Łyżwiarstwo szybkie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez Janko10 » 07 Gru 2013 23:15

Pięknie pojechali. :) A nie mówiłem? ;)
Tak serio to kamień z serca. :|
Szansa medalowa na jakieś 20-40% to bardzo dużo. Odpukać.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 07 Gru 2013 23:21

Polska ma 50% szans, żeby przejść Norwegię i wejść do strefy medalowej. Tam będziemy mieli aż dwie szanse na medal, choć Holandia, Korea Płd., i USA mają zdecydowanie wyższe notowania. Z tymi dwiema pierwszymi ekipami jeszcze w tym sezonie nie wygraliśmy, na dodatek są to odpowiednio złoci i srebrni medaliści ostatnich MŚ w Soczi. USA tam nie startowało, ale w dwóch pierwszch biegach w tym sezonie niewiele ustępowali samym Holendrom. Dziś wyrażnie im nie poszło, ale występowali w mocno eksperymentalnym składzie. Podobnie zresztą, jak Norwegowie, którzy biegli bez Lorentzena. Największy zawód to oczywiście Rosjanie, którzy powinni bić się o podium z Koreą i Holandią, a nie przegrywać z przeciętnymi Niemcami.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez Janko10 » 08 Gru 2013 00:46

Tak jak piszesz, 50% NOR. Ale z "+" dla nas.
Myślę, że przejdziemy, ale dalej schody... Rosjanie na IO będą groźni... Stąd i nie tylko moje szacunki szans w całości chyba są ok. Tak już konkretnie to 30% medal. 10% srebro, 1% złoto (każdy może się przewrócić ;) ).
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez san » 08 Gru 2013 01:38

Kamień z serca. Niech tylko Niedźwiedzki się przyłoży to powalczymy o złoto :D
Zygy- daj spokój Bachledzie. Za kilka lat zacznie dostawać solidną emeryturę i musiałaby zwariować żeby coś brać. A tak w ogóle to dobra rada- mniej pisać, więcej czytać. Na początek poszukaj sobie jakie to kokosy dostają łyżwiarze z ministerstwa.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez dan » 08 Gru 2013 14:21

Nie ma co szukać nagle jakiś dziwnych powodów formy naszej panczenistki. Cieszmy się, bo świetnie się spisuje w Belinie. I jest podium!
Nasi z Norwegami w ćwierćfinale - nie jest źle.
Ważne by dzisiaj dziewczyny przesunęły się w górę klasyfikacji, bo to zwiększy ich szanse na medal w Soczi, a wygląda na to, że są w formie więc jestem dobrej myśli.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez dan » 08 Gru 2013 18:44

Świetny bieg naszych Pań. Z Holandią nie ma szans, ale o pozostałe medale będzie zażarta walka na igrzyskach. Zadanie niełatwe, ale do wykonania, a z pomarańczowymi nasze mogą się spotkać dopiero w finale.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez damian940915 » 09 Gru 2013 00:17

Skąd macie informację, że w Soczi Polacy pojadą z Norwegami? Na stronie 52 tego regulaminu http://www.isu.org/vsite/vfile/page/fil ... ile,00.pdf jest napisane, że drużyny 1-4, do drużyn 1-2 dolosowuje się drużyny 7-8, a do drużyn 3-4, drużyny 5-6. Oznaczałoby to, że Polacy w Soczi spotkają się z Norwegami lub Amerykanami. Przeciwniczki z tych samych krajów są potencjalnymi rywalkami naszych pań. I tak jak piszecie, z Holenderkami możemy pojechać dopiero w finale.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RychuGKM » 11 Sty 2014 08:42

będzie gdzieś transmisja z wielobojowych ME?
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez Peeta » 11 Sty 2014 09:20

Podobnie jak PŚ tak i ME będą na kanałach Polsatu(a dokładniej na Polsacie Sport Extra).
Awatar użytkownika
Peeta
Junior
 
Posty: 135
Rejestracja: 30 Lis 2012 00:13

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez mgars » 11 Sty 2014 09:23

Retransmisja od 21:15 na RaiSport 2
mgars
Kadra B
 
Posty: 536
Rejestracja: 04 Gru 2012 09:36

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez markos7207 » 11 Sty 2014 14:50

Na 500-kę pięknie pobiegł Bøkko, za nim Niedźwiedzki i Bródka, Szymański 6-ty, Puszkarski 10-ty. Chyba najgroźniejszy rywal Norwegów, Blokhuijsen 7-my.
U pań na 500 wygrała Wuest, Curuś 5-ta, Czerwonka 12-ta a Złotkowska tuż za nią.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez markos7207 » 12 Sty 2014 15:07

Konrad, Zbigniew i Jan nie zwalniają tempa, dzisiaj na 1500 metrów odpowiednio 2,3 i 5. miejsca, wygrał Verweij.
Po trzech biegach najwyżej Szymański na 6 pozycji, a że dobrze biega 10 km to ją pewnie utrzyma.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 14 Sty 2014 15:59

Te wielobojowe ME, to jakiś żart. Lunde Pedersen wygrywa z Bokko na 3 z 4dystansów, a jest za nim w klasyfikacji generalnej. Szkoda nawet komentować. Szymański wyrażnie postawił od kilku sezonów na 1500metrów w kontekście drużyny, więc jego słabszy występ na 10km nie może dziwić. A szkoda, ponieważ kilka lat temu całkiem nieżle się zapowiadał na 5000m. Bródka i Niedżwiedzki na swoim poziomie, ale wyrażnie jednak przegrali z Holendrem. Jeśli dodamy do tego Davisa, Hansena, Juskova, Skobrieva , czyli głównych faworytów na dystansie 1500 metrów w Soczi, to wyjdzie na to, że największe szanse na medal Polacy mają w drużynie. Norwegowie nieżle, ale chyba potraktowali te domowe zawody z marszu. W każdym razie i tak lepiej, żeby nasi trafili na Wikingów w 1/4, niż na USA, które jako jedyne ma chyba bardziej wyrównaną ekipę na dystansie 1500 metrów, od nas.

Martwi słabsza postawa naszych pań, a zwłaszcza Bachledy- Curuś. Czyżby forma przyszła o kilka miesięcy za wcześnie? Abstrahując nawet od startów indywidualnych, to w drużynie Polki po raz kolejny będą mocne. Trochę mnie niepokoi coraz lepsza forma Rosjanek, które na ME w Hamar zrobił prawdziwą furorę i drużynowo ustąpiły tylko świetnym Holenderkom.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez snajper » 14 Sty 2014 21:34

Nie rozumiem zygy, czemu za faworytów do medalu na 1500 m uważasz Hansena i Skobriewa. Pierwszy z nich nie ma na tym dystansie żadnych sukcesów, drugi zaś incydentalnie zajmował miejsca w czołówce i jest typowym długodystansowcem. Bródka z kolei na ostatnich 8 startów w PŚ 6 razy stawał na podium. Moim zdaniem ewentualny medal Hansena jest tak samo prawdopodobny jak Niedźwiedzkiego.
Awatar użytkownika
snajper
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 13 Sty 2013 16:16

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 14 Sty 2014 23:32

Patrzę na zeszłoroczne MŚ rozgrywane w Soczi, na tegoroczne starty w PŚ, w których Hansen brał udział- tj., na początku sezonu, kiedy dokładał Bródce sporo czasu w każdym starcie. Biorę też pod uwagę, że to Amerykanin, którzy najczęściej trafiają w punkt z formą podczas igrzysk. Dla niech właściwie nie liczy się nic w czteroleciu, tylko igrzyska. Odnośnie Skobrieva, to regularnie plasuje się w czołówce na głównych imprezach sezonu na tym dystansie. Zerknij na wyniki ostatnich igrzysk w Vancouver, a także ostatnich MŚ w Soczi, gdzie zdobył medal. Z tego co się orientuję, to Skobriev celuje tylko i wyłącznie w igrzyska, zaś starty w PŚ traktuje głównie treningowo, zas wieloboje w tym sezonie zupełnie odpuścił. Z całym szacunkiem dla Bródki i Niedzwiedzkiego, ale faceci mają koło 30-tki i indywidualnie nie zdobyli jeszcze żadnego medalu w swoich karierach. Fajnie, że dołączyli do czołówki, ale dobre starty w PŚ, zwłaszcza w latach olimpijskich mało kogo interesują i to póki co za mało, żeby wieszać im już medale na szyjach w Soczi.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez snajper » 15 Sty 2014 10:11

Rok temu mistrzostwa świata odbywały się pod koniec marca i wielu zawodników było już bez formy ( Bródka, Holendrzy, Norwegowie ). Poza tym prawdopodobieństwo, że powtórzy się cała czwórka z mś w olimpijskim starcie jest niepodważalnie małe. W pierwszych startach sezonu w Calgary i SLC wszyscy Amerykanie się znakomicie zaprezentowali, bo startowali u siebie. Dodatkowo Zbyszek zmagał sie z urazem. Davis, który jest dużo bardziej utytułowany od Hansena przegrał z Bródką w Astanie. Ja nie wieszam Bródce medalu na szyi, ale jego podium nie będzie żadną niespodzianką.
Awatar użytkownika
snajper
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 13 Sty 2013 16:16

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 15 Sty 2014 14:27

snajper napisał(a):Rok temu mistrzostwa świata odbywały się pod koniec marca i wielu zawodników było już bez formy ( Bródka, Holendrzy, Norwegowie ). Poza tym prawdopodobieństwo, że powtórzy się cała czwórka z mś w olimpijskim starcie jest niepodważalnie małe.


Moim zdaniem to MŚ rozgrywane właśnie w Soczi są główną podstawą do prognoz olimpijskich, a nie PŚ. Być może to Bródka był wtedy bez formy, a być może rywale specjalnie szykowali się na te zawody. Każdy przecież wiedział, kiedy będą się one dobywały. To, że igrzyska są w połowie lutego o niczym jeszcze nie znaczy, ponieważ każdy będzie szykował formę na ten okres. Polemizowałbym też, że Holendrzy byli bez formy, skoro Kramer i ska dominowali na dłuższych dystansach i w drużynówce. W poprzednim sezonie pomarańczowi nie mieli zbyt wielu atutów na 1500 metrów, co teraz się zmieniło, bo świetnie jeżdzi Vorwiej. Nie można zapominać też o obrońcy tytułu- Tuitercie, który na niedawnych kwlifikacjach krajowych w Heerenveen dołożył wyżej wspomnianemu Vorwiejowi dobre pół sekundy i uzyskał znakomity czas.

snajper napisał(a):W pierwszych startach sezonu w Calgary i SLC wszyscy Amerykanie się znakomicie zaprezentowali, bo startowali u siebie. Dodatkowo Zbyszek zmagał sie z urazem. Davis, który jest dużo bardziej utytułowany od Hansena przegrał z Bródką w Astanie. Ja nie wieszam Bródce medalu na szyi, ale jego podium nie będzie żadną niespodzianką.


Ja bym się o Amerykanów zbytnio nie martwił. Dla nich igrzyska są celem samym w sobie i rzadko nie trafiają na nich z formą. Według mnie taki mieli cykl przygotowań, żeby mocno wejść w sezon u siebie, uzyskać kwalifikacje olimpijskie i spokojnie przygotowywać się do igrzysk w kolejnych miesiącach. Ostatnio wyskoczył kolejny młody Amerykanin- Mantia, który wygrał zawody PŚ w Berlinie, ale jego szanse na medal w Soczi cenię niżej, niż Davisa i Hansena, właśnie ze względu na mniejsze doświadczenie i objeżdżenie na imprezach mistrzowskich.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez snajper » 15 Sty 2014 15:09

Bródka rok temu przed sezonem twierdził, że jego celem jest poprawienie 14 lokaty w generalce PŚ. Nic o mistrzostwach nie wspominał.

O ile dobrze pamiętam to porównując mś 2009 i igrzyska, które odbywały się na tym samym obiekcie, to wielu medalistów mś na podium olimpijskim nie stanęło.
Awatar użytkownika
snajper
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 13 Sty 2013 16:16

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 15 Sty 2014 16:50

Póki co, obecny sezon stanowi niemalże fotokopię poprzedniego w wykonaniu Polaków. Nawet poszczególne miejsca Bródki i Niedzwiedzkiego na wielobojowych ME są niemal identyczne, jak w 2013r., Jak będzie w Soczi, tego nikt nie wie, ale można mieć pewne obawy, co do indywidualnych startów. Przyjąłem taką zasadę, że nie nastawiam się na żadne medale i koncentruje głównie na wyścigach drużynowych. Tam konkurencja jest trochę mniejsza i medale są w moim przekonaniu bardziej realne.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez snajper » 15 Sty 2014 17:18

Ja uważam, że Bródka ma większe szanse na medal indywidualny niż w drużynie. Nasi panowie dopiero od niedawna weszli na wysoki poziom, a doświadczenia w systemie pucharowym nie mają żadnego w przeciwieństwie do pań. Nie ma również w drużynie męskiej kogoś takiego kim jest Kasia Woźniak u kobiet, czyli zmiennika. Jak dobrze wiemy Bródka i Niedźwiedzki będą startować na 1000 i 1500 m, zaś Szymański na 1500 i 5000 m. Nie wiadomo, czy ten system pucharowy nie będzie dla nich szokiem. Mogą po prostu nie być przygotowani na 5 biegów w czasie 1 imprezy.
Awatar użytkownika
snajper
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 13 Sty 2013 16:16

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości

cron