Doping

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Doping

Postprzez karlos » 08 Mar 2016 16:47

Do doborowego grona dołącza siatkarz Markin, rosyjski jakby się ktoś nie domyślił. Ciekawe czy na podstawie jego wpadki możliwe byłoby odebranie Rosjanom awansu do RIO? Bo jeżeli mnie pamięć nie myli to on grał w tym turnieju na początku stycznia.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Doping

Postprzez ssonicsl » 08 Mar 2016 17:23

Jeden zawodnik w grach zespołowych to chyba za mało, no ale nikt nie powiedział że nie zaczną wypadać następni ;)

Po kolei. WADA ma pełne prawo to wprowadzania i wyprowadzania z listy substancji zakazanych takich specyfików jakie zechce. Coś mogło być sobie legalne przez 10 lat i nagle przestało. Ale nie jest to sprawa tajna. Wykaz jest publikowany z wyprzedzeniem, każdy profesjonalny sportowiec który się legalnie wspomaga POWINIEN na listę zajrzeć i sprawdzić czy przypadkiem to co bierze wypadło z kręgu legal i nie wpadło do kręgu illegal.

Masza wykazała się... nie wiem jakich słów użyć, jakie by to najlepiej oddały, ale może należy powiedzieć wprost GŁUPOTĄ. Zignorowała maila z WADA, zignorowała maila z federacji rosyjskiej, sama też z ciekawości nie zajrzała na listę substancji zabronionych... Szkoda mi jej. Trochę. Bo talent duży ma, bo ją i Azarenke uważałem za ostatnie tenisistki o których można by powiedzieć "wielkie" (nie licząc sióstr rzecz jasna). Tylko te 10 lat zażywania meldonium i fakt że przez przypadek w aptece za rogiem sobie kupić go nie mogła bo w USA go po prostu nie ma. No i na co niby się leczyła 10 lat? To nawet nie astma, którą ma się już zawsze i leki można brać na okrągło. To nawet nie przypadek Lanca i jego dłuuuuuuuuuuuuuuugiej terapii hormonalnej. Jakiś taki dodatkowy niesmak to u mnie wywołuje...

Kuliżnikow. Miał za dobre wyniki w tym roku. ZA DOBRE. Adios. Forever.

Kołecki. Lubię człowieka, ale jako do sportowca nie miałem zaufania i dalej nie mam. Zupełnie mnie zdziwi jeśli ta świeża sprawa okaże się prawdziwa.

Kto następny? Są już jakieś przecieki z rosyjskojęzycznych mediów? ;)
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Doping

Postprzez karlos » 08 Mar 2016 17:33

Na razie jest wypowiedź rosyjskiego ministra sportu, że złapano wielu sportowców, ale nie może udzielać szczegółów, więc pytanie ile jeszcze nazwisk się pojawi pozostaje otwarte.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Doping

Postprzez ssonicsl » 08 Mar 2016 17:48

Wielu? Czyli codziennie będzie news. To co, w klasyfikacji medalowej w Rio Rosja poza pierwszą "5"?

karlos informuj jak będą przecieki, OK? Będę miał teraz powód aby na forum częściej zaglądać :lol:
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Doping

Postprzez damian940915 » 08 Mar 2016 19:19

Ja zawsze uważałem Rosjan, rosyjskich ludzi sportu za dosyć inteligentnych ludzi. Jak brali doping, to świetnie się maskowali, całe laboratoria były w to zamieszane, a teraz wpadają na głupocie, jeden po drugim, jak grzyby po deszczu.

Inna sprawa, że znalezienie się meldonium na listach środków zakazanych, powoduje we mnie pytania, czym tak naprawdę jest doping. Jeżeli zakazujemy meldonium, które dla zdrowia zagrożeniem nie jest, przynajmniej ja tego typu opinii nie znalazłem, to może niedługo zabronimy korzystać z wszelkiego rodzaju preparatów kreatynowych, z napojów energetycznych, wszak też powodują one szybszą regenerację czy wzrost wydolności. Oczywiście mocno upraszczam. Fakt o zakazaniu meldonium tym ciekawsze, że w USA nie dostępny, zakazany przez tamtejsze podmioty dopuszczające leki do obrotu.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Doping

Postprzez figaro56 » 08 Mar 2016 19:21

Ssonicsl wyjaśnij proszę co ma znaczyć ta twoja wypowiedź, że do Kołeckiego nie masz zaufania jako do sportowca i zdziwi cię jeżeli te ostatnie doniesienia prasowe okażą się prawdą. Trochę to pozbawione sensu. No chyba, że tam miało być iż cię nie zdziwi wtedy to nabiera innego znaczenia.
Kołecki oficjalnie dwa razy został złapany na dopingu i raz ukarany. Drugi raz się udało mu wysmyczyć. Ponoć był ten trzeci zamieciony pod dywan na co są właśnie świadkowie i dokumenty. Czy to prawda póki co nie wiem. Mnie tylko dziwiła ta jego obrona zawodników przyłapanych na dopingu. Tak może postępować kolega ale jako prezes powinien być bardziej powściągliwy w wyrażaniu opinii na ten temat. Wyglądało to jakby Prezes a i PZPC dawało zielone światła dla dopingu.

Okazuje się, że Rosjanie mają słabe i wrażliwe serduszka. No cóż. Taka to nacja
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Doping

Postprzez ssonicsl » 08 Mar 2016 19:31

Zgubiłem "nie" :D nie zdziwi, figaro, nie zdziwi :D

I właśnie dlatego że wpadał nie ufam za grosz. Raz potrafię wybaczyć, dwa razy nigdy. Zresztą wpadał w dość młodym wieku o ile dobrze pamiętam, a w takich sytuacjach jestem podwójnie ostrożny w stosunku do każdego sportowca. Bo jak ktoś zaczyna brać jako junior to źle to wróży na dalszą "karierę".
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Doping

Postprzez figaro56 » 08 Mar 2016 19:50

W myśl zasady czym skorupka za młodu.......... Z drugiej strony takim którzy podają juniorom doping rozrywałbym publicznie końmi na rynku. Zero litości.
Coś musi ten lek sportowcom dawać. Jakoś nie wierzę w epidemię sercową w Rosji i w jego obojętność dla organizmu. Najlepiej zapytać samych Rosjan jakiego to kopa daje.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Doping

Postprzez kat. » 08 Mar 2016 20:04

damian940915 napisał(a):Inna sprawa, że znalezienie się meldonium na listach środków zakazanych, powoduje we mnie pytania, czym tak naprawdę jest doping. Jeżeli zakazujemy meldonium, które dla zdrowia zagrożeniem nie jest, przynajmniej ja tego typu opinii nie znalazłem, to może niedługo zabronimy korzystać z wszelkiego rodzaju preparatów kreatynowych, z napojów energetycznych, wszak też powodują one szybszą regenerację czy wzrost wydolności. Oczywiście mocno upraszczam. Fakt o zakazaniu meldonium tym ciekawsze, że w USA nie dostępny, zakazany przez tamtejsze podmioty dopuszczające leki do obrotu.


O to, to.

Jak to Pluszczenko powiedział, Mildronat to w Rosji jak "askorbinka" ;) No ale skoro zakazują, to zakazują.

Jeszcze jedno. Brynzak stwierdził, że dostali ekspertyzę z Francji, która stanowi, że ślady meldonium przy długim leczeniu pozostają w organizmie do czterech miesięcy. Ślady, bo zasadniczo ulatnia się po max. dobie - tak jest napisane na ulotce.

figaro56 napisał(a):Coś musi ten lek sportowcom dawać.


Jak każdy lek ;) Napisałem wyżej, jak tłumaczy jego działanie sam wynalazca. Kategorycznie zaprzecza natomiast, jakoby sam przez się miał wpływać na wyniki.


I jeszcze ciekawe statystyki mildronatowe z zeszłego roku :) https://pbs.twimg.com/media/Cc_uhxxUIAEIu5t.jpg
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Doping

Postprzez damian940915 » 08 Mar 2016 22:04

kat. napisał(a):I jeszcze ciekawe statystyki mildronatowe z zeszłego roku :) https://pbs.twimg.com/media/Cc_uhxxUIAEIu5t.jpg


Liczba 17 % faktycznie jest zatrważająca. Chociaż trochę ciężko, żeby w innych krajach uzyskano podobne parametry, skoro lek ten jest w oficjalnym obrocie tylko na wschodzie Europy. Oczywiście w czasach Ebay'a i tysięcy internetowych serwisów, dla chcącego nic trudnego. Angielska wikipedia pisze nawet, że Mildronat jest jednym z najbardziej eksportowanych towarów na Łotwie ;)
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Doping

Postprzez Duche » 08 Mar 2016 22:07

Widocznie pomaga, skoro tak ochoczo jest eksportowany ;)

Hmm, zaczęło się niewinnie od Worganowa, a później poleciało już z górki. Ciekawe kto następny i czy to będą kolejni Rosjanie...

Coś smutne szykują się IO w Rio dla Rosji.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Doping

Postprzez karlos » 08 Mar 2016 23:01

Wydaje się, że w biegach narciarskich i biathlonie nikt znaczący nie powinien wpaść, bo tam już się bardzo pilnują. Właśnie czytałem wywiad z Wołkowem, który stwierdził, że w lecie była konferencja na której zostali powiadomieni o wszelkich zmianach w przepisach dopingowych od Nowego Roku i w tym o meldonium. Natomiast w tych dyscyplinach sportu, w których zabrakło odpowiedniego nadzoru sportowcy wpadają, bo skoro ten lek był brany jako odżywka, to z tych setek sportowców, część go nie odstawiła, albo się nie wypłukał, pewnie są różne historie.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Doping

Postprzez Bocian » 09 Mar 2016 05:04

Fibak porównuje Szarapową z Bjoergen.

http://eurosport.onet.pl/tenis/wta/wojc ... gen/06htbk
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Doping

Postprzez karlos » 09 Mar 2016 09:00

Interesujące jest w tej sprawie czy będzie jakaś synchronizacja między różnymi dyscyplinami, czy może różni sportowcy w zależności od okoliczności i dyscypliny sportu zostaną zawieszeni na inny okres czasu. Pewnym zbiegiem okoliczności jest to, że może żaden rosyjski lekkoatleta na tym nie wpadnie, bo obecnie nie mają prawa startu, a zapewne w tej dyscyplinie sportu środek ten miał szerokie zastosowanie.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Doping

Postprzez markos7207 » 09 Mar 2016 15:00

Worek się rozwiązał i kolejni smakosze mildonium, wpadają jeden za drugim ;) .
Gruziński zapaśnik Davit Modzmanashvili i Rosjanka Jekaterina Konstantinowa, short-track, to dzisiejszy połów ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Doping

Postprzez karlos » 09 Mar 2016 20:05

http://www.sport.pl/siatkowka/1,65103,1 ... oxSportImg
Ciekawe jaką decyzję podejmie federacja, w najgorszym przypadku Rosjanie mogliby nawet nie wziąć udziału w ostatnim turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Doping

Postprzez ssonicsl » 09 Mar 2016 21:09

Oooo to jestem zaskoczony. Wystarczy tylko jeden aby móc zdyskwalifikować całą drużynę? Surowe tam przepisy mają. No to ciekawie się robi. Bo jeśli Rosja out z Rio to Francja in, a do turnieju kwalifikacyjnego Niemcy, tak? Czekam więc na rozwój wypadków.

Co dzisiaj? Tylko short track i zapasy? Jestem rozczarowany ;)
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Doping

Postprzez figaro56 » 10 Mar 2016 10:28

Markos czekamy na rekiny a ty nam tu płotki rzucasz, żeby nie powiedzieć uklejki. Do tego jedna w sporcie kategorii B. :D
Sam jestem ciekaw jak się skończy sprawa tego rosyjskiego siatkarza. Z tego co piszą przepisy są dość jednoznaczne.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Doping

Postprzez karlos » 10 Mar 2016 11:11

Na meldonium wpadł pierwszy rosyjski biathlonista - Eduard Latypow, który nieudanie startował na ostatnich ME, a wcześniej w Pucharze IBU.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Doping

Postprzez markos7207 » 10 Mar 2016 13:11

Jest i jedna rekinowa, co zapłaci słono(o sponsorów wycofujących się mi chodzi) za swoja głupotę ;) . Może jeszcze jakaś grubsza ryba się zaplącze w sieci, na razie drobnica hurtem leci. Nawet do rymu ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 192 gości