Biegi narciarskie

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Regis » 27 Lut 2010 22:35

Serce wierzyło, głowa nie. Taki wniosek, że trzeba słuchać serca. BRAWO !!!
Regis
Junior
 
Posty: 137
Rejestracja: 15 Lut 2010 19:48

Re: Biegi narciarskie

Postprzez harding » 27 Lut 2010 22:42

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Justyna ma komplet medali. Wierzyłem, że właśnie tak się stanie.
W jej cieniu znakomite miejsce K. Marek oraz bardzo dobre 2 pozostałych Polek. 6 miejsce w sztafecie nie było przypadkowe.
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Masha » 27 Lut 2010 22:58

Wiedziałam, że będzie złoto. Wkońcu jakiś prezent od Juśki mi się należał. Dokładnie dwa lata temu (27 lutego 2008) Adam Małysz zdobył 4 złoty medal MŚ. Teraz do historii polskiego sportu przechodzi Justyna (jak miło, że w takim dniu :wink: ).
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Kacpero221 » 27 Lut 2010 23:00

Masha napisał(a):Wiedziałam, że będzie złoto. Wkońcu jakiś prezent od Juśki mi się należał. Dokładnie dwa lata temu (27 lutego 2008) Adam Małysz zdobył 4 złoty medal MŚ. Teraz do historii polskiego sportu przechodzi Justyna (jak miło, że w takim dniu :wink: ).


Chyba trzy lata temu, bowiem w 2008 nie było wogóle MŚ.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Biegi narciarskie

Postprzez figaro56 » 27 Lut 2010 23:04

38 lat czekałem na tę chwilę. Piękne zwycięstwo po fantastycznej walce.!!!
Zann cytował tu Szaranowicza a ja śp. Ciszewskiego "Mój Boże...co ja mam państwu powiedzieć". :D
Pozostałe dziewczyny też pięknie a szczególnie Marek. Tak Raku było nie było specjalistka w kadrze od klasyku. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Masha » 27 Lut 2010 23:09

Kacpero221 napisał(a):Chyba trzy lata temu, bowiem w 2008 nie było wogóle MŚ.

Szczegół, teraz to nie ma żadnego znaczenia. Kurczę dożyłam złotego medalu :wink: Ale się cieszę :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Olimpijczyk » 27 Lut 2010 23:33

SUPERRRR!!!!!!!w koncu zloto czekalem na to przez 4 lata i sie doczekalem
Brawo wszystkie pozostale polki a szczekulnie Marek SUPER DZIEN JESZCZE BIEG DRUZYNOWY Z BRAZEM ALE TO W INNYM TEMACIE
Olimpijczyk
Młodzik młodszy
 
Posty: 15
Rejestracja: 04 Lut 2010 21:58

Re: Biegi narciarskie

Postprzez doliniarz » 27 Lut 2010 23:36

W końcu żłoto!!! No przyznam, że pomyliłem się i to mocno. Justyna pokazała, że ma ''jaja'' i wydarła to złoto Bjoergen. Może przeczytała mój wcześniejszy post i to ją zmobilizowało. :D Rozum mówił, że nie wygra, ale serce mimo to wierzyło. Uff prawie zawału dostałem. Brakowało mi u niej tej kropki nad ''i'', ale ją postawiła.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Biegi narciarskie

Postprzez karlos » 27 Lut 2010 23:59

Wspaniały bieg Justyny, która pokonała znajdującą się na tych igrzyskach w życiowej formie Marit Bjoergen. Zwycięstwo po tak zaciętej walce przynosi chyba najwięcej radości i niech ten medal da Justynie motywację na kolejne lata startów, bo jak widać ciężka praca popłaca.
Pozostałe Polki, a w szczególności Marek też dziś udowodniły, że stać je już dziś na bardzo dobre lokaty i naprawdę warto w nie zainwestować, bo chyba nikt mi nie zaprzeczy kiedy stwierdzę, że drzemie w nich jeszcze spory potencjał, który trzeba wykorzystać. A sukcesy Justyny zapewne znacznie spopularyzują u nas biegi i za kilka lat powinny pojawić się według mnie kolejne utalentowane zawodniczki.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Dobry » 28 Lut 2010 00:02

doliniarz napisał(a):Niestety Justyna nie zdobędzie złota. Otóż posiada ona typową polską cechę tak jak 90% naszych sportowców. A mianowicie brak mentalności zwyciężcy. Jeśli podczas sezonu wygrywa praktycznie tak jak chce połowę biegów i przyjeżdża na igrzyska, które są najważniejszą imprezą czterolecia i mówi, że jej celem minimum jest zdobycie jednego medalu nie ważne jakiego koloru to coś jest chyba nie tak! To trochę wygląda tak jakby dla niej igrzyska liczyły się mniej niż PŚ.

Już wcześniej Ci chciałem napisać, że dupcys fleki :D, ale teraz z czystym sumieniem mogę nalegać, żebyś odszczekał te słowa :D
-----
Ups, nie zauważyłem, że już to uczyniłeś :D
Kapitalne są nasze dziewczyny
Ostatnio edytowany przez Dobry, 28 Lut 2010 00:09, edytowano w sumie 1 raz
Dobry
Młodzik
 
Posty: 44
Rejestracja: 27 Sty 2010 13:12

Re: Biegi narciarskie

Postprzez harding » 28 Lut 2010 00:03

czekałem na polskiego mistrza olimpijskiego w sportach zimowych od igrzysk w Calgary, na których polski hokeista zatruł sie barszczykiem naszpikowanym anabolami ;)
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Biegi narciarskie

Postprzez harding » 28 Lut 2010 00:08

karlos napisał(a): A sukcesy Justyny zapewne znacznie spopularyzują u nas biegi i za kilka lat powinny pojawić się według mnie kolejne utalentowane zawodniczki.


Podobnie miało być na fali MAŁYSZOmanii...
Ostatnio edytowany przez harding, 28 Lut 2010 00:09, edytowano w sumie 1 raz
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Biegi narciarskie

Postprzez RakuNH » 28 Lut 2010 00:09

Ja tu jeszcze może zbiorę parę cytatów niektórych osób. Bo nie tylko na tym forum drażniło mnie zarzucanie Kowalczy i Wierietelnemu że nie ma świeżości, że to że tamto. Justyna była świetnie przygotowana i przegrywała z jeszcze lepiej przygotowaną Bjoergen i tylko w niej tkwił problem. Na tym forum może tak nie było tego widać ale było wielu fanatyków i ekspertów którzy wytykali pełno błędów trenerowi.

A wyszło na to że Kowalczyk miała racje i niewiele osób w Polsce zna się na biegach tak ja to mówiła w pewnym wywiadzie :wink:
----------------------------------
basten napisał(a):Pani Justyna nie ma juz takiej formy , ale nadrabia ambicja, niestety dzis smarowanie nie bylo dobre w klasyku na podbiegach slizgala sie podczas zjazdów musiala sie odpychac kijkami jak sikora w sprincie , pozniej w lyzwie juz miala lepsze narty, ale duzo sil stracila na poczatku i potem dala sie wyprzedzic , juz myslalem ze bedzie czwarta ale tak jak majdic nadludzkim wysilkiem wyrwała ten braz choc byla za steira ale jak powiedzial zimoch najdluzsza noga wygrala
wydaja mi sie ze na 30 bedzie znow bardzo ciezko


Pietrol napisał(a):Justyna no cóż można mówić że za mało podbiegów że trasa za łatwa ale raczej nie jest to sczyt formy Polki . Bo nawet kiedy była pod góre polka nie była najsilniejsza
Ostatnio edytowany przez RakuNH 28 Lut 2010 00:16, edytowano w sumie 2 razy
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Kacpero221 » 28 Lut 2010 00:09

harding napisał(a):czekałem na polskiego mistrza olimpijskiego w sportach zimowych od igrzysk w Calgary, na których polski hokeista zatruł sie barszczykiem naszpikowanym anabolami ;)


Barszczyk z krokietami, do dziś pamiętam jak się nim bronił...
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Biegi narciarskie

Postprzez karlos » 28 Lut 2010 00:28

harding napisał(a):
karlos napisał(a): A sukcesy Justyny zapewne znacznie spopularyzują u nas biegi i za kilka lat powinny pojawić się według mnie kolejne utalentowane zawodniczki.


Podobnie miało być na fali MAŁYSZOmanii...

Jak z pokolenia Murańki i G.Miętusa nie będziemy mieli zawodnika, który będzie zajmował miejsca w pierwszej 10-ce Pucharu Świata, to przyznam Ci rację, ale na razie uważam, że na taki osąd jest jeszcze za wcześnie. Natomiast w kwestii kolejnych utalentowanych biegaczek, to dużo będzie zależało od szkolenia młodzieży, może warto coś zmienić w sztabie kadry młodzieżowej, bo wyniki jakie ona osiągała na Mistrzostwach Świata Juniorów, poza Eweliną Marcisz były kiepskie.
Przejrzałem komentarze na rosyjskim portalu, z których wynikało, że prawie wszyscy rosyjscy kibice trzymali kciuki za Justynę i jej zwycięstwo ich bardzo ucieszyło, zapominając trochę o Rosjankach, które stanowiły dziś jedynie tło dla rywalek. Niektórzy zazdrościli nam trenera Wierietielnego, przypominając sobie o jego wschodnich korzeniach i proponowali ściągnięcie go z powrotem do Rosji, ale on chyba Justyny nie zostawi :D , chociaż w wywiadach wspominał, że pewne rzeczy na igrzyskach mu się nie podobały, ale miał o tym powiedzieć dopiero po zakończeniu IO. W Rosji szykuje się niezła nagonka na trenerów i związkowców, ale się w sumie nie dziwię skoro np. rosyjskie sprinterki były trenowane przez trenera, który wcześniej zajmował się jedynie szkoleniem zawodników i nie za bardzo wiedział jak je przygotować na IO. Poza tym w domu zostali Czekaliewa i Zhmurko, którzy z pewnością spisaliby się lepiej od wielu startujących na igrzyskach rosyjskich zawodniczek i zawodników. W sumie ucieszyłyby mnie te roszady, też z tego względu, że usunięci zostaliby trenerzy, którzy też w jakimś stopniu są umoczeni w poprzednich aferach dopingowych.
Ciekawe jak jutro się spiszę Sedov, którego rosyjscy trenerzy wbrew logice jednak wystawili do jutrzejszego biegu.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Menson » 28 Lut 2010 01:16

Jak oglądałem później skrót na TVP, to się cieszyłem, że mam Eurosport. Tego Jóźwika całkowicie popie******. :shock: Brał on udział w konkursie na najgłośniejszy krzyk? Myślałem już, że gardło mu wysiądzie.

Znakomicie biegła Kornelia Marek, od samego początku się przebijała do czołówki, żeby już w niej zostać do samego końca. Było widać, że w ogóle każdej Polce smarowacze Kowalczyk nasmarowali narty. Kornelia w ogóle nie zmieniała ich przez kilka pit stopów :shock: . Widać więc, jak ważna jest ekipa zawodnika. Gdy narty dobrze jadą, to dobrym tempem można być naprawdę wysoko... Warto więc dać biegaczkom taką ekipę, w której by notowały ciągłe postępy.

A na koniec to co najlepsze. To był naprawdę bieg na maksa na ostatnich kilometrach. To co pokazała Kowalczyk, to naprawdę było zarąbiste. To była tak dobra walka, szczególnie ta ostatnia prosta, całe piękno biegów narciarskich. Było widać, że Polka taka wkurzona była, nie odpuściła do samego końca. Był taki koment, że Marit przeszła Kowalczyk, to pomyślałem, że już dobiegnie pierwsza, ale gdzie tam. Kontratak i złoto :shock: .

Jak Steira biegła samotnie po ostatnim pit stopie Saarinen, to i tak pomyślałem, że nowe narty pomogą Fince, i że to ona zdobędzie brąz. Jakieś przeczucie, które się spełniło...

To były naprawdę wspaniałe chwile, oby zdarzały się częściej!
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Biegi narciarskie

Postprzez friducha » 28 Lut 2010 01:27

RakuNH napisał(a): na tym forum drażniło mnie zarzucanie Kowalczy i Wierietelnemu że nie ma świeżości, że to że tamto. Justyna była świetnie przygotowana i przegrywała z jeszcze lepiej przygotowaną Bjoergen i tylko w niej tkwił problem. Na tym forum może tak nie było tego widać ale było wielu fanatyków i ekspertów którzy wytykali pełno błędów trenerowi.
A wyszło na to że Kowalczyk miała racje i


uderz w stół... nigdy się nie siliłam na znawczynię biegów, ale zapowiedzi Justyny były tak buńczuczne, że się juz wydawało, że w ogóle do tej Kanady jechać nie musi tylko jej DHL'em komplet złotych medali przyślą do Kasiny Wlk. Kibicuję jej i zawsze kibicować będę, bo reprezentuje moja Ojczyznę, ale za jej wypowiedzi jej szanować raczej nie będę. i powiem Ci, że dużo bardziej się cieszyłam dzisiaj z medalu panczenistek- był w tym urok, piękno sportu i łzy szczęścia (a nie łzy, że ta niedobra Bjoergen znowu mnie bezczelnie ograła). pozostaje mi pogratulować Justynie złotego medalu i życzyć nieco więcej rozsądku przy udzielaniu wywiadów :)
brawa wielkie dla pozostałych reprezentantek Polski! za Kornelię tak trzymałam kciuki, że mam do teraz ślady :D
Ostatnio edytowany przez friducha, 28 Lut 2010 01:31, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Biegi narciarskie

Postprzez damian940915 » 28 Lut 2010 01:31

Czekałem najpierw w 2002 na złoto Małysza, w Turynie na jakieś cuda, a teraz liczyłem i marzyłem o złocie dla Justyny. Piękny dzień, wielki dzień dla Polaków, jest złoto!!! Gratulacje dla Justyny, dla trenera Wierietelnego, dla sztabu szkoleniowego. Po 38 latach mamy złoto.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Biegi narciarskie

Postprzez harding » 28 Lut 2010 02:02

Ciekawe kto będzie najpopularniejszym polskim sportowcem 2010 roku...
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Biegi narciarskie

Postprzez dan » 28 Lut 2010 03:24

Zann ależ mi się uśmiech na twarzy pojawił jak czytałem Twój post przypominający to co wygadywał Szaranowicz przy skoku Adama po medal na mistrzostwach świata.
Brawo Justyna!!! Wreszcie!!! Po raz pierwszy na zimowych igrzyskach olimpijskich usłyszę Mazurka Dąbrowskiego, bo gdy Wojciech Fortuna zdobywał złoto nie było mnie jeszcze na świecie.
Brawo dla pozostałych naszych. Kornelia biegła tak, że byłem w szoku (nie po raz ostatni tego dnia, ale o panczenistkach w innym temacie).
Wywiad udzielony przez Justynę polskiej telewizji był interesujący. Odnosiło się wrażenie, że dla Niej było najważniejsze, by pokonać Bjoergen. Zwróciło moją uwagę stwierdzenie, że Marit nie wygrała Tour de ski na przykład. Ta nasza Justyna ma cięty język, ale ja się cieszę, że Ona taka jest. I wierzę w to, że pół świata narciarskiego Jej kibicowało. Niesamowity finisz z happy endem!!!
A jeżeli chodzi o pozostałe Polki... wszystkie 4 były w 30, a Kornelia przeszła samą siebie. Z tej mąki będzie chleb.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości