Biegi narciarskie

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 31 Sty 2010 12:33

Znane są składy kolejnych ekip na igrzyska.

Finlandia
Kobiety - Krista Lähteenmäki, Kirsi Perälä, Riikka Sarasoja, Virpi Kuitunen, Pirjo Muranen, Riitta-Liisa Roponen, Aino-Kaisa Saarinen
Mężczyżni - Teemu Kattilakoski, Juha Lallukka, Kalle Lassila, Lari Lehtonen, Ville Nousiainen, Lasse Paakkonen, Matias Strandvall, Jesse Väänänen, Matti Heikkinen, Sami Jauhojärvi

Estonia
Kobiety - Kristina Smigun-Vähi, Kaija Udras, Triin Ojaste, Tatjana Mannima.
Mężczyżni - Andrus Veerpalu, Jaak Mae, Kein Einaste, Peeter Kummel, Aivar Rehemaa, Anti Saarepuu, Algo Kaerp, Kaspar Kokk, Timo Simonlatser, Karel Tammjärv

Kanada
Kobiety - Chandra Crawford, Sara Renner, Daria Gaiazova, Madeleine Williams, Perianne Jones
Mężczyżni - Devon Kershaw, Ivan Babikov, Alex Harvey, George Grey, Stefan Kuhn, Brian McKeever

Szczególnie ciekawy jest przypadek tego ostatniego, bo w 2002 i 2006 startował i zdobywał złote medale na paraolimpiadzie. Brian ma upośledzony wzrok, jego możliwość widzenia wynosi mniej niż 10 procent u zdrowego człowieka.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 03 Lut 2010 01:22

Norweskie dziewczyny nie próżnują na zgrupowaniu w Sun Valley :wink: . I za to je lubię :D . Potrafią się świetnie bawić a nie tylko trening i trening jak inne.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez karlos » 04 Lut 2010 22:20

Więc Neuner jednak wystartuje w sztafecie, skoro Niemcy umieścili ją w kadrze biegowej. Czyli będzie miała szansę stać się największą multimedalistką tych igrzysk, czego jednak jej nie życzę. Jak dla mnie może zdobyć jakiś medal indywidualnie, ale raczej wolałbym żeby medale zdobyły zamiast niej jakieś bardziej doświadczone zawodniczki, którym się po prostu po tylu latach ciężkich treningów one bardziej należą, niż gdyby Neuner miała je kolekcjonować.
W sumie dla jej kibiców zdobycie tylu medali przez nią mogłoby być w dłuźszej perspektywie niekorzystne, gdyż wtedy miałaby wszystkie sukcesy na swoim koncie i chcąc nie chcąc straciłaby częściowo motywację do dalszych treningów i pewnie skończyłaby karierę w dość młodym wieku. NIe wszyscy są ludźmi pokroju Bjoerndalena, którym ciągle mało sukcesów :lol: .
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Masha » 04 Lut 2010 22:33

A więc zacznę:
Ja jako największy fan Magdaleny Neuner w Polsce (nie ma to jak mocny początek :wink: ) zapewniam, że Niemka z góry założyła kiedy chce zakończyć karierę.
Pierwsza opcja- po Soczi (litości 27 lat :lol: )
Druga opcja- Niemcy organizują IO w 2018 r., biathlon rozgrywa się w miejscu "kultu" Magdaleny Neuner w Ruhpolding, dlatego Lena chce tam zakończyć swoją karierę (no i byłoby pięknie :wink: )
Trzecia opcja- a wiadomo co będzie jutro, zakocha się i pójdzie w świat i tyle będziemy ją widzieć

Odnośnie tej listy to Lena chyba jest przygotowywana tylko do sztafety, więc luzik karlos :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Kacpero221 » 05 Lut 2010 17:12

Masha napisał(a):A więc zacznę:
Ja jako największy fan Magdaleny Neuner w Polsce (nie ma to jak mocny początek :wink: ) zapewniam, że Niemka z góry założyła kiedy chce zakończyć karierę.
Pierwsza opcja- po Soczi (litości 27 lat :lol: )
Druga opcja- Niemcy organizują IO w 2018 r., biathlon rozgrywa się w miejscu "kultu" Magdaleny Neuner w Ruhpolding, dlatego Lena chce tam zakończyć swoją karierę (no i byłoby pięknie :wink: )
Trzecia opcja- a wiadomo co będzie jutro, zakocha się i pójdzie w świat i tyle będziemy ją widzieć

Odnośnie tej listy to Lena chyba jest przygotowywana tylko do sztafety, więc luzik karlos :wink:


A może pójdzie jej w 2018 tak dobrze, że dotrwa do 2022? Cóż, tylko zdrowia życzyć.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Biegi narciarskie

Postprzez figaro56 » 05 Lut 2010 21:33

Dzisiaj świetny występ Goessner i 7 miejsce. Lepsza od liderki w niemieckiej ekipie Nystad.
Nojnerka może się skupić spokojnie na biathlonie bo jest zawodniczka do sztafety.
Masha może spać spokojnie bo nie wyeksploatują Nojnerkę nadmiernie. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez karlos » 05 Lut 2010 21:37

figaro56 napisał(a):Masha może spać spokojnie bo nie wyeksploatują Nojnerkę nadmiernie.

A może wystawią Neuner i Goessner, skoro biathlonistki biegają lepiej od biegaczek :D .
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Masha » 05 Lut 2010 23:42

Dokładnie, Goessner i Neuner w jednej sztafecie :wink:

Do tego opinia publiczna w Niemczech wywiera presję na trenera niemieckich biegaczek..."chcemy Neuner w sztafecie" (to tak jak w Brazylii, to co, że Ronaldo jest gorszy od Fabiano, my chcemy go w reprezentacji).
Chcę tylko by się sprawdziła w sztafcie i wsjo, żadne biegi indywidualne! (skupiamy się na biathlonie) :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Duche » 06 Lut 2010 09:43

A Miriam będzie jeszcze startować w biathlonie, czy może poświęci się całkowicie biegom w stylu dowolnym? Tak jak Hafsas. Chruścicki podczas biegu coś takiego gadał i bardzo mnie to zmartwiło, bo ja chcę ładniutką, słodziutką Miriam oglądać w biathlonie :P
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 06 Lut 2010 09:54

Nie wiem co gadał Chruścicki ale do jego słów Duche, nie ma co przywiązywać większej wagi bo przeważnie pieprzy "trzy po trzy" :wink: .
Zależy jak Miriam będzie dalej szło w biathlonie w pucharowych startach ale raczej na pewno nie porzuci biathlonu dla biegów bo samą "łyżwą" wiele się w dzisiejszych biegach nie zwojuje. Owszem można startować w biegach ale wtedy gdy jest taka okazja jak choćby teraz w Vancouver, dotyczy to także Hafsåsa który po igrzyskach wcale nie ma zamiaru porzucać biathlonu.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez boku_IBU » 06 Lut 2010 17:07

Jeżeli dziś Nasi panowie nie awansują do 1/4 w Canmore, to w Vancouver o nawet miejsce punktowane w sprincie drużynowym nie będzie Im dane walczyć. :|
Awatar użytkownika
boku_IBU
Junior młodszy
 
Posty: 84
Rejestracja: 02 Gru 2008 15:20
Miejscowość: Katowice

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Miłosz » 07 Lut 2010 09:02

boku_IBU napisał(a):Jeżeli dziś Nasi panowie nie awansują do 1/4 w Canmore, to w Vancouver o nawet miejsce punktowane w sprincie drużynowym nie będzie Im dane walczyć. :|

A to przepraszam bardzo jest jakaś zależność? Że jakby się wczoraj nie dostali to nie mogliby startować w sprincie drużynowym na igrzyskach? Tak wynika z Twojej wypowiedzi...
Miłosz
Junior
 
Posty: 158
Rejestracja: 10 Gru 2007 20:18

Re: Biegi narciarskie

Postprzez boku_IBU » 07 Lut 2010 10:45

Z taką formą to im nie będzie dane zdobyć dobrego miejsca (punktowanego ) niech będzie. :roll:
Awatar użytkownika
boku_IBU
Junior młodszy
 
Posty: 84
Rejestracja: 02 Gru 2008 15:20
Miejscowość: Katowice

Canmore 2010

Postprzez markos7207 » 07 Lut 2010 12:38

Trasa olimpijskiego sprintu w Whistler będzie zapewne taka sama jak na próbie przedolimpijskiej w ubiegłyn roku a jeśli będzie się różnić to bardzo nieznacznie.
Zróbmy więc małe resume :wink: . Po starcie mniej więcej do połowy dystansu(można się zorientować po czasie biegu) jest lekko pod górę, choć nie jest to jakaś stromizna to dla silnych zawodniczek takich jak Justyna może wystarczyć na oderwanie się od reszty. Niestety dalej jest już tylko w dół i płasko więc zdecyduje siła ramion i umiejętności techniczne(choć nie ma za dużo zakrętów). Na szczęście trasa jest dość szeroka, zresztą zobaczcie sami jak było przed rokiem. :D
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez dawid » 07 Lut 2010 13:30

Około 1.40 sekund(czas biegu) jest ostry zakręt. a tak trasa może być
Awatar użytkownika
dawid
Junior
 
Posty: 193
Rejestracja: 21 Gru 2008 16:55
Miejscowość: Bytnica

Re: Biegi narciarskie

Postprzez boku_IBU » 07 Lut 2010 17:00

W biegach narciarskich wystartują zawodnicy z aż 59 państw. Wśród nich są m.in takie egzotyczne kraje jak : Nepal, Bermudy czy Iran 8)

Polskę reprezentować będzie 7 zawodników. Najliczniejsze kadry mają po 20 zawodników (NOR,FIN,RUS,SWE,ITA).
Awatar użytkownika
boku_IBU
Junior młodszy
 
Posty: 84
Rejestracja: 02 Gru 2008 15:20
Miejscowość: Katowice

Re: Biegi narciarskie

Postprzez RakuNH » 07 Lut 2010 19:04

http://sport.onet.pl/176527,1271079,212 ... omosc.html

gubała napisał(a):"Według moich informacji Justyna Kowalczyk zrezygnuje ze startu w sztafecie i zamiast niej będzie startować jedna z biathlonistek" - powiedział Gubała.


tajner napisał(a): Jak dodał, owszem brana jest pod uwagę zmiana w składzie sztafety, ale nie dotyczy ona Kowalczyk.



Spodziewałem się biathloniski ale nie za Kowalczyk :shock: :lol:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Biegi narciarskie

Postprzez karlos » 07 Lut 2010 19:27

W tym artykule została poruszona także istotna kwestia:
Sztab najlepszej polskiej biegaczki liczy siedem osób, w tym dwóch serwismenów. Pozostałe mogą liczyć na pomoc jednego. "To nie jest komfortowa sytuacja, ale jakoś będziemy musiały sobie z tym poradzić. Nie załamujemy się, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że Justyna pojechała do Vancouver po medale i wszystko musi być temu podporządkowane" - skomentowała Jaśkowiec.

Wczoraj było to widoczne podczas gdy Kowalczyk narty jechały jak należy, to Kreczmerowi już dużo gorzej. Oczywiście nie neguję, że Kowalczyk to priorytet, jednak jak się znajdzie optymalne smary, to chyba nie problem posmarować je wszystkim ?
Też martwi zostawianie dziewczyn przez dwa tygodnie bez żadnej opieki, myślę że jak chcemy mieć drużynę walczącą o medal, to warto też zainwestować w inne zawodniczki, żeby się nie czuły jak zawodniczki drugiej kategorii, co z pewnością nie motywuje ich do większej pracy. W Polsce się wytworzył trochę niepokojący schemat, że tylko gwiazdy mogą liczyć na odpowiedni sztab, co z pewnością ma wpływ na to, że naszych najlepszych zawodników od pozostałych dzieli przepaść, wyjątkiem są chyba jedynie nasze biathlonistki.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Laleczka Chucky » 07 Lut 2010 19:30

Tak Karlos, ale żeby Kowalczyk została gwiazdą musiała ostro harować i też na początku były trudności ze sponsorami i ogólnie z dobrym sztabem szkoleniowym. Wszystko odwróciło się w poprzednim sezonie od MŚ w Liberu, wówczas Justyna otrzymywała co sobie tylko zażyczyła i PZN na to szedł.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez karlos » 07 Lut 2010 19:32

Zgadzam się, ale podchodząc w ten sposób do sprawy, pewnie nie doczekamy się nigdy zawodniczek dobrych, zajmujących miejsce w okolicach dziesiątego, a bardzo przydatnych do sztafety :wink: .
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

PoprzedniaNastępna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości