Piłka Ręczna

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Janko10 » 23 Sty 2009 23:18

figaro56 napisał(a):No teraz to Janko możesz rozwinąć swój matematyczny talent. Co trzeba żeby nasi awansowali do półfinału? Tylko uważaj żeby ci ułamki nie wyszły. :lol:

Chcesz i masz!
Wygrywamy wszystko do końca, Dania przegrywa z Niemcami, Macedonia w 3 meczach 3 punkty... Reszta nieważna. I już półfinał!!! I nawet bramek nie trzeba liczyć!!! :lol:
Niestety z drugiego miejsca awansujemy i trafiamy na Chorwację... Jest ciężko... Ale po dogrywce awansujemy do upragnionego finału (Szmal broni karnego w ostatniej sekundzie dogrywki)!!!
A z Francją w finale mecz bez historii. 30:22 (15:10). Mistrzostwo Świata nasze!!! :D
....
I w tym momencie się budzę. Poniedziałek 7.30 rano, znowu do roboty... :twisted: :lol:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Piłka Ręczna

Postprzez figaro56 » 23 Sty 2009 23:54

Nie no panie kolego plan palce lizać. :D Trzeba go szybko do Wenty przesłać jakimś umyślnym kurierem żeby rywale nie podejrzeli.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Piłka Ręczna

Postprzez dan » 24 Sty 2009 12:48

Fan Tkaczyk nie skończył kariery. Wczoraj gdzieś czytałem z nim wywiad, w którym mówił, że chce grać dalej w reprezentacji tylko obecnie jest poza nią z powodu kontuzji.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Piłka Ręczna

Postprzez kuba-sygo » 24 Sty 2009 22:02

No brawo, już się obawiałem, że przegramy, ale jednak wspaniałe zwycięstwo nad Danią 32:28. Polacy pokazali klasę szczególnie w pierwszej połowie, w drugiej było nieco gorzej, ale nie da się grać przez cały mecz na znakomitym poziomie (chyba :D). Boję się, żeby starczyło im sił na mecz z Serbią , bo to był duży wysiłek.
Dzisiejsze mecze pomyśli Polaków, Macedonia przegrała z Norwegią, a Niemcy zremisowali z Serbią.
Awatar użytkownika
kuba-sygo
Junior
 
Posty: 169
Rejestracja: 01 Sty 2008 20:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Janko10 » 24 Sty 2009 22:38

I bramka Szmala! Rewelacja! :D
Jeszcze Figaro się zdziwi. :lol:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Piłka Ręczna

Postprzez figaro56 » 24 Sty 2009 22:59

Ja już jestem zdziwiony :shock: a jak dostaną się do półfinału to ten wyraz twarzy będą mi musieli operacyjnie usuwać. :lol: Ale póki piłka w grze..........
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Piłka Ręczna

Postprzez dan » 25 Sty 2009 13:56

Najważniejsze, że nadal się liczymy w walca o awns do najlepszej czwórki, ale w dalszym ciągu nie wszystko zależy od nas.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Janko10 » 25 Sty 2009 16:40

Właśnie masakrujemy Serbów. :D
Figaro zbieraj kaskę na plastykę twarzy. :lol:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Piłka Ręczna

Postprzez figaro56 » 25 Sty 2009 17:06

No i wygrali. Szkoda tej porażki z Macedonią. Oj, szkoda. :(
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Piłka Ręczna

Postprzez figaro56 » 25 Sty 2009 17:51

Dalej Janko. Jaki scenariusz? Komu kibicować z rywali? Co musi się stać byśmy awansowali? Trochę się już w tym wszystkim gubię. Chyba Niemcom, żeby wygrali z Duńczykami i wtedy 2 miejsce nasze pod warunkiem wygranej z Norwegią. Tylko gdzie w tym wszystkim Macedończycy?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Fan » 25 Sty 2009 17:59

Po porażce z Niemcami mówiłem, że czarno to widzę, ale teraz dzięki kilku zawodnikom i trenerowi zmieniłem zdanie. W końcu Wenta nie stawia na przeciętnego Jaszke, a na Wleklaka, który świetnie rozumie się z zespołem, a w szczególności z obrotowym. Szmal jest w życiowej formie to samo Kuchczyński i Tłuczyński. Moim zdaniem Wleklak jest takim cichym bohaterem zespołu. Nie patrzcie ile bramek zdobywa bo to nie jego zadanie. Porównajcie jak Polska atakuje z Jaszką , a jak z Wleklakiem to samo się tyczy obrony. Jestem przekonany, że gdyby Wleklak grał zamiast Jaszki z Niemcami to wynik byłby inny.
Fan
Junior
 
Posty: 118
Rejestracja: 03 Gru 2008 19:36

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Janko10 » 25 Sty 2009 21:16

figaro56 napisał(a):Dalej Janko. Jaki scenariusz? Komu kibicować z rywali? Co musi się stać byśmy awansowali? Trochę się już w tym wszystkim gubię. Chyba Niemcom, żeby wygrali z Duńczykami i wtedy 2 miejsce nasze pod warunkiem wygranej z Norwegią. Tylko gdzie w tym wszystkim Macedończycy?

Niech się tylko skończy mecz Dania-Macedonia to coś wykombinuję... :D
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Janko10 » 25 Sty 2009 22:47

Wygrała Dania. Sprawa jest stosunkowo prosta.
WARIANT Z NASZYM PÓŁFINAŁEM:
1. Musimy wygrać z Norwegami - mamy wtedy 6 punktów. W takim wypadku mecz Serbia-Macedonia nie ma znaczenia.
2. Dania-Niemcy - kibicujemy Danii (jeśli lubimy) lub Niemcom (jeśli lubimy). Ze zwycięzcą tego meczu wychodzimy do półfinału (z 2 miejsca). Jedno ale: remis... Przy remisie awansują Niemcy (2) i Duńczycy (1) ew. Norwegia ale o tym poniżej.
3. Można się obawiać zmowy Niemiec i Danii ale zmowa nie jest moim zdaniem możliwa, ponieważ Niemcy przy remisie obawiać się będą naszej przegranej z Norwegią (wyjdzie wtedy Norwegia z Danią) a Dania obawia się naszego zwycięstwa z Norwegią, czyli się nie dogadają (bo to my na szczęście gramy ostatni mecz w grupie).
4. Norwegia zagra zmotywowana (będzie miała szanse na półfinał) jeśli Dania wygra lub zremisuje z Niemcami, jeśli wygrają Niemcy Norwegowie grają co najwyżej o miejsca 5-8 ale te miejsca nie są też bez znaczenia w porównaniu z 9-12.
5. Remisy w piłce ręcznej nie są takie częste a Norwegia jest do pokonania. Nie mówię, że będzie łatwo ale awans w tej chwili wydaje się całkiem realny.
6. Najbardziej lubię w matematyce rachunek prawdopodobieństwa... Dodatkowo moja wyliczanka szans:
a. mecz Dania-Niemcy - 45% Dania, 45% Niemcy, 10% remis.
b. mecz Polska-Norwegia - 45% Polska, 45% Norwegia, 10% remis.
c. prawdopodobieństwo awansu do półfinału = 0,45 * (0,45+0,45) = 0,405 = 40,5% = DUŻO.

------
WARIANT CIEKAWY (bez półfinału ale mocno skomplikowany, czyli taki jakie lubię) :D
1. Remisujemy z Norwegią.
2. Dania wygrywa z Niemcami (i oczywiście awansuje z 1 miejsca).
3. Serbia wygrywa z Macedonią.
4. Polska, Niemcy, Serbia i Norwegia mają po 5 punktów.
5. I niestety Niemcy awansują mimo przegranej z Danią. :( A gdybyśmy z nimi przegrali 1 bramkę mniej to my byśmy w takim wariancie awansowali.
6. Serbia walczy o 9-12 mając tyle samo punktów co półfinalista (to dzięki dzisiejszemu spotkaniu z nami).
7. Wariant sprawdziłem, bo początkowo wydawało mi się, że daje nam szanse...
Ostatnio edytowany przez Janko10, 25 Sty 2009 22:58, edytowano w sumie 1 raz
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Hako » 25 Sty 2009 22:52

Co do samej dyscypliny to piłka ręczna jest jednym ze sportów, w którym praktycznie cały czas coś się dzieje. Akcja przechodzi szybko z bramki do bramki i pada dużo bramek. Ogólne jedna z ciekawszych dyscyplin, ale za to strasznie brutalna co mi się akurat nie podoba w niej. Ogólnie jednak na duży plus.
Co do gry Polaków na mistrzostwach świata w Chorwacji. Po ostatnich dwóch spotkaniach jestem optymistą i wierzę w awans i wygraną Duńczyków nad Niemcami. Nasi zawodnicy zagrali kapitalnie z mistrzami Europy i Serbami. Jutro na 100% pokonają Norwegię i w wielkim finale zagrają z Danią ^^ Tak mi się wydaję, bo chyba Francja i Chorwacja moim zdaniem nie da rady. Z najlepszych zawodników to na pewno rewelacyjny Szmal, Marcin Lijewski, Michał i Bartosz Jurecki oraz Tłuczyński. Miłym zaskoczeniem dla mnie jest dobra gra Wleklaka.
Awatar użytkownika
Hako
Młodzik młodszy
 
Posty: 13
Rejestracja: 25 Sty 2009 22:19
Miejscowość: Łosice

Re: Piłka Ręczna

Postprzez dan » 26 Sty 2009 01:03

Serbia została zmasakrowana. Zaskakująca dla mnie jest nienajlepsza (a może raczej pechowa) gra Niemców w drugiej fazie turnieju. Dzisiejsza ich porażka z Norwegami przybliżyła nam półfinał. Wszystko rozstrzygnie się we wtorek. Podobno trener Niemców chciał po meczu z Norwegią pobić sędziów. Widział to ktoś z Was może? Bo musiało się tam sporo dziać.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Piłka Ręczna

Postprzez figaro56 » 26 Sty 2009 08:46

Czyli dobry Bóg zrobił co mógł a teraz już trzeba wygrać z Norwegią. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Piłka Ręczna

Postprzez kuba-sygo » 26 Sty 2009 09:36

Tak, ja widziałem i faktycznie szedł z pięściami (bardziej straszył), ale ten sędzia tego nie widział, bo gadał z jakimś zawodnikiem, a i Niemcy go powstrzymali.
Awatar użytkownika
kuba-sygo
Junior
 
Posty: 169
Rejestracja: 01 Sty 2008 20:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Piłka Ręczna

Postprzez habes » 26 Sty 2009 15:03

Pokazywli to na TVP w sporcie
Awatar użytkownika
habes
Młodzik
 
Posty: 44
Rejestracja: 23 Sty 2009 20:36

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Fevon » 26 Sty 2009 19:54

Fevon
Junior młodszy
 
Posty: 83
Rejestracja: 07 Gru 2008 11:50
Miejscowość: Sosnowiec

Re: Piłka Ręczna

Postprzez kuba-sygo » 27 Sty 2009 19:57

Upiekło nam się, teraz wszystko w rękach Polaków, jak przegrają to nie mogą zwalić winy na pech tylko na siebie :D. Przyznam, że w miarę upływu meczu Niemcy-Dania, coraz bardziej wierzyłem w spisek przecież Niemcy bez Krausa nie mieli większych szans i mogli zdawać sobie z tego sprawę, a i Polacy grali ostatnio bardzo dobrze, więc Niemcy wierzyli, że my wygramy, dlatego mogli się umówić na remis. Naszczęście tak się nie stało.
Trzymajmy kciuki za Polaków !!!
Awatar użytkownika
kuba-sygo
Junior
 
Posty: 169
Rejestracja: 01 Sty 2008 20:18
Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości

cron