Łyżwiarstwo szybkie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 16 Lut 2013 19:12

Nie ma się co napinać, bo w wieloboju nawet miejsce w "10" będzie sporym sukcesem. Niedzwiedzki dobrze robi, że sobie odpuszcza i szykuje formę na MŚ. Nie ma co sił tracić, żeby zając 10 czy 12miejsce... Dziwię się Bródce, który startuje dosłownie wszędzie, a on przecież walczy o końcowy triumf w PŚ na 1500metrów.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 17 Lut 2013 17:07

Bródka dzisiaj drugi na 1500 metrów tylko za Bokko, z którym będzie się do końca bić o PŚ na tym dystansie. Polak jest jednak najrówniejszy w całej stawce i od kilku zawodów nie schodzi z podium, zaś tylko zmieniają się rywale z nim walczący. Markos, nie rozumiem czemu wysyłasz już Havarda na emeryturę, skoro on ma zaledwie 28 lat i spokojnie może jeszcze pociągnąć do kolejnych igrzysk w Korei.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez markos7207 » 17 Lut 2013 17:14

Ja go nigdzie nie wysyłam, ale ma już godnego następce w postaci młodego Lunde Pedersena. Faktem jest że na 5 i 10 km parę lat temu był coraz bliżej Kramera a po rozstaniu z Muellerem biega długie dystanse dużo słabiej. Właśnie biegnie 10 000 ze Swingsem i jak zwykle ostatnio, co wcześniej sie nie zdarzało, osłabł na 3 ostatnich rundach. Medal jednak już ma, zapewne srebrny bo Skobriew nie pobiegnie 13.02 a Kramer musiałby biec tyłem żeby tego nie wygrac . Tu się dopiero zrobiła nuda od 6-7 lat nikt nie może zagrozić Holendrowi na długich dystansach, raz Koreaniec się zbiesił ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 17 Lut 2013 19:04

Fabris swego czasu mocno się też stawiał, bodajże w 2007r., był mistrzem Europy w wieloboju nawet. Rzeczywiście jest nuda i dlatego z dystansem patrzę na te zawody w wieloboju.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 18 Lut 2013 18:16

Skobriev coraz gorzej i będzie miał ciężko o medal w Soczi. Chyba lata już nie to, ponieważ z czołówki tylko Shani Davis jest starszy, niż Rosjanin.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez san » 03 Mar 2013 14:45

Przed chwilą Zbigniew Bródka wygrał 1500m na PŚ w Erfurcie :) , 5.Szymański (!), 6.Niedźwiedzki. Czy nie za wcześnie taka forma?
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez leosiek » 03 Mar 2013 14:55

Szymański na pewno 5.? Bo na oficjalnej stronie jest 7. Nie przypuszczałbym nigdy, że z taką ciekawością będę czekał na mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim.
leosiek
Młodzieżowiec
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Lut 2012 16:13

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez mariusz_pol » 03 Mar 2013 15:42

W wyścigu drużynowym zarówno nasi łyżwiarze jak i łyżwiarki zajęli 3. miejsce
mariusz_pol
Młodzik
 
Posty: 46
Rejestracja: 22 Sty 2013 17:55

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RychuGKM » 03 Mar 2013 18:49

Jestem ciekaw kiedy polskie telewizje zainteresują się pucharem świata w łyżwiarstwie szybkim. Chyba dopiero wtedy jak nasi panczeniści przywiozą z Soczi worek medali ;)
Dzięki niemieckiej telewizji państwowej mogłem zobaczyć z odtworzenia bieg drużynowy i ostatnie 50 metrów wyścigu Bródki , bo pomimo iż PŚ rozgrywany był w niemczech to dla nich ważniejsze jest narciarstwo alpejskie i bieg na 50 km w Val di fiemme
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez snajper » 03 Mar 2013 19:47

Rychu

Pisząc Soczi masz na myśli mistrzostwa świata w tym roku, czy przyszłoroczne igrzyska ?

Ten sezon jest dla nas nieprawdopodobny. 6 miejsc na podium, w tym jedno zwycięstwo. Na mś na dystansach możemy naprawdę zaszokować świat !
Awatar użytkownika
snajper
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 13 Sty 2013 16:16

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RychuGKM » 05 Mar 2013 06:15

snajper napisał(a):Rychu

Pisząc Soczi masz na myśli mistrzostwa świata w tym roku, czy przyszłoroczne igrzyska ?

Ten sezon jest dla nas nieprawdopodobny. 6 miejsc na podium, w tym jedno zwycięstwo. Na mś na dystansach możemy naprawdę zaszokować świat !

Nie sądzę , żebyśmy zaszokowali łyszwiarski świat , w szoku mogą być co najwyżej laicy typu Kurzajewski :)
Mam nadzieję , że telewizja zainteresuje się łyżwiarstwem już po MŚ , choć na pewno medale na igrzyskach odbyłyby się większym echem
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez san » 05 Mar 2013 18:31

leosiek napisał(a):Szymański na pewno 5.? Bo na oficjalnej stronie jest 7.

Faktycznie 7. Pisałem to bezpośrednio po transmisji na kanale ISU. Trzeba tu dodać, że wynik Bródki to pierwsze w historii zwycięstwo Polaka w PŚ :D
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 08 Mar 2013 01:58

Wystarczy tylko, że Niemcy powiedzą w końcu pas i przestaną udzielać naszym łyżwiarzom gościny w Berlinie, Erfurcie, czy Inzell i ta cała polska potęga runie niczym domek z kart. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby stało się to w przede dniu jakiejś wielkiej imprezy, jak MŚ, czy IO. Wybaczcie, ale skoro taka łyżwiarska potęga nie ma nawet jednej krytej hali, to zakrawa wręcz o kpinę. Jak są tacy mądrzy, to niech budują obiekty, a nie ciągle tylko liczą na łaskę i pomoc innych. Jestem pewien, że Rosjanie na pewno nie użyczyli by Polakom swoich hal, nawet za grubą kasę w przededniu IO, bo po co mają sobie kolejnych rywali fundować? I taka postawa może nie jest samarytańska, ale jak najbardziej zrozumiała- umiesz liczyć- licz na siebie.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez cris » 08 Mar 2013 09:58

nie mamy obiektów, a chcemy organizować zimową olimpiadę.
cris
Junior młodszy
 
Posty: 98
Rejestracja: 25 Sty 2012 19:03

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez arek » 08 Mar 2013 12:53

RychuGKM napisał(a):Mam nadzieję , że telewizja zainteresuje się łyżwiarstwem już po MŚ , choć na pewno medale na igrzyskach odbyłyby się większym echem

W Vancouver dziewczyny zdobyły medal, ale starczyło to tylko na 2 dni zainteresowania mediów, szkoda. Liczyłem po cichu, że może ktoś rzuci się na budowę hali po sukcesie olimpijskim.
Pozdrawiam!
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez snajper » 08 Mar 2013 14:36

zygy

Są jeszcze tory w Czechach i na Białorusi, więc Berlin nie jest jedyną opcją.
Awatar użytkownika
snajper
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 13 Sty 2013 16:16

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 08 Mar 2013 15:19

O torze w Czechach nie słyszałem, ale może na fali popularności Martiny coś wybudowali, ale mniejsza z tym. Dalej nie czaicie tragizmu naszej sytuacji? A to nie prościej samemu wybudować, tudzież zadaszyć jakiś tor np., na Stegnach, a nie tułać się po całej Europie... Wychodzi tutaj taka typowa polska byle jakość i działanie w myśl zasady- "jakoś to będzie". Skoro prezes związku łyżwiarskiego ma czas na organizowanie konferencji prasowych wszelakich maści i uprawianie na nich propagandy o rzekomej polskiej potędze łyżwiarskiej na równi z Holandią i Rosją, to może niech łaskawie weżmie d.... w troki i doprowadzi w końcu do zadaszenia jednego z torów na terenie naszego kraju. Wracając do Niemców, to bardzo się dziwię, że wciąż tolerują Polaków i udostępniają im swoje tory, a póżniej zbierają jeszcze bęcki od naszych w zawodach. Szukając analogi, to załóżmy, że PZN nagle by zaczął gościnnie użyczać polskich skoczni narciarskich dajmy na to takim Ukraińcom, którzy po jakimś czasie zaczęliby regularnie klepać Polaków na zawodach międzynarodowych... Jestem ciekaw, czy taka sytuacja byłaby na rękę naszym skoczkom i mogę sobie też wyobrazić Wasze tutejsze komentarze pełne jadu, frustracji i zacietrzewienia w związku z takim stanem rzeczy. Prawo Kalego się kłania ;)
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez snajper » 08 Mar 2013 15:39

Jeśli związek trzepałby za to jakąś niezłą kasę to czemu nie ? Ukraińcy u nas trenują od dobrych 5 lat. Poza tym obiekty sportowe w Niemczech są własnością miasta, a nie związku. Po prostu wynajmuje się tor od miasta i tyle. Związek nie ma nic do tego.
Awatar użytkownika
snajper
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 13 Sty 2013 16:16

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 08 Mar 2013 15:58

Nie chodzi tu o jakieś incydentalne przypadki, tylko o zorganizowane wyjazdy naszej kadry na tamtejsze tory, gdzie spędzają po kilkaset dni w roku!!! Miasto miastem, ale nie chcę mi się wierzyć, że tamtejszy związek i działacze nie mają zupełnie nic do powiedzenia. W Rosji byłaby to odgórna decyzja zapewne kogoś wysoko postawionego z ministerstwa, że nikogo obcego nie wpuszczamy na olimpijskie areny i koniec kropka. Nie rozumiem też, czemu jest aż taki problem z zadaszeniem tych Stegien, skoro nawet Białorusini i Kazachowie mają nowoczesne kryte areny łyżwiarskie. Skoro naszych stać na wynajem torów w Niemczech od tylu lat, to nie lepiej odpuścić kilka sezonów i przeznaczyć te środki na budowę hali z prawdziwego zdarzenia na miejscu...





ps., skąd wiesz, że Ukraińcy trenują na skoczniach w Polsce. Mógłbyś coś więcej napisać na ten temat? Jeśli nawet taki proceder rzeczywiście ma miejsce, to nie sądzę, żeby przebierał aż taką skalę, jak w przypadku naszych panczenistów.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez snajper » 09 Mar 2013 09:20

Podczas mistrzostw Polski w skokach, które były transmitowane na TVP w tym, albo poprzednim roku startowało kilku Ukraińców i Tajner powiedział, że od kilku lat kadra Ukraińska trenuje w Zakopanem lub Szczyrku. Poza nimi również Słowacy i Białorusini.

A co do panczenów, to rzeczywiście Stegny powinny być już zadaszone. Kiedyś władze Warszawy broniły się tym, że nie jest to możliwe ze względu na bezpieczeństwo ( coś z wyjściami ewakuacyjnymi ), ale kilku architektów z prywatnych firm obaliło te bzdury. Temat umilkł. Szans na zadaszenie Stegien jednak nie widzę. Po pierwsze: Warszawa w obiekty sportowe poza piłką nożną nie inwestuje prawie wcale ( patrz: Stadion Skry ), a po drugie łyżwiarstwo zostało całkowicie olane przez ministrę przy ustalaniu podziału środków na dyscypliny.
Awatar użytkownika
snajper
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 13 Sty 2013 16:16

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 49 gości

cron