Piłka Ręczna

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Piłka Ręczna

Postprzez zdzichu » 26 Sty 2015 19:51

Zygy ja niczego nie zaklinam. Po prostu Szwedzi byli dla mnie faworytem meczu z nami. Nikt mi nie wmówi, że zagrali na takim poziomie jak w fazie grupowej. Chciałbym, żeby Polacy tak "nie zachwycali" jak oni do tej pory. Nie potrafią z nami grać. Jadą do domu, a my w końcu wyślijmy Chorwatów na wczasy nad Adriatyk :P Prawdopodobnie do domu wróci także chyba najbardziej nierówna drużyna tych mistrzostw Islandia.
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Piłka Ręczna

Postprzez damian940915 » 26 Sty 2015 23:39

Bardzo liczyłem na to zwycięstwo, ale był to optymizm taki bardziej na siłę niż wynikający z racjonalnych przesłanek. Przyznam się więc, że jestem zaskoczony, że nasze "orły" tak się podniosły po tych ciosach w fazie grupowej. Chorwacja w porównaniu ze Szwecją nam nie leży, ale po takim sukcesie jak wygrana w 1/8, możemy dalej ciągnąć na tej samej fali i to zwycięstwo na pewno dodaje skrzydeł. Szanse więc oceniam po połowie, pewnie znowu czeka nas horror, oby z happy-endem.
Ważna uwaga. Polska reprezentacja tym zwycięstwem na 99 % zapewniła sobie grę w kwalifikacjach do IO. W teorii wchodzi tam 7 zespołów (będą mecze o miejsca 5-8), ale regułą jest, że jedna z tych drużyn zostaje potem Mistrzem Europy, a także trudno wyobrazić sobie, by Katar nie został Mistrzem Azji, co w praktyce oznacza, że nawet 9-ta drużyna MŚ może awansować na turniej kwalifikacyjny.

Trochę komicznie wygląda w tym zestawieniu par ćwierćfinałowych para naszych potencjalnych rywali: Niemcy - Katar, a więc drużyna, która nie zakwalifikowała się do tych mistrzostw i drużyna, która rodowitych graczy ma raczej w rezerwie ;)
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Piłka Ręczna

Postprzez mareqna » 27 Sty 2015 16:52

Nie ogladałem meczu z Szwedami,moja wina
Nie wierzyłem w sukces,moja wina
Nie cieszyłem sie z awansu,moja wina
Jak mozna było wierzyć w sukces w obliczu tylu kontuzji i absensji najlepszych naszych szczypiornistów.Wielki sukces naszych herosów i nawet gdybu Chorwacji nie udało strzelic się zadnej bramki to start naszych Orłów w Mistrzostwach Świata będzie sukcesem.Meczu z Chorwatami też chyba jednak nie obejrzę w obawie o swoje zdrowie,w sukces nie wierzę bo jak wierzyć w obiczu tylu porażek na wielkich imprezach z tym zespołem? Ale gdyby nastapił cud zwyciestwa to Polska pokona Niemców z palcem w nosie i finał z Hiszpania/Francja.
Polski piłkarz reczny po kolei:Bohatyr,bohatyr,bohatyr po stokroć bohatyr. :D
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Piłka Ręczna

Postprzez harding » 28 Sty 2015 18:13

" Będzie to spotkanie półfinałowe z Katarem i panami sędziami, ale nie chcę nic sugerować" ;-)


Mareqna, jesteś kibicem małej wiary :-)
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Piłka Ręczna

Postprzez kat. » 28 Sty 2015 18:19

To ja też hau, hau odszczekam to, co napisałem. Nie wiem, czy rzeczywiście trafiliśmy na fatalny dzień Szwedów, a Chorwaci są na tych MŚ wyjątkowo słabi (Ivano, wróć! :D ), ale dziś w defensywie naprawdę rewelacyjny mecz naszych. W ataku nadal momentami chaotycznie jak szlag, ale do diabła z tym, jesteśmy w czwórce i mamy Katar, czyli formalnie jesteśmy faworytami w drodze do finału :D Pewnie sędziowanie nie będzie obiektywne, ale jest już ten Katar w czwórce, na pewno zagra o medale, więc może wielkich cyrków nie będzie.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka Ręczna

Postprzez mareqna » 28 Sty 2015 18:39

Fantastyczne,niesamowite zwyciestwo.Ja juz nawet uwierzę po dzisiejszym meczu w Mistrzostwo Świata.Coś niesamowitego :D w niesamowitym sporcie.
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Piłka Ręczna

Postprzez zdzichu » 28 Sty 2015 18:48

Tyle lat czekania, przeżywania porażek z Chorwatami i w końcu udało się :D Fantastyczny mecz Polaków w obronie. Szmal znów w najważniejszych momentach stanął na wysokości zadania. Prawdziwym mistrzostwem było podniesienie się po tych ciosach Duvnjaka. Chociaż nie wiem czy nie gorsze były ciosy w szczękę i twarz od Kopljara.Ale cwaniaczków już mamy z głowy. Teraz czas na kaufland tzn. Katar. Wiadomo sędziowie, kibice, świetny trener, ale damy radę. Widziałem kawałek meczu Katarczyków z Hiszpanami i tam mimo przegranej zaprezentowali się naprawdę dobrze. A za chwilę prawdziwa uczta Hiszpania-Dania 8-)

Doviđenja, Hrvatska :mrgreen:
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Piłka Ręczna

Postprzez mareqna » 29 Sty 2015 09:22

Do awansu potrzebny był cud i grajac w podwójnym osłabieniu gdy wydawało sie,ze losy meczu sa roztrzygniete Mariusz Jurkiewicz strzela cudowna bramkę w dodatku Chorwat zarabia 2 minuty kary.Wtedy odzyskałem nadzieję w sukces no ale nerwy były do samego końca.A tak nawiasem mówiąc jak wyglada nasz półfinał z pozycji Francji i Hiszpanii? jeszcze rok temu nie wiedziałem ,ze Katar gra w piłkę ręczną,coś niesamowitego.Strasznie polubiłem tego naszego trenera Niemca ale prawdziwego Polaka Bieglera.Bardzo sympatyczny człowiek tylko nie wiem czemu chciałbym go zobaczyć w jakby wygladał chełmie na głowie........może jako statysta w jakimś filmie wojennym :)
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Piłka Ręczna

Postprzez RychuGKM » 29 Sty 2015 12:32

Słyszeliście o wypowiedzi Bieglera , że część zawodników może pożegnać się z kadrą po tych mistrzostwach? Mnie wydaje się to absurdalne , prędzej spodziewam się , że Tkaczyk i starszy Lijewski zechcą wrócić , niż , że ktoś odejdzie przed mistrzostwami w Polsce i bardzo prawdopodobnymi igrzyskami
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Piłka Ręczna

Postprzez kat. » 29 Sty 2015 13:00

Toć sprostował Beagle, że jakiś pismak wsadził mu toto do ust. Miał na myśli dopiero 2016 po mistrzostwach u nas.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka Ręczna

Postprzez zygy » 29 Sty 2015 17:11

Naprawdę mieliśmy kupę szczęścia, bo niewiele zabrakło, żeby mieć Francję w 1/8 i prawdopodobny powrót do domu. Teraz z Francją możemy zagrać co najwyżej w finale, a srebro przecież piechotą nie chodzi. Podejrzewam, że w tym składzie personalnym pojedziemy jeszcze przez cały przyszły rok, tzn., ME w Polsce i ewentualnie IO w Rio. Potem do widzenia powiedzą zapewne: Szmal, Bielecki, starszy Jurecki, Lijewski, Wiśniewski. Jedynymi takimi pomostami pomiędzy startą gwardią, a nowym pokoleniem mogą zostać młodszy Jurecki i Jurkiewicz, choć też nie wiadomo, na jak długo.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Piłka Ręczna

Postprzez damian940915 » 29 Sty 2015 22:42

Takie zmiany są nieubłagane i pozostaje tylko życzyć, by za rok nasi szczypiorniści pożegnali się z kadrą z jak największymi sukcesami. Po takim wyniku na tegorocznych MŚ (nawet przy 4 miejscu) presja będzie ogromna tak podczas meczów w Polsce jak i daj Boże w Rio, co chyba tylko chłopaków nakręca, sądząc po tegorocznych horrorach :D
Nie chcąc dyskredytować sukcesów "naszych", to w ogóle odnoszę wrażenie, że zarówno Polacy w tym roku, jak i Polki w zeszłym są wielkimi wygranymi systemu pucharowego i to wcale przed tym nie kombinując. Obawiam się, że przy drugiej fazie grupowej z której wychodziłoby się od razu do półfinałów, tak różowo by nie było, chociaż jak pamiętamy nasi szczypiorniści i w takim systemie rozgrywkowym doskonale sobie potrafili radzić.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Piłka Ręczna

Postprzez RychuGKM » 30 Sty 2015 09:45

Pamiętaj , że wówczas trenrzy najwyższą formę budowaliby na początek turnieju. Teraz jest inaczej. Co z tego , że Niemcy i Szwedzi grali świetnie w fazie grupowej , skoro w najważniejszym momencie zagrali najgorszy mecz turnieju. Odwrotnie Francuzi i Polacy , ich dyspozycja z każdym meczem jest coraz lepsza
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Piłka Ręczna

Postprzez RakuNH » 30 Sty 2015 14:26

Dla mnie play offy to jest to co powinno być. Siatkówka już mnie totalnie zmęczyła tymi coraz bardziej udziwnionymi grupami i nie ciągnie mnie kompletnie do oglądania. Jak ktoś chce sobie robić tyle grup, to niech zrobią ligę :mrgreen:

Może mi ktoś napisać ilu rodzimych zawodników gra w Katarze? Bo nie mam pojęcia o jakiej skali transferowej mówimy. Żaden? :mrgreen:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Piłka Ręczna

Postprzez markos7207 » 30 Sty 2015 15:19

Coś w radiu słyszałem że sześciu urodziło się w Katarze ;) . Ciekawe przepisy ma ręczna federacja że sobie można dokupić gości jak w piłce klubowej, teraz FIFA powinna zliberalizować swoje bo szejki tez by chcieli w kopanej mieć Katar na czele za 7 lat :P
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Piłka Ręczna

Postprzez RychuGKM » 30 Sty 2015 15:45

markos7207 napisał(a):Coś w radiu słyszałem że sześciu urodziło się w Katarze ;) . Ciekawe przepisy ma ręczna federacja że sobie można dokupić gości jak w piłce klubowej, teraz FIFA powinna zliberalizować swoje bo szejki tez by chcieli w kopanej mieć Katar na czele za 7 lat :P

Niczego nie muszą liberalizować , po prostu będą sprowadzać zawodników nie mieszczących się w najlepszych reprezentacjach . I z tego można złożyć świetną drużynę.
Problem mogą mieć z hokejem , bo musieliby stworzyć ligę , gdzie przez 2 lata graliby trzeciorzędni Kanadyjczycy i Rosjanie , ale dla szejków nie ma nic niemożliwego. Jak się uprą to i w hokeju będą potęgą :)
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Wybitny ekspert » 30 Sty 2015 18:01

Przy takiej dysproporcji w grze bramkarzy między jedną a drugą drużyną nie można wygrać półfinału MŚ. Niestety... :(
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Piłka Ręczna

Postprzez figaro56 » 30 Sty 2015 20:34

Tak na spokojnie to jednak nie można wszystkiego zrzucać na stronnicze sędziowanie jak to widzą niektórzy. Można się oburzać na "farbowane katarskie lisy" ale zagraliśmy w porównaniu z poprzednimi spotkaniami gorzej w kilku elementach i to zdecydowało o porażce. To głównie było powodem, że po meczu cieszyli się kibice w koszulach nocnych(ponoć też kupieni). Ciekawe jak długo uda się im utrzymać poziom na który dosyć niespodziewanie wskoczyli. Na ile starczy pieniędzy i zainteresowania tą dyscypliną. Może w innej kolejności bo pieniędzy to im raczej w najbliższej przyszłości nie zabraknie ale zaineresowanie nową zabawką może minąć.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Piłka Ręczna

Postprzez RychuGKM » 30 Sty 2015 21:29

owszem choć podejrzewam , że gdybyśmy zagrali lepiej , to sędziowie "myliliby się" dużo częściej
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Piłka Ręczna

Postprzez zygy » 30 Sty 2015 22:20

Nie mamy co narzekać. Na tych MŚ przegraliśmyu już 3 mecze i zagramy o brąz, a tacy Hiszpanie tylko 1 i czeka ich to samo, o takich Chorwatach i Duńczykach nie wspominając. Faworytem będą jednak Hiszpanie i każdy inny wynik będzie sporą niespodzianką, tak samo, jak porażka Francji w finale.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 198 gości