Skoki Narciarskie

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Masha » 21 Lut 2010 00:43

A Oslo kojarzy nam się bardzo dobrze :wink: To miła wiadomość. Może ten gest miał oznaczać ostatni skok Adama (indywidualnie) na olimpiadzie. Hannu pewnie chciał podkreślić ten moment :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez dan » 21 Lut 2010 01:21

Sebastian Krystek napisał(a):Zwróciliście uwagę na to co zrobił Lepistoe przed drugim skokiem Adama?


Moim zdaniem to było pokazane do kamery, że jest dobrze i pewność Fina, że Adam zdobędzie medal.

Masha Adam nie wyklucza startów nawet w Soczi. Poza tym Zakopane stara się o mistrzostwa świata w 2015 roku. Gdyby je dostało wtedy Adam będzie miał motywację, by wytrwać jeszcze 5 lat, choć to na pewno dla niego proste by nie było. Na razie chce poskakać co najmniej rok, a później zadecyduje co dalej. Podobnie po Turynie wypowiadał się Tomek Sikora.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez dan » 21 Lut 2010 05:34

Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez figaro56 » 21 Lut 2010 08:48

Podobała mi się wypowiedź Lisa w studiu TVP. "Adam całą karierę skakał na swoich warunkach i odejdzie również na swoich warunkach" i wszystko na ten temat.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez doliniarz » 21 Lut 2010 12:22

Witam! Jestem nowy na forum. Mam nadzieję, że mnie za szybko nie zbanują choć to nic nigdy nie wiadomo
Adam Małysz jest wielki zresztą zawsze był. A to złoto olimpijskie widocznie nie było mu pisane. Dla mnie może on skakać nawet do 40 i zajmować ostatnie miejsca(choć to nie możliwe) bo on już swoje robił i dla mnie jest bohaterem narodowym!!!
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez RakuNH » 21 Lut 2010 12:24

Kasai jakby nie zle warunki w 1 serii to by walczył o medal a ma 37 lat :wink: Jak Adama będzie to cieszyć to nie ma żadnego problemu żeby walczyć o medale.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez doliniarz » 21 Lut 2010 12:30

Oczywiście, że tak i mam nadzieję że tak będzie bo Małyszowi złoto należy się jak chyba nikomu innemu więc niech powalczy jeszcze w Soczi. Szkoda jeszcze tylko Ahonnena, że nie zdobył nigdy medalu na igrzyskach.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez RakuNH » 21 Lut 2010 12:47

zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez arek » 21 Lut 2010 14:38

Każdy by chciał, żeby Adam skakał do Soczi, ale jeśli będą gorsze wyniki tak jak rok temu, że będzie się kręcił w drugiej dziesiątce to znowu wszyscy będą go atakowali. Jeszcze przed Vancouver niektórzy mówili, że po co on tam jedzie, powinien zakończyć karierę itd. Ludzie są dziwni, teraz się wszyscy cieszą później dołek i już go krytykują. Tak samo było z Tomkiem Sikorą, rok temu gdy zajął drugie miejsce w PŚ chwalili go, a teraz jak zajął w sprincie i pościgowym słabe miejsce (przez pogodę) to go krytykują. Z sezonu na sezon coraz ciężej będzie mu dobrze skakać. Na wikipedii jest tabelka najstarszych zawodników którzy wygrywali PŚ, pierwszy jest Okabe - 38 lat, drugi Kasai 31 lat, następni zawodnicy około 30. A Adam ma już 32 lata. Jak znowu debile mają go atakować to może lepiej dla niego, aby odszedł za rok.
Wczorajsi medaliści:
Image
Upadek Ahonena:
http://sport.tvp.pl/vancouver2010/dyscypliny/skoki-narciarskie/wideo/upadek-ahonena-w-serii-probnej

Image
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Duche » 21 Lut 2010 15:23

Na początku chciałbym bardzo pogratulować Adamowi kolejnego medalu. Czapki z głów. Małysz jest niesamowity i mimo już zaawansowanego wieku pokazuje, że nadal może być w ścisłej światowej czołówce. Brakowało mu tylko trenera. Odkąd jest pod skrzydłem Hannu to znów jest wielki. Bardzo to cieszy, ten srebrny medal to wielki sukces, choć przydałoby się złoto, aby bardziej podkreślić jego całokształt kariery. Niemniej jednak trzeba powiedzieć, że obecnie Simon jest nie do pokonania i walka z nim jest prawie niemożliwością. Zresztą Adam sam coś o tym wie, bo sam kiedyś był takim Ammannem.

Wielkie brawa również dla poczwórnego mistrza olimpijskiego, Simona Ammanna. Chłopak jest niesamowity. Prawdziwy Harry Potter skoków. Amerykańska ziemia mu bardzo służy. Kolejne dwa złote medale na igrzyskach, bardzo się z tego cieszę i cieszę się również z tego, że na moich oczach jakiś skoczek dokonuje takiego wyczynu. Ta cała afera z wiązaniami to tylko wymysły Austriaków, którzy nie mogą znieść, że Simon ich leje jak chce. Bardzo dobrze się stało, że zagrał im na nosie. W chwili obecnej Szwajcar jest zdecydowanie najlepszym skoczkiem na świecie. Dwa złote medale wywalczył w pełni zasłużenie. Już pomijając jego często fałszowany telemark, on odległościami zmiótł wszystkich. Jeszcze raz brawo Simon!

Co do tego ile Małysz powinien jeszcze startować. Jestem zdania, że nie powinno się wywierać na nim jakiejś wielkiej presji. Niech skacze tak długo, aż uzna, że nie sprawia mu już to radości i nie widzi motywacji do dalszych startów. Gdy uzna, że nie jest w stanie już wygrywać, niech odejdzie. Za rok MŚ w Oslo, które jest bardzo przyjazne dla Adama, więc może tam zakończy swą piękną karierę jakimś medalem? Byłoby miło. Do Soczi pozostały jeszcze 4. lata, to wbrew pozorom dużo czasu i Małysz może już w tedy nie być w stanie osiągnąć takiej formy jak teraz, więc po co ryzykować? Zwłaszcza w Polsce, gdy zaraz pojawiłby się tysiące osób z komentarzami typu "Dziadku powinieneś już skończyć dawno skakać, teraz ledwo punkty łapiesz" etc.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Laleczka Chucky » 21 Lut 2010 15:28

Duche, a kto pisze takie komentarze o tym dziadku, pewnie biedne z dzieci z onetu, a takimi wypowiedziami nie należ się przejmować.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez arek » 21 Lut 2010 15:36

Mateusz napisał(a):Duche, a kto pisze takie komentarze o tym dziadku, pewnie biedne z dzieci z onetu, a takimi wypowiedziami nie należ się przejmować.

Biedne dzieci też, ale już w tym sezonie w faktach był reportaż,o tym że Małysz się skończył. Pamiętacie co było po Turynie jak go nierozgarnięci dziennikarze krytykowali. U nas media czekają na porażkę.
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez RakuNH » 21 Lut 2010 15:39

Przecież Fakt i Gazeta wyborcza nie nadają się nawet do podarcia tyłka :wink: Mówmy o poważnych gazetach i poważnych mediach :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Laleczka Chucky » 21 Lut 2010 15:40

To prawda, a najgorsze jest to, że mediach często potrafią z kogoś zrobi mega gwiazdę, a drugiego kogoś totalnie pogrążyć. Jeżeli są wyniki tak jak w przypadku Kowalczyk to wszystko jest pięknie, ładnie, pojawią się nawet transmisje z PŚ w TVP, a jak ktoś ma dołek to prawie wszyscy się od tej osoby odsuwają, zamiast pomóc, bo wtedy pomoc jest najważniejsza. Ja powiem szczerze, że nigdy za bardzo nie kibicowałem Małyszowi, bo mnie po prostu skoki zbytnio nie ciekawią. Nie mam nic do Adama, niech wygrywa i tego mu życzę, nigdy i nigdzie go w żaden sposób nie krytykowałem.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez figaro56 » 21 Lut 2010 15:49

Nie uważasz Janko, że strasznie się nam Raku w tym wątku coś ostatnio rozleniwił i ten tytuł asystenta Kruczka dałeś mu na wyrost.
Ja myślałem, że po tym konkursie na drużynówkę to będę miał jak na dłoni podane kto ile metrów na jaki medal w naszej drużynie musi skoczyć przy różnych wariantach skoków rywali a tu lipa. No chyba, że jeszcze analizuje spływające dane. W takim razie przepraszam i poczekam. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez RakuNH » 21 Lut 2010 16:01

Nie ma co analizować Figaro. :lol: Ja jestem przekonany że Austria, Niemcy i Norwegia nas zmiotą i nawet jeśli Miętus skoczy na poziomie Huli (może ciut słabiej) to da nam to 4 miejsce. Nie będzie Ahonena także to 4 miejsce robi się realne choć Keituri tu też dobrze skacze :wink: Po prostu nie wierze że Schmit czy Uhrman zrobią to co wczoraj. Prędzej zamienią się rolami z Polakami :wink: Austria i Norwegia zdecydowanie poza zasięgiem (choć Jacobsen różne rzeczy robił;]). Finowie też mają równą drużynę nawet bez Ahonena (ale jest Hautameki :lol: )

Ja większe szanse na medal daje biathlonistkom niż naszym skoczkom. No ale może stanie się cud i zdobędą medal. Szczerze im tego życzę bo Adam na pewno zasługuje jeszcze na jakiś brązik w drużynie ale uważam że ten konkurs jest niewspółmierny do umiejętności i nie ma go co analizować.

A jak będzie wiało tak jak wczoraj to każdy może mieć medal :D (poza Kanadą) Jeszcze mam co najmniej tydzień siedzenia w domu także może jutro się pokuszę o jakąś analizę. :lol:

Ciekawi mnie jedynie na kogo postawi Kruczek. Czy na Rutkowskiego który skacze bardzo przeciętnie czy na Miętusa który skacze w kratkę. Wydaje się że jeśli chcemy myśleć o medalu (a Figaro i Janko myśą :lol: ) to powinien postawić na Miętusa :twisted: każdy w drużynie ma kogoś do spadnięcia na bule (Miętus, Jacobsen, Hautameki, Wank/Bodmer, Tochimoto, Meznar ) ale niestety głównym kandydatem jest któryś z Polaków :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez damian940915 » 21 Lut 2010 16:56

Co do tego ile Małysz ma skakać. To serce chciałoby aby było to do Soczi, bo naprawdę brakuje mi tego złota u Adama. Jak skończy wcześniej też chwała mu za te 10 lat sukcesów. Jest on chyba najwybitniejszym obok Korzeniowskiego i Szewińskiej sportowcem w historii Polski i jednym z najwybitniejszych skoczków świata.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez dan » 21 Lut 2010 17:48

Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Kubar » 21 Lut 2010 18:57

Kubar
Junior młodszy
 
Posty: 52
Rejestracja: 01 Sty 2010 20:50
Miejscowość: Warszawa

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez dan » 22 Lut 2010 05:14

Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości