Lekkoatletyka

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Lekkoatletyka

Postprzez karlos » 28 Lip 2010 11:54

Rosjanie z pewnością nie zdominują tych mistrzostw, bo brakuje w ich składzie bardzo dużo gwiazd z lat poprzednich, chociaż zapewne bez problemów wygrają klasyfikacje medalową. Ja nie generalizowałbym w kwestii dopingu, że w Rosji doping jest powszechny, bo dotyczy on główie kilku konkurencji (które nie tylko w Rosji są zarażone przez doping), a jednak bardzo dużo sukcesów Rosjanie zawdzięczają świetnemu szkoleniu technicznemu, stąd tyle sukcesów w konkurencjach technicznych. Ponadto zawodnicy i zawodniczki w Rosji są bardzo intensywnie trenowani, bo bardzo dobre wyniki okupują często bardzo krótkimi karierami. Czynnikiem popychającym do dopingu jest też zapewne bardzo duża rywalizacja w niektórych konkurencjach.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 28 Lip 2010 13:00

Problem z Rosjanami jest taki, że jak wpadają na dopingu to seryjnie a to daje pożywkę do spekulacji. No ale dość o tym bo zaraz Duche zarzuci nam, że zazdrościmy Rosjanom ich sukcesów i się zacznie.
Mnie zastanowiło kto wystawił tego naszego czterystumetrowca do zawodów. Omelko czy jakoś tak. Wiem, że to ma być przetarcie przed sztafetą ale niech on się przeciera na na treningowym stadionie a nie robi nam wiochy swoim występem. Grubo ponad 52 sekundy to już przesada.
Jeszcze jedno. Nie wiem czy zauważyliście ale niektórzy z naszych reprezentantów startują w całych czerwonych strojach a niektórzy w biało-czerwonych. Jakoś nie widzę, żeby inni też tak mieli. Co to reprezentacja czy zbieranina? Wczoraj szukam naszego na 400 metrów i odruchowo oglądam się za białą koszulką a tu skubany biegnie cały na czerwono.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Laleczka Chucky » 28 Lip 2010 13:05

Mnie bardzo cieszy zwycięstwo w pchnięciu kulą Nadziei Ostapczuk, bardzo ją lubię. Szkoda mi natomiast Nadine Kleinert, myślałem, że spokojnie będzie na podium.

Image

Nadzieja :***
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez dan » 28 Lip 2010 13:08

Już rano odbył się chód na 20 km kobiet. Całe podium dla Rosjanek. Agnieszka Dygacz zajęła 12 miejsce, a Paulina Buziak została zdyskwalifikowana.
W rzucie młotem Anita Włodarczyk awansowała do finału, nie udało się to Małgorzacie Zadurze.
Marika Popowicz nie awansowała do półfinału biegu na 100 metrów.
Marcin Lewandowski i Adam Kszczot awansowali do półfinału biegu na 800 metrów.
Wioletta Frankiewicz i Katarzyna Kowalska awansowały do finału biegu na 3000 metrów przez przeszkody.
Rafał Omelko nie przeszedł fazy eliminacyjnej w biegu na 400 metrów przez płotki.
Marcin Dróżdż po trzech konkurencjach dziesięcioboju znajduje się na 16 miejscu.

W sesji wieczornej kolejne starty naszych reprezentantów, przede wszystkim takie finały jak dysk kobiet z udziałem Wioletty Potępy i Joanny wiśniewskiej, rzut młotem mężczyzn z udziałem Szymona Ziółkowskiego i Wojciecha Konratowicza i skok w dal kobiet z udziałem Anny Jagaciak.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Duche » 28 Lip 2010 13:10

Najwidoczniej trzeba znów rozwinąć temat dopingu w sporcie - ogólnie.

Matti, mój drogi, ja nie traktuję dopingowiczów jako bohaterów, ale owszem - bronię ich, bo zdaję sobie sprawę jak jest w sporcie i wiem, że bez dopingu wygrać niczego nie można. Widocznie ty nadal żyjesz w jakimś różowym świecie, gdzie sportowcy są czyści i nikt niczego nie bierze, a jeśli już to są to sportowcy z Rosji i Niemiec. To już takie twoje osobiste uprzedzenie, nic na to nie poradzę. Ja cię pewnie nie przekonam, ale może parę wypowiedzi dr. Fuentesa sprawi, że zmienisz swoje spojrzenie na sport i to czy można coś w nim osiągnąć bez dopingu.

- Sport wyczynowy to cyrk, w którym zdrowie sportowców jest nieważne. Tzw. doping jest medycyną, terapią. Swoje zadanie widziałem w niesieniu pomocy sportowcom, by znieśli ponadludzki wysiłek, do jakiego zostali zmuszani. Organizm kolarza nie jest stworzony do trzytygodniowego, bezustannego obciążenia. Do tego potrzebny jest doping, za który jednak powinna się wziąć osoba mająca wiedzę na ten temat, żaden dyletant. Jeśli chodzi o doping, to wszyscy w tych dniach zostają wrzuceni do jednego worka, tymczasem różnica leży w tym, kto tego dokonuje: osoba znająca się na tym, czy też nie - powiedział Fuentes.

- Nie pojadę do Niemiec, nawet nie myślę o opuszczeniu wyspy. Jak chcą, niech przyjadą na Gran Canarię i niech zaczną mnie szukać. Nie dostałem żadnego oficjalnego listu czy wezwania. Nie rozumiem tego całego zamieszania wokół mojej osoby. W roku 1980, kiedy zaczynałem moją pracę w peletonie, każdy kolarz miał własną walizkę z zakazanymi medykamentami. Przekonałem ich, że lepiej jest mieć tylko jedną walizkę, należącą do mnie. Za doping w kolarstwie winna jest też UCI i jej testy. Dopóty UCI będzie sprawdzać zawodników, dopóki doping będzie na porządku dziennym. Kontrole musi przeprowadzać policja. Przecież wiadomo, że Tour de France czy Vueltę a Espana nie sposób pokonać na chlebie i wodzie. Chyba, że chce się jechać 28km/h, ale nie przy 42km/h. „Wielkie toury” muszą się drastycznie zmienić, bo inaczej całkowicie znikną - powiedział w wywiadzie dla włoskiej „La Gazzetta dello Sport” Fuentes.

- Doping jest nielegalny w Hiszpanii i nigdy nie poleciłbym go - zauważył celnie Fuentes. - W kolarstwie przeprowadza się wiele kontroli, ale w innych sportach procent dopingujących nie jest mniejszy. Nie rozumiem więc dlaczego w innych dyscyplinach wykrywa się tak mało przypadków dopingu - dodał.

- W zawodowym sporcie na pierwszym miejscu jest ekonomia, ponieważ sportowcy zarabiają pieniądze poprzez to co wykonują. Chcą występować i odnosić sukces, ponieważ intensywność sportu, kontuzje i ból mięśni jest częścią ich pracy.

- Początkowo zawodnicy chcą szybciej wracać do równowagi po wysiłku i utrzymywać się w pełnym zdrowiu. Presja pod jaką się znajdują prowadzi ich w końcu do lekarzy zespołów, którzy aplikują im środki, jakich normalnie nie przyjęliby.


-W większości jestem zadowolony z mojej 30-letniej praktyki lekarskiej. Żaden z moich pacjentów nie skarżył się potem na problemy zdrowotne. Nie zmuszałem żadnych sportowców do współpracy ze mną. Przychodzili po prostu sami. Prędzej pod ścianą byli stawiani lekarze i działali wbrew swojej woli. Odradzałem brania dopingu, ponieważ jest on nielegalny. Oprócz tego każdy lekarz musi mieć na względzie zdrowie pacjenta. Z drugiej strony doping szybciej regeneruje. Doping jest obecny w prawie każdej dyscyplinie sportu, lecz w kolarstwie częściej się kontroluje.

-Sport wyczynowy jest niezdrowy, ponieważ organizm permanentnie znajduje się na granicy swoich możliwości.

Jak widać nie jest to człowiek zakłamany, żył w sporcie, opiekował się wieloma sportowcami z różnych krajów i dyscyplin i co najważniejsze - zna całą prawdę o sporcie w dzisiejszych czasach. Doping jest stosowany wszędzie i jeśli dopingu nie ma to nie można myśleć o sukcesach. Taka jest prawda. Dlatego też wkurza mnie narzekanie tylko na Rosjan. Oni mają przestarzałe metody i środki i nie ma zorganizowanych systemów, które pozwoliłby na unikanie częstych wpadek. Matti, im prędzej to zrozumiesz i przestaniesz łudzić się, że sport jest czysty tym lepiej dla ciebie, bo przynajmniej nie będziesz musiał męczyć tymi swoimi tekstami jaka to Rosja jest zła etc.

A dzisiaj całe podium w chodzie pań dla Rosjanek. Super sprawa. Nie lubię chodu, ale taki sukces cieszy :D

Fajnie, że Olga Kaniskina potwierdziła swoją klasę zdobywając złoto.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Laleczka Chucky » 28 Lip 2010 13:14

Duche, a podoba Ci się Nadzieja?
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Duche » 28 Lip 2010 13:16

Nie, nie podoba mi się Nadzieja :mrgreen:
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 28 Lip 2010 13:33

Tak ten cały Fuentes to altruista a nie cwaniak który na tym zbijał niezłą kasę. Gdyby nie takie mendy jak on to walka z dopingiem byłaby skuteczniejsza. A co do cholery by się stało jak walka w peletonie odbywałaby się o te kilka kilometrów mniej na godzinę. Jakoś w kuli kobiet nie przeszkadza mi to, że panie walczą na poziomie 20 metrów obecnie a nie na granicy 23 jak to bywało dawniej. Liczy się rywalizacja, walka i zwycięstwo. To istota sportowej rywalizacji.
Powiedz mi Duche czy jakby nawet co niektórzy nie wytrzymywali podjazdu dajmy na to na Tourmalet i po prosu pchali rowery pod górę czy to w jakiś sposób wpływa na atrakcyjność zawodów? Moim zdaniem jeszcze bardziej by je stanowiło ciekawszymi. Pokonywanie własnych słabości siłą woli i charakteru czyż może być coś piękniejszego w sporcie? Niech ta menda Fuentes siedzi cicho i nie wkurza ludzi. :evil:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Laleczka Chucky » 28 Lip 2010 13:38

Fuentes to cwaniaczek z gazowni. Nigdy nic mu nie udowodniono, ale wszyscy go oskarżają.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Duche » 28 Lip 2010 13:42

Ta menda Fuentes tylko stwierdza fakty jakie są w dzisiejszy sporcie. Wiadomo co się działo w czasach NRD, teraz jest to samo tylko że są lepsi fachowcy, dbają bardziej o zdrowie zawodników etc. niemniej jednak doping systematyczny tak czy siak, zwłaszcza w krajach, które dominują w sporcie.

Wszystko jest bardziej kontrolowane, nie ma już takiej samowolki jak kiedyś przez co m.in. kulomiotki rzucają bliżej o czym już wspomniałeś, podobnie np. jest w oszczepie i paru jeszcze konkurencjach. W pływaniu mamy super rekordy przez nowe kostiumy - także doping w pewnym sensie.

Tylko powiedz mi, czy kolarze chcą pchać rowery pod Tourmalet? Nie, każdy woli wjechać i się mniej zmęczyć, a do tego potrzebny jest doping. Do jazdy na dopingu przyznał się m.in. wielki kolarski mistrz Jacques Anquetil.

Fuentes nie owija w bawełnę, sportowcy do niego przychodzą i płacą to on im pomaga, takich lekarzy jak on na świecie jest mnóstwo. On nie stwarza zagrożenia życia, bo jest specjalistą i wie, gdzie są granice. Jeśli ktoś bierze coś na własną rękę to już inna historia - ryzyko jest wtedy spore. Jednak gdy w grę wchodzi zorganizowany system dopingowy to nie ma mowy o zagrożeniu życia, nie w dzisiejszych czasach.

Także Figaro, Fuentes powiedział prawdę czy tego chcesz czy nie. Doping w sporcie był jest i będzie, bez niego nie ma sukcesów, a bez sukcesów nie ma kasy i koło się zamyka. Im prędzej ktoś się z tym pogodzi tym lepiej, obędzie się wtedy bez jakiś zbędnych rozczarowań, że ktoś był nieuczciwy. Wielu sportowców mówi, że ci złapani na dopingu po prostu mają pecha, tyle.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины


Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 28 Lip 2010 14:41

Chciałoby się powiedzieć a to zazdrosna, wredna Niemra ale ja do takich prasowych doniesień odnoszę się póki co z dystansem. Życie nauczyło mnie, że prawda jest zawsze bardziej złożona.
Mnie ten nieudacznik Omelko nie może wyjść z głowy. Co za wstyd dla Polski, żeby nasz reprezentant biegł na ME 400 m/ppłot 52,54.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez matti » 28 Lip 2010 16:33

No wiesz Duche znalazłeś sobie bohatera. Fuentes to taka sama nikczemna menda co Landis, Kohl itp. Sypią wszystkich co popadnie bo zostali złapani. Gdyby takich ludzi nie było mielibyśmy zupełnie inny sport dzisiaj.

Wiesz jest różnica między biorącymi doping, a tego nie robiącymi. Przykład jest w Ciężarach! Rosjanie czy Białorusini na swoich mistrzostwach krajowych dźwigają kilkanaście kg więcej niż podczas MŚ! Czym to jest spowodowane?? Sam możesz sobie odpowiedzieć!

Co do tego, że wierzę w "czysty" Polski sport to stwierdzam jednoznacznie- W Polsce stosowanie dopingu to sporadyczne metody wspomagania! Gdybyśmy mieli porządne laboratoria to nie byłoby tylu kontuzji, które są spowodowane przetrenowaniem. Bo u nas w kraju nadal ktoś wierzy, że bez wspomagania można rywalizować z takimi państwami jak United Steryd o Anaboliq, Rosja, Niemcy czy Chiny. Tam maszyny dopingowe pracowały i pracują najlepiej.
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Duche » 28 Lip 2010 16:54

Żaden bohater, po prostu ja mu wierzę, bo jest osobą, która obraca się w sportowym światku, wie o dopingu dużo i na pewno jego słowa są bardziej wiarygodne niż twoje czy moje. Poza tym jakoś nie zauważyłem, bu Fuentes kogoś sypał. Wręcz przeciwnie, jest on teraz wykładowcą medycyny sportowej w jakimś w hiszpańskich uniwersytetów.

Nie porównuj go do Landisa i innych, którzy po wpadce zaczęli sypać. On po prostu stwierdza fakty i pokazuje jaki jest obraz dzisiejszego sportu. Jego małżonka, która biegała podczas IO w Barcelonie, w 1992r powiedziała, że jest puszką pandory i gdyby wyjawiła wszystko co wie na temat dopingu w światowym sporcie to by go momentalnie zniszczyła. O czym to świadczy? Sam sobie odpowiedz.

Fuentes sam powiedział, że on do dopingu nikogo nie namawiał, tylko sportowcy sami do niego przychodzili.

Wyniki na mistrzostwach krajowych z reguły są mniej kontrolowane niż jakieś rangi międzynarodowej, więc sportowcy chcąc się pokazać balansują tam na krawędzi, zwłaszcza w krajach, gdzie rywalizacja jego ogromna i nawet ci najlepsi nie mają zagwarantowanego startu na docelowej imprezie jeśli zawiodą w mistrzostwach krajowych. Z tego co wiem to w paru krajach jest właśnie taki system stosowany, m.in. w USA czy Rosji.

Właśnie - nie mamy porządnych laboratoriów, dobrych kontaktów i wielkiej kasy przez co jesteśmy daleko w tyle. Tak samo jest w kolarstwie - bogatsze zespoły, mające szefów z plecami mają lepsze programy "antydopingowe" przez co dominują nad resztą.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Kacpero221 » 28 Lip 2010 18:26

Mamy medal! Joanna Wiśniewska zdobyła brązowy medal! :D Brawo pani Joanno!
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Lekkoatletyka

Postprzez góral'ka » 28 Lip 2010 18:41

WooHooo :D Medal z dedykacją dla przyjaciółki Skolimowskiej, ze łzami w oczach mówiła Joanna Wiśniewska...
brać nie tylko to co łatwe, lekkie i przyjemne
Awatar użytkownika
góral'ka
Młodzieżowiec
 
Posty: 202
Rejestracja: 06 Gru 2009 09:22
Miejscowość: okolice Zakopanego

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 28 Lip 2010 21:43

Mnie też ten medal Joanny cieszy bo to taka nagroda za długą karierę może bez jakiś fajerwerków ale zawsze solidna zawodniczka. Liczyliśmy na Żanetę, później na Wioletę a medal wywalczyła nam Joasia. Na medal liczyliśmy w tej konkurencji ale chyba nikt nie stawiał, że to ona będzie medalistką.
Niestety ale medal ME nadal pozostaje niedostępny dla Szymona Ziółkowskiego ale też rywale byli tym razem lepsi.
Jagaciak zapłaciła frycowe w debiucie na zawodach takiej rangi. Wyraźnie nie poradziła sobie z rozbiegiem. No cóż jest młoda i miejmy nadzieję, że w kolejnych nabierze doświadczenia.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Kacpero221 » 29 Lip 2010 12:22

Rekord Polski Małgorzaty Trybańskiej w trójskoku - 14,44 i awans do finału! Poprzedni swój rekord poprawiła o 17cm.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Lekkoatletyka

Postprzez markos7207 » 29 Lip 2010 12:51

Medal już mamy więc może teraz innym naszym reprezentantom będzie łatwiej, aczkolwiek trochę taki niespodziewany ten krążek bo zdobyty nie przez tą zawodniczkę na którą bardziej liczono. Pewnie Kacpero nie uwierzy jeśli napiszę że się pomyliłem i w typowaniu miałem na myśli Joannę a nie Żanetę :wink: .
Szkoda że trochę mocniejszego pociągnięcia zabrakło Ziółkowskiemu bo brąz był w zasięgu, a tak po raz trzeci 5.miejsce na ME...
Z dużym zainteresowaniem będę śledził dalszą karierę Francuza Lemaitre'a bo nie często zdarza się obecnie by biały sprinter wygrywał z ciemnoskórymi rywalami, choć z chyżonogimi Jamajczykami i Amerykanami na razie jest bez szans. Ale jest młody i ma wielki talent więc wszystko przed nim, ale raczej trudno przypuszczać by dał kiedyś radę Boltowi :wink: .

W kwestii kibicowania innym to chyba wszyscy już znaja specyfikę Duche i powinni się już przyzwyczaić. Ma chłopak prawo kibicować komu chce i tyle w temacie. Ja z koleii czekam oprócz występów naszych lekkoatletów, na finał rzutu oszczepem choć tam akurat żaden Polak nie będzie startował(a szkoda), ale chyba nikt nie będzie zdziwiony że w sobotni wieczór będę kibicował mistrzowi olimpijskiemu, Świata i Europy - Andreasowi Thorkildsenowi :) .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Lekkoatletyka

Postprzez dan » 29 Lip 2010 13:44

Mamy medal!
A dzisiaj...
Marzena Trybańska z rekordem Polski awansowała do finału trójskoku, nie udała się ta sztuka Annie Jagaciak.
Przemysław Czerwiński, Mateusz Didenkow i Łukasz Michalski awansowali do finału skoku o tyczce.
Dominik Bochenek i Artur Noga awansowali do półfinału biegu na 110 metrów przez płotki.
Kamil Kryński awansował do półfinału biegu na 200 metrów, nie udało się to Piotrowi Wiaderkowi.
Marcin Dróżdż cały czas staruje w dziesięcioboju, ale znajduje się w tej chwili w drugiej dziesiątce.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 185 gości