Biegi narciarskie

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 28 Lut 2010 21:15

Duche nie marudż :D . Jest wspaniałe zakończenie po nieciekawych występach norweskich biegaczy w dotychczasowych startach. Poza sprintem drużynowym oczywiście.
Nie szło Northugowi wybitnie od początku na tych igrzyskach. Najpierw fatalne smarowanie potem też przygody w sprincie, póżniej Hellner "załatwił" mu kijek, w sztafecie zrobił co mógł a nawet znacznie więcej ale Szweda nie był w stanie dogonić ale fantastyczny bieg na królewskim dystansie wieńczy dzieło :D .
Teraz Petter ma tytuły na 50 km MŚ i IO i jak mnie pamięć nie myli to chyba ostatnim który tego dokonał był Gunde Svan.
A że Petter tak biega chowając się w środku stawki ? Widzisz do czego prowadzi jak jest się za długo na czele stawki na przykładzie Liegkowa i Bauera a wczoraj Marit Bjørgen zapłaciła za prowadzenie i narzucenie dużego tempa(co póżniej trochę wypominali jej Skinstad i Kristiansen bo prosili ją by dała poprowadzić Justynie ale Marit chciała rozegrac to po swojemu, na szczęście dla Kowalczyk :wink: ).
Najważniejsze jest by być z przodu we właściwym momencie i Northug to potrafi choć na 30 i w sprincie był trochę za daleko na końcówce i zapłacił za to złamaniem kijka i brakiem medalu na 30 km.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez RakuNH » 28 Lut 2010 21:19

Ja Cię Markos rozumiem ale każdy kto jest "neutralny" w przypadku innych państw niż Polska/Rosja :wink: kibicuje tym którzy biegają ciekawiej, agresywniej i nie chowają się w środku stawki. Jakby Kreczmer miał ciągle biec w środku i by wygrywał to tez bym nie miał nic przeciwko :lol:

A co do Bjoergen to czy ja wiem czy zapłaciła za narzucenie dużego tempa (?) Trzecia zawodniczka straciła ponad minutę także MArit jakoś nie osłabła. Po prostu się cięła z Kowalczyk i nie uważam żeby któraś z nich w jakimkolwiek momencie osłabła :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Biegi narciarskie

Postprzez karlos » 28 Lut 2010 21:22

Coś sądzę, że ku uciesze Kowalczyk Rosjanie przygotują naszpikowane podbiegami trasy w Soczi, bo tylko na wymagających podbiegach można zamęczyć i zgubić Northuga i innych zawodników, którzy przez cały dystans kombinują jak tu się nie zmęczyć, do nich należy także dzisiejszy srebrny medalista Teichmann, oczywiście dzisiaj byli najlepsi, ale styl w jakim zdobyli te medale taki sobie. Ja też uważam, że bieg na starych zasadach na 50km był thrillerem w porównaniu do tego, co mamy okazję oglądać obecnie. To zupełnie inne bieganie i podejrzewam, że Daehlie też nie miałby wiele do powiedzenia na trasach w Vancouver.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Duche » 28 Lut 2010 21:24

Markos, niech ci będzie :P Oczywiście doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że taktyka Pettera jest skuteczna, on potrafi tak wygrywać i tak wygrywa, jest wyśmienitym biegaczem, ale mnie po prostu estetycznie nie podoba się takie rozgrywanie biegów. Jest to efektywne, ale niestety mało efektowne, choć przyznaję, że jego finisz budzi u mnie ogromne emocje - ma chłop moc. Oby jego braciszek takiej nie miał :D
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 28 Lut 2010 21:50

Raku mi nie chodzi że Norweżka osłabła ale to powszechnie znany fakt że temu z tyłu narty lepiej jadą i traci mniej sił niż prowadzący, szczególnie gdy są trudne warunki.
Zresztą można zobaczyć oglądając sobie jeszcze raz wczorajszy bieg że na ostatnich kilometrach Marit musiała pracować kijkami a Justyna musiała prostować sylwetkę chamując w ten sposb by nie najechać na narty Bjørgen.
Odpowiednia taktyka w biegach ze startu wspólnego to połowa suksesu a tą mieli najlepszą I Justyna i Petter :wink:

Owszem Duche, Rosjanie nie zdobyli medalu na dystansach ale z pustymi rekami nie wyjeżdzają mają złoto i srebro w sprincie, więc nie jest tak żle. Poza tym mają dwóch młodych zawodników uznawanych za jedne z największych talentów w ostatnich latach, czyli Siedowa i Panzinskiego :wink:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Duche » 28 Lut 2010 22:01

Markos, chciałbym też zwrócić uwagę na pewien problem Norwegów. Mianowicie - prócz Northuga nie mają oni praktycznie zawodnika w czołówce. W sprincie także już tak nie dominują jak parę lat temu i rzadkością jest oglądanie 6. Norwegów w finale sprintu. Coraz częściej do głosu dochodzą inni, przede wszystkim Szwedzi i Rosjanie. Fakt, że sprinterów nadal mają kilku świetnych - Hattestad, Pettersen, Dahl no i jeszcze Northug. Na dystansach jest jeden Petter, który jest w stanie zdobywać medale w każdym biegu, ale prócz niego nie ma właściwie nikogo. Svartedal czy Hjelmeset to już praktycznie emeryci, Berger to tylko w stylu dowolnym, choć Lars już chyba nie biega tak szybko jak kiedyś, no i jeszcze Sundby oraz Gjerdalen. Dwójka wg mnie tylko przyzwoitych biegaczy, którzy raczej nie mają papierów na zajęcie stałego miejsca w ścisłej czołówce. Dla takiego kraju jak Norwegia to trochę bieda. Zwłaszcza jak popatrzymy na panie, które ekipę mają wg mnie dużo silniejsza niż panowie. Kryzys wg mnie w męskich biegach w Norwegii pewien jest, nawet mimo posiadania takiej gwiazdy jak Petter.

A tak poza tym, to Ella Gjomle zakończyła już karierę? Jakoś ostatnio sobie o niej przypomniałem, a pamiętam, że zawsze najbardziej ją lubiłem z pośród wszystkich Norweżek.

Do tych rosyjskich talentów dorzuciłbym także Belova. Niestety wśród pań nie widać talentów na miarę nowej Czepałowej czy Łazutiny.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Biegi narciarskie

Postprzez karlos » 28 Lut 2010 22:06

Ja podchodzę trochę z dystansem do tych wszystkich taktyk, osobiście wolałbym gdyby wygrywał danego dnia zawodnik lub zawodniczka po prostu najlepsza, a tak dzisiaj zawodnik z trochę gorszym finiszem musi być w nieziemskiej formie, żeby zwiać tym wszystkim czychającym się wilkom, osobiście nie kojarzę, żeby komuś to się udało w biegu masowym na 50km. Mam nadzieję, że nie doczekamy się w przyszłości zagrywek taktycznych poniżej pasa w stylu jak niby przypadkiem podcinanie Northuga przez najgorszego ze Szwedów na kilka kilometrów przed metą, kto wie może Hellner specjalnie połamał kijka we wcześniejszym biegu Northugowi :D .
W sumie dziś z Rosjan znowu jedynie występ Sedova uważam za udany, bo strata niecałych 2 minut na 50km na IO w swoim gorszym stylu w wieku 19 lat można z pewnością za taki uznać. Mam nadzieję, że już za rok będzie w stanie nawiązać walkę z najlepszymi na Mistrzostwach Świata i poćwiczy w między czasie sprinty, bo bez tego dzisiaj ciężko.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biegi narciarskie

Postprzez figaro56 » 28 Lut 2010 22:29

Wiedziałem, że jeżeli Northug nie zgubi się gdzieś po drodze to nikt nie ma z nim szans na finiszu. Robi to kapitalnie i nie wiem co za pretensje do niego, że korzysta z tego co umie robić najlepiej.
Masz rację Markos,że Justyna miała dobrze posmarowane narty i na zjazdach dobrze niosły i gdyby to był prosty zjazd na finisz to po prostu wygrałaby z przewagą kilku metrów. Niestety ale tam był ten "zakręt śmierci" jak go określił Zimoch i Justyna wyhamowała przed nim. Na szczęście nie popełniła błędu ze sprintu i zamknęła wewnętrzną. Bjoergen nie hamowała a weszła w ten zakręt na pełnej szybkości co na zjeździe pozwoliło jej odrobić straty i usiąść, że tak powiem po kolarskiemu Justynie na kole. Co było później wszyscy widzieliśmy.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Daniel » 28 Lut 2010 22:38

Dobry napisał(a):Zdecydowanie bardziej pasjonujący byłby klasyczny sposób rywalizacji - czasówka. Byłyby przynajmniej emocje, a tak od 45. kilometra wiadomo było, kto wygra. Ba, nikt nawet nie chciał zrobić jakiegoś żartu Northugowi i zaatakować, tylko go do mety zwyczajnie dowieźli. W przeciwieństwie do łączonego - bieg całkowicie niemrawy, tylko tyle, że Cologna się wyrżnął na ostatnim zakręcie. Co za emocje ;)


Otóz to, znów dość nudny bieg na 50 km, drugi raz z rzędu na igrzyskach ...
akurat 50 km wg starych zasad to była moja ulubiona konkurencja nie tylko w biegach, ale i w ogóle w całym sporcie, szkoda wielka że z tego zrezygnowano. Przyznam, że nie wiem jak bieg w którym przez dwie godziny wszyscy biegną razem ma przyciągnąć nowych fanów do tej dyscypliny, emocji jest znacznie mniej niż przy klasycznej metodzie. Po igrzyskach wracam więc do starych nagrań, w tym licznych do biegów na 50 km :wink:
Daniel
Kadra A
 
Posty: 805
Rejestracja: 10 Lut 2007 15:37
Miejscowość: Toruń

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Duche » 28 Lut 2010 22:53

http://www.mmpoznan.pl/blog/entry/1755/ ... 3%B3w.html

Kolega mi podesłał przed chwilą tego linka. Takie bardziej humorystyczne, aczkolwiek norwescy kibice mogliby się za to mocno wkurzyć.

Już na samym początku można wychwycić błąd autora - Skoro norweskie biegaczki muszą brać sterydy, bo wszystkie mają astmę. O ile mi wiadomo to tylko Marit bierze leki na astmę.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Biegi narciarskie

Postprzez forresty » 01 Mar 2010 09:53

Humorystyczne to są powitania naszych bohaterów. te orkiestry ludowe na lotniskach to jakby żywcem wyjęte z "nie lubię poniedziałku". Tak samo też otwierają się drzwi i jest falstart - brakuje tylko głuchego dziadka Kaszuba i jego "graaaaać???? Po góralach graaaaać????" Ciekawym czy jakiś ksiundz się na okęcie też zaplątał :lol: :lol: :lol: Zdaje się ta scena była zresztą kręcona na okęciu.

Wszyscy grzmią ze to najlepsza olimpiada.. kłopot w tym że medale zdowbywało 2 sportowców z których jeden stoi przed zakończeniem kariery. Dołożyły się sensacyjnie panczenistki. ja tam nie widzę całościowego wielkiego sukcesu polskiego sportu. Raczej mam wrażenie że oprócz PZN pozostałe związki to wylęgarnia wszelkiej maści pseudodziałactwa którego efekty mieliśmy okazję oglądać w postaci atmosfery wokól bogu ducha winnych polskich biathlonistów. Wszyscy jadą po Tajnerze ale popatrzmy na rezultaty jego związku a reszty... Wyniki mimo pewnych turbulencji z mercedesami i kurtkami mówią za siebie. Inne związki to bida z nędzą. Polski sport zimowy wisi niestety na PZN czy sie komuś to podoba czy nie. i czasem wolałbym aby z na jakiejś wielkiej imprezie polacy nie zdobyli dosłownie nic - może wtedy coś by się ruszyło w tym bagnie.
schemat powtarza sie przy okazji każdej olimpiady lub mistrzostwa swiata. przyjeżdżają polscy zawodnicy i przy okazji słabych wyników wypływają się z mułu brudne sprawki pożal się Boże działaczy. I nic się nie zmienia właściwie. Olimpiada mija , wszyscy zapominają o aferach, muł osiada na dnie i żyje dalej własnym życiem. Nurowski uprawia propagandę sukcesu i udaje że wszystko jest ok. Nie jest ok panie prezesie bo poza biegaczami , jednym skoczkiem, ambitnych panczenistkach, biathlonistach i saneczkarce którzy średnie wyniki uzyskali chyba tylko dzięki własnemu uporowi i optymistycznemu podejściu do tego co robią to reszta wypadła co najwyżej miernie. To co się dzieje w snowboardzie to jakieś kpiny na przykład - od kilku lat zresztą.
Mnie cieszy forma biegaczy i to że jest w tej grupie jakaś progresja . Pomijając skalę talentu Justyny to widać że tam jest jakas pozytywna praca u dziewczyn i robią jako takie postępy a do tego wydaje mi się że dołożyła się dobra praca serwismenów bez których tych dobrych miejsc by nie było.

Zgadzam się też co do tego że bieg panów ... generalnie biegi panów... sa nudne ostatnimi czasy. przyznam że trochę przysypiałem na tym biegu. Nie ma co zresztą porównywać Northuga do Daehlie. Ten drugi to był genetyczny cud. Jedno z najwyższych VO2 w historii sportu, bardzo wysoki próg mleczanowy i generalnie wielka klasa sportowa. Wydaje mi się że northugowi dużo do niego brakuje a poza tym od kiedy telewizja zaczęła szanować czas to nie ma co myśleć o powrocie o indywidualnych startach na 50km. Tyle że w załozeniu start wspólny miał uatrakcyjnić rywaliację ale u panów jakoś dziwnie ją zaklajstrowało.
forresty
Młodzieżowiec
 
Posty: 231
Rejestracja: 16 Lut 2010 08:05

Re: Biegi narciarskie

Postprzez albatros » 01 Mar 2010 10:46

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 17 Kwi 2011 13:37, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Biegi narciarskie

Postprzez RakuNH » 01 Mar 2010 10:51

albatros napisał(a):Tak na marginesie, to jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia, w klasach które uczę średnio połowa dzieci nie ćwiczy. Maja legalne zwolnienia lekarskie, ewentulanie od rodziców. Szkoła ma nową halę, natryski, ale młodzież coraz mniej chodzi na lekcje w-f. Nie jest to tylko przykład z mojego podwórka, moi koledzy zauwazyli to samo. Skutki mozna zobaczyć, nadwaga jest wyraźna u wielu osób.


No nie żartuj. To jest niemożliwe żeby w 25/30 osobowej klasie 15 osób miało legalne zwolnienia :wink: Jeśli tak to sport w Polsce na pewno się nie odbuduje... J wf wspominam jako spotkanie do rozmów :? i dopiero na jeden rok pojawił się nauczyciel który zrobił ze wszystkich sieczkę, prawie jak w wojsku i mogę mu za to być wdzięczny mimo że teraz trenować nie mogę. Ale to że jest połowa ze zwolnieniami lekarskimi to mi się w głowie nie mieście :shock: Ciekawe jakie mają powody :roll:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Biegi narciarskie

Postprzez albatros » 01 Mar 2010 11:00

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 17 Kwi 2011 13:38, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Biegi narciarskie

Postprzez forresty » 01 Mar 2010 11:31

podpisuję się pod diagnozą albatrosa. też znam ten problem. wynika on moim zdaniem z mentalności Polaków dla których sport to w większosci tylko platforma do popularności i kasy. A jak tego nie ma to nie warto się męczyć i uprawiać. Zresztą wystarczy posłuchac tego co mówia matki dzieciom... nie biegaj bo się zmeczysz.. kto to idział zeby biegać w srodku zimy i tak dalej. narodowym sportem polaków jest niestety grillowanie i hodowanie opasłego brzucha. Brak pozytywnych wzorcow po prostu. Paradoksalnie ludzie po chorobach regularniej i częściej uprawiają sport niż ludzie zdrowi. Rekreacyjnie rzecz jasna. Sam jestem tego przykładem. W Stanach ludzie po raku jezdżą setki km na rowerach dzięki armstrongowi. nie mają, czy nie mamy, na uwadze jakiegoś wyniku ale czystą rekreację i udowodnienie sobie że można. a że wiekszosć musi brac środki wpisane na listę WADA to inna sprawa :wink:
Niemniej jednak problem "działactwa" jest duży i nie ma co zakrywać oczu na fakty które są oczywiste. Związki stały się poletkiem do uprawiania własnych finansowych kalafiorków ale to taka post socjalistyczna tradycja.
forresty
Młodzieżowiec
 
Posty: 231
Rejestracja: 16 Lut 2010 08:05

Re: Biegi narciarskie

Postprzez albatros » 01 Mar 2010 11:50

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 17 Kwi 2011 13:38, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Duche » 01 Mar 2010 14:54

Fakt, że młodzież niezbyt chętnie ćwiczy na lekcjach wf to jedna z przyczyn - sam często nie ćwiczę, bo nie lubię grać w kosza czy siatkówkę a to niestety robimy najczęściej. Poza tym w mojej szkole jest tylko hala i nie ma boiska na zewnątrz, także niezależnie od pogody jesteśmy w środku... No ale ja nie o tym. Młodzież musi mieć bodziec, a tym bodźcem niewątpliwie jest teraz Justyna. Wiele dzieci chce teraz biegać na nartach, a w zimie warunki są - tzn. jest śnieg, gorzej z trasami. U Czechów wygląda to wszystko świetnie, u nas niestety słabo. No ale nie można wszystkiego zwalać na młodzież, która nie ćwiczy na lekcjach. Żeby zachęcić, to trzeba mieć też czym zachęcić - wyposażenie sportowe, jakieś ładne obiekty, dobrzy trenerzy, a tego niestety w Polsce za dużo nie ma, więc młodzież jest zniechęcona by na poważnie się wziąć za sport. Sport to frajda i jestem pewien, że każdy dzieciak ma jakąś ulubioną dyscyplinę, w której chciałby się spróbować, tylko trudno żeby ich zachęcić takimi warunkami oraz brakiem inwestycji w sport. Prawda jest taka, że ludzie z góry mają gdzieś sport i wolą brać dla siebie multum kasy niż wyłożyć na rozwój sportu. Tutaj jest dużo gadania, a mało roboty - pewnie taki Kaczyński ma gdzieś słabą postawę Polaków na igrzyskach. Nie wierzę, że w Soczi będzie lepiej niż w Vancouver.

Dla porównania w Rosji zrobiła się ogromna burza, głos zabrał zarówno Putin jak i Miedwiediew, który wręcz żąda aby ludzie odpowiedzialni za słabe wyniki sportowców rosyjskich na IO podali się czym prędzej do dymisji. Sportowych działaczy porównał do tłustych kotów... Powiedział, że to sportowcy są najważniejsi i on przeznaczy każde pieniądze na poprawę wyników rosyjskich sportowców. Mówił też, że warto może powrócić do radzieckiej szkoły szkolenia młodzieży. Jak widać tam najważniejsze osoby w państwie mocno się tym przejęły i zapowiada się ostra mobilizacja w Rosji. W Polsce niestety na takie coś się nie zanosi, mimo że można wykorzystać aktualnie rosnącą popularność biegów narciarskich, które jednak chyba łatwiej uprawiać niż skoki, bo akurat akcja "Szukamy następców Mistrza" niezbyt się powiodła. Mija dekada od początków sukcesów Małysza, a zaplecza nie ma...
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Biegi narciarskie

Postprzez RakuNH » 01 Mar 2010 15:11

Duche napisał(a):mimo że można wykorzystać aktualnie rosnącą popularność biegów narciarskich, które jednak chyba łatwiej uprawiać niż skoki, bo akurat akcja "Szukamy następców Mistrza" niezbyt się powiodła. Mija dekada od początków sukcesów Małysza, a zaplecza nie ma...


Moim zdaniem łatwiej uprawiać skoki :wink: Teraz jest pełno klubów i uprawianie skoków jest po prostu fajne i modne że tak powiem. Ci słabsi się można powiedzieć tym lansują. Nie trzeba mieć jakiejś super wydolności a kluczem do sukcesu jest talent, technika no i mocne nogi. Ale bez talentu i techniki to nic się nie zrobi :wink:

Myślę że akcja mimo wszystko się powiodła bo powstał choćby LOTOS Cup którego największym błedem jest to że Ci najstarsi skaczą na K60/70 no ale ważne że jest :wink: Talentów też wyszło sporo i taki Murańka czy Miętus to na pewno talenty. Jeśli Murańka był na MŚJ najlepszy ze swojego rocznika to znaczy że dalej się rozwija. Punktuje już w drugiej i trzeciej 10 PK także myślę że będzie za 2/3 lata skoczkiem na poziomie 2 dziesiątki PŚ. A co dalej to się okaże. O ile nie będą mu zadawac pytań czy się ogląda za dziewczynami :roll: :?

Z biegami może być ciężej bo sa troche mniej widowiskowe niż skoki. Tak jak ktoś pisał, taki bieg mężczyzn może jedynie zniechęcić nowych kibiców a takie pasjonujące biegi jak ten na 30 km zdarzają się bardzo rzadko bo jak Polka ucieknie na podbiegu i wygrywa bez problemów to już nie jest aż tak zapadające w pamięć a np skok Małysza w Willingen pamiętam prawie każdy nawet jeśli nie interesuje się aż tak bardzo skokami. Niby powstał jakiś program "bieg na igrzyska" więc trzeba poczekać na jakieś rezultaty. jakby u nas była stała pokrywa śnieżna od listopada do marca to wtedy by sie mogły nawet nad morzem talenty znaleźć ale w wypadku kiedy Polska jest sparalizowana bo śnieg jest 2 miesiące to nie ma o czym mówić :lol: . trenowanie biegów jest tak samo ograniczone jak trenowanie skoków.

reasumując to moim zdaniem szukanie następców Małysza dało dobre efekt gdyby nie zajmował się typ szanowany trener Celej który z trenowaniem ma niewiele wspólnego. Czy następczynie Kowalczyk się znajdą tego już nie wiadomo ale myślę że tak. Chociaż "Kowalczykomani" na pewno nie będzie
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Duche » 01 Mar 2010 16:15

No właśnie Raku, taki Murańka to talent, który za parę lat może będzie w drugiej dziesiątce. Czy tak ma wyglądać następca mistrza? Czy następca, to człowiek, który plasuje się raz za kiedy w czołowej 10. Chyba nie, więc ten program efektów dobrych nie przynosi. Co innego dominować wśród juniorów, a co innego przenieś później te rezultaty do seniorów.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Biegi narciarskie

Postprzez RakuNH » 01 Mar 2010 16:18

No ale tu wychodzi kolejny etap. Dobry trener dla chłopaków w wieku 16/17/18 a takiego nie ma i im dłużej Celej będzie na swoim stanowisku tym bardziej juniorzy będa się zapadać w dół. Jak dla mnie to kilkunastoletnie zaplecze jest jak najbardziej OK i wszystko przyniosło efekty.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron