Piłka Ręczna

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Piłka Ręczna

Postprzez kat. » 28 Sty 2016 20:50

Po prostu chciał powiedzieć: "róbcie wywiady z gwiazdami, nie ze mną". Wylazły kompleksy i nic więcej. Ale już abstrahując od wszystkiego, upadł mit tych "prawdziwych mężczyzn" często przywoływany ostatnio jako antyteza nożnych. Nożni może mają nażelowane włosy, ale już dawno nie dali takiej plamy.

Tak, Zdzichu, na pewnym etapie, i to dość szybko, kibicowałem Chorwatom, żeby odrobili szybko te 11 bramek. Myślę, że koło 5-6 minuty byłem pewny, że albo Chorwacja, albo Francja. I mam nadzieję, że sięgną po majstra, co byłoby czymś niesamowitym, ale z solidną Hiszpanią będzie im ciężko.

Cóż, kibice przeliczali te bramki, i niestety piłkarze też wyszli na mecz z myślą, że nic złego nie ma prawa im się stać. Gdyby wyszli naładowani i przetrzymali ten pierwszy szturm Chorwatów, to całkiem realne, że wynik byłby odwrotny, Biegler byłby noszony na rękach, a Grabarczyk dostałby podwyżkę. Niestety, przez 10 minut cały czas było w głowach, że czterema możemy przegrać, więc niech się Chorwaci wyszumią.

Poza tym takie mentalne wzloty i upadki, to chyba w sportach drużynowych tylko w siatce kobiet się zdarzają. Tak a propos "prawdziwych mężczyzn".
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Sven » 28 Sty 2016 21:52

Chcę tylko powiedzieć, że to nie tylko wina trenera.
To będzie kłótnia nie warta tego bo mi nie zależy na sukcesach tej reprezentacji ale w tym wypadku przejście dalej było wszystkim na rękę co do emocji itp. Chciałem tylko to przekazać co wyżej napisałem.
Dla mnie oglądając, powinni niektórzy ustąpić, tak jak miało to miejsce w Niemczech a teraz są tego sukcesy.

Zamykając ten wątek, co pozostawił Wenta jako ten poukładany zespół? O ile się nie mylę aż chyba 9 miejsce Mistrzostw Europy i podobnie mistrzostw świata.
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Sven » 30 Sty 2016 14:50

No to oficjalnie mamy finał NIEMCY - HISZPANIA 8-)
Oczywiście, bardzo się cieszę z tego faktu, iż młodzi gracze Bundesligi potrafili się pozbierać oczywiście za pomocą Dagura i zajść na tak wysoko mierząc się o złoto.
Największą gwiazdą zespołu jak można tak to nazwać to ich "kolektyw" za sprawą właśnie trenera Fusche. Gdyby grał jeden z najlepszych skrzydłowych świata, Gensheimer, wspierany Druxem, Gtretzkim czy w końcu Weinholdem to ten wynik aż tak nie rzucałby się w oczy ale także nie byłoby takich zachwytów.

Szanse oceniam na równo, bo Hiszpania dla mnie zagrała jak Niemcy w piłkę, ekonomiczne, turniejowo mając jasny cel, czyli zwycięstwo. Bundesteam wydaje mi się o wiele więcej sił stracil i nie mówię już tu o tych dodatkowych 10 minutach, które może także dadzą znac o sobie a czego bym nie chciał :)
Indywidualnie mają więcej gwiazd ale mam nadzieję, że rozpędzonej na fali niemieckiej machinie starczy oleju aby się nie zatrzeć i walczyć o tytuł z bardziej doświadczoną ekipą Espanii :)
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Piłka Ręczna

