Łyżwiarstwo szybkie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez nicpoń » 09 Mar 2013 10:26

Jak zwykle zygy opowiada bajki. Coś wymyśli i już ma buńczuczne historie. Pochwal się jak tam twoje teorie o Bjoergen na jej start na mś, bo trochę ci nie wyszło...

Co do obiektów, nie ma ich u nas za wiele i szybko się nie pojawią. Związek nie jest od budowania/zadaszania toru. Nie ma na to środków. Może co najwyżej apelować u władz. Jak się za coś takiego bierze, to kończy tak jak w przypadku PZKol i Pruszkowa.
A korzystanie z obiektów sportowych innych krajów jest obecnie normą. Płacisz masz. Nikt już nikogo nie wyrzuca z hal, bo dawno skończyły się czasy, gdy hale te były finansowane bezpośrednio z budżetów krajowych związków sportowych. Na ogół to odrębne placówki, a nie własność samych związków. Teraz muszą na siebie zarabiać, a stała umowa ze związkiem innego kraju, to najlepsze rozwiązanie. I tak się robi z halami, torami (kolarskimi, kajakarskimi, czy saneczkowymi), czy skoczniami. A w UE zamknięcie usługi dla innego członka to dyskryminacja i wielomilionowa kara. Inne realia, ale niektórzy zostali w PRL-u. Teraz jak chce się komuś zaszkodzić, to przede wszystkim odcina się od myśli szkoleniowej (przykład Rogowska), zaplecza medycznego, czy sprzętu. Trener, czy lekarz może mieć zakaz konsultacji innych zawodników w kontrakcie, jak jest zatrudniony przez związek.
U nas trenował Ilin przed igrzyskami, ostatnio w Pruszkowie (gdy ministerstwo wzięło się za obiekt) goszczą ekipy z całego świata, rozgrywają nawet mistrzostwa swych krajów, podobnie poznańska Malta i kajakarze, czy skocznia w Szczyrku, gdzie trenowali nawet Austriacy. Idąc tym tropem, co Zygy, to powinniśmy jej nie otwierać dla Morgersterna, a z kolei Austriacy to debile. Małysz trenując w Ramsau zabierał im medale, a w tym sezonie zrobił to Stoch. Czemu oni pozwalają to robić...
nicpoń
Junior młodszy
 
Posty: 86
Rejestracja: 10 Mar 2011 07:25

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 09 Mar 2013 10:57

Zauważ tylko, że w relacji Polska- Austria w skokach mamy do czynienia z obustronną wymianą dóbr, to po pierwsze. Po drugie, nawet jeśli nasi trenują czasem w Ramsau, czy na odwrót tj. Austriacy w Szczyrku, to na na pewno nie trwa to po kilkaset dni w roku. Co z nas za potęga w panczenach, skoro nawet głupiej hali nie potrafimy zadaszyć w odróżnieniu od Białorusinów, czy Kazachów. Dlatego bliżej jest nam do takich Ukraińców w skokach, aniżeli Austrii, która swoich obiektów posiada pod dostatkiem. Związek może i nie jest od budowania torów, ale już od popularyzacji dyscypliny, to owszem. Gdyby było więcej amatorów i kibiców, to i na halę by się znalazły środki. Najlepiej jest jednak zamknąć się w gronie 5-6 czołowych zawodników i organizować z nimi wycieczki objazdowe po całej Europie, zaś w kraju uprawiać tanią propagandę na konferencjach prasowych. Gratuluje postawy.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez Peeta » 10 Mar 2013 16:51

No i jest PŚ na dystansie 1500 metrów dla Bródki. :D Dziś 2 miejsce, przegrał tylko z Belgiem Swingsem.
Awatar użytkownika
Peeta
Junior
 
Posty: 135
Rejestracja: 30 Lis 2012 00:13

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez harding » 14 Mar 2013 13:45

sukces Polski nie tylko w dyscyplinach narciarskich, Zbigniew przeszedł do historii naszego sportu.
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RychuGKM » 15 Mar 2013 09:50

Niestety zarówno eurosport , jak i TVP sport olały MŚ na dystansach :( . W eurosporcie będzie retransmisja z dnia 1 i transmisja z dnia 2 , a konkurencji sobotnich i niedzielnych nie pokażą wcale!!! Cała nadzieja w Rai Sport i kanałach niemieckich :D
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez markos7207 » 15 Mar 2013 17:54

Wszystko będzie na żywo w NRK ;) , najistotniejszy z punktu widzenia polskiego kibica bieg na 1500 metrów z Bródką na czele od 13:25 w czwartek w NRK1.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RychuGKM » 19 Mar 2013 06:36

zarzuć link
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez san » 19 Mar 2013 23:38

Z.Bródka otrzymał 10 000 zł. nagrody od ministra spraw wewnętrznych :shock:
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez Peeta » 20 Mar 2013 17:45

W końcu strażak. :) ISU jutro niby daje transmisje z MŚ na swojej stronie, ale dostępna to ona jest prawie jedynie tylko dla ludzi z Afryki(blokady Brazylii to najbardziej nie rozumiem ;)) . :D Liczę, że może ZDF/ARD lub Rai puści jutro na żywo. Trochę mnie Eurosport zawiódł...
Awatar użytkownika
Peeta
Junior
 
Posty: 135
Rejestracja: 30 Lis 2012 00:13

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RychuGKM » 20 Mar 2013 19:23

no to się przeliczysz , włosi nie przeprowacą transmisji wcale , a niemcy tylko w sobotę i niedzielę
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez san » 20 Mar 2013 19:54

Peeta napisał(a):W końcu strażak

Do tej pory to nie miało znaczenia. No ale niedawno ministrem został prawnuk Henryka Sienkiewicza- nazwisko zobowiązuje :)
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez markos7207 » 21 Mar 2013 12:41

Co do linków na których można zobaczyć dystanse w Soczi. Norweska publiczna, mogę tylko powtórzyć to co napisałem w zeszłym roku, bez norweskiego IP ani rusz. A obecnie po wprowadzeniu nowego systemu i odtwarzacza można w ogóle zapomnieć, nie da się cholerstwa oszukać Ja mam abonament na wszystkie norweskie kanały przez netta więc obchodzę ich w ten sposób ;) .

Wrzucam linka do holenderskiej strony, gdzie są transmisje, ale tu też może być problem z IP, trzeba wybrać live.
Ale chyba najpewniejszy będzie link do rosyjskich braci ;) z Rassiji 2, skoro z biathlonem nie było problemów to nie powinno być z łyżwami. W planie transmisji są w każdym razie.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez markos7207 » 21 Mar 2013 14:26

Niestety, z dużej chmury mały deszcz. Rosjanie u siebie nadzwyczaj mocni a Holendrzy słabi, podobnie jak Bøkko, już młody Pedersen o niebo lepiej. Niedźwiedzki przeciętnie, Bródka lepiej ale do medalu sporo zabrakło. Jak widać PŚ to inna bajka niż MŚ gdzie często decydują niuanse i dyspozycja dnia, ale trudno też cały sezon jeżdzić na najwyższych obrotach, tym bardziej że mistrzostwa na dystansach zawsze kończą sezon. Na szczęście igrzyska są w środku sezonu i tylko i wyłącznie na tę imprezę trzeba szykować szczyt formy ;)
Wyniki 1500 m mężczyzn
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez Heidi » 21 Mar 2013 15:58

markos7207 napisał(a):Co do linków na których można zobaczyć dystanse w Soczi. Norweska publiczna, mogę tylko powtórzyć to co napisałem w zeszłym roku, bez norweskiego IP ani rusz. A obecnie po wprowadzeniu nowego systemu i odtwarzacza można w ogóle zapomnieć, nie da się cholerstwa oszukać Ja mam abonament na wszystkie norweskie kanały przez netta więc obchodzę ich w ten sposób ;) .


Nawet przez bramki proxy nie da rady? :shock:
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RychuGKM » 21 Mar 2013 16:25

Bachleda-Curuś też na 6 miejscu , z tym , że na 3000 metrów. W jej przypadku to na pewno duży sukces :D . Medali nie ma , ale na pocieszenie dodam , że jeżeli chodzi o miejsca punktowane , to już teraz mamy tyle samo punktów , ile w całych ubiegłorocznych mistrzostwach ;) , gdzie punktowaliśmy tylko w wyścigach drużynowych.
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez muszti » 21 Mar 2013 16:46

Zgadzam sie że MŚ to nie PŚ i tu liczy sie start w danym dniu na danym obiekcie, ale i tak jestem troche rozczarowany zaledwie 6. miejscem Bródki. Liczyłem na medal a jesli nie to na otarcie sie o medal a tu do podium jednak dosyc daleko.
Król jest tylko jeden! OLE EINAR BJOERNDALEN
Awatar użytkownika
muszti
Mistrz Świata
 
Posty: 1091
Rejestracja: 18 Gru 2009 18:06

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez friducha » 21 Mar 2013 16:49

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 18:57, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez figaro56 » 21 Mar 2013 18:29

Trochę sflaczał balonik. Może to i lepiej. Najważniejsze IO i tam trzeba spokoju w przygotowaniach. Chłopak talent ma i wierzę w niego.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez damian940915 » 21 Mar 2013 23:50

figaro56 napisał(a):Trochę sflaczał balonik. Może to i lepiej. Najważniejsze IO i tam trzeba spokoju w przygotowaniach. Chłopak talent ma i wierzę w niego.


Też się zgodzę, że to może być lepiej. Gdyby chłopak zdobył medal od razu TVP i inne dziennikarzyny wietrzyliby wielką medalową szansę na Soczi. Tak przynajmniej Bródka może liczyć na więcej spokoju i spokojne budowanie formy na Igrzyska.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RychuGKM » 22 Mar 2013 06:03

damian940915 napisał(a):
figaro56 napisał(a):Trochę sflaczał balonik. Może to i lepiej. Najważniejsze IO i tam trzeba spokoju w przygotowaniach. Chłopak talent ma i wierzę w niego.


Też się zgodzę, że to może być lepiej. Gdyby chłopak zdobył medal od razu TVP i inne dziennikarzyny wietrzyliby wielką medalową szansę na Soczi. Tak przynajmniej Bródka może liczyć na więcej spokoju i spokojne budowanie formy na Igrzyska.

I tak będą wieszczyć! Kurzajewskiego nie znacie :?: Jest jeszcze szansa na medal w wyścigu drużynowym , i wierzę , że tam się uda.
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 206 gości