Pływanie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Pływanie

Postprzez figaro56 » 28 Lip 2011 17:01

No to masz pierwsze złoto Rosjan co prawda na nieolimpijskim dystansie ale zawsze jakieś tam jest. Nasz drugi finał w tych MŚ.
Wydarzenie dnia to rekord świata na 200 zmiennym. Pierwszy rekord od wprowadzenia kostiumów tekstylnych. Trwało to 18 miesięcy.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Pływanie

Postprzez Duche » 28 Lip 2011 18:08

Ładnie Zujewa. Wreszcie złoto dla Rosji, ileż można było czekać. Całe szczęście Nastia nie zawiodła.

Lochte świetny. Wreszcie rekord w stroju tekstylnym. Wg mnie powinni coś zrobić z tymi rekordami ustanawianymi w strojach poliuretanowych, bo to trochę takie dziwne pływanie jest teraz. Albo je w ogóle unieważnić, albo zrobić jakąś osobną kategorię, albo... wrócić do tych strojów. W Szanghaju może chyba paść jeszcze jeden rekord, na 1500 mężczyzn. Ten Chińczyk może pobić wieczny rekord Hacketta.
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Pływanie

Postprzez figaro56 » 29 Lip 2011 16:35

Zapachniało medalem dla Polski. Konrad Czerniak awansował z drugim czasem do finału 100 motylkiem.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Pływanie

Postprzez RakuNH » 29 Lip 2011 17:02

http://www.eurosport.pl/pywanie/czernia ... tory.shtml

Dla tych co nie widzieli półfinału (Eurosport tradycyjnie podkręca atmosferę - ratują ich tylko filmiki, bo poziom idzie tam w kierunku portalu plotkarskiego). Wreszcie jakiś mój imiennik dobrze pokazuje się na arenie międzynarodowej :D Najważniejsze to popłynąć minimalnie lepiej niż dziś w półfinale, a czy będzie medal to się zobaczy ;)
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Pływanie

Postprzez san » 30 Lip 2011 17:15

Konrad Czerniak wicemistrzem świata na 100m mot.! Wynik (51.15) wspaniały. Zawsze tu narzekałem,że pływa lepiej w eliminacjach niż w finale ale nie tym razem. Fantastyczny postęp nie tylko fizyczny ale i mentalnościowy- widać jak nabrał pewności siebie.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Pływanie

Postprzez RakuNH » 31 Lip 2011 11:59

Czerniak stał się niekwestionowaną gwiazdą tych mistrzostw jeśli chodzi o reprezentacje Polski, a co ciekawe z czasem z półfinału też miałby medal - brązowy ;)

Świetne też spisała się nasza czwórka 4x100 zmiennym w nocnych eliminacjach. Siódmy czas i praktycznie wszyscy poza Kawęckim popłynęli świetnie, dlatego ciężko szukać jakiś rezerw w finale, no ale trzeba walczyć.

Tak mnie coś podkusiło żeby sobie nagrać te nocne eliminacje na zakończenie mistrzostw i dobrze zrobiłem. ;) Jakby ktoś chciał obejrzeć to wrzuciłem na youtube. Średnia jakość ale musiałem przekonwertować, żeby zmieścił się cały wyścig i żeby nie wrzucać tego kilkanaście godzin: http://www.youtube.com/watch?v=MAcYuEER0cY

EDIT: No i Polacy na ostatniej pozycji w finale. Zmieniono Kawęckiego, ale nic dobrego z tego nie wynikło, bo Tarczyński stracił masę czasu na swojej zmianie. Szóste miejsce było w zasięgu, bo zapewne Kawęcki by popłynął szybciej i ryzyko się nie opłaciło. Mistrzostwa zakończone.
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Pływanie

Postprzez figaro56 » 31 Lip 2011 21:34

Tych miejsc w finałach właśnie mi trochę brakowało u naszych. Na szczęście jest ten styl motylkowy bo co my biedni byśmy bez niego zrobili.
Dobrze się też czytało, że obok Melissy Franklin nasz Konrad Czerniak był zawodnikiem o największych postępach w całej imprezie. Kilku chłopaków może spokojnie przygotowywać się do Londynu. To też ważne, że w olimpijskim sezonie nie będą się szarpać w pogoni za minimami. Tylko te nieszczęsne dziewuchy spędzają sen z powiek.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Pływanie

Postprzez san » 31 Lip 2011 23:05

Mężczyźni wypadli nieźle, lepiej niż 2 lata temu, w dodatku są rezerwy. Młodzi się poprawią, pozostaje problem jak zmusić do wysiłku Korzeniowskiego. Te jego kombinacje w rodzaju- "swoje wypływałem,teraz skupię się na starcie i nawrotach" powodują, że od 2 lat nie popłynął poniżej 1.55. Natomiast kobiety- tragedia. Świetnie zapowiadające się juniorki stoją w miejscu albo się cofają jak A.Tchórz,która tak ładnie pływała rok temu na ME. Coś nie wyszło trenerowi Miciulowi (też Kawęcki). Jest jeszcze fantastyczna juniorka- Kilijańska ale do Londynu ma chyba za mało czasu. No i została Otylia ale czy będzie jej się chciało wrócić do morderczego treningu?
Jest pewien pozytyw- grudniowe ME na krótkim basenie, w Szczecinie. Nastąpi generalna mobilizacja naszego pływania, znajdą się pieniądze, będzie duża reprezentacja, własna publiczność, rodzina. Może tam nastąpi tak oczekiwane przełamanie chociaż części naszych talentów.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Pływanie

Postprzez dan » 01 Sie 2011 15:53

Też mnie martwi słaba postawa dziewcząt. Przede wszystkim bardzo liczyłem na duży rozwój Ali Tchórz, ale Mirella Olczak i kilka innych Polek również nie spełniają oczekiwań (pewnie nie tylko moich). Ciężko mi uwierzyć w wielki powrót na podium olimpijskie Otyli.
Bardzo pozytywnie zaskakuje Konrad Czerniak. Może być medal na igrzyskach. Jeżeli trochę się poprawi to o podium ma szanse też powalczyć Radosław Kawęcki. Myślę, że Paweł Korzeniowski także nie będzie bez szans. I to chyba tyle, chyba że nagle Mateusz Sawrymowicz czy Przemysław Stańczyk wypalą. No i zapomniałbym o talencie Marcina Cieślaka, ale na medal w tym przypadku na pewno szans nie będzie.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Pływanie

Postprzez san » 16 Lis 2011 23:15

Związek ogłosił skład na ME w Szczecinie. Rekordowe 44 osoby, wszyscy najlepsi poza Amerykanami- Cieślakiem i Tarczyńskim. Wreszcie zaczął pływać Stańczyk, ciekawe jak popłynie Szczepaniak (podobno u Słomińskiego pływa ponad 100km na tydzień). Medalowe szanse to chyba tylko Czerniak, Korzeniowski, Kawęcki może Otylia.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Pływanie

Postprzez san » 09 Gru 2011 14:42

Świetny początek ME w Szczecinie. Czerniak i Kawęcki stale do przodu, wygląda, że zagrożą Phelpsowi. Korzeniowski trzeci ale pływał już szybciej. Druga linia bez rewelacji.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Pływanie

Postprzez Janko10 » 09 Gru 2011 23:17

Nikt za poważnie tej imprezy nie traktuje. Mam nadzieję, że Polacy również. Jeśli nie to może to kosztować dużo w Londynie.
Ale na Londyn to tuzów dużo nie mamy. ;)
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Pływanie

Postprzez san » 10 Gru 2011 14:05

Janko, za duży kwantyfikator np. na 100m dow. były obie mistrzynie świata a i tak wygrała mistrzyni olimpijska. Tak wybitni zawodnicy nie przyjeżdżają żeby przegrać. Pływanie jest sportem wymiernym i można porównywać jaki się zrobiło postęp. U Czerniaka i Kawęckiego wygląda to fantastycznie. Nikt nie zauważył, że ich wyniki to RE w strojach tekstylnych.
Dzisiaj rano świetny wynik Sawrymowicza 14.29. Mistrz wrócił !!! Zobaczymy czy popołudniu ktoś go wyprzedzi. Ciekawe jak popłynie Urbańczyk, która rano wyraźnie wygrała eliminacje.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Pływanie

Postprzez Janko10 » 10 Gru 2011 22:33

San, ok., prawie nikt. I tego się boję, że to osłabienie kwantyfikatora to Polacy. Wiem kto przyjechał ale nikt rozsądny nie traktuje tej imprezy jako jakikolwiek szczyt. Jeśli ktoś przyjechał to dla przetarcia, aby się sprawdzić na jakimś tam etapie przygotowań do IO. Oczywiście jak już ktoś startuje to aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Obawiam się, że niestety nasza kadra traktuje tę imprezę zbyt poważnie, dlatego, że jesteśmy gospodarzem. Jeżeli Czerniak i Sawrymowicz zdobędą medale a Kawęcki nie będzie miał problemu z wejściem do finału na IO to super, mam jednak obawy czy te świetne występy w zimowych ME nie odbiją się im czkawką.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Pływanie

Postprzez dan » 11 Gru 2011 00:09

Świetne wyniki naszych na tych mistrzostwach. Do igrzysk trochę jeszcze czasu pozostało. Ja na razie cieszę się z wyników naszych reprezentantów, a o Londynie będę myślał później (choć oczywiście nasi pływacy powinni wszystko podporządkować temu, by na olimpiadzie była najwyższa forma).
Chciałbym zwrócić uwagę na jedną sprawę. Nikt tego jeszcze nie poruszył. Nie chce mi się wierzyć by nie zostało to zauważone. Chodzi mi o hymny. Tylko Mazurek Dąbrowskiego jest grany w całości. Pozostałe hymny zwycięzców są urywane. Moim zdaniem to jest skandal. Mimo, że jestem Polakiem strasznie mi się to nie podoba.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Pływanie

Postprzez Kacpero221 » 11 Gru 2011 11:12

Te 14:28 Sawrymowicza dobrze nastraja przed przyszłym sezonem.
Mam taką nadzieję, że ani grupa Kizierowskiego, ani Korzeniowski, ani Kawęcki nie mają zamiaru przygotowywać szczytu formy na ME w Antwerpii, bo to może dopiero odbić się czkawką w Londynie :roll:
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Pływanie

Postprzez Zann » 11 Gru 2011 12:58

q
Ostatnio edytowany przez Zann, 27 Sty 2012 14:32, edytowano w sumie 1 raz
http://www.tylkoigrzyska.pl/
Zann
Młodzieżowiec
 
Posty: 261
Rejestracja: 12 Gru 2008 01:06

Re: Pływanie

Postprzez san » 11 Gru 2011 16:45

He,he, Zann, powiedz czołowym zawodnikom świata, że startują w kabaretowych zawodach.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Pływanie

Postprzez Duche » 12 Gru 2011 10:28

No przecież nie od dziś wiadomo, że pływanie na krótkim basenie ma podobną rangę co lekkoatletyka w hali. Drugorzędne zawody i tyle.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Pływanie

Postprzez san » 12 Gru 2011 19:02

A jakie są kryteria drugorzędności?
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 186 gości