Sporty walki

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Sporty walki

Postprzez kat. » 26 Cze 2012 18:30

RakuNH napisał(a):Przykład z życia. XXX za morderstwo dostaje YYY (bardzo mało). Po połowie YYY wychodzi za kaucją. Prokurator się coś tam odwołuje miesiącami no i rozprawa pójdzie od nowa, ale XXX jest dalej na wolności i nawet nie jest specjalnie kontrolowany. Co w przypadku gdy XXX dostanie w kolejnej rozprawie 10 czy 15 lat?


Chyba coś pokręciłeś. Kaucję, tzn. poręczenie, orzeka się przy zwolnieniu z aresztu (zamiast niego), który ludziom myli się często z "karą" (nic dziwnego, skoro czasem przedłuża się je w nieskończoność). Czyli to "dostał za morderstwo" było pewnie aresztem tymczasowym, zanim zapadł prawomocny wyrok. W postępowaniu o warunkowe przedterminowe zwolnienie zażalenie prokuratora rozstrzyga się raczej szybko, a gościa nie wypuszcza zza krat do rozpoznania. No i na pewno nie mogą przywalić mu wtedy większej kary niż wcześniej orzeczona.

Z tym aresztem to często jest tak przewleczony, że w końcu gościa zwalniają, bo sąd boi się, że będzie dłuższy niż ewentualna kara. Nierzadką praktyką jest też przyklepywanie kary więzienia odpowiadającej mniej więcej czasowi spędzonemu w areszcie. Czyli w dniu, w którym gość wreszcie jest skazany na pakę, może sobie iść do domu.

Organa ścigania często mają parcie na szkło, patrz choćby brawurowe zatrzymanie Starucha.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sporty walki

Postprzez RakuNH » 26 Cze 2012 18:50

Wszystko jest tak jak napisałem, a jak to się odbywa i na jakich podstawach prawnych to nie mam pojęcia. Na pewno był już wyrok odsiedziany w połowie, jest wpłacona kasa i za jakiś czas ma się zacząć rozprawa od nowa, ale ciągle się to przeciąga. Jakby się coś ewentualnie stało to ta kasa (spora) ponoć przepadnie. I wyrok może być raczej tylko wyższy. Ogólnie meandry polskiego prawa są niezbadane, a Kostecki może nie jest ofiarą, ale na pewno częścią jakiejś popisowej akcji.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Sporty walki

Postprzez figaro56 » 26 Cze 2012 19:05

Jak się ma puszkę w zanadrzu to się nie robi dalekosiężnych planów bo wiadomo, że takie coś może nastąpić w każdej chwili. Do kogo teraz pretensje? Ileż to planów życiowych popieprzyło się ludziom będącym w sytuacji Kosteckiego.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Sporty walki

Postprzez Janko10 » 26 Cze 2012 22:43

Nieuchronność kary to podstawa prawa.
Pan K. jest prawomocnie skazany. W państwie prawa taki ktoś siedzi.
Nie ma żadnego powodu aby Pana K. traktować lepiej niż statystycznego przestępcę w tej samej sytuacji.
Jeśli więzienia są przepełnione (co jest oczywiście chore...) to Pan K. idzie siedzieć jak się pierwsza wolna cela dla niego znajdzie.
Proste. Nie wiem o co tyle dyskusji. :roll:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Sporty walki

Postprzez kat. » 26 Cze 2012 23:14

Tylko, że sąd nie zna planów "statystycznego przestępcy" i jeśli zgarnie go do pierdla dajmy na to tydzień przed ślubem córki, to można mówić o pechu. Tutaj jak Raku napisał jest "popisowa akcja", która ma na celu... właśnie nie wiem co. Może zaspokojenie publiki żądnej upadków "znanych i lubianych". I stworzenie iluzji państwa prawa właśnie, gdzie i tym znanym obrywa się po dupsku. I to spektakularnie.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sporty walki

Postprzez markos7207 » 26 Cze 2012 23:24

Nie mam absolutnie krzty współczucia dla Cygana. Jak się było alfonsem to czas za to zapłacić.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Sporty walki

Postprzez zdzichu » 13 Lip 2012 18:57

Smutna sprawa , zmarł Jerzy Kulej ,legenda naszego boksu 2 -krotny mistrz olimpijski. Ostatnimi czasy troche brakowało jego komentarza ,w duecie z Andrzejem Kostyrą ,teraz już nie usłyszymy jego głosu.
A tak z innej beczki jutro walka , Chisora - Haye , większość ekspertów stawia na Haye ,a ja dla odmiany stawiam na Chisore ;)
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Sporty walki

Postprzez dan » 13 Lip 2012 19:41

Co prawda strasznie nie lubię boksu. Ale przed chwilą dowiedziałem się o śmierci Jerzego Kuleja i muszę przyznać, że był to dla mnie szok.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Sporty walki

Postprzez figaro56 » 13 Lip 2012 22:10

Jestem zdruzgotany. Wydawało się wszystko iść w dobrym kierunku. Kruszy się stara gwardia moich idoli z młodych lat. Niech Ci ziemia lekką będzie Jurku.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Sporty walki

Postprzez kat. » 23 Wrz 2012 11:40

Wczoraj nadspodziewanie dobra walka Diablo z Palaciosem. Szkoda, że reszta gali na żenującym poziomie (może poza walką Cendrowskiego z tym rdzennym Niemcem).

A dziś nius o śmierci Corrie Sandersa, postrzelonego w RPA...
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sporty walki

Postprzez zdzichu » 04 Lis 2012 17:20

Wczoraj odbyła się farsa o pas WBO w junior ciężkiej .Huck pokonał (? ) jakiegoś Firata Arslana.Chociaż pokonał , to może za duże słowo .Widziałem ledwie ostatnią rundę tej walki ,więc zdałem się na opinię komentatorów ,zdaniem których Arslan był lepszy i zdecydowanie wygrał.Jednak gdy Kostyra powiedział ,że pretendent ma 42 lata ,to już wiedziałem ,że Huck w szemrany sposób obronił tytuł.Dodatkowo walka odbywała się w Niemczech ,więc Huck musiałby po prostu zostać znokautowany ,inaczej grupa Sauerland nie dopuściłaby do jego porażki.I tak się stało ,Huck wygrał. Szkoda tego Arslana ,bo podobno spisał się znakomicie .Ale w sumie to nie pierwsze tego typu rozstrzygnięcie ,więc nie ma się co dziwić.Ale reakcja publiczności ,która fetowała Arslana ,a wygwizdała Hucka mówi wszystko ;) Natomiast 10 listopada walka Klitschko - Wach.Co ciekawe kilka dni temu ,miałem sen w którym Wach , już w 1 rundzie znokautował Władka :D Jednak po przebudzeniu euforia szybko opadła :P
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Sporty walki

Postprzez kat. » 04 Lis 2012 18:19

Wy macie z tymi snami sportowymi :D

Walki nie oglądałem, ale słyszałem, że kolejny sauerland-przekręt. Zresztą już nie 1. raz Huck "wygrywa" dzięki sędziom i prezentuje się słabo.

Publika w Niemczech ma na ogół gdzieś sprawy narodowościowe, tym bardziej, że tych rodowitych Niemców jak na lekarstwo. U nas byłoby po takiej decyzji brandzlowanie, no ale składa się na to szereg przyczyn, począwszy od mniejszej ilości sukcesów.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sporty walki

Postprzez figaro56 » 11 Lis 2012 00:56

Walki Wacha z Kliczką nie widziałem ale z tego co czytam w komentarzach po niej to jedyny sukces Wacha, że dotrwał do końca. Zawsze to jakieś osiągnięcie, chociaż zdrowo ponoć przyjął na czerep. Sosnowskiemu i Adamkowi to się na ten przykład wytrwać do końca nie udało. Czekam aż ktoś zapoda walkę w necie. Obejrzę to będę mógł więcej powiedzieć.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Sporty walki

Postprzez Janko10 » 11 Lis 2012 02:02

Wach nie istniał. Może z jedna runda na remis (może i nawet ta jedna wygrana), reszta - nie ma o czym gadać...
Sędziowie 11-13 punktów dla Kliczki i dyskutować nie ma z nimi o czym niestety. Jeden tylko typował jedną rundę na 9 dla Kliczki, reszta max...
Ale łeb ma koleś ze stali hartowanej... Po walce czapeczkę założył i wyglądał całkiem ok. Przeprosił. Niepotrzebnie... Że wytrzymał do końca - wielki szacun. :|
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Sporty walki

Postprzez markos7207 » 11 Lis 2012 08:32

Wytrzymać z Kliczką całą walkę to niewątpliwy sukces Wacha. A w 5 rundzie trochę Władimira postraszył ;) .
Cała walka , póki jej nie zdejmą :P
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Sporty walki

Postprzez kat. » 11 Lis 2012 10:36

Walka jednostronna i słaba (klincze itd.). Na pierwsze rundy przykro było patrzeć, odnosiłem wrażenie, że tylko umowy reklamowe nie pozwalają Kliczce tego skończyć. Potem JEDYNY ciekawy moment całej walki, gdy Kliczko pogubił się pod koniec 5. rundy. Wystarczy dla onetów, żeby mieć sensacyjny tytuł ;) Runda 7 i chyba 8. to już ewidentny szturm Kliczki, żeby toto skończyć, i rozpaczliwe obrony Wacha.
Wach, skromny, pokorny chłop. Ale obiektywnie wczoraj dobrze prezentował się tylko podczas grania hymnów (bez ironii - jako jeden z niewielu potrafi zdjąć czapę i nie skakać przez te pół minuty jak małpa)

Ale i tak najsłabiej w pojedynkach z braćmi zaprezentował się napinacz Adamek ze swoją walką stulecia czy czego tam.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sporty walki

Postprzez RakuNH » 20 Paź 2013 15:01

http://www.youtube.com/watch?v=ZCCcneld1Yc

Najważniejsze wydarzenie wczorajszego szoł... Choć osobiście to wodogłowie Szpilki i mi się udziela więc niestety też bym z chęcią zobaczył jak Zimnoch z nim wygrywa, ale jest to mało prawdopodobne i nie będzie to żadna uczta bokserska. Choć po walce Kliczko-Powietkim cieplejszych słów bym nie powiedział, więc w sumie takie szoł jest przynajmniej w inny sposób ciekawe :roll:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Sporty walki

Postprzez figaro56 » 20 Paź 2013 18:05

Dobry Panie w niebiesiach. Ten boks sięga dna jak już nie sięgnął. Ta konferencja przed walką. Mój Boże. Gdzie tego Binkowskiego trzymali? Jaki prymityw. Powinni tłumacza przy nim posadzić bo to chyba było po kanadyjsku no bo po polsku na pewno nie. A ten Szpilka i jego zachowanie poniżej krytyki. Mam nadzieję, że ktoś wyklepie mu maskę i facet zniknie ze sportu bo to antyreklama boksu i sportu w ogóle. Poszukałem innych wypowiedzi tego Binkowskiego i mam pewność, że facet najwyraźniej nie pali na wszystkie gary. Choć ponoć wycofał się ze wszystkich słów o Zimnochu.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Sporty walki

Postprzez mareqna » 20 Paź 2013 19:28

Kiedyś bardzo lubiłem oglądać boks i nic że to był amatorski no czasem tych najwybitniejszych w najcięższych kategoriach wagowych też i zawodowców.Takie zawody jak Olimpiada,Mistrzostwa Świata czy Europy były przejrzyste,po prostu losowanie i drogą eliminacji najlepszy wygrywał pomijając kontrowersyjne decyzje werdyktów sędziowskich.Teraz w tym zawodowym bokserskim cyrku ni cholery nie wiem o co chodzi.Jeden papierowy tygrys okłada dziadków w Europie do Ameryki nie chce jechać,w Ameryce w jego kategorii prym dzierży bokser który jest uważany za najlepszego boksera bez podziału na kategorie na świecie ale nie chce walczyć w Europie.Następny z tym nie chce walczyć a z tym chce,tego pasa nie chce a tego chce,kuźwa następny ma trzy pasy ale jest gorszy od tego co ma jeden pas.Wielkie walki ustawiane z jednej stajni chyba Don King jako promotor no głowa boli.Nie wiadomo ile pasów,ile kategorii,ile stajni i kto dobry a kto słaby no jestem za głupi na to wszystko.wiadomo tylko że gdzieś się biją ale nie wiadomo o co cyrk i karuzela.Wielcy mistrzowie boksu ale nikt o nich nie słyszał.Walki 50-latków i Saleta który był nokautowany chyba 100 razy i Gołota no ale co by nie powiedzieć to Andrzejek walczył z najlepszymi a Michalczewski tylko z emerytami z Europy. Najbardziej dziwię się tym co chodzą na tą chałturę z gwiazdami z silikonowymi piersiami no koniec świata ...już wrestling jest ciekawszy.Takie mam nerwy na ten pseudo udawany sport,ze jeszcze mogę pisać 2 godziny.Niech podzielą zawodników na kilka kategorii wagowych,najlepszych rozstawią tak jak w tenisie i przeprowadzą Mistrzostwa Świata to wtedy będzie jasne kto jest najlepszy i ja będę się tym rajcował.Proste. :mrgreen:
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Sporty walki

Postprzez Peeta » 20 Paź 2013 21:59

mareqna :
Jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Zawodowy boks to obecnie podobny cyrk co wrestling, tyle, że oglądając wrestling wiem, że to jest udawane, przynajmniej jest to bardziej widowiskowe, lepiej się to ogląda(to nie uwaga, że boks zawodowy jest udawany, ale powiedziałbym inaczej sterowany, kto z kim ma walczyć, a wszystko rozbija się o pieniądze)...W boksie zawodowym nie chodzi o to kto jest najlepszy, chodzi o to kto się z kim dogada i wtedy będzie walka. Federacja jedna, druga, trzecia itd, dla mnie to idiotyzm i zupełnie tego nie kumam, może ja prosty człowiek jestem, ale wolę jasne zasady. Nie, że mamy mistrza w danej kategorii federacji x,y ,z. Najlepsi walczą z najlepszymi, a przynajmniej po pokonaniu wszystkich średnich po drodze w końcu na siebie trafiają...a tutaj tak nie musi być, no bo kwestia pieniędzy, prestiżu federacji itd...Dlatego ja już jakiś czas temu darowałem sobie te marnej jakości widowisko, jak już to kibicuje naszym w boksie amatorskim. Tam jest prosta sprawa - losowanie, na kogo trafisz na tego bęc, ale i tak wygra najlepszy(oczywiście wiadomo, decyzje w amatorskim też często są kontrowersyjne, ale to inna sprawa...).
Awatar użytkownika
Peeta
Junior
 
Posty: 135
Rejestracja: 30 Lis 2012 00:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 51 gości

cron