Żużel

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Żużel

Postprzez komando77 » 27 Kwi 2009 15:42

Brakuje mi na tym forum tematu, gdzie można podyskutować o wyścigach żużlowych.

Za nami początek IMŚ 2009. W Pradze wielkie niespodzianki. Zwycięstwo Rosjanina Emila Sajfudtinowa, który ma polskie obywatelstwo. A to był jego pierwszy start w GP. Brak Pedersena, Golloba w finale i udział w nim także młodego Lindgrena zapowiada duże zmiany w czołówce światowej.

Z kopyta ruszyła także najlepsza liga żużlowa na świecie, czyli Speedway Ekstraliga.
Któremu klubowi kibicujecie najbardziej? Którym zawodnikom życzycie samych "trójek"?
Ja osobiście kibicuję Stali Gorzów, mimo, że tam nie mieszkam. Z zawodników : bracia Gollobowie, Holta, Adams, Crump i Holder.

Zachęcam do uczestnictwa w żużlowej dyskusji.
"Cały czas do przodu, staramy się, cały czas do przodu."
Awatar użytkownika
komando77
Młodzieżowiec
 
Posty: 258
Rejestracja: 26 Mar 2009 10:25
Miejscowość: Warszawa

Re: Żużel

Postprzez Menson » 27 Kwi 2009 18:36

Ja mieszkam w Bydgoszczy, więc oczywiste że mój klub to Polonia Bydgoszcz. Niestety w tym sezonie wiem że będzie walka o 7 miejsce, i nie zamierzam gadać głupot że będzie wyżej. Cieszy mnie zwycięstwo Emila, gdyż to praktycznie w Bydgoszczy został wychowany. Uważam jednak, że w GP Emil będzie walczyć aby się utrzymać w cyklu, co mu się być może uda, a nie o medal, czy nawet o czołowe miejsca.
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Żużel

Postprzez dan » 28 Kwi 2009 09:12

A jednak zwycięstwo młodego Rosjanina było dużą niespodzianką, a ja lubię niespodzianki, choć przede wszystkim kibicowałem Polakom. Ale chciałbym by Sajfutdinov zajął jak najlepsze miejsce w GP. Ja jestem ze Świętochłowic. Mieliśmy jeszcze kilka lat temu drużynę, która (niestety już w dość odległej przeszłości) była jedną z najlepszych drużyn w Polsce. Ale w takich latach 90-tych walczyła w najsłabszej lidze (kiedyś były dwie, a później trzy) aż w końcu została wycofana i jak do tej pory nie zanosi się na powrót żużla do mojego miasta, mimo tego, że co roku pojawiają się plotki o reaktywacji speedwaya w Świętochłowicach.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Żużel

Postprzez komando77 » 28 Kwi 2009 14:32

Podobnie było z Warszawą. Tyle tylko, że niestety nie planuje się powrotu speedwaya do stolicy z powodu, iż nie ma pieniędzy na remont Gwardii, której stadion ma nawierzchnię żużlową.
"Cały czas do przodu, staramy się, cały czas do przodu."
Awatar użytkownika
komando77
Młodzieżowiec
 
Posty: 258
Rejestracja: 26 Mar 2009 10:25
Miejscowość: Warszawa

Re: Żużel

Postprzez zdzichu » 04 Mar 2010 17:47

dawno nikt nie pisał o żużlu ale za miesiac startuje nasza liga wiec mysle że to sie zmieni powoli a ten sezon bedzie ciekawy powrot unii tarnów i to nawet w niezłym składzie i przedewszystkim gollob i pedersen w jednym zespole ciekawe czy to bedzie ten sezon w ktłórym gollob wreszcie osiagnie cos poważnego z gorzowskim klubem
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Żużel

Postprzez Sven » 04 Mar 2010 21:39

Jak napisał zdzichu, ważny powrót Unii Tarnów :) Super duet, który spokojnie stać na Mistrzostwo :)
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Żużel

Postprzez doliniarz » 04 Mar 2010 22:16

Nie jestem jakimś fanatykiem żużla, ale jeśli chodzi o mnie to mistrzostwo tylko dla Unii Leszno :!:
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Żużel

Postprzez RakuNH » 04 Mar 2010 22:19

A do 1 ligi oczywiście musi wejść Speedway Wanda Kraków :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Żużel

Postprzez zdzichu » 29 Mar 2010 22:02

Już za tydzien początek sezonu nareszczie fajny sezon sie zapowiada patrzać na składy to powinien byc to dosyć wyrownany sezon .Odstaje Włokniarz Częstochowa ,choc beda tam jezdzili dwaj uczestnicy gp Holta I Woffinden to jednak reszta to raczej typowi średniacy , no moze po za Karlssonem jak dla mnie jesli Włokniarz nie spadnie to bedzie to mega niespodzianka.Zupełnie inny biegun jest w Toruniu za słabego Koscieche przyszedł mocny Andersen wiec teorytycznie ten zespól nie ma słabych punktow ,ale moze okazac sie ze jednak nadmiar gwiazd zaszkodzi Torunianom i moze skonczyć sie tak jak w ubiegłym sezonie choć jednak uważam że finał z falubazem przegrali przez Koscieche.Teraz mają już swietnych seniorów i wcale niesłabych juniorów i sa dla mnie faworytem ligi .Co do pozostałych zespołow to ich kadry prentuja sie dosyc wyrownanie w Zielonej Gorze za Walaska przyszedł Hancock wiec powinno byc to wzmocnienie składu problem moze byc jednak z juniorami no chyba że Dudek poprawi sie jeszcze w porownaniu do ubigłego sezonu jesli tak to powinno byc dobrze.W Unii Leszno mocna trójka Hampel Kołdziej Adams.Wbydgoszczyy wyrownany zespól ktory moze otrzeć sie o medal. Atlas z Bjerre który chyba już ustatkował sie na wysokim poziomie i Crumpem chyba moze byc spokojny o utrzymanie .Unia Tarnów całkiem dobry skład ale jak dla mnie bedzie tam brakowało takiego wojownika jak Kołodziej.Caelum dwóch mega liderów i świetna drugalinia z Zagarem i Gapinskim Zapowiada sie bardzo wyrownany sezon ,stawiam na nastepujaca kolejnosc1.Unibax 2.Unia Leszno 3.Caelum 4 Falubaz 5 Polonia 6.Atlas 7.Unia Tarnów 8.Włókniarz ciekawe ile mi sie z tego sprawdzi
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Żużel

Postprzez zdzichu » 24 Kwi 2010 20:46

Za nami pierwszy turniej gp ,dzis w Lesznie były fantastyczne zawody dużo wyprzedzania ,zabrakło tylko Polaka na najwyższym stopniu podium ,drugie miejsce Jarka Hampela dobre ,ale mogło być lepiej.Słaby niestety wystep Golloba boje sie że może braknąc tych punktow straconych dzisiaj w koncówce sezonu wazne bedzie też gp w Cardiff bo tam Tomkowi zawsze szło słabiej ważne żeby tam dużo nie stracił ,a wygrał znów Crump który ma niestety powazny zamiar obrony tytułu
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Żużel

Postprzez dan » 25 Kwi 2010 08:55

Nie ma się co dziwić, że Crump ma poważny zamiar obrony tytułu. Poza tym Rosjanin Emil Sajfutdinov już w zeszłym sezonie pokazał, że może być groźny i tym razem stawiałbym go jako jednego z faworytów. Co do Tomka - zawsze miał jakieś nieudane starty, szkoda, że to w naszym kraju mu się przydarzyło. Bardzo dobrze pojechali inni Polacy, przede wszystkim Jarek Hampel (2 miejsce), któremu już kilka lat temu wróżyłem walkę o medale mistrzostw świata - może wreszcie nadszedł Jego czas. Zaskakująco dobrze pojechał Janusz Kołodziej (4 miejsce), ale On miał dziką kartę więc w klasyfikacji końcowej nie ma szans się liczyć. Niezły wynik Rune Holty (6 miejsce), Norwega reprezentującego Polskę w GP.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Żużel

Postprzez markos7207 » 05 Cze 2010 21:37

Hampel przed Gollobem w GP Danii ! Nieżle :D !
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Żużel

Postprzez dan » 06 Cze 2010 08:29

No i w tym momencie po 4 turniejach GP Jarek Hampel jest liderem, a Tomasz Gollob zajmuje 3 miejsce. Przedziela ich Duńczyk Bjerre. Za Gollobem są Ci, których zawsze należy uważać za faworytów czyli Crump i Nicki Pedersen odpowiednio zajmujący na razie 4 i 7 miejsce. Przed Pedersenem jeszcze są Andreas Jonsson i Hans Andersen. Na razie Rune Holta zajmuje miejsce 11 i jest przed Hancockiem i zeszłoroczną rewelacją Sajfutdinowem. Rosjanin jednak nie startował w Danii z powodu kontuzji i na pewno trochę punktów na tym stracił. Za to brał udział w tym turnieju Piotr Protasiewicz, ale we wszystkich swoich 5 biegach był ostatni.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Żużel

Postprzez dan » 19 Cze 2010 14:48

Dzisiaj GP w Toruniu, a tymczasem odbyły się kwalifikacje do przyszłorocznego GP. Oto wyniki:
http://sport.interia.pl/zuzel/grand-pri ... 91800,3503
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Żużel

Postprzez Kacpero221 » 19 Cze 2010 21:35

Genialne GP Polski dla Polaków:
1. Gollob (w całym turnieju nie stracił nawet punktu)
2. Holta
3. Hampel
4. Crump
...
8. Miedziński
11. Protasiewicz

Klasyfikacja generalna po GP Polski:
1. Tomasz Gollob 78 pkt
2. Jarosław Hampel 75
3. Kenneth Bjerre 59
4. Jason Crump 58
5. Rune Holta 48
6. Andreas Jonsson 46
7. Hans Andersen 45
8. Nicki Pedersen 44
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Żużel

Postprzez dan » 20 Cze 2010 10:34

Fantastyczny występ biało-czerwonych!!! Po raz pierwszy w historii reprezentanci naszego kraju w całości zajęli podium GP!!! No i coraz większa i realniejsza szansa na sukces w generalce, chociaż do końca jeszcze daleko. Szkoda, że nie ma powtórek na publicznej, we wcześniejszych sezonach zawsze były. A Canal+ chyba nie ma aż tak dużo osób. Eurosport 2 pokazuje GP, ale chyba z trzytygodniowym opóźnieniem. Trochę bez sensu.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Żużel

Postprzez zdzichu » 21 Cze 2010 14:35

Rzeczywiście szkoda że nie leci żużel w publicznej bo wtedy mogł by być to sport numer 2 lub 3 w naszym kraju ,ale to przynajmniej jedyna dyscyplina sportu w której Polska jest absolutną potęgą ,i ma najsilniejszą lige swiata
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Żużel

Postprzez karlos » 21 Cze 2010 15:44

Dziwne, że nikt nie pomyślał, że gdyby prawa do transmisji miała telewizja publiczna, to może wpływy za samą transmisję byłyby mniejsze, ale dzięki dużej oglądalności z pewnością sponsorzy wyłożyliby więcej.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Żużel

Postprzez damian940915 » 02 Lip 2010 13:50

Tylko gdyby prawa miało TVP, to GP pokazywaliby na TVP Sport, kanale dostępnym nie dla wszystkich.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Żużel

Postprzez zdzichu » 02 Lip 2010 14:10

Niewiem czy by sie na to zdecydowali ,bo podejrzewam ze gp ogladało by więcej widzów niż mecze ekstraligi i pewnie liczac na świetna oglądalność mogli by puścic na otwartych antenach, choć akurat trzeba przyznać ze sobotni wieczór zawsze jest w naszej telewizji załądowany ,czesto głupimi programami ,ale myśle że raz na dwa czy trzy tygodnie to by puścili gp
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Następna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

cron