Biathlon

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Re: Biathlon

Postprzez Dobry » 24 Lut 2010 00:32

Gwizdoniównie potrzebna jest jakaś radykalna zmiana, bo nie zgadzam się, że powinna dać sobie spokój. Prawda, że nigdy nie miała całego świetnego sezonu, ale z tych dziewczyn jako jedyna ma w tym sporcie sukcesy. A to świadczy o tym, że papiery na biatlon ma. Tylko trzeba znaleźć jakiegoś wujka, który ją znów od podstaw wszystkiego nauczy. Takie historie zdarzają się na Śląsku Cieszyńskim ;). A poważnie mówiąc, powinien to być jakiś psycholog sportowy, bo inaczej tego nie widzę.
A swoją drogą, to sztafetę skończyła już Pałka, więc występ Gwizdoniówny należy potraktować raczej w kategorii "nieudana pogoń".
Nu ale trudno. Trudno powiedzieć, kto tym kramem będzie teraz kręcił i czy znajdzie drogę nie tylko do biatlonowej tajemnicy pt. Gwizdoń, ale i do rozwinięcia potencjału Nowakowskiej i Cyl. Żeby nie szły w ślady Pałki, która przez 4 lata żadnego postępu nie zrobiła.

A dziś Francuzki świetnie biegły. Te nartki im tak smarowały po śniegu, że aż miło było patrzeć. A nie dowierzało mi się aż, jak patrzyłem na strzelanie Bailly :). Z kolei Niemki jakoś zupełnie niemrawo. Jakiś tam plus to przyzwoity bieg Wilhelm na pierwszej zmianie, ale potem już żal było patrzeć, jak Glagow zapada się w śnieg. No i czemu Henkel chciała zawracać? :D O co jej poszło?
Za to Rosjanki zanudziły tą swoją mistrzowską precyzją i biegiem, choć najbardziej mi się podobały figle Zajcewej na drugim strzelaniu. No, nie chciał się cel trafić ;).
Dobry
Młodzik
 
Posty: 44
Rejestracja: 27 Sty 2010 13:12

Re: Biathlon

Postprzez damian940915 » 24 Lut 2010 00:34

Zobaczcie na czasy. Nawet przy dobrym strzelaniu Gwizdon Polki mogły zyskac nieco ponad minute. Daje to 7-8 miejsce. A więc do medalu daleko. Pójdźmy jeszcze dalej, bezbłędna Pała. Dwie minuty zysku na tych dwóch zawodniczkach i ... 5 miejsce. jeszcze trochę brakuje. Może za sezon, może za dwa. Nie jeździjmy po najlepszej Polskiej biathlonistce ostatnich lat. Dzisiaj presja na pewno dała sie we znaki, również jej.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Biathlon

Postprzez Duche » 24 Lut 2010 00:40

Francuzki ewidentnie na igrzyskach w niemal każdym biegu idealnie trafiają ze smarami. Brunet i Dorin to nigdy nie były dobre biegaczki, zawsze bazowały głównie na strzelaniu, a tutaj taka zmiana. Po sprincie same przyznały, że miały świetnie posmarowane narty, dzisiaj pewnie było podobnie, bo aż nie chce mi się wierzyć, że Brunet odrabia tyle do Swietny w biegu nawet przy jej nie najlepszej formie w Kanadzie.

No właśnie, dlaczego Andrea chciała zawracać? :P
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Biathlon

Postprzez RakuNH » 24 Lut 2010 00:45

Jeśli Gwizdoń i Pałaka by były na 0+1 czyli łącznie 0+2 to by były na samym czubie a wtedy Nowakowska nie biegła by z samym powietrzem. Tak samo Cyl. Trudno to oceniać Ale 8 pocisków i runda to około 2:30.

Dwie najbardziej doświadczone zawaliły i trudno to roztrząsać. Skłaniam się do tego co mówią inni że sztafetę zawaliła Pałka... już przy strefie zmian wiedziałem że będzie Lipa. Gwizdoń która musi gonić? To nie mogło się inaczej skończyć. Jakby była w 10 to Gwizdoń by sobie spokojnie strzelała i może by się tak nie trzęsła :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Biathlon

Postprzez damian940915 » 24 Lut 2010 00:47

Ja tez po strzelaniu Pałki wiedziałem, że wysokiego miejsca nie będzie. Polki musiałyby biec w czołówce cały bieg, by w niej skończyć.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Biathlon

Postprzez karlos » 24 Lut 2010 00:50

Oczywiście cieszy mnie zwycięstwo Rosjanek, które mają najrówniejszą sztafetę (trochę szkoda mi Bułyginy, która mimo dobrej formy wyjedzie z IO bez medalu). W sumie Rosjanki zawsze przywiązywały dużą wagę do sztafety, podczas gdy Niemki skupiały się głównie na startach indywidualnych, traktując sztafetę jako dodatek, czego wynikiem jest ich druga porażka z rzędu na olimpiadzie. Oczywiście wynik mógłby być zupełnie inny, gdyby startowała Neuner zamiast Beck, lub Dorin nie zrobiła 2 karnych rund, ale to były najsłabsze ogniwa tych sztafet i one faktycznie zawiodły. Ogólnie poziom dzisiaj był bardzo wysoki i nawet gdyby Pałka i Gwizdoń nie zawiodły i pobiegłyby na swoim poziomie, to Polki zajęłyby góra 6-7 miejsce. Najlepszym podsumowaniem według mnie naszej sztafety było stwierdzenie, że raz się jest pod wozem, raz na wozie, po prostu trudno.

Odnośnie Magdy Gwizdoń, to należy ją w tym trudnym dla niej momencie wspierać , a nie robić z niej kozła ofiarnego, bo trenerka mając w pamięci jej występy w sztafecie w ciągu dwóch ostatnich lat mogła się spodziewać, że jeżeli Gwizdoń będzie musiała gonić, to skończy się to w najgorszy dla naszej sztafety sposób. Nie chciałbym, aby znów się okazało, że w Polsce biathlonistki kończą karierę przed trzydziestką, bo dla wielu zawodniczek w tym wieku ich prawdziwa kariera się dopiero rozpoczynała, mam na myśli również Krysie Pałkę, która będzie musiała się obyć bez stypendium. Myślę, że może nowym trenerom uda się rozwiązać problemy, jakie nękają Gwizdoń już drugi sezon, tak jak Bondarukowi udało się z Sikory uczynić spowrotem wspaniałego zawodnika.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biathlon

Postprzez Duche » 24 Lut 2010 00:54

Mnie też szkoda Bułyginy. Należał się jej medal i wg mnie to ona powinna zamiast Bogali wystąpić w sztafecie. Mam wielką nadzieje, że Ania powetuje sobie brak medalu jakimiś świetnymi wynikami na koniec sezonu :)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Biathlon

Postprzez Masha » 24 Lut 2010 00:56

A w Niemczech afera na cztery fajery :wink: "Tylko brąz? Miało być złoto" :lol: Oczywiście jadą po Beck tak jak niektórzy Polacy po Gwizdoń. Pewnie podobnie wygląda sytuacja biednej Dorin :(

Ciekawostka: Henkel ponoć zabłądziła na trasie :lol: (w pewnym momencie było widać, że ma do kogoś pretensje podczas biegu)/ no i trzy z czterech biathlonistek niemieckich biegnących dzisiaj w sztafecie niedługo kończy kariery (tylko nie wiem które) :shock:

To tyle z obozu naszych sąsiadów :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Biathlon

Postprzez harding » 24 Lut 2010 01:00

Janku, to przypomina typowy spór, czy szklanka jest do połowy pełna czy pusta ;)
Coż, osobiście miałem większe oczekiwania, przede wszystkim czekałem na jakikolwiek i kogokolwiek medal. Zgadzam się, że w kontekście sezonu wyniki na IO są przywoite, jednak liczyłem, że nasi reprezentanci spiszą się lepiej , ponieważ właśnie na olimpijskim występie skupią się w tym roku.
Ostatnio edytowany przez harding, 24 Lut 2010 01:05, edytowano w sumie 1 raz
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Biathlon

Postprzez Duche » 24 Lut 2010 01:03

Trzy z czterech Niemek kończą niedługo karier? Niedługo tzn. kiedy? Po sezonie. Pewien jestem co do Wilhelm, która zapowiedziała, że ten sezon jest dla niej ostatnim. Pozostałe dwie to pewnie przyjaciółki Glagow i Henkel, bo raczej nie Hauswald, która jeszcze przez parę sezonów startować raczej będzie, tym bardziej, że teraz obok Neuner wyrasta na liderkę niemieckiej kadry.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Biathlon

Postprzez Masha » 24 Lut 2010 01:08

Wilhelm i Beck ponoć po tym sezonie, a ta trzecia nie mam pojęcia, mi się wydaje, że raczej Hauswald, Henkel nie ma przecież nawet męża.

Najśmieszniejsze jest to, że tuż po biegu masowym Magdalena Neuner miała wypowiedzieć się dla jednej z telewizji, że nie może się doczekać sztafety...wiedziałam, że będzie niezły kwas jak nie wygrają :lol:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Biathlon

Postprzez Janko10 » 24 Lut 2010 01:17

harding napisał(a):Janku, to przypomina typowy spór, czy szklanka jest do połowy pełna czy pusta ;)
Coż, osobiście miałem większe oczekiwania, przede wszystkim czekałem na jakikolwiek i kogokolwiek medal. Zgadzam się, że w kontekście sezonu wyniki na IO są przywoite, jednak liczyłem, że nasi reprezentanci spiszą się lepiej , ponieważ właśnie na olimpijskim występie skupią się w tym roku.

No to już gadasz lepiej. :wink:
Wszyscy skupiali się na IO. :wink:
Ja też bym chciał tych medali ale ich nie ma. Szkoda... Jakoś to przeżyjemy... :wink:
Masha napisał(a):...Najśmieszniejsze jest to, że tuż po biegu masowym Magdalena Neuner miała wypowiedzieć się dla jednej z telewizji, że nie może się doczekać sztafety...wiedziałam, że będzie niezły kwas jak nie wygrają :lol:

To by wiele tłumaczyło... Wymyślili, że Nojnerka coś skrewi i teraz płacą... Jak można było ją odstawić od sztafety to nie mam pojęcia... :shock:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Biathlon

Postprzez karlos » 24 Lut 2010 01:34

Masha napisał(a):Ciekawostka: Henkel ponoć zabłądziła na trasie (w pewnym momencie było widać, że ma do kogoś pretensje podczas biegu)/ no i trzy z czterech biathlonistek niemieckich biegnących dzisiaj w sztafecie niedługo kończy kariery (tylko nie wiem które)

Może sobie wzięły do serca, to co Rosjanki powiedziały po sztafecie, a mianowicie Rosjanki zwróciły się do Niemek i Francuzek ze słowami, aby nie bały się macierzyństwa :lol: , dla przypomnienia 3 z 4 Rosjanek startujących w sztafecie wróciły w ostatnim czasie do sportu po przerwie macierzyńskiej. Zaitseva stwierdziła, że po urodzeniu dziecka jest znacznie spokojniejsza oraz bardziej pewna siebie. U Rosjanek też pewnie za jakiś czas nastąpi zmiana wart, ale za rok raczej wszystkie będą biegać, bo mistrzostwa świata w Rosji są wystarczającym do tego powodem.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biathlon

Postprzez Masha » 24 Lut 2010 02:18

http://i072.radikal.ru/1002/fb/1237fdff0f9c.jpg
Nojnerka (jak pisze Janko) była na trasie i kibicowała swoim koleżankom :wink: . Jednak jej mina mówi wszystko "wyrolowali mnie ze sztafety" :? Szkoda mi też Tiny Bachmann, która przejechała się do Vancouver i nie miała najmniejszych szans na start, a według mnie wypadłaby znacznie lepiej niż Beck czy Wilhelm.

Karlos z tym macierzyństwem to Rosjanki nieźle dowaliły Niemkom, bo ich dzisiejsza sztafeta miała średnią wieku grubo ponad 30-stkę, czas pomyśleć o rodzinie :wink:
Tak sobie patrzę w metryczki Rosjanek i one młode też nie są: Medwiedcewa, Bogali, Zajcewa, Achatowa. Niedługo powinna nastąpić zmiana warty. A jakoś oprócz Ślepcowej kandydatek brak. Niemki mogą zawsze sięgnąć po Miriam Goessner :lol:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Biathlon

Postprzez figaro56 » 24 Lut 2010 09:41

Przeżyliśmy potop szwedzki, przeżyjemy i radziecki. Tak mawialiśmy w komunie. Nie ma co rozdzierać szat. Jedyne co może martwić to, że tylko dwie dziewczyny załapały się na stypendium i oby to w jakiś tam sposób nie zakłóciło przygotowań do następnych sezonów
Mam nadzieję, że Magdy nie zaszczują pseudo kibice i pseudo dziennikarze bo póki co jest nam jeszcze w kadrze potrzebna. Nie ma na tę chwilę wartościowej zmienniczki i gdyby wystartowała Paulina to strata przy optymistycznym wariancie wynosiłaby 2 minuty zamiast prawie 3. Już po pierwszej zmianie było pozamiatane jeśli chodzi o walkę o to o czym wszyscy gdzieś tam skrycie i po cichu marzyli.
Stawiałem na Rosjanki i nie zawiodły. W sztafecie zawsze Rosja prezentuje się dobrze nawet jak indywidualnie nie zachwyca. Mają to chyba jeszcze po ZSRR gdzie kolektyw zawsze był ważniejszy niż jednostka. Myślałem, że Niemcy też tak mają ale poświęcili złoto aby Henkel, Beck i Wilhelm mogły z IO po medalu sobie przywieść.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Biathlon

Postprzez karlos » 24 Lut 2010 09:46

W tym roku Juriewa 27 lat skończy, Bułygina 26 lat, zapomniana 28 letnia Gusiewa, poza tym są zawodniczki, które według mnie w przyszłości mogą godnie zastąpić obecne zawodniczki: Jurłowa, Vilukhina, Kalina. Nie wspominając o tym, że tym starszym Rosjankom też jakoś się jeszcze nie spieszy do zakończenia kariery, nawet najstarsza z nich Medvedtseva, póki co tylko irytuje się, gdy ją po raz kolejny pytają o koniec kariery, podczas gdy jej to nawet na myśl nie przyszło. Urodzenie dziecka powoduje utratę sezonu lub dwóch, ale po tym zawodniczki zwykle kontynuują dłużej karierę. Co prawda Rosjanie stracili przez swoją głupotę Kuzminę, podczas gdy w pierwszej kadrze wciąż znajduje się wieczny talent Romanowa, z której według mnie nic szczególnego już nie będzie.
Wśród Niemek uczestniczki sztafety przez wiele lat blokowały starty młodszym zawodniczkom, przez co można mówić nawet o straconym pokoleniu, ale u Niemek jest tyle młodych zawodniczek, że z wypełnieniem luki nie będzie z pewnością żadnego problemu, chociaż ich sztafeta po tych zmianach może być niczym tykająca bomba zegarowa :lol: .
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biathlon

Postprzez Duche » 24 Lut 2010 09:50

Ja mam takie wrażenie, że żadna ze starszych Rosjanek nie zakończy kariery przed Soczi. Pyljewa także. Ona za 4. lata będzie miała bodajże 39 lat, a Hanevold pokazał, że i w tym wieku można osiągać dobre wyniki, choć rzadziej niż kiedyś.

A w przyszłym sezonie wraca Jurjewa i Achatowa i ekipa będzie jak ta lala. Jeszcze młodziutka Olga mogłaby dostawać więcej szans w pierwszej drużynie. Wg mnie już teraz miałaby większe szanse na dobre wyniki niż Romanowa.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Biathlon

Postprzez kocur1983 » 24 Lut 2010 09:55

Czy ktos z was orientuje sie jak to teraz bedzie z kadra skoro 2 z dziewczyn nie bedzie mialo stypendium? Rozumiem, ze jest sponsor reprezentacji, kluby i jakies tam warunki do treningu beda zwlaszcza dla dziewczyn z kadry. Czy to teraz bedzie wygladac tak, ze Krysia czy Magda beda pod murem i beda musialy wybrac albo trening ale bez kasy za stypendium albo po prostu rezygnacja z lat treningu i szukanie sobie pracy, zeby miec sie z czego utrzymac?
kocur1983
Junior młodszy
 
Posty: 95
Rejestracja: 28 Gru 2009 19:33

Re: Biathlon

Postprzez RakuNH » 24 Lut 2010 11:21

zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Biathlon

Postprzez Duche » 24 Lut 2010 12:26

Przynajmniej dziewczyny mogły sobie wyobrazić, że nie muszą płacić podatków :wink:
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

PoprzedniaNastępna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron