Podnoszenie ciężarów

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez RakuNH » 23 Lis 2015 20:55

Łochowska pewnie będzie szła na 205 kilo Guicho i taki jest cel podstawowy i minimalny. A co dalej to się zobaczy. 92+113 to takie absolutne minimum.

Jeszcze dodam seksistowską uwagę, że 58 to moja ulubiona kobieca kategoria :mrgreen: Roos, Lucero, Łochowska czy przewodząca tej grupie Lombardo. ME w tej kategorii są całkiem ciekawą rywalizacją 8-)

Łochowska zaczyna 90+110 czyli raczej zgodnie z oczekiwaniami.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 23 Lis 2015 21:35

Najgorzej denerwują mnie uwagi ignorantów jak to ciężary deformują kobiecą sylwetkę. Raku oglądasz już tych ładnych parę lat zawody kobiet. Widzisz ty gdzieś te tabuny zdeformowanych kobiet? :roll:
To ja dorzucę jeszcze jedną. W 63 też są niezłe kąski. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez RakuNH » 23 Lis 2015 21:58

Ja raczej wybieram 53 i 58. Julia Rohde, teraz już Szwarzbah była moją liderką :mrgreen: Powiedziałbym, że tak do 63 kilogramów to wielu adoratorów w jakimś publicznym miejscu by się zdziwiło czym się dziewczyny trudnią. Wiadomo, że mają szersze "bary" ale akurat to jest konsekwencja prawie każdego zawodowego sportu, z "kobiecym" pływaniem na czele. Lombardo się prezentuje bardzo naturalnie http://www.pesistica.org/public/file_ma ... rdo750.jpg :mrgreen:

W 69 i wyżej to już jest mniej "naturalne" i nawet taka Valentin w 75 wygląda przesadnie solidnie ;) ale wiadomo, że każdy ma różne predyspozycje. Ja jakoś muszę żyć z brakiem predyspozycji do wielkich ciężarów, więc i skoro są kobiety z takimi predyspozycjami to niech sobie dźwigają w nawet superciężkiej. Przeżyje że jestem słabszy :D

Ale żeby nie było tak seksistowsko to u mężczyzn też mam ulubioną kategorię - 105 kilo. Jakoś nie lubię superciężkiej bo trochę niesportowo koledzy wyglądają, a 105 to taka walka atletów na niewiele mniejszych ciężarach. Niektórzy z superciężkiej to ledwo siebie "wyrywają" jak nasz Klicki :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 24 Lis 2015 00:20

Sędziowie jak zwykle wtrącili się w widowisko i żeby przy tym byli konsekwentni ale gdzie tam. Jednym puszczają te dociski innym nie co zabija tę dyscyplinę.
Tym co narzekali, że tylko mężczyźni biją rekordy to mamy dwa kobiece w rwaniu i w dwuboju Kostowej.
Głupota naszych trenerów bo trzeba było w drugim podejściu iść na 112 i wyprzedzić tę zawodniczkę z grupy B a w trzecim mogli nawet rekord świata sobie zażyczyć. Przecież Łochowska tylko tę zawodniczkę mogła wyprzedzić i po co się pchali od razu na 114.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez RakuNH » 24 Lis 2015 12:13

Powinna iść pierwszy ciężar 111 albo obniżyć sobie pierwszy do 107 (nic by to nie zmieniło) i drugi iść 111. 110+114 to były jakieś takie zamysły jakby w ogóle nie znali wyników rywalek. Sędziowie i ewentualnie trenerzy dwa miejsca zabrali;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 24 Lis 2015 13:17

A tylu ich tam łazi przy zawodniczce. Wie ktoś kim jest ta blondyna która towarzyszy polskim zawodniczkom? Wydaje mi się jakaś znajoma. Może to tylko wzrokowe omamy. ;)
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 24 Lis 2015 18:02

Oglądałem grupę D mężczyzn 85 i sobie tak chłopcy dźwigali aż Szwajcarowi przekrzywiła się sztanga i krążki z jednej strony mu pospadały. Ktoś chyba te zaciski żle założył. Wydaje mi się, że do takiego czegoś nie powinno dojść.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez RakuNH » 25 Lis 2015 02:04

Szramiak zrobił absolutne minimum 153+184. Ledwo by tym wygrał grupę C i tak jak można było przypuszczać nie wiadomo po co go wypuścili do A. W B by miał z kim walczyć i może by trochę lepiej było. No ale 17. miejsce wymęczył.

Ale oczywiście Szramiakowi zaliczyli rwanie 2:1 a później znów festiwal dziwnych zaliczonych podejść z Karapetyanem na czele. :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 25 Lis 2015 02:38

Okazuje się, ze Chińczyk też człowiek i może mu coś nie udać. Ciekawa walka w 77 i niespodziewane złoto Kazacha.
Dzięki Szramiakowi jest parę punktów w rezerwie w razie jakby się któremuś z czwórki z 94 i 105 noga powinęła. Oby nie.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez RakuNH » 25 Lis 2015 02:40

Liczy się bodaj 6 zawodników, więc Szramiak na pewno się będzie liczył plus ktoś z plusa.

Rahimow wrócił po 2 latach DSQ, jakieś nowe suplementy pewnie przetestował.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez RakuNH » 26 Lis 2015 04:22

Piechowiak spisała się jak na siebie całkiem dobrze, ale kolejny geniusz taktyczny. Polka zalicza to 118 i po co idzie to 122? Można było ryzykować 124 (ew. 126 ale na to nie było pewnie wielkich szans), bo 122 w ogóle nie zmieniło jej miejsca i trzeba było liczyć że rywalki będą masowo palić.

Tak więc wynik przyzwoity, ale co z tego skoro jakby zaliczyła 95 + 118 to miejsce by było to samo. Zapewne 2 punkty dorzuci jak nikt w grupie A nie spali.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 26 Lis 2015 09:31

Drugi chiński faworyt pali podrzut. Na szczęście dla nich rewanżuje się ich koleżanka w 63 i na dodatek okrasza złoto rekordem świata. Piechowiak swoje zrobiła i kilka punkcików nam wskoczy i tylko co z tego. Hiszpania na ten przykład za nami ale tam jedna Valentin ze 20 punktów dorzuci. Muszą się pozostałe nasze sprężyć.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez RakuNH » 26 Lis 2015 22:01

Adrian się fajnie pokazał. Przyzwoite rwanie (chociaż liczyłem na 180) i dobry podrzut dały mu 5. miejsce. Widać perspektywy 180+220 na IO a tym już można taktycznie rozgrywać medal choć będzie ciężko. Nie ma co liczyć na jakieś ataki Adriana na 230. Tak czy siak to 214 w podrzucie i wybijanie 218 to najmilsza niespodzianka tych mistrzostw.

Za to Tomasz... Co tu pisać. Po raz kolejny zerowy postęp, a tym razem mu się regres trafił. Rywale robili co mogli żeby zajął 6-7 miejsce a on zrobił 12 kilo mniej niż na MP gdzie też był w limicie. Sędziowie sędziami - jednym puszczają, innym nie ale nie ma co na to zwalać - już rwanie było fatalne. Boli tym bardziej, że taki Grela siedział w domu a on mógł tutaj myśleć o medalu. Co prawda tylko w rwaniu, ale chociaż byśmy ten mały krążek mieli a nie wierzę żeby nie podrzucił 205. Tak więc Tomasz nie skorzystał z prezentu w postaci 6-7 miejsca i jak braknie 5 pkt. do 5 miejsc na IO to idzie na konto Tomasza (przynajmniej na ten moment :D ).

Kazachowie i Białorusin na podejrzanych ciężarach się bawili w tym podrzucie. Za to Chińczycy jakiś trefny towar chyba mają bo chłopaki co kategorię to bardziej niewyraźni.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez Bocian » 26 Lis 2015 22:09

To nie w temacie tych mistrzostw, ale zeszłych. Wie ktoś może co się stało z Albańczykiem Godellim?
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez RakuNH » 26 Lis 2015 22:11

Pomylił suple w aptece i przez przypadek kupił stanazolol.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 26 Lis 2015 22:40

Raku ale aby myśleć realnie o medalu w Rio trzeba te 400 w dwuboju osiągnąć . Mam mieszane odczucia jak ten występ ocenić. Dobre rwanie ale w podrzucie rywale odjechali mu z szybkością światła. To jednak 8 kg od medalu a nie sądzę aby w Rio byli rywale łaskawsi.
Ja już nikomu nie ufam w tych ciężarach. Nawet w Polsce są tacy, którzy uważają, ze Adrian całkiem uczciwą drogą do złota w Londynie nie doszedł. Powiem więcej, nawet głowę kładą na tory pod Pendolino relacji Warszawa-Kraków.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez RakuNH » 26 Lis 2015 22:48

A ja oceniam właśnie odwrotnie - słabe rwanie (180 to powinien być minimum, a pasowałoby wyrwać 182-183) i jakiś postęp w podrzucie, który rokuje że jeszcze w przyszłym roku coś dorzuci. O medal będzie ciężko, trzeba będzie go wygrać dobrym rwaniem i później dobrą taktyką. Adrian nie będzie dźwigał na poziomie RŚ w podrzucie.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 26 Lis 2015 23:09

Pewnie nie ale marzy mi się nieco ponad 220 co przy rwaniu 180 dałoby medal. Przy odrobinie szczęścia nawet złoty.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez san » 26 Lis 2015 23:52

Beznadzieja. Żadnych postępów. Starszy Zieliński całkowicie się zapuścił. Jego naturalna waga to 90 kg a teraz waży 98. Widać słabość trenera Śliwińskiego. Białorusini "mołodcy" :D . W tej chwili, jedyną szansą dla tej dyscypliny są paszporty biologiczne, które wkrótce zostaną wprowadzone.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 27 Lis 2015 09:14

Pojedzie na Kaukaz i sylwetkę odzyska. ;)
Raku gdzie wczoraj obejrzałeś braci Zielińskich w akcji?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości

cron