście że jest niedosyt ale Adam na dużej skoczni nie miał szans z Ammanem. Pierwszy skok miał FENOMENALNY (niewiele gorszy od Ammana, na pewno nie 7 m) a drugi już 6 w całej stawce także troszkę gorszy. Ale BRAWO BRAWO :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Janko10 » 20 Lut 2010 22:54

RakuNH napisał(a):...Ale tak na zakończenie. Chyba nie uważasz że były równe warunki? Wystarczy popatrzeć co zrobił i mówił Ahonen, jak skoczył Kranjec, Ito, Kasai, Hautameki itd itp

Nie uważam. Ale uważam, że mamy szanse na medal. Nie kosmiczne ale istotne.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez RakuNH » 20 Lut 2010 22:56

Janko10 napisał(a):Nie uważam. Ale uważam, że mamy szanse na medal. Nie kosmiczne ale istotne.


No to się zgadzamy :wink: Ja po prostu jak widzę naszych na belce to mi się od razu pojawia przed oczyma bula.... Po prostu mam koszmary po konkursie na normalnej :D

Teraz Kruczek ma dylemat Rutkowski czy Miętus. Chyba jednak będzie to Rutkowski.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez harding » 20 Lut 2010 23:03

Z moich obliczeń wynika, że DRUŻYNOWO zajęliśmy w tym konkursie 3 miejsce po Austrii i Norwegii. Wielką niewiadomą jest końcowy wynik Finlandii z powodu dyskwalifikacji Happonena i rezygnacji Ahonena. Istnieje więc niemała szansa na brąz pod warunkiem, że Małysz, Stoch i Hula zaprezentują się tak jak dziś, a czwarty, zapewne Rutkowski nie zaprzepaści dorobku drużyny.
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Sebastian Krystek » 20 Lut 2010 23:09

Zwróciliście uwagę na to co zrobił Lepistoe przed drugim skokiem Adama?
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez basten » 20 Lut 2010 23:32

no dzis super
piekny konkurs, piekny komentarz szaranowicza, madrosc wypowiedzi tomaszewskiego ktory zgasil wkurzajewskiego
to medal dalbym jeszcze zimochowi za komentarz w radiu
"pobudził niedzwiedzie"
basten
Młodzik
 
Posty: 39
Rejestracja: 06 Lut 2010 22:23

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez basten » 20 Lut 2010 23:33

Sebastian Krystek napisał(a):Zwróciliście uwagę na to co zrobił Lepistoe przed drugim skokiem Adama?

no własnie pokazywał mu do góry to pewnie chodzilo o wiatr , zeby sorygowal odbicie?
basten
Młodzik
 
Posty: 39
Rejestracja: 06 Lut 2010 22:23

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez damian940915 » 20 Lut 2010 23:49

Szanse Drużynowo:
1.Austria (na 99%- silna druźynaxyna, równa, przy bezwietrznym konkursie nie do zatrzymania)
2.Norwegia na 75 % (W miarę równa druźyna, nieustabilizowana)
Na 3 miejsce szanse mają:
Słowenia 25% (mój czarny koń)(4 w miarę równych zawodników, kaźdy może skoczyć dobrze lub świetnie i kaźdy może zawalić)
Niemcy 20 % (Silna 5 przyzwoitych skoczków, mocnych w druźynie, słabszych indywidualnie)
Finlandia 20 % (2 silnych (Ahonen, pół Oliiego i pół Hautamekiego) i 3 słabych skoczków, potrafiących mobilizować się na druźynę)
Polska 15% (Małysz i 4 buloskoczków mogących skakać na przyzwoitym poziomie)
Czechy 10% (2,5 solidnych (Hajek i Janda ora po pół Koudelki i Hlavy) skoczków i 2 słabszych) (mogą wiele namieszać)
Japonia 10 % Solidna 2 (Ito, Kasai), aczkolwiek mała szansa by któryś z całej 4 totalnie zepsuł skok

Reszta nie powinna sie liczyć, aczkolwiek zarówno Francja jak i Rosja mogą wskoczyć do 10, a przy odrobinie szczęscia nawet 6
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez figaro56 » 20 Lut 2010 23:55

Znowu odżyła nadzieja na drużynówkę. :D Jaki stary taki głupi bo oni mi znowu coś wywiną ale co tam.
Adam wielkim skoczkiem jest i niech to będzie za całe podsumowanie.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez RakuNH » 21 Lut 2010 00:03

Ja tam dalej uważam że pewne podium to: Austria, Niemcy, Norwegia w dowolnej kolejności (żadna mnie nie zdziwi) Polacy po dzisiejszym występie może na 5.
Wole być zaskoczonym niż się zbytnio stresować :wink:

I tak dla uspokojenia waszych żądzy

warunki I seria: od 0,26 w plecy do 1,04 pod narty
warunki II seria: od 0,06 pod narty do 1,71 pod narty.


Widać więc że była loteria i moim zdaniem dziś wszyscy Polacy mieli szczęście dlatego jestem daleki od wysuwania jakichkolwiek wniosków po dzisiejszym konkursie. Dlatego też uważam że Niemcy mogą spokojnie wygrać druzynówke mimo dzisiejszego bulowania. Dziś oni a w drużynówce..... (dokończcie wedle uznania :wink: )

Dlatego też myślę że Miętus powinien zostać w drużynie.
Ostatnio edytowany przez RakuNH, 21 Lut 2010 00:42, edytowano w sumie 1 raz
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez karlos » 21 Lut 2010 00:05

Adam po raz kolejny pokazał klasę, czy będzie kontynuował karierę, jeżeli ma tu sprawiać przyjemność to czemu nie, tylko będziemy musieli wtedy trochę obniżyć nasze oczekiwania :lol: , ale przydałby się jako ktoś kto wspiera swoim doświadczeniem młodszych skoczków. Dzisiaj Hula i Stoch udowodnili, że skaczą w miarę stabilnie, gdyż mają dosyć silne odbicie. Jest problem z czwartym zawodnikiem, ja też postawiłbym na Rutkowskiego, bo Miętus spalił się już dwa razy psychicznie na zawodach, a poza tym chyba woli skakać z wyższych belek, a takich trudno oczekiwać w konkursie druzynowym.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Masha » 21 Lut 2010 00:33

basten napisał(a):
Sebastian Krystek napisał(a):Zwróciliście uwagę na to co zrobił Lepistoe przed drugim skokiem Adama?

no własnie pokazywał mu do góry to pewnie chodzilo o wiatr , zeby sorygowal odbicie?


A ja myślę, że wręcz przeciwnie. On to ewidentnie pokazał do kamery. Myślę, że to był jeden z ostatnich skoków Adama w karierze (obym się myliła, nie wiem ile nasz Orzeł planuje jeszcze startować, ale chyba nie za długo :( ) i tym gestem Hannu pokazał, że Małysz to jeden z najwspanialszych skoczków świata. Dla mnie jest najlepszym i najskromniejszym. Brawo Adaś :wink: Jak niewielu sportowców ma 4 indywidualne medale zimowych igrzysk olimpijskich. Tym większe słowa podziwu dla Polaka.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Sebastian Krystek » 21 Lut 2010 00:40

basten napisał(a):
Sebastian Krystek napisał(a):Zwróciliście uwagę na to co zrobił Lepistoe przed drugim skokiem Adama?

no własnie pokazywał mu do góry to pewnie chodzilo o wiatr , zeby sorygowal odbicie?

Ta... zwłaszcza, że zerkał do kamery :P

Masha: Adaś poskacze jeszcze conajmniej rok, do MŚ w Oslo.
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Menson » 21 Lut 2010 00:41

Małysz będzie startować co najmniej do MŚ w Oslo, i jeśli tam zdobędzie medal, to zostanie do IO w Soczi.

Natomiast Ahonen nie złapał focha, i nie powiedział, że ma to gdzieś, tylko w serii próbnej się wypieprzył, i lekarze mu odradzali start w ogóle w konkursie. Jednak się nie poddał, ale nie mógł walczyć o medale, więc w 2.skoku już nie skakał.

Simon Amman poza zasięgiem. Jednak wkurzają mnie sędziowie. Dostał takie same noty, jakie dostał inny skoczek lądujący poprawnie... Przecież to amatorszczyzna dostawać noty za to, że jest się wyżej w PŚ...

Adam Małysz znakomite dwa skoki, czym pokazał, że cały czas jest w czołówce światowej. Oby startował do tego Soczi. :D

Gregor Schlierenzauer tak samo jak w 1.konkursie - zabrakło pierwszego dobrego skoku, którym mógłby powalczyć o coś więcej.

Zaskoczył mnie Kofler wysokim miejscem, Morgenstern nie zdołał obronić tytułu, ale Austria będzie silna jednak w drużynówce, a już się spodziewałem po konkursie na k- 90, że znajdą się max. na 3. miejscu.
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości