Przed igrzyskami...

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Re: Vancouver 2010

Postprzez Janko10 » 20 Sty 2010 01:52

Co do Chruścińskiego i Sulej to głupotą byłoby im blokować start.
Kombinacja: jeśli będą w 8 to pojadą ale to byłaby megasensacja! Raku: pobudka!!! :lol:
Moim zdaniem jest cień szansy, że pojedzie Pochwała.
Lista powyżej moim zdaniem nie jest właściwa, co do skoków decyzja może być inna, pojedzie pewnie piąty bobsleista i piąta biegaczka.
Mało się mówi o Karolinie Riemen. Jeśli pojedzie ktokolwiek bez minimum krajowego, to jej akurat brakuje najmniej.
Pewne jest już raczej, że pojedzie ok. 45 osób. Sporo.
I Marczułajtis bym jednak wysłał.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Vancouver 2010

Postprzez matti » 20 Sty 2010 08:22

Marczułajtis w żadnym swoim starcie nic przyzwoitego nie pokazała.

Co do biegaczek do PKOL nie zamierza wysyłać rezerwowej, w bobslejach podobnie. A u skoczków to są najlepsi w tym momencie
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Vancouver 2010

Postprzez RakuNH » 20 Sty 2010 10:36

Matti możesz mi przybliżyc jakieś wyniki Jagny? Snowboardem się kompletnie nie interesuje. Chyba Jagna będzie musiała wybrać CKM/Playboy żeby znów coś przyrobić bo sportowo to coś nie bardzo z tego co mówicie :D

Jakaś rezerwowa by się przydała... No bez jaj. Kto wysyła 4 zawodniczki? Przecież jest ryzyko choroby/kontuzji.


Co do kombinatorów to faktycznie przy pełnej obsadzie max 9 miejsce. Ale wystarczy jedna rezerwowa drużyna i mamy szanse na 8. Pochwała sam raczej nie pojedzie no chyba że będzie w 30 wreszcie ale to sa skocznie K90 więc wątpie (choć na takich Pochwała lepiej skacze bo na K120 się kompromituje no ale co z tego jak na k90 to rządzą biegacze a nie skoczkowie)

Ostatnio tak jak mówiłem fenomenalnie pobiegł Zarycki w PK i to jego bym dał do jednych zawodów żeby zobaczyć jak pobiegnie w PŚ. Pochwała ma zazwyczaj czasy ok 40. Jakby on miał w 30 to trzeba go za wszelką cene uczyć skakać :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Vancouver 2010

Postprzez Kubar » 20 Sty 2010 18:06

Kubar
Junior młodszy
 
Posty: 52
Rejestracja: 01 Sty 2010 20:50
Miejscowość: Warszawa

Re: Vancouver 2010

Postprzez RakuNH » 20 Sty 2010 18:57

Bardzo dobra decyzja tylko szkoda że nawet on ma wonty do naszych człaponów. :wink:

Z tego wynika że Słowiok i Cieślar będą mieli podczas MŚJ jednocześnie kwalifikacje olimpijskie. Zawiły ten regulamin z kryteriami międzynarodowymi i nie do końca go rozumiem :wink:


Gąsienica - Daniel skończyła 23 w grudniu. I co nie jedzie? :lol: :lol:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Vancouver 2010

Postprzez Menson » 20 Sty 2010 19:20

No decyzja dobra. Chyba jedna z lepszych PKO-lu, jaką podjęli w ogóle dotyczącą tych IO. Teoretycznie Cieślar i Słowiok w MŚJ będą startować już po wybraniu składu na IO, więc właśnie ciekawi mnie to, czy pojadą, czy nie... Decyzja powinna być na dniach razem z podaniem składu. Wcześniej nie ma co roztrząsać się na tym, trzeba po prostu w spokoju poczekać...
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Vancouver 2010

Postprzez Janko10 » 21 Sty 2010 00:08

Trochę byłoby idiotycznie gdyby Cieślar pojechał a Pochwała nie. :shock:
Dlaczego akurat 23 lata nie rozumiem. 24 to już za stary na Soczi???

Wyniki Marczułajtis w tym sezonie:
http://www.fis-ski.com/uk/604/613.html?sector=SB&listid=&competitorid=37628&type=result
To nie są złe wyniki po 3 latach przerwy, do normy na IO niewiele brakuje.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Vancouver 2010

Postprzez RakuNH » 21 Sty 2010 15:28

I co teraz powie Nurowski? :wink:

Szczurkowi braknie pudła do 20 ale w 30 będzie na pewno. Może warto go wysłać? Bo jak nie on albo wracający do zdrowia Krzysiek Pływaczyk to kto zastąpi Tomka?
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Vancouver 2010

Postprzez góral'ka » 21 Sty 2010 16:20

Powinni dać Szczurkowi szanse bo gdzie i kiedy ma poprawiać swoje "osiągi" jak nie w startach? może za rok, dwa nie będziemy mówić o nim jako o jednym z naszych "człaponków". a taki wyjazd na olimpiadę może da mu jakiegoś motywującego kopa :mrgreen:
brać nie tylko to co łatwe, lekkie i przyjemne
Awatar użytkownika
góral'ka
Młodzieżowiec
 
Posty: 202
Rejestracja: 06 Gru 2009 09:22
Miejscowość: okolice Zakopanego

Re: Vancouver 2010

Postprzez RakuNH » 24 Sty 2010 14:02

Na Eurosporcie mówili że Gąsienica-Daniel jedzie na igrzyska na 100%. PKOL się zgodził.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Vancouver 2010

Postprzez Janko10 » 24 Sty 2010 15:20

Dzięki kombinatorom grupa się pewnie powiększy. Jeśli oni jadą to jak ma nie jechać taka Remień, Gąsiennica Daniel albo Szczurek, Marczułajtis?... I w końcu łyżwiarze figurowi, na końcu ale chyba najbardziej zasłużenie.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Vancouver 2010

Postprzez matti » 24 Sty 2010 16:19

Trzeba poczekać na oficjalną kadrę 27.01.2010r.

Koło 45/50 osób powinno być!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Vancouver 2010

Postprzez Menson » 24 Sty 2010 16:43

Andrzej Zarycki startował dzisiaj w Mistrzostwach Karkonoszy. Wspominam o tym, bo to kombinator, który jest najszybszym biegaczem z Polski. http://skipol.pl/zalaczniki/seniorzy.pdf
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Vancouver 2010

Postprzez RakuNH » 24 Sty 2010 16:50

Powinien pojechać jako rezerwowy :wink:


Tak jak pisałem pasowałoby na IO zaryzykować. Jak udaje mu się jeden skok na 15 to chyba warto spróbować :lol: To jest jedyna szansa pozwalająca nam na zajęcie miejsca w 10 a może nawet w 8. Inaczej tylko cud w postacie 4 bardzo dalekich skoków daje taką nadzieję (tak ze 130 metrów :wink: )
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Vancouver 2010

Postprzez damian940915 » 24 Sty 2010 17:17

Moim zdaniem każdy kto ma kryterium międzynarodowe powinien jechać. Są ku temu powody:
1. Są sporty nieprzewidywalne takie jak biathlon, snowboard, narciarstwo dowolne w których dobra dyspozycja dnia może zdziałać wiele.
2. Wystarczy podac przykład lekkoatlety Sylwestra Bednarka, który na MŚ miał nie jechać a zdobył brąz czy Wojciecha Fortuny z którym była podobna sytuacja

Głupotą byłoby faktycznie wystawienie tylko 4 zawodniczek w biegach. Myślę że Martyna Galewicz byłaby dobrą rezerwową.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez RakuNH » 27 Sty 2010 14:45

zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez markos7207 » 27 Sty 2010 15:10

Jak to nie ma ? :shock: A "działacze" i cała reszta to kto ? "Kombinatorzy"...
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez Urbus » 27 Sty 2010 15:14

Może nasi "działacze" są tak zajęci zbieraniem pochwał( :wink: ) za świetne miejsca Kowalczyk i Małysza, że nawet nie wiedzą o wypełnieniu normy na IO przez naszych kombinatorów...
Urbus
Młodzik młodszy
 
Posty: 16
Rejestracja: 27 Sty 2010 13:32

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez RakuNH » 27 Sty 2010 15:27

Krótko mówiąc mnie wkur**. Zdenerwowali nie oddaje ich czynu :D

Na wycieczkę jadą jakieś gwiazdy typu łyżwiarze szybcy (co najwyżej Ustynowicz, Niedźwiecki i Bachleda Curuś powinni jechać bo reszta nie ma szans na 15 nawet....) czy figurowi.

Jedzie Szczurek (akurat to dobra decyzja ale on też nie wypada za bogato) jedzie gwiazdor Jodko a kombinatorzy którzy wypełnili minimum nie jadą. Ja rozumiem że nie mają szans na medal ale moim zdaniem za 4 lata będą startować lepiej niż nasze gwiazdy na skoczni. Mam nadzieję że potwierdzą to MŚJ.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Przed igrzyskami...

Postprzez góral'ka » 27 Sty 2010 17:28

markos7207 napisał(a):Jak to nie ma ? :shock: A "działacze" i cała reszta to kto ? "Kombinatorzy"...

Dobre :lol:

a to wklejam jakby ktoś może jeszcze nie wiedział, a chciał wiedzieć :wink:
KADRA NA VANCOUVER:

Biathlon:
Paulina Bobak, Agnieszka Cyl, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska, Krystyna Pałka, Tomasz Sikora, Łukasz Szczurek.

Bobsleje:
Dawid Kupczyk, Paweł Mróz, Marcin Niewiara, Marcin Płacheta, Michał Zblewski.

Łyżwiarstwo figurowe:
Anna Jurkiewicz (solistka), Joanna Sulej i Mateusz Chruściński (para sportowa), Przemysław Domański (solista).

Łyżwiarstwo szybkie:
Katarzna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska, Maciej Biega, Zbigniew Bródka, Sławomir Chmura, Sebastian Druszkiewicz, Konrad Niedźwiedzki, Maciej Ustynowicz.

Short track:
Paula Bzura, Patrycja Maliszewska, Jakub Jaworski.

Narciarstwo, skicross:
Karolina Riemen (skicross).

Narciarstwo alpejskie:
Agnieszka Gąsienica-Daniel.

Skoki narciarskie:
Stefan Hula, Adam Małysz, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch.

Biegi narciarskie:
Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Kornelia Marek, Paulina Maciuszek, Maciej Kreczmer, Janusz Krężelok

Snowboard:
Maciej Jodko, Paulina Ligocka, Michał Ligocki

Saneczkarstwo:
Maciej Kurowski, Ewelina Staszulonek.
brać nie tylko to co łatwe, lekkie i przyjemne
Awatar użytkownika
góral'ka
Młodzieżowiec
 
Posty: 202
Rejestracja: 06 Gru 2009 09:22
Miejscowość: okolice Zakopanego

PoprzedniaNastępna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości