Biegi narciarskie

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Masha » 15 Lut 2010 13:34

Też mnie irytują komentarze na TVP. Przecież był nawet start tuż przed olimpiadą na 10 km, w którym Justyna przegrała z Kallą i należy się spodziewać, że dzisiaj o złoto będzie bardzo trudno. Ja jestem dobrej myśli, medal pewnie jakiś będzie, może brązowy, może srebrny, oby złoty, ale coś czuję, że walka o zwycięstwo rozegra się między: Kallą, Bjoergen i oczywiście naszą Justyną. Zaskoczyć może jakaś Niemka (Goessner? lekka, trasy idealne dla niej, jak trafią ze smarami może być groźna). Niemniej dzisiejszy ewentualny medal dla Kowalczyk spowoduje, że Polce będzie biegało się lepiej na późniejszych dystansach, spadnie z niej nieco presji :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Duche » 15 Lut 2010 13:42

Oby dzisiejsze biegi na Eurosporcie komentował Marek Rudziński. Chruścicki niech sobie da spokój, łyżwiarstwo szybkie to odpowiedni sport dla niego :P
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Daniel » 15 Lut 2010 14:06

W Eurosporcie niestety tylko bieg mężczyzn w całości, panie będą mocno skrócone przez zmienioną godzinę zjazdu
Daniel
Kadra A
 
Posty: 805
Rejestracja: 10 Lut 2007 15:37
Miejscowość: Toruń

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 15 Lut 2010 15:03

Zbliża się "godzina zero" :wink: , już nie mogę się doczekać.
Mam tylko nadzieję że pogoda będzie w miarę stabilna i warunki także w miarę równe dla wszystkich. A trasa mimo że profil ma niebardzo wymagający będzie cholernie cięzka przez ten cukrowaty i grząski śnieg. Majdić wie co robi bo szans na medal nie miała żadnych(choć na tych igrzyskach to pojęcie względne) a przy jej wzroście i wadze wręcz "zakopałaby" się w tym śniegu tracąc masę sił. A kolejny start to koronny dystans Słowenki.
Typując faworytki trzeba brać niestety poprawkę na te paskudne warunki ale walkę o zwycięstwo powinny stoczyć Charlotte Kalla z Marit Bjørgen, więcej szans ma Szwedka bo jest zawodniczką bezapelacyjnie najbardziej efektywnie biegającą "łyżwą", a poza tym jest dość drobna więc to też będzie jej atut. Ja jednak stawiam na Marit i wierzę że zdobędzie swój upragniony złoty medal IO choć będzie ciężko.
Justyna moim zdaniem ma duże szanse na brąz i także wierzę że zdobędzie go. Wyżej raczej nie będzie ale kto wie :wink: . Grożne będą Chazowa, Roponen, Smigun-Vähi może Follis i któraś z Niemek a także Steira.
Lista startowa 10 km kobiet

Co do biegaczy to faworytów jest wielu a chyba największym Bauer jeśli wciąż ma taką formę jak w drugiej części TdS. Ja oczywiście mam nadzieję że o medal powalczy Petter Northug choć będzie mu na tym dystansie chyba najtrudniej ze wszystkich(no może jeszcze na 50-kę). Inni faworyci to Włosi di Centa i Piller Cottrer, Hellner, Cologna, Heikkinen, Vittoz, może jeszcze Legkow i Teichmann oraz Hafsås.
Czarnym koniem może okazać się Siedow bo wystartuje po wszystkich faworytach i będzie znał sytuację.
Lista startowa 15 km mężczyzn

Wypada trzymać tylko kciuki za pogodę no i za Justynę :wink: , a ja dodatkowo za Wikingów :D .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez karlos » 15 Lut 2010 15:20

Według mnie z Bauerem jest sytuacja trochę podobna, jak z Justyną, poza tym to nie jest jego styl, na 15km klasykiem byłby murowanym faworytem, a tak myślę, że obędzie się bez medalu, podobnie jak Northug, stawiam na Włochów i Cologne, a z Norwegów pewnie najlepszy będzie Hafsas :D , jego mała masa mu w tym zapewne pomoże. Poza tym trasa jest podobno w fatalnym stanie, a jak jeszcze zawodnicy znowu będą musieli się odpychać kijkami na zjazdach z powodu ulewy, to wielu uczestników może się przeliczyć z siłami i ledwo dojechać do mety, tracąc na ostatnich kilometrach szansę na medal. Oby warunki dla wszystkich były równe.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biegi narciarskie

Postprzez basten » 15 Lut 2010 15:45

widze ze krezelok poszedl w slady majdic i nie wystartuje,
szkoda ze zadna z anszych pan nie biegnie z pierwszym numerem moze taka marek zdazylaby przed ulewa i ...
basten
Młodzik
 
Posty: 39
Rejestracja: 06 Lut 2010 22:23

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Laleczka Chucky » 15 Lut 2010 16:11

Wkurzajewski tylko siedzi i podsyca atmosferę i liczy, że Justyna w każdej konkurencji zdobędzie złoto. Denerwuje mnie takie ciągłe powtarzania, że ona wygra, że jest najlepsza. Przecież to dla niej ogromna presja, bo oczy całego kraju są skierowane właśnie na nią.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Masha » 15 Lut 2010 16:20

Mateusz napisał(a):Przecież to dla niej ogromna presja, bo oczy całego kraju są skierowane właśnie na nią.


Myślę, że na Justynę i Lindsey Vonn skierowane są oczy całego świata. To główne gwiazdy kobiecej rywalizacji na tych igrzyskach. Jeżeli Kowalczyk nie zdobędzie choć jednego złotego medalu będzie to postrzegane w kategoriach megasensacji. Więc presja musi być ogromna.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Laleczka Chucky » 15 Lut 2010 16:59

Wkurzajewski chyba chce, aby Justyna zdobywała medale w konkurencjach, w których nie wystartuje czyli prawdopodobnie w sprincie drużynowym :mrgreen:
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Kacpero221 » 15 Lut 2010 17:13

basten napisał(a):
figaro56 napisał(a):Bardzo rozsądna decyzja Majdic. Nie jest to jej styl a w poprzedzających start na IO zawodach została minięta przez Justynę i nawet przez chwilę nie potrafiła się za nią utrzymać.
Justyna też nie jest faworytką tym stylem i na tej trasie i medal będzie dla mnie miłą niespodzianką. Szkoda, że nikt z fachowców w studiu TVP tego tym mniej zorientowanym w temacie kibicom nie uświadomił a wręcz przeciwnie podgrzewają atmosferę oczekując złota.


własnie studio i komentarze w tvp sa tragiczne, czy na prawde nie mozna było choc od poczatku sezonu nauczyc sie podstaw dyscyplin. Wkurzajewski (najlepszy komentator sportowy) wciska wszystkim kit ze dzis kowalczyk to tylko złoto a wlasciwie to 5 złotych ze ma zdobyc. wczoraj pokazal biatlon jak pogoda moze wypaczyc wszytsko. skora startował z nr 32 a kowalczyk z 33 wiec jak pogoda sie powtorzy to kowalczyk musialaby leciec zeby wygrac .
A szanse na to ze pogoda im pozniej ktos startuje sie poprawi sa minimalne.


Teraz pomódlmy się za to, aby biegów nie komentował Marek "Lodowik, Spajlajn" Józwik...
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Biegi narciarskie

Postprzez RakuNH » 15 Lut 2010 17:49

nie przesadzajmy też w drugą stronę. Justyna jest w tej konkurencji mniej więcej w pozycji Małysza :wink: Przecież ona nie jest na straconej pozycji także nie można mówić "nie ma szans na medal" bo kto w takim razie ma szanse w Polskiej kadrze? :wink:

Nie będzie medalu - nie będzie tragedii ale szansa jest.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Kacpero221 » 15 Lut 2010 18:02

Ale dla większości "specjalistów" nawet 4. miejsce Justyny będzie porażką...

Dla uzupełnienia, numery startowe pozostałych Polek:
47. Jaśkowiec, 51. Marek, 61. Maciuszek.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Laleczka Chucky » 15 Lut 2010 18:04

W Libercu po pierwszym biegu właśnie na 10 km bardzo cieszyliśmy się z brązu Justyny, teraz też będziemy zadowoleni z takiej pozycji,
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez RakuNH » 15 Lut 2010 18:06

http://sport.onet.pl/imprezy/vancouver- ... omosc.html

Szok. Na onecie napisali "najsłabszy dystans". Szacunek :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Biegi narciarskie

Postprzez figaro56 » 15 Lut 2010 18:19

Bo nie jest faworytką tego dystansu przy tym profilu i każdy kto choć trochę śledzi biegi narciarskie wskaże jako faworytki Kallę i Bjoergen . Jest się z kim ścigać bo jeszcze jedna Szwedka Haag i jeszcze jedna Norweżka Steira i Rosjanka Khazowa. Jak będzie nawet 4 czy 5 to też nie będzie tragedii.
Przypominam, że były wielkie biegaczki które nie zrobiły jakiś wielkich wyników na IO jak choćby Vjalbe. To tylko sport i świat się nie zawali jak nie będzie sukcesu bo wiem, ze Justyna to piekielnie ambitna dziewczyna i w każdym starcie da z siebie wszystko. Tego możemy być pewni.
Kto wierzył cztery lata temu, że po tym jak zniesiono ją z trasy 10 km po zasłabnięciu kilka dni później powstanie jak feniks z popiołów i wywalczy medal. Także zalecam spokój i poczekajmy do końca jej startów.
Ostatnio edytowany przez figaro56, 15 Lut 2010 18:24, edytowano w sumie 1 raz
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Laleczka Chucky » 15 Lut 2010 18:22

Najbardziej obawiam się tego, że serwismeni Justyny nie trafią ze smarami i nawet jeżeli Polka będzie bardzo chciała, a narty nie będą jechać to nawet największa zaciętość i ambicja nic nie pomogą.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez RakuNH » 15 Lut 2010 18:50

Wkurzajewski już zaczął swój bieg po złoto :lol: Mówi o jakiejś zasłonie dymnej Justyny. Dobry wariat :lol:

Na szczęście Eurosport skończy relacje po Kowalczyk :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Biegi narciarskie

Postprzez arek » 15 Lut 2010 18:56

RakuNH napisał(a):Wkurzajewski już zaczął swój bieg po złoto :lol: Mówi o jakiejś zasłonie dymnej Justyny. Dobry wariat :lol:

A później jak nie będzie medalu dopiero zacznie się krytyka malkontentów z tvp. Tak jak wczoraj było z Tomkiem, krew mnie zalewa gdy słyszę takie głupoty lub gdy widzę takie głupoty w necie.
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Laleczka Chucky » 15 Lut 2010 18:56

Hahaha, śmiać mi się chce z Kurzajewskiego, bo robi taką aferę, jakby Polka już ten medal zdobyła.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez RakuNH » 15 Lut 2010 19:23

Mam jeszcze do was pytanie.

Skąd w Eurosporcie biorą relacje live? Ta na stronie igrzysk jest słaba (a raczej jej nie ma).

Z góry dzieki za linka bo jakoś nie bardzo rozumiem skąd znają czasy :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości