Przed igrzyskami...

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez dan » 27 Sty 2010 17:44

W biegach narciarskich też tylko 4 dziewczyny, niby akurat na sztafetę, ale dziwne, że nie ma żadnej rezerwowej. No, chyba że któraś z naszych biathlonistek, na przykład Weronika Nowakowska miała być brana pod uwagę przy ustalaniu składu sztafety w biegach.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez Janko10 » 27 Sty 2010 20:31

Co do kombinatorów to skandal. Po co te normy jak i tak się ich nie respektuje? :?
Najgorsze jest to, że jednym się te normy nagina a innym (tylko kombinatorom) ich spełnienie nie wystarcza...

Poza kombinatorami nie mam pretensji ale szkoda, że pojadą tylko 4 biegaczki i 4 bobsleiści. Ale to przynajmniej nie wkurza tylko martwi w kontekście jakiejś kontuzji. Trochę też szkoda, że nie jedzie Marczułajtis ale w końcu normy nie wykonała a perspektywiczna też raczej nie jest.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez Laleczka Chucky » 27 Sty 2010 20:34

Szkoda, że Marczułajtis nie jedzie, bo w Salt Lake City prawie zdobyła medal, a też nie była faworytką przed tymi igrzyskami. Gdyby nie pechowe upadki w półfinale i w walce o trzecie miejsce Jagna mogłaby zdobyć jakiś krążek.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez RakuNH » 27 Sty 2010 20:50

Janko10 napisał(a):Co do kombinatorów to skandal. Po co te normy jak i tak się ich nie respektuje? :?
Najgorsze jest to, że jednym się te normy nagina a innym (tylko kombinatorom) ich spełnienie nie wystarcza...

Poza kombinatorami nie mam pretensji ale szkoda, że pojadą tylko 4 biegaczki i 4 bobsleiści. Ale to przynajmniej nie wkurza tylko martwi w kontekście jakiejś kontuzji. Trochę też szkoda, że nie jedzie Marczułajtis ale w końcu normy nie wykonała a perspektywiczna też raczej nie jest.



Wszystkim muszę przekazać że błąd popełniłem ja, Menson oraz PZN. Ja i Menson możemy się mylić ale PZN który na swojej oficjalnej stronie pisze że zgłasza Pochwałę bo tylko on spełnia kryteria i drużynę to się po prostu kompromituje. Kto tam jest za to odpowiedzialny? Moje wyliczenia były bardzo dobre ale nie uwzględniłem zawodników rezerwowych w 8 kadrach i "zawodnika druzynowego" dla Włoch.

Sytuacja wygląda tak że niestety Polska ma pierwsza dwa miejsca na liście rezerwowych. Jednak nie można mówić tu o pechu bo nikt z rankingu PK ich nie "wyrzuca". Nawet jakby mieli milion punktów PK to by to nic nie dało. Brakło po prostu punktu PŚ w wykonaniu Pochwały (najlepiej dwa punkty) i wtedy on sam indywidualnie by pewnie wystartował. Pochwałę z 55 miejsca (na którym jest) wygryzł "zawodnik drużynowy" którego dostali włosi aby móc wystawić drużynę. Nie wiem dokładnie jak to działa bo nie do końca rozumiem regulamin (troche trudny tam język jest) ale Włosi dostali bonusowego zawodnika i mogą startować w drużynie.

Na drużynę nie ma szans bo to są chyba 6 i 7 miejsce na liście rezerwowej a żeby móc wystartować w drużynie trzeba mieć 4 ZAWODNIKÓW SPEŁNIAJĄCYCH KRYTERIA INDYWIDUALNE!


Także zwracam honor PKOLowi ale w błąd wprowadził nas PZN!



Co do bobsleistów się zgadzam. Prezes raczej Boba nie będzie rozpychał :lol: Co do biegaczek to bez sensu. Ta 5 i tak by była tak słaba że na 100% Nowakowska zastąpi ją lepiej. Zobaczymy jak będa się nasze biathlonistki biegowo spisywać na IO. Myślę że trener naszych biegaczek powinien wziąć najszybszą biathlonistkę na IO pod uwagę przy ustalaniu składu.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez Janko10 » 27 Sty 2010 21:02

Odwołuję ten "skandal". Chyba jednak nie mieliśmy kwalifikacji międzynarodowej. :oops:
Wobec tego PKOl jest ok. 8)
A gdyby tak np. Włosi nie wysłali drużyny?... To można by dołączyć kogoś w ostatniej chwili?... Pewnie tak...
Ostatnio edytowany przez Janko10, 27 Sty 2010 21:10, edytowano w sumie 1 raz
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez Menson » 27 Sty 2010 21:05

Raku, teraz to już w ogóle ogłupiałem o co chodzi :lol: . Już nigdy nie będę nic pisać na ten temat, bo teraz mi głupio :roll: .
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez RakuNH » 27 Sty 2010 21:07

Chyba tak ale jeszcze nie jestem pewien na 100%. Indywidualnie Pochwała na pewno jest pierwszym rezerwowym.

No ale kto by przypuszczał że drużyna musi mieć kwalifikacje indywidualną. W PŚ wystarczy 1 punkt PK. Faktycznie 4 lata temu startowalo tylko 9 drużyn :D

W takim wypadku pozostaje mi zaśpiewać przyśpiewkę przytoczoną przez Figaro w pewnym temacie o kibolach :lol: (tylko trzeba usunąć jedną literę)
"PZN PZN j...ć j...ć PZN" :wink: a PKOL też PKOL też przyjacielem Hutnika jest :D

No ale teraz już mniej prymitywnie to te kompromitacje trenerów i działaczy są straszne. Trener kombinacji i działacze PZN nie wiedzą że kombinatorzy nie mają kwalifikacji! DRAMAT!
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez Urbus » 27 Sty 2010 21:09

W Turynie startowało 11 drużyn, tylko dwie nie ukończyły
Urbus
Młodzik młodszy
 
Posty: 16
Rejestracja: 27 Sty 2010 13:32

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez ewcia » 28 Sty 2010 15:27

A dla mnie najgorsze jest to, że jutro mam ostatni dzień urlopu.W poniedziałek muszę grzecznie maszerować do pracy.Nadchodzą ciężkie czasy dla pracujących kibiców.Ja oglądam również inne dyscypliny sportowe. :(
ewcia
Junior
 
Posty: 155
Rejestracja: 11 Lut 2007 13:18
Miejscowość: Szczecin

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez RakuNH » 29 Sty 2010 17:20

zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez Laleczka Chucky » 29 Sty 2010 17:30

Fajny artykuł. Dobrze, że Sikora nie zakończył kariery, a przecież było już tak blisko.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez friducha » 29 Sty 2010 22:50

ewcia napisał(a):A dla mnie najgorsze jest to, że jutro mam ostatni dzień urlopu.W poniedziałek muszę grzecznie maszerować do pracy.Nadchodzą ciężkie czasy dla pracujących kibiców.Ja oglądam również inne dyscypliny sportowe. :(

ewcia, praca- źle, urlop- jeszcze gorzej...ja jadę na urlop na cały luty i nie będe mogła oglądać olimpiady czy Ty możesz sobie to wyobrazić?

a co do artykułu to muszę przyznać, że "oszronione" zdjęcia Tomka- no po prostu rewelacja... dziewczyny stringi przez głowę ściągają... aż sobie awatar zmieniłam :oops:
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez figaro56 » 30 Sty 2010 09:41

Właściwie nie moja sprawa ale gdzie ta Friducha jedzie na urlop, że IO nie będzie oglądać. Do puszczy amazońskiej?
Nie wiem ale taki urlop jak dla mnie to mordęga. Nie wyobrażam sobie aby nie oglądać IO. Ześwirowałbym tam na 100%. Moja żona w życiu nie pojechałaby ze mną na urlop w trakcie IO i do tego w miejsce gdzie nie miałbym dostępu do TV. Co jak co ale swój rozum to ona ma i typem samobójczyni nie jest. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez dan » 01 Lut 2010 01:55

Ja też bym chyba na tym urlopie szukał tylko możliwości zajrzenia na igrzyska, jakiegoś połączenia z telewizorem. Pamiętam jeszcze jak w czasie olimpiady w Barcelonie w 1992 roku byłem na koloniach. W tym czasie miałem taką ekipę w domu, która mi całe igrzyska nagrywała, a trzeba Wam wiedzieć, że niektóre z tych osób nie lubiły za bardzo sportu oglądać. Po powrocie do domu miałem trochę kaset do zaliczenia.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez dan » 09 Lut 2010 14:25

Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez dan » 09 Lut 2010 14:48

http://vancouver.interia.pl/vancouver/n ... ry,1436537 - z tego artykułu wynika, że ówczesna klasa Justyny to były ciekawe nazwiska. Oprócz Niej znaleźli się w niej Tomek Pochwała, Marcin Bachleda, Tomisław Tajner i Krysia Pałka.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez Laleczka Chucky » 09 Lut 2010 15:49

To Ci Justyna, wagarowała :lol: zresztą jak każdy z nas :D
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez konradtsw » 09 Lut 2010 19:57

Zapraszam do udziału w konkursie Vancouver 2010 ! Udział w konkursie jest bezpłatny, do wygrania nagrody pieniężne ! Więcej informacji pod linkiem: http://www.1x2betwinner.com/viewtopic.p ... 1580#p1580
Pozdrawiam!


PS. Proszę moderatora o nie usuwanie tej wiadomości, ponieważ w żaden sposób nie jest to konkurencyjna strona dla strony biathlon.pl :)
konradtsw
Młodzik młodszy
 
Posty: 17
Rejestracja: 02 Gru 2008 16:46
Miejscowość: Starachowice

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez dan » 10 Lut 2010 11:47

Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez karlos » 10 Lut 2010 11:56

Bjoerndalen wyprowadził się z wioski olimpijskiej
Za to m.in. nie lubię Norwegów, którzy są szejkami Europy. Gdy wszyscy sportowcy będą mieszkać w wiosce olimpijskiej, bo taka jest tradycja, to oni wybrani, oczywiście muszą mieć lepsze warunki, bo przecież gdy inni się "obijali", to oni harowali jak woły i teraz gdy inni nie mają nic do stracenia :D , to w ich przypadku stawka jest zbyt duża. Skoro przebywanie w wiosce jest tak szkodliwe, to może już dawno należało sobie z tym dać spokój i wszystkich zakwaterować po prywatnych domach oraz hotelach. Mam nadzieję, że Vancouver dzięki temu opuszczą w doskonałym zdrowiu, ale też bez medali, bo przecież duch olimpijski nie powinien sprzyjać takim zawodnikom :lol: .
dan napisał(a):http://vancouver.interia.pl/vancouver/news/igrzyskom-grozi-skandal-wyrzucic-rosjan,1436897

Z tego co się orientuje, to przed tymi igrzyskami Rosjanie byli badani tak często, jak nigdy. Np. rosyjskiej drużynie biathlonistek trwające 2,5 godziny badania antydopingowe prawie codziennie, przeszkodziły w zaplanowanych treningach. Stawiam 90%, że na tych igrzyskach nie złapią żadnego rosyjskiego sportowca na dopingu.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

PoprzedniaNastępna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron