Kombinacja Norweska

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 24 Sty 2010 21:38

14.02.2010
18:00 - Skoki na średniej skoczni
22:45 - Bieg na 10 km

23.02.2010
18:00 - Skoki na dużej skoczni drużynowo
22:00 - Sztafeta 4 x 5 km

25.02.2010
18:00 - Skoki na dużej skoczni
22:00 - Bieg na 10 km

Prawdopodobny skład naszej reprezentacji:
Tomasz Pochwała, Marcin Mąka, Paweł Słowiok, Adam Cieślar i rez. Andrzej Zarycki

Realnie zajmiemy 11/12 miejsce w drużynie. Sukcesem będzie 10.
Pochwała realnie będzie w okolicach 30(będzie ograniczona liczba mocniejszych reprezentacji także mimo że normalnie nie wchodzi to powinien dać radę) Sukcesem będzie miejsce w 20

Wie ktoś ilu zawodników może wystartować indywidualnie?
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Janko10 » 24 Sty 2010 22:22

kwota podstawowa 55 (maksymalna ilość/ 5 zawodników na NKOL / maksymalna ilość zawodników biorących udział w konkursie indywidualnym:4, drużyna składa się z 4 zawodników

kwalifikowani będąz awodnicy którzy: zdobli w okresie kalifikacji punktywPŚAiPŚB, orazznajdująsięnaświatowejliścierankingowej wKom.Nor.orazzawodnicyktórzyzajęlimsca1do3naMŚJFISlubzajmowalimiejscawpierwszejpołowielistyrankingowejnazawodachPŚBFIS.PrzydziałkwotpomiędzyNKOl-ebędziesięopierałnaŚwiatowejLiścieRankingowej(WRL)uwzględniającejpunktyzsumowanepkrwPŚAiPŚBwsezonach2008/09i2009/10.Zgodniezprocedurąprzyznawaniamiejsczakażdegozawodnikazczołówkiidalejidącwkolejności,zostajeprzydzielonejednomiejscewkwocie.GdydladanegoNKOl-uzostaniewypełnionemaksymalne5miejsc,następnebędąprzyznawanespełniającymodpowiedniewarunkikolejnymNKOl-omzlistyrankingowejPŚ,ażdozapełnieniawszystkich55miejsc.KwotyzostanąustalonenapodstawieŚwiatowejListyRankingowej(WRL)iKlasyfikacjiPucharuKontynentalnegopo PUCHARZE świata FIS 18.01.2010

Kopiowane z pdf, nie chce mi się poprawiać.
Zastanawiam się jednak czy na pewno mamy kwalifikację międzynarodową dla drużyny??? I jaka ona jest? Czy taka jak krajowa???
Wie ktoś?
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez boku_IBU » 24 Sty 2010 22:34

Aby dostać się na IO wystarczyło być RAZ w czołowej "8". Dziś tego dokonaliśmy 8)
Awatar użytkownika
boku_IBU
Junior młodszy
 
Posty: 84
Rejestracja: 02 Gru 2008 15:20
Miejscowość: Katowice

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Janko10 » 24 Sty 2010 22:56

To wiem z tzw. kryteriów krajowych:
http://www.olimpijski.pl/pl/files/Download/vancouver_tabela_kryteriow_v9.pdf
Jesteś pewien, że również taka jest norma międzynarodowa? Z opisu w tabeli to nie wynika. A może trzeba mieć np. 4 zawodników w kwocie 55?
Jest jeszcze mały niuans, związek musi Ich zgłosić ale to chyba pewne skoro związek np. walczy o Daniel czy Remień.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Menson » 24 Sty 2010 23:36

Starczy, żeby każdy zawodnik miał chociażby punkt w PŚ, bądź PK na przestrzeni ostatnich 2 lat.
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 25 Sty 2010 00:19

Menson napisał(a):Starczy, żeby każdy zawodnik miał chociażby punkt w PŚ, bądź PK na przestrzeni ostatnich 2 lat.


Zaraz to przenalizuje i się upewnię ale raczej masz rację. Znaczy odnośnie występu drużynowego to na 100% jest tak jak piszesz. Ale teraz chodzi o występ indywidualny.

W PŚ reprezentanta nie mamy bo punkty są do 18 stycznia a Pochwała zdobył je przed wczoraj.

Zostaje więc ranking FIS PK. Jeśli by się zdarzyło że 4 zawodników z 14 krajów ma więcej punktów od Pochwały i Mąki to chyba wówczas by nie wystartowali.
Nie wiem jednak czy my możemy zgłosić 4 zawodników? Wydaje się że mogą z tym byc problemy jeśli Białorusin wyprzedza Cieślara i Słowioka w rankingu FIS :wink:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Po głebszej analizie mogę powiedzieć na 99,9% że wystartuje 4 Polaków w konkursie indywidualnym ALE NIE WYSTARTUJE Słowiok.

Po zsumowaniu rankingu WRL z PŚ i rankingu WRL z PK i zważywszy ze każdy kraj może wystawić max 4 zawodników wyszło mi że
Pochwała jest 47 zawodnikiem
Mąka jest 48 zawodnikiem
Cieślar jest 53 zawodnikiem
Zarycki 54

Jeśli by chciał Słowiok startować to musiało by się 3 zawodników nie zgłosić i jest to mało prawdopodobne ale być może Estończycy, jeden Białorusin czy Rosjanie poza Maslennikovem się nie zgłoszą. Pewnie ten białorusin i jeszcze ukrainiec się nie zgłosi ale Estończycy i Rosjanie nie odpuszczą :wink: także skład na konkursy indywidualne to będzie: Pochwała, Mąka, Cieślar, Zarycki.

Mam nadzieje że jasno przedstawiłem. Ciekawe czy włodarze PZN wpadną na to że Słowiok nie może indywidualnie startować :lol: To też błąd z ich strony że nie puścili go na jakiś słabo obsadzony PK.

Dobranoc 8)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Menson » 25 Sty 2010 00:53

Ale przecież Mąka i Pochwała nie mają kwalifikacji olimpijskiej na start indywidualnie...
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 25 Sty 2010 07:04

Menson napisał(a):Ale przecież Mąka i Pochwała nie mają kwalifikacji olimpijskiej na start indywidualnie...


na tej samej zasadzie polskie biegaczki nie mają kwalifikacji na starty indywidualne. Myślę że kto pojedzie ten wystartuje. Chyba największe koszty to podróż i zakwaterowanie. Start to groszowe sprawy.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 27 Sty 2010 01:14

http://www.pzn.pl/kno/aktualnosci/art62.html#kform

Tyle błędów merytorycznych w newsie to ja dawno nie widziałem. W ogóle większość wypowiedzi tutaj mnie dobija. Już nie mówię o tym że Siderek o limitach ma zerowe pojęcie (popisał się podczas PŚ w skokach) Jak ku**a nie ma kto im tego przeliczać to im zrobię to charytatywnie. Pochwała jest 48 kombinatorem świata, Mąka 49, Cieślar 53 a Zarycki 54 więc niech mi tu nie piszą że nie spełniaja kryteriów a Pochwała spełnia skoro startować może 55 na IO! Chyba ze chodzi o kryteria PKOL a nie MKOl. Wówczas nawet Pochwała ich nie spełnia więc też racji nie mają :lol: :lol:

Druga sprawa to czy takim problemem jest przeczytanie kryteriów. Potrzebne im było raz miejsce w 8...

Po 3 miała być taryfa ulgowa dla zawodników poniżej 23 roku życia a 3 kombinatorów to spełnia. Rozumiem więc że 24 letnia Gąsienica-Daniel która nie spełnia kryteriów pojedzie a kombinatorzy spełniający kryteria mający 17,17 i 21 lat + Pochwala(trenujący kombinacje od roku) nie pojadą bo ich PKOl będzie miał w dupie :twisted:

Ja rozumiem że mało popularna dyscyplina ale skoro na oficjalnej stronie PZN piszą takie pierdoły to szkoda gadać! Szkoda to komentować skoro sam PZN ma gdzies rozwój dyscypliny i propagowanie jej. Wiele osób nie wie że w ogóle mamy kombinatorów a jak się dowiedzą że jadą na Igrzyska to może się coś ruszy.

Jest to moja druga ulubiona dyscyplina po biathlonie który też niejako jest "kombinacją" więc mają jechać!
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Menson » 27 Sty 2010 01:29

Załamałem się. Nic kompletnie innego napisać nie mogę. :roll:
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez matti » 27 Sty 2010 07:54

http://www.fis-ski.com/data/document/su ... cation.pdf

Nie zdobyliśmy minimum to nie jadą!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 27 Sty 2010 10:37

matti napisał(a):
Nie zdobyliśmy minimum to nie jadą!



Możesz rozwinąć? Twój link nie działa....
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez matti » 27 Sty 2010 11:23

http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 27 Sty 2010 11:33

Skąd tam się biorą 5 skoro może startować 4 zawodników? Jestem przekonany że 4 Polaków spełnia normy MKOL do startu indywidualnego.

Jak mi wytłumaczysz czemu zawodnicy rezerwowi zajmują miejsce to Ci przyznam rację.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Menson » 27 Sty 2010 11:35

Szok, to jednak nie jadą Polacy :lol: . A 5 się bierze dlatego, że niektóre drużyny mogą wziąć rezerwowego.
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 27 Sty 2010 11:38

Menson napisał(a):Szok, to jednak nie jadą Polacy :lol: . A 5 się bierze dlatego, że niektóre drużyny mogą wziąć rezerwowego.


No i rezerwowy zajmuje miejsce do startu? :shock:

To fajnie że wystartuje 45 zawodników....
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Menson » 27 Sty 2010 11:44

Mi wyszło 55 :o
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 27 Sty 2010 11:51

Zgadza się 55. Ale przecież rezerwowi nie będą startować w zawodach...

Zatem wystartuje bodaj 47. Bez sensu.

Wszystko się zgadza z moimi obliczeniami (+ rezerwowi :roll: :( ) oprócz Włochów którzy nie wiem z jakiej racji mają 4 zawodników jak w rankingu WRL mają 3.

Czyli Pochwała i Mąka są 56 i 57 zawodnikiem. :roll:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Menson » 27 Sty 2010 11:56

Dobra, sam już nie wiem o co chodzi. Najlepiej poczekać na listę startową, i wtedy się zobaczy. :wink:
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 27 Sty 2010 12:01

Skoro napisali że Pochwała spełnia to wówczas wychodziło by na to że ten jeden Włoch jest mniej i Pochwała jest 55 :lol:

No nic zobaczymy. Ważne ze zgłoszenie wysłali bo w sumie bez sensu żeby ktoś inny od Pochwały startował indywidualnie a drużyna by pasowała jednak :wink:

Przy 47 startujących zawodnikach o 20 mógłby spokojnie zawalczyć i ma na to o wiele większe szanse niż nasi skoczkowie (poza Adamem)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Następna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron