Podnoszenie ciężarów

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 05 Lip 2017 19:50

Jest już w PZPC medal brązowy IO w Pekinie dla Dołęgi. Na miejscu władz związku nie robiłbym jakiejś fety podczas wręczania tego medalu. Niech mu na portierni go dadzą albo gdzieś w przedpokoju i wyprowadzą kuchennymi drzwiami.
Swoją drogą wie ktoś gdzie można zobaczyć ostateczne wyniki IO w Pekinie i Londynie po tym dopingowym zawirowaniu. Prawdę mówiąc już się pogubiłem w tym wszystkim.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez TomaszB » 05 Lip 2017 20:33

Wyniki, nie wiem czy już ostateczne czy nie ( :lol: ), ale tymczasowo najnowsze, są na oficjalnej stronie IWF:

http://www.iwf.net/results/results-by-events/?event=21 - IO 2008

http://www.iwf.net/results/results-by-events/?event=214 - IO 2012

Fety raczej nie będzie, natomiast bez przesady żeby dać mu go w przedpokoju. Medal to medal, zdobył go uczciwie... Należy się cieszyć, a nie tępić.
TomaszB
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 11 Sty 2013 19:19

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 05 Lip 2017 21:06

Daj spokój Tomasz. To notoryczny dopingowicz. Nie został ukarany dożywotnią dyskwalifikacją tylko dlatego, że w świetle przepisów między jedną dopingową wpadką a drugą minęło wymagane 8 lat. Ciężko mi uwierzyć, że w tym okresie był czysty. Przykre ale nie będę bronił Dołęgi. Tacy zawodnicy tracą moją sympatię.
Podobnie złoty medal Adriana Zielińskiego zaczął mi brzydko pachnieć w świetle jego podejrzanej eskapady do Osetii. Czy teraz medal jego brata. To przykre, że to moi rodacy ale nie można stosować innej miary dla zagranicy. Oszust to oszust i w niczym nie lepszy ten nasz swojski od tamtego obcego.
Chyba nie ostateczne wyniki bo są tam jeszcze te złapane 3 Chinki złote w Pekinie
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez TomaszB » 06 Lip 2017 10:50

Skoro tak jest, to oznacza to po prostu, że jeszcze te dyskwalifikacje nie są oficjalne i trzeba czekać. Z informacji które teraz znalazłem, to sprawa możliwego DSQ dotyczy jeszcze 2 Chinki: w 69 i 75 kg, no ale nie mówię też, że to nie może chodzić jeszcze o tą z 58 kg.
TomaszB
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 11 Sty 2013 19:19

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez Bocian » 06 Lip 2017 14:40

TomaszB napisał(a):Wyniki, nie wiem czy już ostateczne czy nie ( :lol: ), ale tymczasowo najnowsze, są na oficjalnej stronie IWF:

http://www.iwf.net/results/results-by-events/?event=21 - IO 2008

http://www.iwf.net/results/results-by-events/?event=214 - IO 2012

Fety raczej nie będzie, natomiast bez przesady żeby dać mu go w przedpokoju. Medal to medal, zdobył go uczciwie... Należy się cieszyć, a nie tępić.


Na liście zdyskwalifikowanych z Londynu widnieje niejaki Norayr Wardanian. Czy to jakiś krewny, Jurkia Wardanjana?
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 06 Lip 2017 19:43

Z tego co czytałem to wszystkie chińskie mistrzynie 58, 69, 75 z IO w Pekinie złapane zostały na hormonie wzrostu a ta z 69 dodatkowo na jakimś świństwie. Dlatego dziwi mnie, że jeszcze widnieją w tabelach.

Ciekawi mnie czy nasi "bohaterowie" są wszyscy po procedurach odwoławczych i ile w końcu dostali. Nie tylko Zielińscy.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 28 Wrz 2017 17:55

A ja sobie oglądam ME U-15 & U-17 w Prisztinie. jak na razie 6 medali dla Polski. Dzisiaj złoto Admusa. Wcześniej trzy srebrne i 2 brązowe. Wiem, że te rezultaty młodzików i juniorów młodszych obłożone niejakim ryzykiem. Jeszcze cholera wie co z tego w finalnym wydaniu wyrośnie ale medale cieszą. Oprócz Adamusa i Bębna na wyróżnienie zasługują dwie 13 latki w kat. 53 Marach i Kulik z czego ta pierwsza zdobyła srebrny medal bijąc rekordy Polski U-15. Gratulacje dla pozostałych medalistów.
Z tego co rzuca się w oczy to wielka ofensywa rumuńskich ciężarów. Widać,że poszła tam olbrzymia praca z młodzieżą. Oby tylko to wszystko odbywało się na uczciwych zasadach.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez TomaszB » 01 Paź 2017 11:59

W świecie podnoszenia ciężarów gruchnęła wiadomość o rocznej dyskwalifikacji Rosji, Chin, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Kazachstanu, Mołdawii, Ukrainy i Turcji, a więc reprezentacji rządzących i dzielących w tej dyscyplinie. Największą imprezą jakie opuszczą te kraje, to będą zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Świata w USA. Wychodzi na to, że w wielu kategoriach wyniki będą jednymi ze słabszych w ostatnich latach i będzie także wiele nowych zawodników i krajów na medalowych pozycjach, i może to wyglądać nawet dla kibica na co dzień interesującego się podnoszeniem ciężarów nieco egzotycznie. Przyszłoroczne Mistrzostwa Europy mają odbyć się w Turcji, ale w związku z dyskwalifikacją tego kraju być może zostaną przeniesione w inne miejsce?
TomaszB
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 11 Sty 2013 19:19

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 04 Paź 2017 23:12

Gdyby nie groźba wyrzucenia ciężarów z IO pewnie nie byłoby tej dyskwalifikacji a jeżeli już to nie w takim wymiarze. Zrobiono to pod naciskiem MKOL, WADA i Trybunału Arbitrażowego. Powyższe gremia chciały tylko aby IWF dotrzymał słowa i wykluczył te reprezentacje u których co najmniej 3 zawodników było na dopingu podczas powtórnych badań próbek z Pekinu i Londynu. IWF złożył taką deklarację jeszcze przed wynikami tych badań i wpadł we własne sidła. Skala dopingu zaskoczyła wszystkich. Rekordziści (Rosja i Kazachstan) mieli po 10 takich przypadków.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez Bocian » 05 Paź 2017 13:07

TomaszB napisał(a):W świecie podnoszenia ciężarów gruchnęła wiadomość o rocznej dyskwalifikacji Rosji, Chin, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Kazachstanu, Mołdawii, Ukrainy i Turcji, a więc reprezentacji rządzących i dzielących w tej dyscyplinie. Największą imprezą jakie opuszczą te kraje, to będą zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Świata w USA. Wychodzi na to, że w wielu kategoriach wyniki będą jednymi ze słabszych w ostatnich latach i będzie także wiele nowych zawodników i krajów na medalowych pozycjach, i może to wyglądać nawet dla kibica na co dzień interesującego się podnoszeniem ciężarów nieco egzotycznie. Przyszłoroczne Mistrzostwa Europy mają odbyć się w Turcji, ale w związku z dyskwalifikacją tego kraju być może zostaną przeniesione w inne miejsce?


To będzie na pewno wstrząs w wynikach na MŚ. Miesiąc temu w Tiencin, na Chińskiej Olimpiadzie Narodowej, chińskie sztangistki w 3 z 7 kategoriach uzyskały wyniki lepsze od tych, jakie dawały złote medale na igrzyskach w Rio. Szykują nam się więc czyste, ale kadłubowe MŚ.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez TomaszB » 23 Paź 2017 22:03

Jeśli chodzi o MŚ, to w tym roku nie będzie transmisji w Eurosporcie... Pozostaje tylko TVP Sport - wszystkie kategorie, w których wystąpią Polacy/Polki, oraz te zapowiadające się najbardziej "hitowo"... Trochę tak dziwnie będzie w takim razie oglądać te Mistrzostwa.
TomaszB
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 11 Sty 2013 19:19

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 23 Paź 2017 23:18

Eurosport coraz bardziej schodzi na psy. Bardzo mnie to smuci.
Oglądałem w internecie ME U-20 i U-23 czyli to najbliższe zaplecze i muszę powiedzieć, że w tej kategorii w Polsce nie jest dobrze. Dwa medale duże{srebro i brąz) kobiet to cały nasz dorobek. Do tego zdobyte w tych najcięższych wagach, gdzie jak wiadomo o medale ME najłatwiej. Trochę lepiej wyglądało to w ME U-15 i U-17 gdzie kilka talentów pokazaliśmy. Tu z kolei wiadomo, że wyniki juniorów młodszych i młodzików co do dalszych prognoz obarczone większym ryzykiem. Po prostu cholera wie co z tego tak naprawdę wyrośnie w seniorskim wydaniu. Dzieliły i rządziły ekipy obłożone rocznym banem i pytanie czy pokazali czysty narybek. Jakoś ciężko w to uwierzyć. Z tych topowych ekip to tylko Rumunia i Gruzja nie obarczone dyskwalifikacją o ile dobrze pamiętam.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez TomaszB » 27 Lis 2017 17:18

Powoli będą ruszać MŚ. Poznaliśmy już listę na te zawody: http://www.iwf.net/wp-content/uploads/d ... naheim.pdf Oprócz wspomnianych i znanych 9 reprezentacji które są zawieszone, brakuje także kolejnej potęgi - Korei Północnej. Powodem tutaj jest polityka i konflikt na linii USA-PRK. Polska wysyła tylko 5 zawodników (miało być 6, ale kontuzji doznał Łukasz Grela). A więc nasza sytuacja (także przez DSQ i skończenie karier co niektórych) ilościowa jest bardzo słabiutka. Jeśli chodzi o jakość, to pokażą to dopiero MŚ, których praktycznie nie będzie jak obejrzeć... Na TVP Sport relacje odtwarzane tylko z rana na drugi dzień, te które pójdą live będą przerywane relacjami z innych sportów? To też się zobaczy dopiero jak to będzie wyglądać.
TomaszB
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 11 Sty 2013 19:19

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 29 Lis 2017 23:06

Nie jest źle Tomaszu. Jest w internecie transmisja live i to nawet dla osób znających angielski z komentarzem. Obejrzałem występ Kraski w grupie B 58 kg. Niestety ale występ więcej niż kiepski, 190 kg w dwuboju to rezultat poniżej możliwości. W sumie dało to 4 miejsce w grupie B.
Swoją drogą ciężar zgłoszeniowy był .....205 kg. Dowcipy się tam trzymają co niektórych. Link do transmisji live na Polskiej sztandze i na stronie PZPC.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez TomaszB » 29 Lis 2017 23:34

No a mi właśnie ten stream nie działa, ale trudno. Pozostaje tabelka :D, i te relacje które będą na TVP Sport. Teraz oglądam sobie 56 kg.
TomaszB
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 11 Sty 2013 19:19

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 30 Lis 2017 00:15

Mnie też przestał działać. Może to tylko chwilowe. Miejmy nadzieję.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez TomaszB » 30 Lis 2017 00:23

U mnie to nie działa od wczoraj, jakaś blokada geograficzna bodajże.
TomaszB
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 11 Sty 2013 19:19

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 30 Lis 2017 14:02

Z ciekawości kliknąłem na ten stream teraz i muszę powiedzieć , że wygląda to interesująco. Zupełnie inaczej niż wczoraj gdzie były tylko jakieś napisy po angielsku czyli dla mnie niezrozumiałe. Oczywiście teraz to tam nic się nie dzieje i trzeba sprawdzić o 18 naszego czasu o ile dobrze obliczyłem.
Wróć tę komendę. O 20 chyba rusza grupa B mężczyzn w 69 kg. Godzina 11 ichniego czasu to będzie plus 9 godzin 20 u nas. Siedem godzin to się chyba w Huston doliczało.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 30 Lis 2017 17:48

Jak wszyscy wiecie do rozdania w MŚ są trzy komplety medali. Sześć tak zwanych małych za miejsca w poszczególnych bojach i trzy duże za miejsca w dwuboju. Teoretycznie więc jest dziewięć medali do rozdania. Piszę to dlatego, że do niezwykłej sytuacji doszło w wadze 62 kg mężczyzn gdzie aż ośmiu sportowców wyjedzie z Anaheim z jakimkolwiek medalem na 11 startujących w grupie A. Nigdy tego nie śledziłem ale kto wie czy to nie jakiś rekord świata. Tylko Kolumbijczyk Mosquera zwycięzca wyjedzie z dwoma medalami za podrzut i dwubój( 2 złota) a tak inni zdobyli medale w rwaniu a zupełnie inni w podrzucie a do tego dwóch zupełnie innych w dwuboju.
Wiem ,że teoretycznie może być tych sportowców dziewięciu ale czy to się kiedykolwiek zdarzyło? Chyba nie na MŚ.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez san » 04 Gru 2017 22:21

W życiu trzeba mieć szczęście. Żeby z tak słabym wynikiem zostać wicemistrzem świata to cud. Zwarycz nie był dobrze przygotowany chyba, że coś wiedzieli o jakiejś superkontroli. Uzyskał wynik mniej więcej taki jak ojciec Dody w tej samej wadze, ponad 30 lat temu :)
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości