Lekkoatletyka

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Lekkoatletyka

Postprzez dan » 19 Lip 2010 10:25

Jeżeli chodzi o skok o tyczce Pań to oczywiście liczę na medal Ani Rogowskiej (szkoda, że nie będzie Moniki Pyrek), myślę też, że Niemka Spiegelburg będzie się liczyła ( jeden z dziennikarzy pisząc w zeszłym roku o mistrzostwach świata zrobił z tej dziewczyny Węgierkę!), a tak poza tym oczywiście Rosjanki - te dwie wymienione, ale jest jeszcze Polnova przecież.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Lekkoatletyka

Postprzez matti » 19 Lip 2010 11:40

Duche widocznie za krótko śledzisz rosyjską LA. A co do Białorusi to wystarczy popatrzeć na ich krajowe mistrzostwa w Ciężarach i wyniki tam osiągane, żeby stwierdzić, że czyści to nie są.

Alminova nie powinna już startować bo została złapana na dopingu.
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Duche » 19 Lip 2010 12:03

Śledzę wystarczająco długo, nie martw się.

Aminowa wpadła na dopingu? Wpadła i swoje odcierpiała, teraz wróciła do startów i już. Ma do tego prawo, bo każdemu należy się druga szansa. Ty jednak widocznie nie potrafisz tego zrozumieć. Szkoda.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 19 Lip 2010 16:37

Pabieda! Anita Włodarczyk lekkoatletką czerwca w Europie. A Vlasic dopiero trzecia.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez RakuNH » 19 Lip 2010 16:41

Czemu każdemu należy się druga szansa? Moim zdaniem nie powinna się należeć i to w większości dziedzin życia. :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Duche » 19 Lip 2010 21:39

Bo każdy popełnia błędy, każdy może dać ponieść się pokusie, drodze na skróty etc.

Dlatego też uważam, że każdy złapany sportowiec powinien otrzymać drugą szansę. Nie tyczy się to pedofilów, morderców etc. ale sportowców złapanych na dopingu tak. Dlaczego? Bo to zupełnie inny rodzaj przestępstwa niż te, które naprawdę kogoś krzywdzą.

Dlatego też czekam na powrót Kornelii Marek :wink:
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины


Re: Lekkoatletyka

Postprzez albatros » 23 Lip 2010 16:23

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 18:29, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Kubar » 24 Lip 2010 20:06

Kubar
Junior młodszy
 
Posty: 52
Rejestracja: 01 Sty 2010 20:50
Miejscowość: Warszawa

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 24 Lip 2010 20:18

Ano Rogowską mamy z głowy w ME. Nie mówiłem, że ta plaga kontuzji w polskiej ekipie to jakieś przekleństwo. W tyczce kobiet bez medalu to chyba na wielkiej imprezie mistrzowskiej po raz pierwszy od wielu lat taka sytuacja. O ile Pyrek pierwszy raz w karierze nie wystartuje w mistrzowskiej imprezie to u Rogowskiej niestety norma. Przez chwilę wydawało się, że doczekamy wartościowych następczyń w tyczce dla tej naszej "eksportowej" pary ale coś dziewczyny obniżyły loty. Przez jakiś czas mieliśmy nawet kłopot bogactwa bo cztery zawodniczki spełniały minima PZLA i trzeba było jedną zostawić w domu tak teraz posucha.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 24 Lip 2010 21:32

Kolejna zła wiadomość. Jesień tylko w sztafecie. Szkoda bo na płotkach była szansa na brąz, Europa biega słabo w tym roku.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez albatros » 25 Lip 2010 08:16

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 18:30, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Lekkoatletyka

Postprzez matti » 25 Lip 2010 08:43

W Polsce kontuzje są skutkiem braku zaplecza medycznego!!!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 25 Lip 2010 09:58

Pewnie masz Matti trochę racji bo szybko zdiagnozowany uraz i odpowiednio leczony pozwala uniknąć jakiś dłuższych przerw w karierze a lista spieprzonych zabiegów w polskim sporcie długa i nie dotyczy to tylko lekkiej atletyki. Moim zdaniem chyba trochę zbyt optymistyczne te zapowiedzi szefostwa PZLA o ilości medali jakie mamy przywieźć z Barcelony. Zobaczymy i obym to ja się mylił. Może sypnie jakimiś niespodziankami takimi miłymi jak Bednarek czy Chudzik na MŚ. Najbardziej denerwuje mnie fakt, że w niektórych dyscyplinach w ogóle nie będziemy mieli reprezentanta i odbiera mi to połowę przyjemności oglądania takich zmagań. Jest tych kilka dyscyplin w lekkiej gdzie od lat trwa jakaś niemoc polskich reprezentantów. Już pomijam te sprinty ale co u diabła dzieje się ze skokiem wzwyż kobiet. Naprawdę nie można w Polsce znaleźć dziewczyny skaczącej już nie mówię o 2 metrach ale tak 195 centymetrów. Kula kobiet od zakończenia kariery przez Krystynę Zabawską to czarna dziura. Dobrze, że pani Krysia tak długo startowała bo oprócz niej żadna inna nie może zbliżyć się do granicy 18 metrów co jest jakąś tam dolną granicą przyzwoitości a to i tak mniej o ponad 2 metry od najlepszych. Nie wiem czy cieszyłby mnie taki szwedzki model. Te trzy, cztery gwiazdy na światowym poziomie a reszta szkoda słów. Pewnie, że medale cieszą i to najlepiej te złote ale jakiś tam poziom pozostałych konkurencji trzeba też trzymać.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Kacpero221 » 25 Lip 2010 10:48

figaro56 napisał(a):Najbardziej denerwuje mnie fakt, że w niektórych dyscyplinach w ogóle nie będziemy mieli reprezentanta i odbiera mi to połowę przyjemności oglądania takich zmagań. Jest tych kilka dyscyplin w lekkiej gdzie od lat trwa jakaś niemoc polskich reprezentantów. Już pomijam te sprinty ale co u diabła dzieje się ze skokiem wzwyż kobiet. Naprawdę nie można w Polsce znaleźć dziewczyny skaczącej już nie mówię o 2 metrach ale tak 195 centymetrów. Kula kobiet od zakończenia kariery przez Krystynę Zabawską to czarna dziura. Dobrze, że pani Krysia tak długo startowała bo oprócz niej żadna inna nie może zbliżyć się do granicy 18 metrów co jest jakąś tam dolną granicą przyzwoitości a to i tak mniej o ponad 2 metry od najlepszych. Nie wiem czy cieszyłby mnie taki szwedzki model. Te trzy, cztery gwiazdy na światowym poziomie a reszta szkoda słów. Pewnie, że medale cieszą i to najlepiej te złote ale jakiś tam poziom pozostałych konkurencji trzeba też trzymać.


W pchnięciu kulą jest jeszcze Magda Sobieszek, która wstrzymała karierę z powodu studiów. Jej rekordy życiowe są niezłe (17,80 - stadion, 17,72 - hala), na ME i HME dawałyby pewny awans do finału. W Goteborgu Sobieszek spaliła się psychicznie i rzuciła w finale tylko 16,17 (przy 17,54 w eliminacjach).

W ostatnich kwalifikacjach do Igrzysk Młodzieży w skoku wzwyż startowały dwie Polki - Aneta Rydz (7. miejsce, 1,74m) i Aleksandra Michałek (13., 1,66m).
Jej wyniki nie powalają, ale ważne, że startują. Ostatnią skacząca na dobrym poziomie była Ksok - 5. na ME w Monachium, z rekordem życiowym 1,94. Najbardziej dołujące jest to, że wśród juniorów, kadetów i na wszelkich zawodach uniwersyteckich pokonywała Jelenę Slesarienko, a wśród seniorów było odwrotnie. Na Mistrzostwach Polski złoty medal dawały wyniki: 1,88, 1,94, 1,93, 1,89, 1,86 i 1,81(!).

P.S. Medal Chudzik, przynajmniej dla mnie, nie był niespodzianką.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Lekkoatletyka

Postprzez albatros » 25 Lip 2010 11:18

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 18:30, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Duche » 25 Lip 2010 12:27

Biedni Szwedzi, wszystkie gwiazdy kontuzjowane. Szkoda, bardzo lubię ten naród i zawsze im kibicuję, teraz raczej są bez szans na jakieś super wyniki, choć pozostaje im jeszcze Johan Wissman, który może powalczy na 200m i 400m. Brak Susy Kallur najbardziej boli :(
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 25 Lip 2010 12:56

Wiedziałem, że jak wspomnę o skoku wzwyż kobiet to ktoś zepsuje mi humor wspominając Annę Ksok. Wiele sobie po niej obiecywałem i srogi zawód. Bardzo obiecująca juniorka i .............
Te 181 cm nawet z litości nie skomentuję. Takim wynikiem to powinny zawody się rozpoczynać o MP a nie kończyć.
Co do Sobieszek w kuli to jako znany człowiek zgody i kompromisu(zgoda i kompromis to moje drugie imię :lol:) obniżę poziom przyzwoitości w kobiecej kuli na poziom 17,50. Tylko czy pani Sobieszek mi zagwarantuje, że w każdym starcie tę granicę osiągnie? Jak na razie raczej nie.
Co z kobiecymi wysokimi płotkami? Kiedyś naszą chlubą i dumą. Mówiło się o polskiej szkole wysokich płotków. Jest tam ktoś po skończeniu kariery przez Aurelię Trywiańską zdolny osiągnąć wynik w granicach 13,20 czy 13, 30? Już nie mówię o wyniku poniżej 13 sek co jest przepustką na płotkarskie salony.

Nie martw się Duche będziesz miał Jenny Kallur. Wizualnie to to samo. :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Duche » 25 Lip 2010 17:42

Nie to samo, bo Susa jest dużo ładniejsza i bardziej utalentowana :mrgreen:
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Lekkoatletyka

Postprzez bartek9325 » 26 Lip 2010 08:15

Kontuzje w tym roku to w polskim sporcie jakaś plaga. A wiecie może czy wystartuje Anita Włodarczyk? Czytałem w jakiejś gazecie, że nie wystartuje.
bartek9325
Młodzik młodszy
 
Posty: 8
Rejestracja: 26 Mar 2010 14:20

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości