Lekkoatletyka

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Lekkoatletyka

Postprzez albatros » 12 Lip 2010 10:11

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 18:28, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 12 Lip 2010 20:13

Nie zgadzam się.Wcale nie muszą od razu ganiać za kasą.Klasycznym przykładem jest Artur Noga.Halę traktuje treningowo,chociaż miał minimum do Doha- nie pojechał.Najmniejszy ból i nie ma startu chociaz kasa przepadła.Tu widać mądrość jego trenera Radiuka i to pozwoli mu reprezentować nas długie lata.Jak to porównać do Plawgi,który przez wiele lat biegał z bólem.
Te przyklady zawodników to jakieś nieporozumienie a szczególnie Borzakowski.Od 11 lat w czołówce światowej i ani razu poważnej kontuzji-fenomen.Ale też jak on startuje.Żadne tam diamenty czy złote ligi go nie obchodzą, startuje bardzo rzadko (w tym roku biegał bodaj raz-na DME).Do tej pory nie ma medalu z ME bo biegał na nich 400m.Taki miał kaprys a władze jego federacji to akceptowały bo też ten jego sposób postępowania przyniósł im worek medali.
Mori i Buecher nie mieli nigdy poważnej kontuzji a Schulz to inna historia.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez damian940915 » 12 Lip 2010 22:37

Monika Pyrek nie uzyskała minimum na Barcelonę i prawdopodobnie zakończy sezon.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Lekkoatletyka

Postprzez albatros » 13 Lip 2010 12:17

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 18:29, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Lekkoatletyka

Postprzez wiatr » 13 Lip 2010 12:22

Bardzo lubie skok o tyczce, zwłaszcza mężczyzn (w szkole podstawowej nawet trenowałem tę konkurencję). Cieszę się że wreszcie Polacy uzyskują sensowne wyniki. Wynik Michalskiego (5.80) z MP robi wrażenie. Taki wynik na pewno da medal na ME. Miejmy nadzieję że skoczy tam wyżej. Szkoda mi tylko Czerwinskiego, jakoś pogubił się w ostatnich tygodniach, a tak się dobrze zapowiadał (5.82 w sezonie zimowym). Pozdrawiam wszystkich fanów LA.
wiatr
Młodzik
 
Posty: 29
Rejestracja: 18 Gru 2006 08:43
Miejscowość: Warszawa

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 13 Lip 2010 17:14

Nazwiska,które podałeś mają się nijak do problemu typu Plawgo.To,że zawodnicy jak Buecher (10 lat w czołówce światowej 1996-2005),Mori (1996-2002) mieli po tylu latach startów kontuzje nie ma nic do problemu zawodników,którzy po wybitnych sukcesach juniorowskich rzucają się od razu w wir mityngów.Ani Buecher,ani Mori,ani Borzakowski,ani Schumann nie mieli takich problemów,bardzo spokojnie przeszli ten okres.Czy ktoś miał poważną kontuzję łatwo prześledzić po wynikach rok po roku.Borżakowski biega tak oszczędnie od samego początku a wtedy jeszcze nikt mu nie dawał żadnych pieniędzy.
Plawgo początkowo w hali biegał i to moim zdaniem było gwożdziem do trumny w jego karierze. W 2002r. został ME na płaskim 400m z fenomenalnym czasem (od 8 lat nikt w Europie nie pobiegł szybciej).I po co to było,kto o tym pamięta?Energia go rozpierała a nikt rozsądny go nie zatrzymał.Teraz nie biega bo płotków w hali nie ma a na płaskim jest za słaby.
Noga miał kontuzję nie dlatego,że ganiał po zawodach ale dlatego,że jego pierwszy trener przesadził z treningiem siłowym.Dopiero Radiuk postanowił,że bedzie podnosił mniej niż junorki-sprinterki (co było przedmiotem niesamowitych żartów).Teraz ciężary wzrosły i widać jak zmężniał.Moim zdaniem,będzie biegał wiele lat a jezeli nie to nie przez wlasną głupotę.
Dla mnie symbolem rozsądku`w tej sprawie jest Artur Partyka.Po zostaniu MŚJ wspaniała hala,liczne starty dla kasy i klapa w imprezie mistrzowskiej,za rok to samo i szybka decyzja-koniec z halą,mityngi-ulgowo licza się tylko imprezy mistrzowskie.Ile medali,dzięki temu,dla nas zdobył a sobie zapewnił emeryturę.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 13 Lip 2010 21:14

Teraz jeszcze Bednarek jedzie na ME z kontuzją. Gdyby tak zrobić listę kontuzjowanych i tych co uzyskali minima ale nie są w optymalnej formie właśnie z powodu urazu to lista wręcz poraża.
Bednarek
Rogowska
Pyrek
Jesień
Plawgo
Chudzik
Włodarczyk To tak na gorąco a jestem przekonany że iluś tam pominąłem.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Kacpero221 » 13 Lip 2010 22:19

figaro56 napisał(a):Teraz jeszcze Bednarek jedzie na ME z kontuzją. Gdyby tak zrobić listę kontuzjowanych i tych co uzyskali minima ale nie są w optymalnej formie właśnie z powodu urazu to lista wręcz poraża.
Bednarek
Rogowska
Pyrek
Jesień
Plawgo
Chudzik
Włodarczyk To tak na gorąco a jestem przekonany że iluś tam pominąłem.


Z Jesień jest już lepiej - kontuzja nie jest tak poważna jak się spodziewano; Anita już wróciła do ciężkiego treningu; Bednarek będzie skakał ze znieczuleniem; Chudzik kończy już rehabilitację; Pyrek nadal czuje ból przy skokach.

http://sport.onet.pl/lekkoatletyka/slawny-chirurg-przeprowadzi-operacje-polskiego-bie,1,3322375,wiadomosc.html
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 14 Lip 2010 16:42

Kibice lekkiej atletyki! Czy zaglosowaliście już na europejską zawodniczkę miesiąca czerwca-Anitę Włodarczyk? Głosowanie na stronie europejskiej federacji EA ( http://www.european-athletics.org/athlete-of-the-month) -proste kliknięcie. Potrzebne są głosy bo Chorwaci się niesamowicie zmobilizowali i Vlasic prowadzi (niewiadomo za co,rekordu świata w czerwcu nie poprawiła).
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 14 Lip 2010 18:42

Melduję wykonanie zadania. Nie będzie Chorwat pluł nam w twarz. :lol:

No oby wreszcie się te kłopoty zdrowotne Marka Plawgi skończyły bo tyle co on miał kontuzji to obdzieliłby kilkunastu sportowców.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez dan » 15 Lip 2010 00:18

Jak Anita to Anita. Lubię Blankę, ale jako "patriota" oddałem swój głos na Polkę. Anita Włodarczyk jest liderką, ale trwa niesamowicie zacięta walka między Nią a Chorwatką.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Lekkoatletyka

Postprzez dan » 17 Lip 2010 13:32

Za nami kolejny miting z serii Diamentowej Ligi. Tym razem odbył się w Paryżu.

Wyniki Polaków:
mężczyźni
800 m - 3 Marcin Lewandowski (znowu najlepszy z Europejczyków, ponownie brakowało Borzakowskiego)
3000 m z przeszkodami - 8 Tomasz Szymkowiak (przegrał tylko z Afrykańczykami)
skok o tyczce - 3 Łukasz Michalski, 6 Przemysław Czerwiński
sztafety 4x100 m (niewliczane do Diamentowej Ligi) - 3 Polska

kobiety
1500 m - Sylwia Ejdys nie ukończyła

Po raz pierwszy w tym sezonie spotkali się Usain Bolt i Asafa Powell. Wygrał ten pierwszy.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Duche » 17 Lip 2010 21:26

Bolt wygrał zdecydowanie. Obecnie nie ma na niego mocnych. Z całym szacunkiem dla Gaya i Powella (bo tak naprawdę tylko oni mogą realnie zagrozić Boltowi), ale to jednak nie ta klasa. Usain jest ponad wszystkimi sprinterami. Jest wg mnie sprinterem wszech czasów, biega z taką lekkością że naprawdę ogląda się go i człowiek zaczyna myśleć, skąd on się urwał? Chłopak jest nieziemski i wczoraj to pokazał ogrywając Asafe jak chciał. Spodziewam się na przyszłorocznych MŚ kolejnego rekordu świata, choć ten obecny jest już tak wyśrubowany, że aż strach.

Wczoraj obejrzałem wreszcie zawody Diamentowej Ligi - nie mam Polsatu Sport, ale wczoraj przypadkiem znalazłem transmisję na DSF i tak sobie obejrzałem, bo dawno lekkiej nie oglądałem (czekam na ME w Barcelonie). Cóż, poziom wysoki i parę najlepszych wyników w sezonie - Cheruiyot na 5000m, Alminowa na 1500m, Bolt na 100m i Oliver na 110m pp.

Image

Ładna Alminowa :D
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Kacpero221 » 17 Lip 2010 21:48

dan napisał(a):(...)800 m - 3 Marcin Lewandowski (znowu najlepszy z Europejczyków, ponownie brakowało Borzakowskiego)(...)


Dzisiaj Lewandowski został zdyskwalifikowany za bieg po trawie na ostatnich metrach.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Lekkoatletyka

Postprzez matti » 18 Lip 2010 08:49

Znów powraca problem dopingu u sportowców z Białorusi i Rosji. Niejaka Alminova osiąga czas 3.57, a chyba wszyscy pamiętamy jak kończyły inne Rosjanki biegające na tym poziomie parę lat temu. Do tego Michniewicz pchnął kulą 22,09- dobrze, że nie stało się to w Europie.
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 18 Lip 2010 09:35

W tym roku na MŚ w hali Alminowa była siódma (Ejdys czwarta) ale za stosowanie pseudoefedryny została zdyskwalifikowana i zawieszona na 3 miesiące (do 8 lipca). Widać,że zdążyła na ostatnią chwilę.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Duche » 18 Lip 2010 12:14

Jaki problem? Złapali kogoś? Masz jakieś wtyki w WADA, że wyjeżdżasz z jakimś powracającym problemem?
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Lekkoatletyka

Postprzez dan » 18 Lip 2010 13:07

Co do Lewandowskiego to zastanawiałem się czy może grozić mu dyskwalifikacja za ten bieg po trawie. Ale szerze mówiąc specjalnie mu to jakoś nie pomogło, nie biegł po trawie na łuku przecież. Nie może na mistrzostwach Europy po prostu dać się zablokować, bo mogą być tego rodzaju problemy.

Masz rację Duche. Ładna jest Alminova i bardzo fajnie ten bieg rozegrała. Trochę mnie przerażają rosyjscy lekkoatleci, którzy rzadko pojawiają się na różnych mitingach i obawiam się, że na mistrzostwach Europy może być duża dominacja Rosjan z wieloma bardzo dobrymi wynikami. Obawiam się na przykład biegu na 300 metrów z przeszkodami Pań - jestem niemal przekonany, że złoto zgarnie na tym dystansie Rosjanka, byleby tylko całe podium nie było rosyjskie. Jakieś srebro lub brązik dla Wioli Frankiewicz lub Kasi Kowalskiej mile widziane. Ale to się okaże.
Co do Diamentowej Ligi - to co pokazuje Polsat Sport często jest jakoś w nocy powtarzane na Polsacie, czasami nawet nie tego samego dnia. Jeżeli ktoś koniecznie chce obejrzeć rywalizację w Diamentowej Lidze, a nie ma dostępu do Polsatu Sport lub Polsatu Sport Extra musi zapolować na retransmisję w otwartym kanale Polsatu.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Menson » 18 Lip 2010 14:07

Biegł po łuku po trawie. Później jeszcze raz pobiegł na ostatniej prostej po trawie. Szkoda, że dostał DSQ, no ale widać, że forma jest, więc na ME może być dobrze.
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Duche » 18 Lip 2010 19:43

W kontekście dominacji Rosji na zbliżających się ME to nie mam żadnych wątpliwości, że tak będzie. Chociażby ostatnie ME w Goeteborgu pokazały jaką przewagę ma Rosja nad resztą Europy. Teraz będzie tam samo. Mimo wykluczenia przed Pekinem paru czołowych rosyjskich lekkoatletek, to siła tego kraju wcale nie jest dużo mniejsza, choć strata m.in. Soboliewej jest widoczna.

Pewnie nie raz i nie dwa zobaczymy całe rosyjskie podium, z czego ja będę zadowolony. Choćby we wspomnianym biegu na 300m z przeszkodami. W tym biegu liczę przede wszystkim na jedną z moich rosyjskich ulubienic Gałkinę-Samitową.

Szkoda, że nie będzie Isinbajewej, ale Fiofanowa czy Gołubczikowa powinny dać radę. W końcu nie będzie Murer.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości