Doping

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Doping

Postprzez markos7207 » 03 Maj 2016 13:20

Widziałam;p Warto jednak czasem pomyśleć, to w sumie nic trudnego
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Doping

Postprzez Snill Jenta » 03 Maj 2016 13:33

Hehe. A widziałaś statystykę w linku?

Gender :lol:
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Doping

Postprzez markos7207 » 24 Maj 2016 14:46

http://sport.dziennik.pl/news/artykuly/ ... kinie.html

Dobrze, niech gonią oszustów. Późno to późno, ale lepiej teraz niż wcale. Londyn i Soczi następne, szkoda że tym z Turynu się upiecze.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Doping

Postprzez karlos » 24 Maj 2016 15:55

To dość zaskakujące, że akurat w skoku wzwyż stosuje się też doping, ale w sumie można w każdej dyscyplinie sportu.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Doping

Postprzez damian940915 » 24 Maj 2016 15:59

Ok, wszystko w porządku, oszuści niech płaczą i płacą, tylko po co MKOL na siłę wszczyna falę domysłów i dywagacji. Albo podajemy 31 nazwisk i dopiero badamy próbki B, albo wstrzymujemy się całkowicie z informacją do zbadania próbki B. Przecież nikt się sam z siebie nie przyzna, że brał, dopóki tego nie upublicznią, a wizerunkowo działa to bardzo słabo na sport, na MKOL, na Igrzyska.
W ogóle to zasada domniemania niewinności rzecz święta, ale może by tak jakieś zabezpieczenie w postaci umów pomiędzy MKOL-em a startującymi zawodnikami, że wykrycie dopingu nawet po x latach to sroga kara finansowa?
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Doping

Postprzez karlos » 24 Maj 2016 17:11

Rosyjscy lekkoatleci raczej nie wystartują w igrzyskach po aferach z Meldonium, teraz dużej liczbie pozytywnych próbek z Pekinu, a też szykuje się afera w związku z Soczi na razie na poziomie medialnych doniesień, w których oskarżany jest m.in. Liegkow.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Doping

Postprzez Snill Jenta » 24 Maj 2016 17:12

karlos napisał(a):To dość zaskakujące, że akurat w skoku wzwyż stosuje się też doping, ale w sumie można w każdej dyscyplinie sportu.

W curlingu i snookerze (!) też były przypadki :P
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Doping

Postprzez figaro56 » 24 Maj 2016 20:16

Jak tu bronić Rosjan jak na 31 nazwisk dopingowiczów bez mała połowa to Rosjanie. Ujawnienie nazwisk przez samych Rosjan ma być dowodem na to iż Rosjanie walkę z dopingiem traktują poważnie. Jeden mały szczegół, że i tak dowiedzielibyśmy się kto po przebadaniu próbki B.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Doping

Postprzez mareqna » 25 Maj 2016 11:51

Ja tam nie mam pretensji do Rosjan że się dopingują w końcu i tak potęgą nie są a w Soczi byli bardzo gościnni dla przyjezdnych.Mam tylko pretensje w jak prostacki i bezczelny sposób przyjmują doping no ....dziura w ścianie :roll: przecież to kpina...to przechodzi ludzkie wyobrażenie w XXI wieku albo lekarstwo które wiadomo,że dopingiem jest. :roll: Świat idzie do przodu a Ci dalej w średniowieczu.Rus to Rus ciągle zacofany!Człowieka co posłał 20 milionów niewinnych własnych obywateli na śmierć Mikołaja II Romanowa chcą ogłosić świętym męczennikiem. :(
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Doping

Postprzez figaro56 » 25 Maj 2016 14:52

Na moje to oni mogą Belzebuba obwołać świętym i jakoś mało mnie to obchodzi.
Gorsze jest kojarzenie każdego sportowca rosyjskiego jako potencjalnego dopingowicza a tak postrzega ich cały sportowy świat. To jest najgorsze z tego całego koksowego zamieszania z Rosją. W ciężarach wpadły w Pekinie Szajnowa i Jewstiuchina. Obie medalistki jedna w 58 a druga w 75. Teraz automatycznie jakikolwiek sukces rosyjskiego zawodnika będzie budził wątpliwości. Można powiedzieć, że sami na to zapracowali. Ten rosyjski doping był tak ordynarny i bezczelny, że jak wpadali to seriami. Nie ominęło to nawet naszego biathlonu. Najbardziej szkoda kibiców którzy podziwiają takich medalistów i rekordzistów by za chwilę krótszą lub dłuższą wygumkowywać nazwiska z galerii sław sportu. Przynajmniej mnie robi się w takich chwilach przykro i to bez względu na narodowość takiego oszusta. Oczywiście kiedy to dotyka Polaka to cios prosto w serce jest szczególnie bolesny.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Doping

Postprzez karlos » 25 Maj 2016 18:07

Z przecieku wynika, że wpadli sami lekkoatleci + 2 zawodniczki z podnoszenia ciężarów o których pisze figaro. W tej sytuacji rosyjscy lekkoatleci nie powinni dostać pozwolenia na start w Rio, bo miarka się przebrała, potrzebna jest terapia szokowa.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Doping

Postprzez figaro56 » 25 Maj 2016 18:39

Trzeba zaczekać na oficjalny komunikat MKOL-u. Ma być ogłoszony po przebadaniu próbek B. Rosjanie trochę wyskoczyli przed szereg i sami opublikowali wyniki próbek A.
Jest trochę nieścisłości ba mam jedną listę gdzie jest złota na 3000m p/przesz Gulnara Samitowa-Gałkina i drugą gdzie jej nie widzę. Spokojnie trzeba poczekać.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Doping

Postprzez figaro56 » 09 Cze 2016 10:02

To już oficjalne. Badanie próbek B potwierdziło branie dopingu przez dwie Rosjanki w Pekinie. Chodzi o te o których pisałem Szajnową i Jewstiuchinę w ciężarach.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Doping

Postprzez shunrey » 09 Cze 2016 13:15

No i Szarapowa dsq na 2 lata . Wg mnie kara nieco za surowa i pewnie zostanie skrócona.
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Doping

Postprzez figaro56 » 09 Cze 2016 20:58

Taka mnie naszła smutna refleksja w związku z tymi powtórnymi badaniami antydopingowymi w Pekinie i w Londynie. W związku z tym co nieoficjalnie mówi się możemy mieć złoty medal Szymona Kołeckiego i medal może otrzymać też Marcin Dołęga. Niby nic tylko się cieszyć ale ja jakoś nie potrafię skakać z radości. Gdybyż ci nasi sportowcy byli przez swoją karierę kryształowo uczciwymi sportowcami to nic tylko otwierać szampany ale niestety tak nie jest. Nad Kołeckim zawisły chmury podejrzeń a jako u szefa federacji polskiej ciężarowej też nie widziałem u niego jakiejś zdecydowanej postawy piętnującej doping. Raczej bronił tych którzy wpadali. Traktował wpadki naszych ciężarowców jako normalny element ciężarowego życia. Zresztą w całym tym kierowanym przez niego Związku brak zdecydowanego potępienia tego procederu a raczej atakowano dziennikarzy i tych którzy o tym mówili. A zupełnym nieporozumieniem będzie medal dla Marcina Dołęgi. Notorycznego koksiarza który uniknął końca kariery w niesławie tylko dzięki przepisowi o przerwie między dopingowymi wpadkami. Mam się cieszyć, że ukarano kazachskiego dopingowicza a dano medal naszemu koksiarzowi?
No dobra posłusznie wykrzywię gębę w czymś co przypomina uśmiech.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Doping

Postprzez Bocian » 11 Cze 2016 10:27

Asli Cakir Alptekin straciła złoty medal na 1500 metrów z Londynu. Złoto zatem idzie do jej tureckiej rodaczki Gamze Bulut, srebro do Maryam Yusuf Jamal a brąz do innej dopingowiczki Tatiany Tomaszowej.

Ps: Podczas Anna Cziczerowa też czysta nie jest.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Doping

Postprzez Bocian » 23 Lip 2016 14:26

Sypią się dyskwalifikacje i to nie tylko dla Rosjan. Hiszpanka Marta Dominguez straciła tytuł MŚ na 3 km z przeszkodami z 2009. A Julia Zaripowa tytuł MŚ z 2011 i mistrzyni olimpijskiej z Londynu.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Doping

Postprzez Bocian » 24 Lip 2016 10:12

Czy decyzja już zapadła? Daily Mail podała że nie tylko lekkoatleci, ale cała reprezentacja Rosji, zostanie wykluczona z igrzysk w Rio.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Doping

Postprzez Laleczka Chucky » 24 Lip 2016 10:17

Raasija jest wielka od Alaski aż po Krym!
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Doping

Postprzez darooo91 » 28 Lip 2016 15:35

Takkk blisko, a mielibysmy prawdopodobnie 11 medal w Londynie :p Ewa Mizdal
po dyskwalifikacji Kazaszki, i teraz ruskiej i biłoruskiej bedzie 4 no chyba ze Hiszpanka, Egipcjanka lub Kamerunka tez cos sobie wzieły
darooo91
Młodzik
 
Posty: 43
Rejestracja: 03 Gru 2012 12:47

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości