Siatkówka

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Siatkówka

Postprzez mareqna » 25 Wrz 2013 07:38

Gdzie jest nasza siatkówka damska i męska? Gdzie jest nasz sport zespołowy? Już nawet o laskarzach męskich słuch zaginął.Całkowita ruina i tylko pocieszeniem jest jak pisze Kat.,że już nie trafimy na Ruskich :)W sumie siatkarzy odnieśli sukces bo walczyli dzielnie w barażu a koszykarze zajęli ostatnie miejsce podobnie zresztą jak piłkarze nożni.Siatka damska jest jeszcze słabsza bo co można stworzyć z rezerwowych zespołów klubowych?
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Siatkówka

Postprzez figaro56 » 29 Wrz 2013 20:52

Koniec ME. Wygrali ci co mieli wygrać bo też przewaga Rosjan w sile ataku i w warunkach fizycznych stawia ich w roli faworytów i jeżeli ktoś z nimi wygra to tylko wtedy gdy Rosjanie sami sobie krzywdę zrobią. Coś się zapowiada, że po dominacji brazylijskiej teraz może nadejść rosyjska. Cholera, a miała być polska. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Siatkówka

Postprzez zygy » 30 Wrz 2013 18:00

Bułgarzy mogą się załamać- 4 kolejna impreza zakończona tuż za podium... Aż mi ich szkoda, bo za te wygrane boje z Polakami i Niemcami ten brąz im się po prostu należał dużo bardziej, niże cwaniaczkom z Serbii, którzy po raz kolejny wczołgali się na podium wielkiej imprezy, praktycznie nic na niej nie prezentując. Mam nadzieję, że Bułgaria teraz spokojnie zakwalifikuje się na MŚ w Polsce, gdzie wzmocni ją wreszcie Kazyiyski, ponieważ sam Sokołov raczej sam długo nie pociągnie, co było już widoczne w decydujących bojach o medale w Kopenhadze. Rosjanie wreszcie mają to swoje złoto na ME, na które polowali już ładne kilka lat i to jak najbardziej zasłużenie. Teraz do kolekcji brakuje im tylko tytułu MŚ, a najbliższa okazja już w przyszłym roku w Polsce.

Nie sądzę, żeby obecnie którakolwiek reprezentacji była w stanie tak zdominować siatkówkę, jak Brazylijczycy w pierwszej połowie XXI w. Jedyne do czego można by się przyczepić u Rezende i jego ekipy, to "tylko" 1 złoto na olimpiadzie i aż 2 przegrane finały- w 2008 i 2012r., Rosjanie jeśli wygrają MŚ w przyszłym roku, to owszem będą mieć wszystkie tytuły na koncie, ale żeby dorównać wielkie Brazylii, to musieli by tak wygrywać przez następnych kilka lat.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Siatkówka

Postprzez kat. » 05 Sty 2014 18:27

I mamy sporą niespodziankę, Serbki przegrywają w 5 setach z Azerkami. Teoretycznie mogą znaleźć się za burtą, jeśli Chorwatki i Holenderki oraz Polki i Belgijki też pobawią się w pięciosetówki, co jest bardzo prawdopodobne. Tak pobieżnie patrząc, bilans małych punktów (w przypadku tego samego stosunku setów 8-3 na 2. miejscach) Polki mają najlepszy, potem Serbki i potem Holenderki. Chorwatek nie liczę, bo one już straciły seta i raczej muszą dziś z Holenderkami wygrać.

Jak coś pokręciłem, to niech ktoś (dan, jesteś? ;)) poprawi, ale nie jestem biegły w zasadach kwalifikacji.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Siatkówka

Postprzez dan » 05 Sty 2014 21:12

Jestem, ale ostatnio nie mam za bardzo czasu żeby wszystko dokładnie sprawdzać. Gdy to piszę już trwa 2 set meczu Polek z Belgijkami i dobrze po prostu byłoby wygrać żeby nie oglądać się na innych. Jeszcze nie wiem jak się ten mecz skończy ale na razie wygląda to po prostu źle. Tymczasem Chorwatki wygrały pierwszego seta z Holenderkami. Czarno to widzę na razie, ale może, może...
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Siatkówka

Postprzez dan » 05 Sty 2014 22:08

Polki się skompromitowały. Fakt, że Belgia to 3 drużyna ostatnich mistrzostw Europy, ale nasze po prostu zagrały katastrofalnie. Nie musimy oglądać się na inne grupy. Szans na awans już nie ma.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Siatkówka

Postprzez Janko10 » 05 Sty 2014 22:24

Ale może jakiś wazon fair play dostaniemy... W końcu w dwóch grupach potrafili się dogadać a w naszej gdzie sytuacja pod układankę była najbardziej oczywista, taki przypadek ewidentnie nie wystąpił. :|
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Siatkówka

Postprzez kat. » 05 Sty 2014 22:33

No właśnie Belgijki ewidentnie nam chciały tego 3. seta oddać, no ale nasze powiedziały - nie, nie, dziś jesteśmy tak nieporadne, że zasłużyłyśmy tylko na porażkę w 3 setach :roll:

W Baku podobno sędziowie robili "układankę"
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Siatkówka

Postprzez weiner » 12 Sty 2014 15:06

Niestety od paru lat brak jest pomysłu na żeńską siatkówkę. Zamiast szukać nowych rozwiązań trener myślał, że awans wywalczą mu, z całym szacunkiem, nasze zasłużone babcie. Dziewczynom brakuje zgrania i waleczności i wyszło wszystko źle. W mojej opinii kadrę trzeba zbudować na młodszym pokoleniu bo te dziewczyny graja już długo i pewne nawyki gry maja we krwi i już tego nie zmienią. Brak gry kombinacyjnej, brak gry ze środka czy z trzeciego metra, nienajlepsze przyjęcie i wyszła klapa.
Ciekawy eksperyment zrobił trener kubańskiej reprezentacji. Kiedyś Kubanki odnosiły wiele sukcesów ale stało się to co i u nas - chwała minęła i zaczęły być coraz słabiej i słabiej. Rok temu trener wymienił skład na nowe, młode zawodniczki, które teraz pilnie trenują i maja szanse zgrać się ze sobą. Póki co nie są w stanie rywalizować z najlepszymi (choć na WGP urwały seta Rosjankom) ale myślę, że za parę lat będą bardzo mocne. U nas zamiast stawiać na młodą krew stawia się na weteranki a czas przemija. Mistrzostwa nie dla nas :)

Awans jak dotąd mają zapewniony:
Azja: Japonia, Kazachstan, Tajlandia, Chiny
Ameryka Płd: Brazylia, Argentyna
Europa: Włochy, Niemcy, Rosja, Turcja, Azerbejdżan, Belgia, Chorwacja, Serbia, Holandia, Bułgaria
Awatar użytkownika
weiner
Młodzieżowiec
 
Posty: 225
Rejestracja: 06 Sty 2014 11:56
Miejscowość: Wrocław

Re: Siatkówka

Postprzez figaro56 » 23 Maj 2014 20:26

No i kubeł zimnej wody na rozgrzane co niektóre głowy. Ta porażka ze Słowenia wielkiego znaczenia mieć nie powinna ale niektórzy dziennikarze zszokowani. To przecież maiała być ta wielka Polska a tu przegrana z przeciętną Słowenią. Może dobrze się stało bo wpadali w euforię po zwycięstwach z kelnerami. Trzeba schłodzić głowy i zabrać się za pracę.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Siatkówka

Postprzez Guarded » 23 Maj 2014 20:53

figaro56 napisał(a):No i kubeł zimnej wody na rozgrzane co niektóre głowy. Ta porażka ze Słowenia wielkiego znaczenia mieć nie powinna ale niektórzy dziennikarze zszokowani. To przecież maiała być ta wielka Polska a tu przegrana z przeciętną Słowenią. Może dobrze się stało bo wpadali w euforię po zwycięstwach z kelnerami. Trzeba schłodzić głowy i zabrać się za pracę.

Nie można ich od razu tak krytykować, jak dużo osób to robi, ale fakt, przegranie meczu z 2:0 boli, szczególnie te błędy na końcu czwartego i piątego seta.
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Siatkówka

Postprzez figaro56 » 01 Sie 2014 14:07

Niech mnie staremu ktoś bystry wytłumaczy o co chodzi z tym Polsatem i MŚ. Czy jak mam w kablówce Polsat Sport i Polsat Sport Ekstra to będę mógł oglądać mecze MŚ czy będę musiał jeszcze coś dopłacić?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Siatkówka

Postprzez kat. » 01 Sie 2014 17:17

Z tego, co ja rozumiem, to nie. musisz mieć dekoder CP. Kablówki będą kodowane i płatne.

Mnie w sumie bawi nagonka na polsat. TVP wielokrotnie już pokazała, gdzie ma ważne wydarzenia polskiego sportu, a teraz Szaranowicz (jeden z głównych demiurgów tego stanu rzeczy) rzewnie płacze, jaki to Polsat niedobry. Było nie wysyłać Szpaka na kolejne egzotyczne wczasy za publiczne pieniądze.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Siatkówka

Postprzez RakuNH » 01 Sie 2014 17:26

Nie no nagonka jest słuszna, bo ktoś mając kablówkę i wszystkie Polsaty i tak musi płacić żeby obejrzeć. Siatkówka ostatnimi czasy mnie nie specjalnie grzała, a jak już nie będzie jej na otwartych kanałach, to tak jakby MŚ nie było. Ogólnie śmiesznie jakby Polska grała finale na kodowanym kanale, ale obłowią się właściciele nielegalnych streamów, właściciele barów, a jakoś nie wierzę że obłowi się Polsat na tej swojej akcji.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Siatkówka

Postprzez kat. » 01 Sie 2014 17:52

Czyli jednak regulujemy wolny rynek i każemy właścicielowi dzielić się prawami za darmo (półdarmo) z innymi ? ;)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Siatkówka

Postprzez RakuNH » 01 Sie 2014 18:05

Ależ nie kacie. Regulujemy wolny rynek oglądając na streamach z czego Polsat gówno będzie miał. :mrgreen: To zdecydowanie lepsza regulacja niż ingerencja państwa ;) Natomiast tak jak mówię ja nie wiem czy biznesowo ta decyzja się broni dlatego się dziwie, ale nie jest to impreza na którą bym jakoś specjalnie oczekiwał, więc tylko uważam że abonenci Polsatu Sport, Polsatu Sport extra (gdzie siatkówka leci non stop więc widzowie tego kanału w większości się nią interesują) zostali wyrolowani, bo oszustwem to nie jest, ale chamstwem już tak ;) Sam chyba kilka tygodni czytałem, że prawie na pewno mecze Polaków będą na otwartych kanałach, a tu nagle wszystko się odwróciło.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Siatkówka

Postprzez kat. » 01 Sie 2014 18:40

Polsat wielokrotnie już miał być bojkotowany za kodowanie transmisji, ale jakoś trzymają się tej polityki, a jak mniemam, jacyś spece od marketingu tam są.

Abonenci PC będą mieć transmisje za free, reszta jest z tego, co wiem, w gestii operatorów. Ale mnie to też jakoś szczególnie nie interesi. :)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Siatkówka

Postprzez figaro56 » 01 Sie 2014 18:55

Ode mnie na pewno żadnych pieniędzy nie dostaną. Trochę żal, ze nie obejrzę ale przeżyję.
Cieszyłoby mnie gdyby Polsat stracił na interesie. Nikt nie kazał im wykładać taką kasę i co teraz budżet ma ratowac prywatnego nadawcę bo ten przeinwestował. Niech się wypchają z tymi MŚ. Kolega ma te zagraniczne stacje zobaczymy czy one będą nadawać, chociaż siatkówka nie jest poza Polską szczególnie popularna. Może Włosi będą nadawać, a że nie będzie polskiego komentarz to może i lepiej.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Siatkówka

Postprzez damian940915 » 03 Sie 2014 02:25

Ja jednak pragnę zauważyć, że sytuacja jest diametralnie inna od tej, w której TVP nie puści czegoś na głównym kanale. Osoby interesujące się sportem mniej więcej wiedzą, że chcąc obejrzeć coś mniej medialnego, a do czego prawa ma TVP, muszą wykupić pakiet w satelicie, kablówce, w którym jest TVP Sport. Są tego świadome, są na to przygotowane i wiedzą, że kupując dany pakiet na pewno obejrzą takie to albo inne zawody. Poza tym TVP Sport imprezy, w których Polacy osiągają jakieś medialne sukcesy na imprezach mistrzowskich np. mecze piłkarzy ręcznych na MŚ, ME czy duże wydarzenia lekkoatletyczne raczej puszcza w głównych kanałach i nawet ze studiem prowadzonym przez Kurzajewskiego i reklamami w trakcie Hymnu coś tam jednak można zobaczyć. Poza tym TVP z wielu zawodów, które pokazywane są na TVP Sport za darmo udostępnia również streamy na swojej stronie internetowej.
Natomiast Polsat kpi sobie z kibiców siatkówki, którzy mieli świadomość, że jak wykupią dekodery Polsatu czy zwiążą się z kablówkami umową na jakieś droższe pakiety to obejrzą " do porzygania" wszystkie najważniejsze mecze przez najbliższe lata - ligę, Ligę Światową i wszystkie imprezy mistrzowskie oprócz Igrzysk. A tutaj Polsat i ich szefowie robią w bambuko tych abonentów kablówek, mówiąc, że mając dwadzieścia milionów kanałów Polsatu oni i tak MŚ nie zobaczą, bo muszą wykupić cztery kolejne. I to jest właśnie ta różnica między TVP a Polsatem.

Zupełnie nie rozumiem polityki Polsatu, który od kilku tygodni czy nawet miesięcy po "Wydarzeniach" reklamuje mistrzostwa, emitując specjalne spoty, tylko po to, by miesiąc przed turniejem pokazać "figę", że Wy i tak tych mistrzostw nie zobaczycie, jak (słono) nie zapłacicie.

Jeszcze jeden aspekt. Polsat od lat reklamuje się jako stacja promująca siatkówkę. Ciekawa mi ta promocja, jak najbardziej wyczekiwaną imprezę siatkarską w historii zobaczy w telewizji może 100, może 200 tys osób, podczas gdy podczas meczów Polaków na otwartym kanale byłoby to przynajmniej 10-15 razy więcej w początkowej fazie, do nawet 8-10 milinów w przypadku dotarcia do fazy medalowej. Przypomnę, że gdy Polacy zdobywali ME w 2009 roku, transmisję obejrzało prawie 6 milionów ludzi w Polsacie i ok. miliona w Polsacie Sport.

Jeśli Polsat uważa, że zarobi więcej przez kodowanie meczów i tworzenie nowych kanałów - proszę bardzo - mamy wolny rynek. Ja nie zapłacę i również obejrzę na streamie mecze Polaków i pewnie co ciekawsze mecze finałowe. Jakość średnia, ale piłkę widać, komentarz też będzie, a przynajmniej reklamy w trakcie meczu nie będą denerwować ;)

Polsat chwalił się, że sprzedał prawa prawie na cały świat, do 168 państw. Myślę, że Rai Sport na pewno pokaże, w końcu mistrzostwa kobiet są u nich, a Włosi transmitowali też losowanie.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Siatkówka

Postprzez ssonicsl » 03 Sie 2014 10:00

Polsat mnie już niczym nie jest w stanie zaskoczyć. W sumie to nawet trochę się dziwie, że:
a) abonentom Cyfrowego Polsatu też nie każą dodatkowo płacić (a przecież jest to w ich stylu; PPV czyli zapłać aby obejrzeć a potem jeszcze podziękuj że mogłeś zapłacić)
b) dają jednak 1 mecz w otwartej stacji. Mogli nie dawać żadnego. Dziękuje.

Myślę że jakaś zagraniczna stacja będzie pokazywać. Największe nadzieje w RaiSport, ale nawet jeśli nikt nie będzie transmitował to albo stream albo mam to gdzieś - obejrzę kopaną.

Oj Wy przeciwnicy uciskania wolnego rynku cieszcie się, że są jakieś regulacje bo inaczej już w tej chwili byłoby 30 minut reklam i 30 minut audycji. Nikt Polsatowi nie kazał w 2008 kupować praw. Zrobili to bo wierzyli że im się to z nawiązką opłaci, dużą nawiązką. No i się pomylili. Bezczelnością natomiast jest zwalać winę za ich nieudaną inwestycję na struktury państwowe. Gdyby wyszli na duży + to nie sądzę aby równie gorąco gratulowali ministerstwu sportu za organizacje mistrzowskiego turnieju.

Zresztą tak jak pisał damian, sprzedali prawa do transmisji do 168 państw i oni niby wychodzą na minusie? Jakim k**** cudem? Miesiąc przed finałami urządzają szopkę próbując opchnąć komukolwiek prawa do transmisji a później oferują PPV XXI wieku.

Najbardziej poszkodowani oczywiście są klienci kablówek. Najpierw wasza kablówka musi dogadać się z Polsatem aby móc Wam łaskawie zaoferować te 4 dodatkowe kanały (no i ustalić cenę ze Szczerbatym) a później ty kliencie będziesz mógł łaskawie dodatkowo zapłacić (w sumie jestem ciekaw ile sobie zażyczą, skoro walki w klatce kosztują 4 dychy za wieczór). I co z tego że opłacasz już kanały sportowe Szczerbatego... Skoro możesz zapłacić drugi raz to zapłać i jeszcze podziękuj że miałeś taką możliwość.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości

cron