Formuła 1

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Formuła 1

Postprzez zdzichu » 09 Mar 2010 20:36

Wtedy pojawiało sie pytanie czy to plebiscyt na najlepszego czy najpopularniejszego sportowca w naszym kraju w tym sezonie jeśli znów bedzie jeżdził szybko i odniesie jakieś sukcesy to też ma spore szanse na wygranie choć bedzie miał wielkich konkurentów a szczególnie Justyne
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Formuła 1

Postprzez albatros » 09 Mar 2010 22:49

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 14:28, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Formuła 1

Postprzez Fox » 10 Mar 2010 00:41

Wielkie dzięki za uświadamianie mi w kółko że tylko podium się liczy a 4. miejsce to 'nic poza uczestnictwem'. Obiecuję nie kompromitować się więcej ceniąc np. olimpijskie dokonania Ahonena w konkursach indywidualnych wyżej od tych Jakova Faka :lol:
Fox
Młodzik młodszy
 
Posty: 4
Rejestracja: 08 Mar 2010 19:27

Re: Formuła 1

Postprzez dan » 10 Mar 2010 11:19

Fox zrozumiałeś tylko to co chciałeś? 4 miejsce to nie podium i o to tu chodzi. A przecież wielu sportowców zdobyło medale na mistrzostwach świata czy igrzyskach olimpijskich, a mimo to przegrali Oni w plebiscycie z Kubicą. Twoim zdaniem było to sprawiedliwe?
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Formuła 1

Postprzez Fan » 10 Mar 2010 11:30

Ludzie zadajcie sobie pytanie. Ile osób na świecie ściga się, a ile np. wiosłuje w danej kategorii. Łatwiej jest zostać najlepszym wioślarzem niż najlepszym piłkarzem. Kubica wszedł do F1 bez żadnych układów. Pokonał wyraźnie Niemca z zespołu niemieckiego. Wygrał pierwszy wyścig w historii Polski. Ile mieliśmy złotych medali olimpijskich? Ile mamy wygranych wyścigów w F1? Dokonał czegoś wyjątkowego.. wyrósł z kraju kompletnie bez tradycji..

Wracając do treningu. Tu się zgodze, że zawodnicy uprawiajacy dyscypliny bardziej fizyczne trenują dłużej, ale czy intensywniej to nie wiem.

Gdyby Polak zdobył złoto np. w kolarstwie szosowym to by wygrał z Kubicą bez dwóch zdań. Gdyby walczył z Contadorem na Tourze to by TVP puściła relacje z TDF. Już tak nie atrakcyjnie grająca Radwańska wchodzi do 10 nie wygrywając niczego ważnego.
Fan
Junior
 
Posty: 118
Rejestracja: 03 Gru 2008 19:36

Re: Formuła 1

Postprzez RakuNH » 10 Mar 2010 11:49

Może zanim zadamy sobie pytanie to nam przedstaw jakieś swoje statystyki. Mamy się doszukiwać tego co chcesz nam przedstawić? :D Moim zdaniem dużo trudniej jest być wioślarzem ale mniej osób uprawia wioślarstwo bo jest zbyt trudne (a piłkę sobie pokopać zawsze można :lol: ) i jest dużo mniej popularne ale to nie znaczy że łatwiej jest być wioślarzem. Trochę dziwny masz punkt widzenia...

To może odnieśmy się do tradycji. Jakie tradycje ma F1 a jakie lekkoatletyka? Na prawdę nie moja wina że cykl F1 rozpoczął się zaledwie 60 lat temu a lekkoatletyka jest znana od starożytności.

Na prawdę myślisz że złoto w kolarstwie szosowym by wygrało z Kubicą? ja jakoś nie zauważyłem ogromnego zainteresowania kolarstwem w Polsce i w 2008 roku Kubicy nie mógł nikt pokonać. Be względu na to czego by dokonał.

Dla mnie dalej typowanie go na sportowca roku jest śmieszne. Jakby Hołowczyc albo Przygoński wygrali jeden OS na Dakarze i byliby na 4 miejsce w generalce to i tak by nikt nie umieścił ich w gronie nominowanych. Już nie mówie o tych mniejszych rajdach jak Maroka czy Tunezji bo wielu myśli że jest tylko Dakar. Uważasz że przygotowanie do rajdów enduro czy do rajdów terenowych jest dużo łatwiejsze niż przygotowanie do F1?

Zresztą cały czas chodzi o to że tu decyduje o wyniku maszyna i człowiek a nie sam człowiek. Przykładem może być ostatni sezon Kubicy w F1 i choćby kolejna awaria po 5 km :lol: w rajdzie Mote Carlo.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Formuła 1

Postprzez Kacpero221 » 10 Mar 2010 14:00

Fan napisał(a):Gdyby Polak zdobył złoto np. w kolarstwie szosowym to by wygrał z Kubicą bez dwóch zdań. Gdyby walczył z Contadorem na Tourze to by TVP puściła relacje z TDF. Już tak nie atrakcyjnie grająca Radwańska wchodzi do 10 nie wygrywając niczego ważnego.


TVP i relacja z innego wyścigu kolarskiego niż TdP! :lol: W jakim ty świecie żyjesz? Marzenia można mieć, ale to chyba się nigdy nie spełni.
Radwańska zasłużenie weszła do "10" w 2008 - pierwsza od czasów Jędrzejowskiej polska tenisistka w 1/4 finału Wielkiego Szlema, pierwsza Polka w pierwszej 10. Do tego, jako jedyna zawodniczka wygrała turnieje na wszystkich nawierzchniach. W zeszłym roku, zdecydowanie nie zasługiwała na "10", miała słabszy sezon, ale utrzymała się w dziesiątce i to jest najważniejsze.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Formuła 1

Postprzez Fan » 10 Mar 2010 14:42

Wieksze zainteresowanie = wiecej osób uprawia dyscypline = trudniej zaistnieć przecież (to jest logiczne!!) . W F1 scigają się najlepsi kierowcy na świecie... Ile rajdy terenowe mają podrzędnych serii, a ile F1. Tu masz odpowiedź dlaczego Hołowczyc nie wygrał.
W F1 najważniejszy jest samochod, ale to kierowca daje wskazówki i on go też ulepsza. Do szybkiego bolidu swoją cegiełke przykładają kierowcy.

Co do kolarstwa? To nie są marzenia. Kohl i Austria. Cały kraj zainteresował sie TDF. Były transmisje w kanałach ogólnodostepnych. A u nas nie ma zainteresowania bo nie ma wynikow... Raz błyśnie Szmyd i to wszystko, to czym szary człowiek ma sie zainteresować.


Radwańska.. Co tu dużo gadać, chciałbym aby cos wkoncu wygrała, ale jest za słaba fizycznie i psychicznie. Chyba że zwolni tatusia to wtedy ma szanse z "braćmi" Williams i Belgijkami.
Fan
Junior
 
Posty: 118
Rejestracja: 03 Gru 2008 19:36

Re: Formuła 1

Postprzez cloner » 10 Mar 2010 14:49

Radwańska.. Co tu dużo gadać, chciałbym aby cos wkoncu wygrała, ale jest za słaba fizycznie i psychicznie. Chyba że zwolni tatusia to wtedy ma szanse z "braćmi" Williams i Belgijkami.
I tu się zgadzam. Jej karierą kieruje ojciec, który o tym nie ma zielonego pojęcia. Dla niego najważniejsza jest kasa i tyle w tym temacie.


Co do Formuły 1, to już w ten weekend pierwsze zawody, nie mogę się doczekać tych wyścigów bez tankowania. Mam nadzieję, że Schumacher nic w tym sezonie nie osiągnie, nigdy za nim nie przepadałem, wygrywał bo miał najlepszy samochód i świetnego taktyka jakim jest Ross Brawn. Zwykle sympatyzowałem z trochę słabszymi zawodnikami, np. Olivier Panis czy Juan Pablo Montoya. Z obecnych rajdowców nie mam jakiegoś szczególnego faworyta, może trochę kibicuję Hamiltonowi. :)
"Wierzę w radość, wierzę w miłość, wierzę w szczerość. Wierzę w dobroć, wierzę w przyjaźń a nie w pieniądz"

"Przeciwko kurestwu i upadkowi zasad, bądź elegancki, najważniejsza nie jest kasa"
Awatar użytkownika
cloner
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 32
Rejestracja: 10 Mar 2010 14:24

Re: Formuła 1

Postprzez lukizc » 10 Mar 2010 15:38

O proszę, kolejna już dyskusja, a raczej kłótnia na temat F1 :D

RakuNH napisał(a):Z rajdów oglądam co roku tylko Dakar (choć to już nie Dakar) ze względu na prestiż tego wyścigu i ciekawe ujęcia :wink:


Niestety, ale jak ktoś F1 nazywa rajdem a Dakar wyścigiem, to nie można takiej osoby brać na poważnie ;)

Co do zakazu tankowania to nie byłbym tak sceptycznie nastawiony, F1 właśnie za takich czasów przeżywała swoją świetność ;) Polecam przeczytać na temat jakieś artykuły (niekoniecznie polskie), może co poniektórzy zmienią zdanie.
Awatar użytkownika
lukizc
Junior młodszy
 
Posty: 52
Rejestracja: 13 Gru 2008 17:58

Re: Formuła 1

Postprzez zdzichu » 10 Mar 2010 15:47

Mnie ciekawi niezwykle sytuacja w MC Larenie są tam Button i Hamilton ciekawe jak bedzie się układała między ni mi współpraca czy nie będzie zgrzytu w koncu będą tam dwaj mistrzowie świata jezdzic to brytyjski zespół kady będzie chciał być numerem 1 i nikt nie odpusci może być tam jakiś zgrzyt zwłąszcza że hamilton taki skory do ustepowania nie jest
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Formuła 1

Postprzez RakuNH » 10 Mar 2010 15:53

Oh wybacz Luki że przez przypadek nazwał rajd wyścigiem. Jak mam Cię przeprosić? :lol: Przecież w Dakarze nikt się nie ściga :lol: Rozumiem że należysz do tych głosujących na Kubicę i nie potrafisz inaczej obronić swojego ulubieńca tylko jedyną rzeczą na którą Cie stać to czepianie się drobnostek? :wink: Bardzo mi przykro z tego powodu no ale jaki sportowiec roku tacy kibice :wink:

Żeby Ci to wytłumaczyć to oczywiście chodziło mi o szeroko pojęte sporty motorowe, rajdy samochodowe i wyścigi samochodowe czyli o wszystko gdzie się jeździ na 2 lub 4 kółkach (no i czasem na 6 lub 8 żebyś znowu nie musiał prostować mojej wypowiedzi) Mam nadzieje że już jesteś w stanie to pojąć i żę przejrzyście się wyraziłem. Swoją drogą to niektóry się strasznie czepialscy zrobili no ale mi to w żadnym stopniu nie przeszkadza :D

No cóż takiej osoby nie można traktować poważne :D


Oczywiście nie umniejszam sukcesu Kubicy ale gloryfikowanie jego osiągnięć jest trochę śmieszne...
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Formuła 1

Postprzez markos7207 » 10 Mar 2010 17:22

Mnie śmieszy megalomania co niektórych zabierających tu głos. Uważają się za absolutnych znawców tematu i nie daj Bóg aby ktoś użył niefachowego terminu... Toż to świętokradztwo :wink: .
Jak dla mnie to czy F1 jest czy jej nie ma to jeden grzyb. Tylko nie wiem dlaczego to się nazywa spotrem ? Przecież tu się liczy tylko kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Już wolę wyścigi psich zaprzęgów, przynajmniej tam się coś dzieje :lol: .
Nic nie ujmując Robertowi Kubicy bo to wydaje się skromny i kulturalny człowiek, ale zrobienie z niego gwiazdy F1 po jednej wygranej i paru bodajże miejscach na podium to lekka(?) przesada. A już wyniki plebiscytu z 2008 roku to kompletne nieporozumienie ale o to nie można mieć pretensji do Kubicy bo on sam był tą sytuacją zażenowany. Trzeba zachować proporcje.

Skłamałbym gdybym napisał że w ogóle nie interesuję się F1, ale moje obecne zainteresowanie jest o niebo słabsze niż kiedyś gdy nikomu nie śniło się o transmisjach z wyścigów F1 w polskie telewizji i niewielu mogło śledzić zmagania w RTL.
Jakoś bardziej mnie pociągała rywalizacja Senny, Prosta, Mansella czy młodego wówczas M.Schumachera.
Ale mimo wszystko życzę Robertowi aby został kiedyś mistrzem świata F1, wtedy sam oddam na niego głos bo w pełni na to zasłuży :wink: .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Formuła 1

Postprzez albatros » 10 Mar 2010 18:52

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 14:29, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Formuła 1

Postprzez matti » 10 Mar 2010 19:36

Moje zdanie wszyscy znają! F1 to nie jest żaden sport. A wybór Kubicy sportowcem roku 2008 jest z lekka rzecz ujmując "przegięciem". Ktoś stwierdził, że zwycięstwo w F1 jest cenniejsze od olimpijskiego złota! Zdecydowanie trudniej jest zdobyć medal IO/MŚ w np. pchnięciu kulą niż w F1. Do F1 mogą dziś wziąć Loeba, dać mu z 2 miesiące, żeby pojeździł najlepszą maszyną i puścić go w GP. Założę się, że te zawody wygra albo (jeżeli jakaś usterka wystąpi) skończy na podium!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Formuła 1

Postprzez zdzichu » 10 Mar 2010 19:41

Dajcie sobie już spokój z tym plebiscytem 90% tych którzy czepiają sie tu formuły robi to z powodu tego plebiscytu z tego że Kubica wygrał ten plebiscyt dajcie spokój już z tym bo robi się to lekko niesmaczne
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Formuła 1

Postprzez doliniarz » 10 Mar 2010 19:49

zdzichu napisał(a):Dajcie sobie już spokój z tym plebiscytem 90% tych którzy czepiają sie tu formuły robi to z powodu tego plebiscytu z tego że Kubica wygrał ten plebiscyt dajcie spokój już z tym bo robi się to lekko niesmaczne

Nie chodzi tylko o ten plebiscyt. Za dużo w tym ''sporcie'' zależy od maszyny aby podniecać się kogoś wynikami. Praktycznie każdy kierowca z F1 mający szybki samochód staje się faworytem do tytułu. Nawet ci co są teoretycznie gorsi. Zobaczymy co ta ''legenda'' F1 M.Schumacher zdziała jak nie będzie miał jednego z szybszych bolidów. Odpowiedź- NIC.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Formuła 1

Postprzez zdzichu » 10 Mar 2010 19:59

no cóż tu akurat przyznaję rację tyle że nie każdy potrafi wykorzystac ten szybki bolid kierowca musi mieć choć trochę umiejętności porównaj sobie Hamiltona i Kovalainena w mc larenie Buttona i Barichello w Brawn Raikonnena i tego Badoera w Ferrari Kubice i Heidfelda w BMV albo był też w ubiegłym sezonie taki wyscig w którym Fisichella jechał na drugim miejscu a jego partner z zespołu gdzies na 11 cz 12 miejscu nie każdy majacy szybki bolid potrafi to wykorzystać
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Formuła 1

Postprzez Sven » 12 Mar 2010 19:26

Wreszcie się zaczyna F1 :D Dziś w treningach Legenda była 10 i 3. Ogólnie świetnie jeździli Niemcy a w szczególności kolega Michaela z Merca oraz Sutil.
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Formuła 1

Postprzez zdzichu » 12 Mar 2010 19:30

Dokładnie fajnie że f1 rusza po tych treningach można wywnioskować że mocny jest MC Laren bo jego kierowcy byli w czołowce, a Kubica 3 i 15 troche to nie miarodajne ale podobno w drugim treningu miął bardzo ciężki bolid
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 41 gości