Postprzez zdzichu » 30 Sty 2016 15:46

Zatem Hiszpanom nadarza się świetna okazja aby po raz pierwszy zostać mistrzem Europy. Wydaje mi się, że ich doświadczenie, siła fizyczna, twarda gra w obronie i solidność w ataku przeciwstawi się Niemieckiej młodzieży. Młodzieży, która rozegrała znakomity, ale bardzo wyczerpujący mecz z Norwegami i wynik tam mógł być równie dobrze w drugą stronę. Dawno nie widziałem tak wyrównanego, intensywnego i zaciętego spotkania. Niestety wspaniała na tym turnieju Norwegia zagra tylko o brąz. Chociaż nie wiem czy słowo tylko jest tutaj odpowiednie, bo oni już osiągnęli wynik zdecydowanie ponad stan. Ciekawe jak będą wyglądali w meczu z Chorwatami zarówno fizycznie jak i psychicznie. Hrvatska zapewne nie będzie rozpamiętywała porażki w półfinale, bo dla nich już sama czwórka była czymś czego zupełnie się nie spodziewali na pewnym etapie mistrzostw. Poza tym z Hiszpanami przegrali dość wyraźnie. Wikingowie natomiast byli jedną nogą w finale i ich porażka na pewno jest trudniejsza do zaakceptowania. Jednak świadomość zdobycia pierwszego w historii reprezentacji medalu powinna pomóc podnieść im się i zmobilizować. Sportowo są na pewno w stanie pokonać Chorwatów. Mam nadzieję, że skończy się 1 Hiszpania, 2 Niemcy, 3 Norwegia, 4 Chorwacja i obecny na mistrzostwach Ivano Żalić tzn Balić będzie miał smutną minę po meczu :P


Jeszcze kończąc wątek Wenty, to faktycznie zostawił mentalnie nieco rozbity zespół, który w głupi sposób przegrał kwalifikacje olimpijskie. I w tamtym momencie chyba potrzebny był nowy impuls dla tej drużyny. Ale jeśli chodzi o aspekty sportowe, to Biegler miał już zgraną, dobrze rozumiejącą się grupę ludzi. Nie musiał budować drużyny od nowa.
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Piłka Ręczna

Postprzez zdzichu » 31 Sty 2016 20:05

I jednak Niemcy :o Zespół, który miał maksymalnie awansować do drugiej fazy grupowej zdobywa złoty medal. Dzisiaj po prostu zmasakrowali Hiszpanów. To jak grali w obronie to coś niesamowitego. Odcięli wszystkie atuty Hiszpanii. Aguinagalde nie istniał, skrzydeł też praktycznie nie było. Genialny na tych mistrzostwach Entrerrios nie miał w ogóle miejsca. Widać klasę trenera. Islandczyk Dagur Sigurdsson zrobił z tym zespołem coś niesamowitego.Zdecydowanie przewyższył innych szkoleniowców. Niemiecka młodzież zasłużenie zdobyła złoty medal. Drugim zespołem, który zrobił na mnie największe wrażenie byli Norwegowie. Szkoda, że dzisiaj już chyba zabrakło im sił. Wracają bez medalu po takim turnieju, ale pokazali, że mogą być czołowym zespołem w przyszłości.Tylko teraz pytanie czy faktycznie tak będzie czy jednak skończy się jak ze Słowenią, która w 2004 roku zdobyła srebro i w zasadzie na tym ich sukcesy się skończyły. Podobnie było z Serbami, którzy po 2012 zaliczają równie pochyłą.
Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Raul Entrerrios. Przed finałem powiedziałbym, że całkowicie zasłużenie, bo to był mózg, prawdziwy lider swojego zespołu. Ale już po meczu finałowym tytuł ten przyznałbym niemieckiemu bramkarzowi.

Teraz najważniejsze będą turnieje kwalifikacyjne o igrzyska. Polacy zagrają z Macedonią, Chile i Tunezją. Awansują 2 zespoły, więc nie wyobrażam sobie, żeby zabrakło nas w Rio.
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Piłka Ręczna

Postprzez kat. » 31 Sty 2016 20:19

Finał wytypowałem, ale spodziewałem, że i Chorwaci i Hiszpanie będą mieli spacerki :)

Zdzichu - nie podlizuj się, bo Markos już zamknął rekrutację ;)

p.s. byłem w Krakowie dzień po naszym "historycznym" meczu, spodziewałem się bojówek pijanych ze szczęścia Chorwatów, ale poza smętnie powiewającymi na rynku flagami zero akcentów z MŚ. :( Kibicowsko chyba najlepiej zaprezentowała się Macedonia 8-)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Sven » 31 Sty 2016 20:41

Teraz już mogę spokojnie wracać do hotelu :D
Warto było wydać troszkę pieniędzy na takie emocje, ogromny sukces i być blisko tego wszystkiego co się wydarzyło.

Co do samego finału, spodziewałem się twardej jak zawsze obrony Niemców i Wolffa ale to co zrobili to przerosło wszystko.
To była różnica klas dziś.
Zneutralizowali Enterriosa, przecież MVP turnieju oraz Aginagalde, jak ktoś oglądał tylko ten mecz to raczej nie zobaczyłby ich w 7 turnieju.
Zawodnicy, którzy w Bundeslidze dopiero się ogrywają, dzięki Dagurowi zostali ozłoceni co na pewno poskutkuje transferami parę miejsc do góry tabeli w Niemczech.
Ciekawi mnie, co w tej sytuacji zrobi Gislason? Za pół roku będzie miał na ławce obecnego najlepszego bramkarza za jakiego uważany jest Landin no i jak się okazało wcale nie gorszego od siebie Adreasa Wolffa.
Dissignera już także wcześniej wypatrzyli i się tam ograł trochę u boku Weinholda, Dunvjaka, Vujina.

Co do Hiszpanów, myślałem, że znający grę w Niemczech Canellas coś więcej wniesie ale to już gasnąca gwiazda.
Jednak gratulacje za srebro, nie mogą coś wygrać meczu finałowego.
Tak się zastanawiam, czy podobny los spotka trenera co i Bieglera?
Wypad już z zespołu ale w sumie srebro tutaj to i tak ogromny sukces.

A Dagur kontrakt cały czas ważny w klubie jak i reprezentacji i nic nie przewiduje aby coś miało się zmienić pewnie na długie lata.
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Piłka Ręczna

Postprzez zdzichu » 31 Sty 2016 21:33

Canellas jest jeszcze stosunkowo młody, jak na piłkarza ręcznego dlatego nie powiedziałbym, że to gasnąca gwiazda. Ewidentnie było widać, że miał jakieś kłopoty ze zdrowiem i nie był w optymalnej dyspozycji. Jeśli się w pełni wyleczy to pewnie znów będzie rozgrywał takie turnieju jak ubiegłoroczne MŚ czy Euro 2014 na którym został królem strzelców. Chociaż Ty masz pełniejszy obraz jego gry poprzez znajomość Bundesligi.

Kat, przecież Markos i tak przyjmuje wyłącznie płeć piękną, więc nie liczyłem nawet na angaż ;) Za to Ty chyba chcesz się wybrać z pewną użytkowniczką na jakiś mecz do jugoli :P
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Sven » 31 Sty 2016 22:44

zdzichu napisał(a):Canellas jest jeszcze stosunkowo młody, jak na piłkarza ręcznego dlatego nie powiedziałbym, że to gasnąca gwiazda. Ewidentnie było widać, że miał jakieś kłopoty ze zdrowiem i nie był w optymalnej dyspozycji. Jeśli się w pełni wyleczy to pewnie znów będzie rozgrywał takie turnieju jak ubiegłoroczne MŚ czy Euro 2014 na którym został królem strzelców. Chociaż Ty masz pełniejszy obraz jego gry poprzez znajomość Bundesligi.


Wiesz, dla mnie najlepiej jako kibica TWH Kiel jakby cały czas w sumie trzymał formę z końcówki tego co pokazał w Bundeslidze właśnie i lidze mistrzów ale czy tak będzie :D
Bo to on z Dunvjakiem poprowadził do pogromu w grudniowej lidze z Rhein-Neckar 31-20, władował z 9 lub 10 bramek a w lidze mistrzów tylko Vujin go wyprzedza w liczbie goli właśnie w zespole, 49 do 43.
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Piłka Ręczna

Postprzez mareqna » 01 Lut 2016 08:54

1.Bogdan Wenta zbudował zespół ale mając w składzie takie gwiazdy światowego formatu jak:Marcin Lijewski,Grzegorz Tkaczyk,Mariusz Jurasik,Karol Bielecki,Bartosz Jurecki,Michał Jurecki,Sławomir Szmal czy Krzysztof Lijewski to mógł wygrać dużo,dużo więcej.

2.Michael Biegler na Mistrzostwach Europy nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Mariusza Jurkiewicza,Bartek Jaszka zakończył karierę oraz już w czasie turnieju kontuzje wyeliminowały Krzysztofa Lijewskiego oraz Bartosza Jureckiego.Kim miał grać skoro z młodych doszedł tylko Kamil Sypszak a Karol Bielecki i Michał Jurecki już mocno po 30-stce.
Trzecie miejsce na świecie zdobyte w Katarze uważam za cud,na Olimpiadę do Rio raczej pojedziemy tylko nie ma kim grać!

3.Dziwne Mistrzostwa Europy,naprawde komiczne a jedynym zwycięzcą są Niemcy bo tytuł niby nie przynoszący jakiegoś wielkiego splendoru ale wywalczyli kwalifikacje olimpijską.

Prawdziwych zwycięzców poznamy w sierpniu w Rio!
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Piłka Ręczna

Postprzez RychuGKM » 02 Lut 2016 18:32

Jak ja nie lubię takiego pier... , że w roku olimpijskim nie liczy się nic innego. Poza może Francją każda ekipa przysłała tu najmocniejszy możliwy skład i zrobiła wszystko, żeby zawodnicy byli w najwyższej formie. Igrzyska są dopiero w sierpniu i w dyscyplinach drużynowych to szmat czasu, bo oni grają praktycznie bez przerwy - liga , europejskie puchary, mecze reprezentacji. Nie da się tu przygotować 1 szczytu formy jak w zawodach indywidualnych .
http://www.przegladsportowy.pl/pilka-re ... gn=fanpage
Gdyby nie miał propozycji z Polski to by nie rezygnował ;)
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Piłka Ręczna

Postprzez damian940915 » 03 Lut 2016 09:07

Chyba nikt poważny nie odrzuciłby trenera, który doskonale zna polską piłkę ręczną, zna nasz język, ma mnóstwo sukcesów w pracy szkoleniowej i mnóstwo motywacji, by prowadzić tą reprezentację. Ją się tylko obawiam, czy ZPRP będzie na Niego stać!?

Jak ktoś mówi, że tytuł ME nie przynosi splendoru to jest po prostu śmieszny. Na szczęście w ręcznej zrobienie z imprez rangi mistrzowskiej kwalifikacji olimpijskiej, tylko wzmacnia te imprezy, a nie każe traktować po macoszemu, jak ME w siatkówce.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Piłka Ręczna

Postprzez zdzichu » 03 Lut 2016 17:41

Gdańsk zorganizuje turniej kwalifikacyjny o awans do igrzysk w Rio. W dniach 8-10 kwietnia Polacy zmierzą się z Macedonią, Chile i Tunezją. Patrząc na skład dwóch pozostałych turniejów to nasi mają wręcz autostradę do Rio. W Malmoe o awans powalczą Szwecja, Hiszpania, Słowenia i Iran. To i tak nie jest najmocniejsza obsada, bowiem w Herning o 2 premiowane awansem miejsca powalczą Dania, Chorwacja, Bahrajn i rewelacja ostatniego Euro Norwegia. Skandynawowie będą musieli wznieść się na wyżyny aby uzyskać ten awans. Także droga do Mistrzostw Świata 2017 będzie dla nich trudna, bo w play-off zagrają ze Słowenią,
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Sven » 03 Lut 2016 23:26

damian940915 napisał(a):Jak ktoś mówi, że tytuł ME nie przynosi splendoru to jest po prostu śmieszny. Na szczęście w ręcznej zrobienie z imprez rangi mistrzowskiej kwalifikacji olimpijskiej, tylko wzmacnia te imprezy, a nie każe traktować po macoszemu, jak ME w siatkówce.

Dokładnie, jeśli chodzi o trudność już samego turnieju w sobie to jest bardziej wymagający niż Mistrzostwa Świata czy Olimpiada gdzie drużyny są "przetrzepane". :D
Porównałbym do rangi Mistrzostw Europy w piłce, też nie dają splendoru?

Co to turnieju kwalifikacyjnego, nowy trener będzie miał łatwą drogę nie ma co ukrywać w porównaniu do Słowenii czy Norwegów a zarówno obie ekipy bardzo dobrze się pokazały na ME.
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Piłka Ręczna

Postprzez RychuGKM » 04 Lut 2016 08:20

Ja kibicuję Macedonii, żeby zajęła 2 miejsce i obok nas awansowała na IO. Do tej pory najliczniejszą reprezentację ten kraj wystawił w Atlancie i było to 11 osób. Jak Łazarow i spółka awansują to samych szczypiornistów będzie 14 :D . Byłby to oczywiście pierwszy występ jakiejkolwiek macedońskiej drużyny na IO, a Kirił byłby pewnie chorążym
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Piłka Ręczna

Postprzez harding » 05 Lut 2016 21:24

zdzichu napisał(a): Teraz najważniejsze będą turnieje kwalifikacyjne o igrzyska. Polacy zagrają z Macedonią, Chile i Tunezją. Awansują 2 zespoły, więc nie wyobrażam sobie, żeby zabrakło nas w Rio.


Wyobrażałeś sobie takie baty w meczu z Chorwacją u siebie?
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Piłka Ręczna

Postprzez zdzichu » 07 Lut 2016 19:42

Nie wyobrażałem sobie, tak jak zresztą nikt. Podobnie dalej nie wyobrażam sobie, że z tak słabo obsadzonego turnieju możemy nie awansować. Niby zespoły z poza Europy robią co raz większe postępy, ale nie sądzę, żeby to wystarczyło na Polaków czy Macedończyków. Trochę nie dobrze, że to właśnie z tym przeciwnikiem zagramy pierwszy mecz. Jeśli przegramy, to będzie nerwówka w kolejnych meczach ;)
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Sven » 17 Lut 2016 20:12

Nie wiem czy ktoś oglądał teraz mecz Ligi Mistrzów THW Kiel - Wisła, gdzie z plaga kontuzji THW pokonało ale tylko dwiema bramkami Płocki zespół 26-24 i trzeba zaznaczyć, że gra o życie jaką mieli zdawała egzamin do 54 minuty, gdzie prowadzili 21-23 :oops: Jednak końcówka, dwa karne nietrafione i rzuty Dunvjaka chyba przekresliły juz szanse Wisły na dalszy etap. Za to THW gdy wrócą pozostali może powalczą dalej a za chwilę bardzo ważny mecz w Bundeslidze, może nawet mający ogromny wpływ na tytuł, Rhein-Neckar - Flensburg 8-)
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Piłka Ręczna

Postprzez RychuGKM » 27 Lut 2016 11:30

Talant Dujszebajew trenerem reprezentacji Polski, ale tylko do września. Mnie to pasuje, jak zawali igrzyska to można dać Przybeckiego
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Piłka Ręczna

Postprzez damian940915 » 28 Lut 2016 23:49

Dostajemy jednego z najlepszych szkoleniowców w historii piłki ręcznej. Może i bez większego doświadczenia z reprezentacjami, ale prowadzącym klub z połową kadrowiczów i siłą argumentu pozwalającą liczyć na to, że do kadry wrócą Jachlewski czy Tkaczyk. Myślę, że to całkiem dobry pomysł, a po Igrzyskach trzeba zacząć odmładzać kadrę z perspektywą Tokio i być może MŚ 2023.
Cel na Rio jest dosyć ostrożny, miejsce w "6" i trudno mi sobie wyobrazić, by ta kadra go nie spełniła.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości

cron