Biathlon

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Re: Biathlon

Postprzez Duche » 26 Lut 2010 22:06

Anton! Niech idzie do siostry i poprosi ją aby rozpisała mu jakiś dobry program biegowy, bo to co on dzisiaj zrobił to przechodzi ludzie pojęcie. Stracił chyba z 40 sekund i to jemu Rosjanie mogą podziękować, że nie mają złota. Może gdyby był Krugłow to byłoby to tak upragnione przeze mnie złoto. Szipulin chyba nie wytrzymał trudów sezonu. W pierwszej części sezonu biegał bardzo dobrze, ale to młody chłopak i jeszcze ma wahania formy. Szkoda, że spadek przyszedł na igrzyska. W przyszłym sezonie będzie lepiej :)

Brąz dla Rosjan i tak mnie cieszy, choć szkoda, że Ustjugow przegrał walkę na finiszu.

Brawa dla Norwegii za to złoto. Bjoerndalen wreszcie ma złoto. Choć przyznaję, że jak oglądałem finiszującego Bjoerndalena z norweską flagą to byłem wkurzony. To Ustjugow miał przyprowadzić Rosjan na pierwszym miejscu ;)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Biathlon

Postprzez Dobry » 26 Lut 2010 22:11

No i kapitalne zawody. Wybrali najlepsi, a przy okazji moi pupile :D. Sympatyczne pożegnanie dla Halvarda z igrzyskami, a przy okazji niezły występ. Zresztą jak całej norweskiej kapeli, bo i świetny Boe, takiż Svendsen no i profesor na koniec ;). Choć prawdę mówiąc, obawiałem się, że Suman go jednak ogra. Obawy ustąpiły po pierwszym strzelaniu, które jednak OEB miał niezbyt pewne ;).
Ciekawie to się ułożyło, gdy na dwie zmiany do końca zostaliśmy z pojedynkami gwiazd: młodego pokolenia (Svendsen-Landertinger) i starszego (OEB-Suman). Młody Norweg nie ustąpił i widać, że będą sie za łby targać przez kolejne lata z Dominikiem, co daje gwarancje sporych emocji. Natomiast mimo że spodziewałem się, iż Suman ogra na finiszu OEB, to już na początku zrobił sobie sporą różnicę, która mniej więcej oddaje różnicę w sportowym dorobku Ole i Christofa.
Jednak mimo wszystko Ole odzwyczaił od tego typu zagrywek, jak jego ostatnie strzelanie. Tym milej było to oglądać.
W każdym razie po 7. strzelaniu zacząłem się martwić, że Ustjugow dogoni Norwega, ale chyba zbyt łapczywie gonił, bo się na strzelaniu pogubił i zgubił medal.
Dobry
Młodzik
 
Posty: 44
Rejestracja: 27 Sty 2010 13:12

Re: Biathlon

Postprzez markos7207 » 26 Lut 2010 22:13

kocur1983 napisał(a):Markos, pytam z ciekawosci. Czy ty masz jakies korzenie norweskie czy jak?

Mój pra pra pra pradziadek był Wikingiem :lol:

Fantastyczny występ całej czwórki od najstarszego do najmłodszego :D . Złoto dla Halvarda na zakończenie pięknej kariery a dla młodego Bø na rozpoczęcie .
No i w końcu Ole Einar ma swoje 6 złoto :D
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biathlon

Postprzez Pietrol » 26 Lut 2010 23:41

Wielkie brawa dla Norwegów . Fajny układ : Najstarszy Norweg na IO potem jeden z najmłodszy Książę i Król Hehehe .
Wielkie brawa dla Boe bo pokazał dzisiaj że zasługuje na miejsce w sztafecie . Tak oglądając te sztafety doszedłem do wniosku że widok z III-iej zmiany możemy często oglądać w najbliższych latach :)
Awatar użytkownika
Pietrol
Junior młodszy
 
Posty: 50
Rejestracja: 16 Lut 2010 22:49
Miejscowość: Starachowice

Re: Biathlon

Postprzez Duche » 27 Lut 2010 00:07

Szipulin powiedział, że w końcówce swojej zmiany ze zmęczenia nie widział nic na jedno oko... Podobno po wybiegnięciu ze strzelnicy dopadł go ogromny kryzys i jak mówił praktycznie stracił oddech :shock:
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Biathlon

Postprzez Dobry » 27 Lut 2010 00:12

Duche napisał(a):Szipulin powiedział, że w końcówce swojej zmiany ze zmęczenia nie widział nic na jedno oko... Podobno po wybiegnięciu ze strzelnicy dopadł go ogromny kryzys i jak mówił praktycznie stracił oddech :shock:

A pamiętacie Marco Morgensterna?
Dobry
Młodzik
 
Posty: 44
Rejestracja: 27 Sty 2010 13:12

Re: Biathlon

Postprzez dan » 27 Lut 2010 02:30

Nie było dzisiaj niespodzianek. Francja straciła szanse na strzelnicy, podobnie jak Niemcy. Teraz pewnie nasi zachodni sąsiedzi przeklinają Birmbachera :lol:
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Biathlon

Postprzez góral'ka » 27 Lut 2010 11:17

Birmbacher to sam siebie chyba przeklina, oglądałam na ARD to z głową prawie w śniegu i podkulonymi uszkami chodził...
na trasie była Miriam mocno Schemmpa dopingowała, zauważyłam też Henkel, no ale jak dostały info że Birmbacher ma 2 karne rundy było tylko Was? Zwei? :lol:
no ale zostawiając niemców to BRAWO Norwegia! BRAWO Austria! BRAWO Rosja! - z największymi brawami dla Norwegi fajnie pomieszali młodość z doświadczeniem, fajniusi jest ten Boe :wink:
troszkę mi Francuzików szkoda nie wyszło...
brać nie tylko to co łatwe, lekkie i przyjemne
Awatar użytkownika
góral'ka
Młodzieżowiec
 
Posty: 202
Rejestracja: 06 Gru 2009 09:22
Miejscowość: okolice Zakopanego

Re: Biathlon

Postprzez figaro56 » 27 Lut 2010 12:24

Duche nie to, żebym był złośliwy w stosunku do ciebie ale przypominam, że to nie Szipulina chciałeś wywalić za składu a Czudowa i tafiłeś jak kulą w płot. Akurat Czudow był najlepszym z Rosjan. :D Wszyscy generalnie Rosjanie umierali na ostatnich biegowych odcinkach. Najpierw Czerezow wyrwał i myślę sobie no to będzie te kilkanaście sekund przewagi i dobrze to ustawi Rosjan. Tymczasem ledwo stawiał już kroki na ostatnich metrach i cała przewaga wyniosła 2 sek z ułamkiem. Pominę Szipulina którego mało co "erka" nie zabrała z trasy. Czudow niby dobrze ale też wybiegał z 15 sek stratą a przybiegł z 22 sek na strefę zmian. Ustiugow zaczął jak młody chart i na pierwszym odcinku odrabiał. Na drugim już tracił do OEB a na trzecim te jego nieporadne próby zgubienia Sumana budziły tylko politowanie. Podskakiwał na tych nartach, wymachiwał kijkami i tylko do przodu coś się nie przemieszczał zbyt szybko w efekcie się wywrócił. Suman jakimś piorunującym finiszem się nie popisał ale na Ustiugowa w stanie agonalnym na ostatnich metrach wystarczyło. Rosjanie w tej formie biegowej to w cerkwi niech świeczki za ten medal zapalą w intencji Francuzów i Niemców bo to oni im ten medal na strzelnicy sprezentowali. :D
Jak wytrzeźwiejesz Markos po świętowaniu to przyjmij gratulacje dla Norwegów. Mnie tez złoto dla OEB ucieszyło.
Acha i wyrzuć butelki. Po co żona ma widzieć ile wypiłeś. :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Biathlon

Postprzez karlos » 27 Lut 2010 13:19

Trochę przesadziłeś Figaro z tym biegiem Rosjan, poza Shipulinem, który z powodu braku doświadczenia przeliczył się z siłami z powodu trudnych warunków na trasie, reszta Rosjan na swoich zmianach w samym biegu nie straciła więcej niż 10 sekund do najlepszych, co prawda Ustyugov nie wytrzymał na ostatniej strzelnicy presji, ale znalazł się w niezwykle stresującej sytuacji, kiedy Bjoerndalen wspaniale wszystko zestrzelił, a on właśnie zaczynał strzelać, wtedy z nerwów aż mu się nogi trzęsły na strzelnicy, jak wspominał po biegu :D , a na podbiegu miał po prostu pecha, gdy właśnie zyskiwał już 5 sekund przewagi, potknął się z powodu fatalnego stanu trasy, a potem Sumann wykorzystał na finiszu to, że się woził za Ustyugovem przez całą rundę, a na ostatniej prostej Rosjanin mu zostawił jeszcze miejsce po wewnętrznej, dzięki czemu doświadczony wyga pokonał Ustyugova.
Czudow pokazał, że na igrzyska przygotował podobną formę, jak rok temu na mistrzostwa świata, tylko z powodu fatalnych warunków w sprincie, biegł chyba w najgorszych warunkach, w których pokazał się z najgorszej strony, ale najwidoczniej nie był w stanie zmotywować się do walki na całego o 50 miejsce. Potem już nie miał okazji pokazać na co go stać, bo bieg długi nie należy do jego ulubionych i stracił częściowo po sprincie zaufanie trenerów.
Podobno Krugłow (ma 29 lat) rozważa zakończenie kariery po tym sezonie, jednak ja mam nadzieję, że zamiast tego wreszcie weźmie się porządnie do pracy i pokaże na co go stać za rok, a nie skończy karierę w najlepszym dla biathlonisty wieku.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biathlon

Postprzez figaro56 » 27 Lut 2010 14:04

Karlos, ja nie mówię o czasach biegu ale o postawie Rosjan na ostatnich rundach i nie wnikam co było tego przyczyną. Stwierdzam tylko fakt, że ostatnie metry wyglądały w ich wykonaniu tragicznie i wszyscy wyglądali jakby biegli już tylko siłą woli. Czerezow praktycznie na stadionie stracił wszystko co wywalczył. Ustiugow to bardzo dobry biegacz a na tym finiszu ledwo nogami przebierał o Szipulinie nie wspomnę.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Biathlon

Postprzez karlos » 27 Lut 2010 14:22

Oczywiście wszyscy trochę osłabli w końcówce, ale podejrzewam, że wynikało to z tego, że byli przygotowani optymalnie do 7,5 km, a w tak trudnych warunkach te 7,5 km kosztowało ich zapewne tyle sił co 10km.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biathlon

Postprzez Duche » 27 Lut 2010 15:09

Tak Figaro, to prawda, że pomyliłem się co do Czudowa. Bardzo wczoraj się zaprezentował - na strzelnicy jak za najlepszych lat, biegowo także dobrze, choć on ma potencjał aby biegać na poziomie Bjoerndalena. Zawalił wczoraj Szipulin i taka jest prawda. Nie spodziewałem się, że aż taki kryzys będzie przeżywał na trasie, ale to debiutant olimpijski i widocznie źle rozłożył siły. W Soczi będzie lepiej. Ba, on już w przyszłym sezonie może być na takim poziomie jak Ustjugow obecnie. Ma wielki potencjał, podobnie jak siostrzyczka.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Biathlon

Postprzez Duche » 28 Lut 2010 17:18

http://video.eurosport.pl/biathlon/vanc ... ideo.shtml

Podsumowanie igrzysk przez naszych ulubionych komentatorów. Świetne :)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Biathlon

Postprzez Laleczka Chucky » 28 Lut 2010 17:23

Bardzo ciekawe i jak zawsze byli zabawni :mrgreen:
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Biathlon

Postprzez RakuNH » 28 Lut 2010 18:33

zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Biathlon

Postprzez Laleczka Chucky » 28 Lut 2010 18:36

Ostro pojechał :D
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Biathlon

Postprzez Sven » 28 Lut 2010 18:39

Duche napisał(a):http://video.eurosport.pl/biathlon/vancouver-2010/2009-2010/eksperci-eurosportu-podsum_vid128130/video.shtml

Neuner - powinna być numerem jeden i była tutaj numerem jeden :D
Ostatnio edytowany przez Sven, 28 Lut 2010 18:41, edytowano w sumie 1 raz
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Biathlon

Postprzez RakuNH » 28 Lut 2010 18:39

Być może ostro ale pomija niektóre istotne fakty. Dobrze że mamy takich jasnowidzów jak on i od razu wiedział że Gwizdoń wszystko zawali. Dobrze też że dwa brązowe medale Hojnisz zawdzięcza strzelaniu w zające.

Nie jestem obrońcom PZB ale mimo wszystko niektóre fakty należy podać :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Biathlon

Postprzez Sebastian Krystek » 02 Mar 2010 17:33

Klasyfikacja puntkowa konkurencji biathlonowych:

Image

Austriacy najsilniejsi wśród mężczyzn, wśród kobiet potwierdzona hegemonia Niemek.
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

PoprzedniaNastępna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość