Astma wśród sportowców

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Astma wśród sportowców

Postprzez RakuNH » 12 Mar 2010 22:51

Czas podbić temat bo coś zamilkł :lol:

EPO [Erytropoetyna] używana nielegalnie, podnosi utlenowanie krwi, przez co mięśnie są zdolne do zwiększonego wysiłku. Najnowsza odmiana tzw. CERA (ang. Continuous Erythropoietin Receptor Activator) i w dużym uproszczeniu można ją nazwać EPO z opóźnionym zapłonem: działa tak długo, że wystarczy robić sobie zastrzyki co miesiąc, 1 ampułka CERA kosztuje 1200 ? 1500 euro.

Salbutamol [lek na astmę] stosowany w formie tabletek, inhalatora oraz w formie iniekcyjnej. Wielu ekspertów od dopingu, stwierdziło w swoich badaniach , że salbutamol może powiększać masę mięśniową niezależnie od wieku (zresztą tak jak clenbuterol, jednak lepiej).
Używanie sterydów (w wysokich dawkach) może wiązać się ze ryzykiem powstania schorzeń serca, co nie grozi przy salbutamolu.
Jedno badanie nawet potwierdza, że przyjmowanie salbutamolu zmniejsza ryzyko chorób serca (mniejszy cholesterol, LDL, trójglicerydy, jednocześnie podnosząc HDL - dobry cholesterol). Inne pozytywne cechy salbutamolu to: zwiększanie amoniaku we krwi w czasie treningu, poprawienie siły nóg (również ogólne przyrosty siły przy treningu siłowym), oraz podniesione spoczynkowe zużycie energii.
Również interesujące jest, że salbutamol podnosi wydolność aerobową (bieganie) tak dobrze jak anaerobowy metabolizm (trening siłowy).
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Drammen 2010

Postprzez markos7207 » 13 Mar 2010 01:41

Figaro, Raku jak Wy lubicie wykręcać kota ogonem. Ale zdążyłem się już przyzwyczaić.
Mam tylko pytanie, jeśli Tomaszowi Sikorze znów nasili się astma i będzie musiał używać leków na które ma pozwolenie to też napiszecie że "koksi" i że "niektórzy mogą szprycować się w majestacie prawa a inni są za to ścigani i dyskwalifikowani " ?
Nigdy nie przyszło Wam do głowy że możecie skrzywdzić kogoś swoimi pomówieniami ?
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Drammen 2010

Postprzez RakuNH » 13 Mar 2010 10:56

Specyfik którzy zażywa Bjoergen polecają sobie ludzie na siłowni (rzadko ale polecają) :wink: Także na prawdę nie interesuje mnie czy to wyrównuje jej szanse czy nie ale "koksi" czyli inaczej "pakuje". Dużo trudniej jest sobie wyhodować mięśnie na tuńczyku :wink: Już właściwości wydolnościowe i "wyrównujące siły" zostawiam w spokoju.

Mój ziomek miał kiedyś zespół "schenlainen chenocha" (nie mam pojęcia jak to się pisze ale jakieś pękanie naczyń i ból brzucha) Był leczony sterydami i z chucherka stał się dwa razy silniejszy i sobie na siłce przerzucał takie ciężary na które się kiedyś nawet nie patrzył. STERYD TO STERYD!Nie ważne w jakiej ilości.
Ostatnio edytowany przez RakuNH 13 Mar 2010 12:44, edytowano w sumie 2 razy
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Drammen 2010

Postprzez friducha » 13 Mar 2010 12:30

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 21 Sie 2016 21:33, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Drammen 2010

Postprzez markos7207 » 13 Mar 2010 13:54

RakuNH napisał(a):Specyfik którzy zażywa Bjoergen polecają sobie ludzie na siłowni

A skąd Ty możesz wiedzieć jaki specyfik ona bierze. Jeśli masz na myśli salbutamol, średnio popularny na siłowniach, to nie jest to żaden steryd a poza tym sportowcy chorzy na astmę mogą przyjmować leki JEDYNIE W POSTACI WZIEWNEJ, więc gadka o budowaniu masy mięśniowej to pomyłka.
A czy przepisy są dobre czy złe ? Są takie jakie są, ale przynajmniej dzięki nim nie tylko zdrowi mogą rywalizować na wysokim poziomie. Poza tym legalnie mogą korzystać z leków z listy zabronionej nie tylko ci którzy posiadają tzw. wyłączenie ale także ci którzy wcześniej zgłoszą zażycie leku. Tak jak to było z deksametazonem w przypadku Justyny 5 lat temu. Przecież ten lek mimo zgłoszenia użycia wciąż pozostaje środkiem dopingowym w przypadku braku takiego zgłoszenia, i w takim razie jest "legalnym dopingiem" czy jak woli Raku "koksowaniem".
To tyle ode mnie na koniec w tym wątku.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Drammen 2010

Postprzez Zann » 13 Mar 2010 15:49

m
Ostatnio edytowany przez Zann, 18 Wrz 2010 10:44, edytowano w sumie 1 raz
http://www.tylkoigrzyska.pl/
Zann
Młodzieżowiec
 
Posty: 261
Rejestracja: 12 Gru 2008 01:06

Re: Drammen 2010

Postprzez friducha » 13 Mar 2010 16:01

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 21 Sie 2016 21:33, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Drammen 2010

Postprzez markos7207 » 13 Mar 2010 16:04

Tylko zapomniałeś dodać że te zgłoszone leki wciąż są na zabronionej liście więc nie widzę żadnej różnicy.
Co to jest zgłoszenie użycia substancji zabronionej?

Jest to zgłoszenie użycia substancji zabronionej z grupy S-9 (Glukokortykosteroidy) oraz Salbutamolu i Salmeterolu z grupy S3 (Beta-2 agoniści) z Listy substancji i metod zabronionych.
Przyjmuje się, że niektóre substancje umieszczone na Liście zabronionej są używane do leczenia chorób oraz kontuzji często spotykanych wśród sportowców. Dla celów monitorowania, te substancje, dla których nie jest zabroniona dana droga podawania, powinny być zgłaszane. Powyższy wymóg jest ograniczony wyłącznie do: glukokortykosterydów podawanych w postaci iniekcji dostawowych, okołostawowych, dościęgnowych, nadtwardówkowych, podskórnych i wziewnie oraz salbutamolu i salmeterolu z grupy beta-2 mimetyków podawanych wziewnie.
Wyjaśnienie: dotyczy to miejscowego stosowania leków typu: Diprophos, Depo-Medrol, Kenalog, Polcortolon itp.; glukokortykosteroidów wziewnych stosowanych w leczeniu astmy oskrzelowej (np. Pulmicort, Flixotide, Alvesco, Budesonid, Miflonide, Neolit, Becodisk, Cortare itp.), salbutamolu wziewnie (Salbutamol, Buventol, Steri-Neb Salamon, Velaspir, Ventolin, itp.), salmeterolu wziewnie (Serevent, Seretide, Pulmotero, itp.)

Więc nie ściemniaj.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Drammen 2010

Postprzez Zann » 13 Mar 2010 16:27

,m
Ostatnio edytowany przez Zann, 18 Wrz 2010 10:44, edytowano w sumie 1 raz
http://www.tylkoigrzyska.pl/
Zann
Młodzieżowiec
 
Posty: 261
Rejestracja: 12 Gru 2008 01:06

Re: Drammen 2010

Postprzez albatros » 13 Mar 2010 18:27

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 14:23, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Drammen 2010

Postprzez friducha » 14 Mar 2010 10:33

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 21 Sie 2016 21:33, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Lahti 2010

Postprzez Sikorka11 » 15 Mar 2010 20:10

Mateusz napisał(a):Pewnie ta pani mówiła dużo rzeczy zgodnych z prawdą, ale nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego aż tylu sportowców choruje na astmę.

Większość sportowców uprawiający sport wysiłkowy np.biegi,biathlon....po pewnym czasie zapada na astmę nabytą.(chyba tak to się nazywa)Ma to duży wpływ klimat gdzie się trenuje.Ale nawet sportowcy uprawiający sporty nie zimowe też mogą nabawić się astmy np.Otylia Jędrzejczak,Robert Korzeniowski(były chodziarz) który zachorował na astmę po trzydziestce.
SIKORKA KIBICKA
Sikorka11
Młodzik młodszy
 
Posty: 21
Rejestracja: 19 Sty 2010 13:38

Re: Astma wśród sportowców

Postprzez RakuNH » 19 Mar 2010 18:28

Duche kiedyś mówiłeś że pewien wywiad "wszystko wyjaśnia"

http://sport.onet.pl/zimowe/lekarstwa-p ... omosc.html

To w takim razie ten co wyjaśnia? Prawie wszystko? :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Astma wśród sportowców

Postprzez Laleczka Chucky » 19 Mar 2010 18:36

Trochę wyjaśnia :mrgreen: ale jeszcze trwają dokładne badania :D
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Astma wśród sportowców

Postprzez Janko10 » 19 Mar 2010 21:21

Nie no... Przecież to tylko szczury...
Bjoergen jak wiadomo szczurem nie jest, to jej na pewno nie pomaga... :wink:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Astma wśród sportowców

Postprzez ssonicsl » 20 Mar 2010 09:45

A wystarczyłoby przeczytać ten artykuł:

1.Podawane w formie tabletek
2.Podawane w bardzo dużych dawkach, niekontrolowanych dawkach
3.Szczury nie ludzie
4.BADANIA TRWAJĄ
5.Nie lubię polskich mediów:
strona główna gazety: "Lekarze udowodnili: Leki na astmę poprawiają wydolność"
rozwinięcie: "Lekarstwa przeciw astmie mogą poprawiać wydolność organizmu"
Jeśli to znaczy to samo to ja przepraszam. Ale nie znaczy...
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Astma wśród sportowców

Postprzez karlos » 08 Gru 2010 20:51

http://www.biathlon.pl/index.php?url=news&id=2102
Jak się czyta taki artykuł, to aż trudno uwierzyć w bezstronność tych całych komisji :( . Ogólnie w Rosji astma to dla sportowca najczęściej koniec kariery, a w Norwegii to jej początek :lol: .
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Poprzednia

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 50 gości

cron