Podnoszenie ciężarów

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 10 Kwi 2016 19:54

Aż muszę sprawdzić ile Chinek na mistrzostwach swojego kraju uzyskało lepszy wynik jak mistrzyni Europy to jest 182kg.
Trochę balona z tym Kozłowskim napompowano a tu wyszedł występ bardzo przeciętny.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez TomaszB » 10 Kwi 2016 20:56

Kozłowski to rzeczywiście od blisko 5 lat jest ciągle na tym samym poziomie. Balona napompowano przez to, że w Opolu startując z lekką nadwagą miał lepszy wynik od rekordu Marka Gorzelniaka, a w podrzucie zaliczył 132, więc jak na Dominika to był to świetny wynik. Dzisiaj ewentualnie zrobione 114 by i tak mu nie dało małego medalu, a u tego zawodnika to można liczyć tylko na medal w pierwszym boju...
TomaszB
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 11 Sty 2013 19:19

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 10 Kwi 2016 21:30

A ja sobie z nudów obejrzałem mistrzostwa Chin kobiet w wadze 48kg. Poziom w porównaniu do ME niebotyczny. Tylko głos musiałem wyłączyć bo tego ichniego skrzeku na dłuższą metę słuchać się nie da. Kto startuje też nie wiesz bo napisy po chińsku. Całe szczęście, że używają cyfr arabskich to wiesz do ilu kto podchodzi i ile zalicza. Na widowni taki wielki transparent ale nie wiesz co tam jest napisane. Pewnie jakieś hasło sławiące komunistyczną partię bo chyba nie napisali tam "Polski chamie klęknij przed chińskim panem" A zresztą kto ich tam wie. Tego to nawet Friducha mi nie przetłumaczy. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 11 Kwi 2016 18:00

W wadze 53 kobiet faworytki grały główne role i nawet stawiałem na medal tej młodej Łotyszki. Rumunka może znowu w Rio o jakiś brąz powalczyć. Więcej Chinek jak jedna to na pewno nie będzie w olimpijskim turnieju. Oczywiście musi jeszcze trochę kilogramów dołożyć do tych 210 jakie dały jej mistrzostwo Europy.
Na jeszcze jedno zwróciłem uwagę. Dawno nie widziałem tak kiepskiej Rosjanki na mistrzowskiej imprezie. Czyżby ciężko bez meldonium jakąś znaleźć. 8-)
To co znowu wyprawiają sędziowie woła o pomstę do nieba.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez TomaszB » 12 Kwi 2016 10:34

Urok ME jest w tym, że tną się o te medale na setne części sekundy, wygląda to widowiskowo, taki Hursit Atak zaczyna od 157, kończy udanie na 170, wygląda to ładnie, a i tak jest to wynik o parę pozycji gorszy od medalu na MŚ. :lol: Nie to co na Mistrzostwach Chin.

Sędziów to rzeczywiście ukatrupić w niektórych momentach by chcieli poszczególni zawodnicy i oglądający te zawody w TV kibice. Bo ludzi na trybunach to jak lodu na pustyni.

Dzisiaj natomiast zapowiada się na kolejny spektakl jednej zawodniczki - Boyanka Kostova do boju! Kto chce to niech znajdzie posty bodajże z 2011 roku z tego tematu, gdzie szczególnie Raku się nią zachwycał. :lol: W międzyczasie odpoczynek na powrót do zdrowia, jak to ładnie wczoraj określili komentatorzy ES, urlop macierzyński, zmiana barw krajowych a ona podnosi coraz wyżej i lepiej. Łochowska nie bez szans na medal.
TomaszB
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 11 Sty 2013 19:19

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 12 Kwi 2016 11:19

Co do szans Łochowskiej podchodzę bardzo ostrożnie. To prawda, ze kariera Kostowej po zmianie obywatelstwa nabrała ogromnego przyśpieszenia i tylko ta lampka ostrzegawcza się ciągle u mnie pali i za cholerę nie chce zgasnąć.
Wracając do jurorów to przypominam tego Puchatka, który im więcej zaglądał do chatki to bym bardziej Prosiaczka w nim nie było. Ja też im więcej zawodów oglądam tym mniej tych jurorów rozumiem.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 12 Kwi 2016 17:56

Jest wreszcie medal Łochowskiej. To chyba definitywnie przesądza o tym kto powinien jechać na IO w razie uzyskania tej jednej nominacji. Ufff... byliśmy o krok od pięknej katastrofy. Gratulacje dla Joanny. Tak zbliżała się do tego medalu i w końcu go ma. Tak jak liczyliśmy Kostowa w porównaniu do reszty w kosmosie.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez RakuNH » 12 Kwi 2016 18:06

Podium takie jak typowaliśmy z Tomaszem czyli bez niespodzianek :mrgreen: Łochowska zrobiła swoje, szkoda że sędziowanie znowu się zaczyna robić aptekarskie bo myślałem że na MŚ w USA już było z tym jakoś lepiej a to co się wyprawiało wczoraj i dziś to zwiastuje problemy w kolejnych dniach. Łochowska w zasadzie postępów niestety nie robi od Wrocławia, dźwignęła swoje i zdobyła pewny medal - miała zapas aż 5 kilogramów więc kto wie czy to nie była jej największa szansa w karierze i dobrze że to rwanie uratowała, ale po Wrocławiu liczyłem że będzie dźwigać na poziomie ok 215-220 ale chyba tak się nie stanie. Więc to w zasadzie medal zbliżał się do Łochowskiej a nie na odwrót :mrgreen:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 12 Kwi 2016 20:30

Hiszpan Lopez startujący w grupie B z brązowym medalem ME. to chyba największa niespodzianka w wadze do 69 i pod koniec zacząłem mu kibicować. Ismaiłow tak jak przypuszczałem bez poważnego przeciwnika w tej kategorii. To też kandydat do medalu w Rio.
W tej wadze sędziowie coś przestali z tym aptekarstwem bo kilka tak zwanych docisków zostało niezauważonych.
A Łochowska oby regularnie dźwigała 210 a i o tym chyba musimy zapomnieć a gdzie tam 215 czy 220. No chyba, ze się wyprowadzi do Azerbejdżanu.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez RakuNH » 12 Kwi 2016 20:44

Czyli po tym występie Turka raczej wiadomo, że wczorajszy ME Atak na IO nie wystąpi bo Turcy będą mieć jedno miejsce. Zbyt mocne limitowanie IO pozwala innym krajom coś sobie ugrać, ale chyba nie o to chodzi. Skoro ostatnim limitem mężczyzn przez MŚ było 3 to teraz powinni walczyć o minimum 2 i to by miało jakiś sens a tak Włosi czy Turcy będą musieli odstawić dobrego zawodnika. Zresztą Polacy też - Tomasza Zielińskiego, Kasabijewa albo Michalskiego. Różnie to może być.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 12 Kwi 2016 22:17

Tak samo zostaną w domu dwie Chinki. Na dzisiaj obstawiam, że w wadze 58 i 75. Ogólnie to o kant du.y te kwalifikacje olimpijskie sobie rozbić. Nie chcę się powtarzać. Tyle razy o tym pisałem.
Przepraszam trzy Chinki i każda z nich walczyłaby o medal.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 13 Kwi 2016 20:48

Szramiak przegrał ten medal definitywnie w rwaniu. Parę kilo więcej i nie musiałoby być tej rozpaczliwej szarży w podrzucie i rzucania kurw..i na pomoście. Brawa za decyzję o podjęciu walki bo co za różnica szósty czy czwarty. U mężczyzn nie walczymy w klasyfikacji olimpijskiej. Znowu medal z grupy B.
Natomiast wielkie brawa dla tej Krasko. Dziewczyna powalczyła w podrzucie i wydźwignęła się na przyzwoitą pozycję. Rekord życiowy poprawiony i o to chodzi. Gdzie bić te rekordy jak nie na mistrzowskich imprezach
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez TomaszB » 14 Kwi 2016 09:58

Trudno się nie zgodzić, że Szramiak zawalił rwanie. Okazało się, że te 155 zadeklarowane w 1. próbie było to za dużo, no ale gdyby wyrwał, okazałoby się, że zaczął dobrze, teraz takie gadanie po fakcie. A tym słowem które wypowiedział dla rozładowania napięcia, to przynajmniej trochę mnie rozbawił :lol: .To czy 4., czy 6. miejsce to ma wielkie znaczenie w podnoszeniu ciężarów. Za kilka dni/miesięcy/tygodni/lat może się okazać, że ktoś dostanie DSQ, i Szramiak z 4. by się przesunął na podium. :) No ale na dzień zawodów, nie można zakładać, że ktoś DSQ otrzyma, i rzeczywiście trzeba walczyć aktualnie o jak najwyższe miejsce.

Co do kategorii 63 u kobiet. Ta co wygrała, to to jakiś chłop :/. Jak ona zaczęła mówić tym swoim głosem, to połowa facetów których znam nie ma takiego głosu jak ona. Nie wiem co ona musi w siebie wkładać za chemikalia. :lol: Nawet jakby tak się jej przyjrzeć, to jakieś tam rysy dziewczęce ma, ale i tak masakra.
TomaszB
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 11 Sty 2013 19:19

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 14 Kwi 2016 12:50

Rysy twarzy jak rysy ale sylwetka i sposób poruszania się typowo męskie ale pal diabli tego ruskiego babochłopa. Bardziej zastanawia mnie przyszłość tej Katarzyny Krasko. W jakiej wadze widzą ją trenerzy w przyszłości a i ona sama. Wagowo bliżej jej było do 58 niż 63 i to zdecydowanie. Miejsce się zrobi bo przy całym szacunku dla Oli to chyba już pomału koniec jej bogatej kariery. No a może nabrać trochę ciałka i spróbować w 63? Rocznik 93, więc może jeszcze ładnych kilka lat dźwigać.
Trzeba jeszcze poczekać co na temat urody Krasko ma do powiedzenia znany koneser i autorytet w tej dziedzinie Raku. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez RakuNH » 14 Kwi 2016 15:31

Ogólnie kategorie 58 i 63 są jak najbardziej kobiece więc może w obu startować :mrgreen: Natomiast przegrała sprawdzian z Klejnowską więc musieli ją dać do wyższej wagi a za wielkiej nadwagi sobie nie zrobiła czyli będzie startować w 58 zapewne. Ale faworytki mam inne :D

W zasadzie już przed startem Szramiaka było wiadomo, że wynik Captariego jest poza jego zasięgiem. Jakby wyrwał 159 powiedzmy to może mógłby atakować w podrzucie ale też nie jestem taki pewien czy by podrzucił 189.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 14 Kwi 2016 17:35

No ale dzisiaj w wadze 69 też kilka całkiem ładnych dziewczyn było. Występ Piechowiak poprawny ale to chyba ostatnio nasza najbardziej pewna zawodniczka. Zdecydowanie najrzadziej paląca próby. Dzisiaj co prawda spaliła drugą próbę na 118kg ale podniosła w trzeciej na 120 i zaliczyła. Wcześniej zaliczyła wszystkie trzy próby w rwaniu. W sumie dało jej to piąte miejsce.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez RakuNH » 14 Kwi 2016 19:57

U mężczyzn % spalonych podejść to na pewno jakiś rekord na imprezie mistrzowskiej - 60% nieudanych :D Zwarycz zgodnie z planem zgłoszenie totalnie z du*y - 160+200 :shock: Poziom brązowego medalu baaardzo mizerny. Ale pierwsza dwójka już niezłe dźwiganie na światowym poziomie.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 14 Kwi 2016 21:04

U trzech naszych reprezentantów dwie udane próby w rwaniu na dziewięć. U kobiet to samo i dopiero ta czwarta Piechowiak ma trzy próby udane. Co na to trenerzy?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 15 Kwi 2016 17:19

Kolejna która ma tylko jedną udaną próbę w rwaniu to Wiejak. W efekcie straciła szansę na lepsze miejsce niż ósme w dwuboju. W ogóle odniosłem wrażenie, ze Wiejak jest na tym pomoście za karę. A w takiej rewelacyjnej miała niby być formie. Oczywiście medalu by nie zdobyła choćby na tym pomoście na uszach stawała ale piąte miejsce spokojnie w zasięgu. Zostały jeszcze dwie plusy jutro.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez RakuNH » 15 Kwi 2016 17:24

Jutro w plusie któraś pewnie medal wywalczy ale jakoś mnie to specjalnie nie pasjonuje jeśli całą karierę się dźwiga 230 i miejsce zależy od tego ile rywalek wystartuje ;)

Za to u chłopów kibicuje Greli, gość nie pasuje do wizerunku ciężarowca, gdzieś czytałem że doktora robi i zawsze był w cieniu, a Tomasz już tyle razy zawiódł że mam do niego uraz chociaż niech mu się wiedzie
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości