Formuła 1

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Formuła 1

Postprzez RakuNH » 15 Mar 2010 16:56

http://pl.wikipedia.org/wiki/World_Tour ... ampionship

O ile się nie mylę to chodzi o WTCC ale nie jestem pewien :wink: W każdym razie coś mi się obiło o uszy i nie wiem czy przypadkiem Ci lepsi nie są jakoś bardziej obciążani w każdym razie pamiętam tu jakieś ciekawe utrudnienie które często powodowała że rywalizacja była ciekawsza.

Jak poszperasz to może coś znajdziesz bo ja pewien nie jestem. Czasem oglądałem żeby zobaczyć jak sobie radzie Zanardi który stracił w wypadku obie kończyny ale jeszcze nie dawno śmigał w rajdach w zmodyfikowanym samochodzie.
Ostatnio edytowany przez RakuNH, 15 Mar 2010 17:00, edytowano w sumie 1 raz
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Formuła 1

Postprzez karlos » 15 Mar 2010 16:59

W WTCC w drugim wyścigu w odwróconej kolejności startuje pierwsza ósemka z pierwszego wyścigu, a pozostali kierowcy z takich miejsc, jakie zajęli w pierwszym wyścigu.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Formuła 1

Postprzez Menson » 15 Mar 2010 18:09

WTCC - te obciążenia są durne. To tak samo można w skokach zrobić, że czołowa 15 poprzedniego konkursu w tym skacze 5 belek niżej bez żadnych dodatkowych punktów.

I nigdy się nie zdarzyło, że ktoś kto wygrał w 1.wyścigu i startował z 8. pola w 2.wyścigu wygrał go. Więc nie wygrywa i tak najlepszy, lecz ktoś inny. :lol:
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Formuła 1

Postprzez Sven » 15 Mar 2010 18:14

Menson już mamy taką sytuację, że zawsze sędziowe przed skokiem Małysza szaleją z belką i szukają "odpowiedniego wiatru" dla niego :lol:
Może jest i to ciekawe jednak jak Napisałeś, że nikomu się nie udało wygrać kolejnego wyścigu więc jakoś tego nie rozumiem i nie widzę "ducha sportu".
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Formuła 1

Postprzez Sven » 27 Mar 2010 13:26

Do GP Australii z PP ruszy ostatnio w świetniej formie Vettel :) Obok niego pojawi się jego kolega Webber. Schumacher ruszy z 7 pozycji natomiast za nim Kubica :)
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Formuła 1

Postprzez doliniarz » 27 Mar 2010 17:17

Czyżby dla Roberta powtórka z rozrywki? Jak znowu nie dojedzie do mety to chyba będzie musiał poprosić jakiegoś szamana aborygena o zdjęcie uroku, który mu towarzyszy podczas startów w Australii.
O kurde! w nocy zmiana czasu na letni czyli wyścig tak jakby o 7 godzinie.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Formuła 1

Postprzez zdzichu » 27 Mar 2010 21:41

Ale Pietrow narozrabiał gdyby nie ten bład to pewnie wszedł by do drugiej czesci czasówki ,Robert chyba wycisnał tyle ile sie dało z bolidu,może jutro przełamie to fatum Australi oby tak sie stało .I ciesze sie z tego ze Rosberg wygrał z wielkim Schumacherem , a Button z Hamiltonem .Ciekawe czy Alonso przedzieli jutro duet Redbulla ,bo jednak stawiam na Vettela jesli nie bedzie żadnych komplikacji z samochodem to wygra bo w tej chwili jest troche po za zasiegiem ,no chyba że pogoda spłata figla i bedzie padało to wszystko sie moze do góry nogami wywrócic i wtedy Robert mógł by sie do przodu przesunać :D
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Formuła 1

Postprzez Janko10 » 27 Mar 2010 22:21

Na biathlon i skoki potrafię czekać do rana albo wstać w środku nocy.
Na F1 czasem lubię sobie pospać. :wink:
A ostatnio jak cysternami jeżdżą to nawet i popołudniu. :lol:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Formuła 1

Postprzez Sven » 27 Mar 2010 22:38

Janko10 napisał(a):Na biathlon i skoki potrafię czekać do rana albo wstać w środku nocy.Na F1 czasem lubię sobie pospać. A ostatnio jak cysternami jeżdżą to nawet i popołudniu.

To zakładam, że pierwszym jakim może obejrzysz GP będzie Canada o 18 :D
Jutro liczę na Vettel'a chociaż zawsze jestem z Schumacherem jednak bedzie mu ciężko wygrać więc życzę mu podium :)
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Formuła 1

Postprzez Kacpero221 » 28 Mar 2010 08:48

I koniec "fatum Australii". Kubica UKOŃCZYŁ wyścig na 2. miejscu. Wygrał zasłużenie Button, a trzeci Massa. Vettel wypadł, a Webber 2 okrążenia przed końcem zderzył się z Hamiltonem.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Formuła 1

Postprzez figaro56 » 28 Mar 2010 08:55

No to wiadomo kto zostanie sportowcem roku w plebiscycie PS.
Zacznę to oglądać jak będą jeździć tyłem a kierownicę trzymać nogami.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Formuła 1

Postprzez doliniarz » 28 Mar 2010 08:56

Brawo Robert :!:. Gratulacje. Ale świetnie pojechał i najważniejsze bezbłędnie. W końcu podczas wyścigu było wyprzedzanie, a nie procesja. Schumacher daleko- pięknie :lol: . Szkoda, że wygrał Button, ale cóż. :oops:. Jedynie mi trochę żal Vettela, który znowu przez awarie nie ukończył.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Formuła 1

Postprzez Sven » 28 Mar 2010 09:17

Atrakcyjność dzisiejszego wyścigu 9/10 :wink:
Vettel - tym razem problemy z hamulcami co pogrzebało znów jego szansę na zwycięstwo :x
Button - czysta, dobra jazda po przejęciu prowadzenia
Hamilton - jak dla mnie dziś chyba najlepszy kierowca, wpaniałe tempo, zacięta walka (Schumi za najlepszych lat się przypomina) jednak niestety w wyniku czeka nie udało się zdobyć podium (aż opony zniszczył :mrgreen: )
Alonso - 18 miejsce i zaczęło się odrabianie i już gdy doszedł czołówkę myślałem, że kwestią czasu będzie jego walka o zwycięstwo (miał 14sec straty) i nagle coś się zatrzymało..
Massa - także dobra jazda i zasłużone podium po tym co miał w zeszłym sezonie
Webber - także bardzo dobra walka na torze co zaznaczył wraz z Lewis'em na koniec ale 9 miejsce udało się zdobyć po stop'ie.
Schumacher - tutaj mógłbym długo pisać jednak wszystko przekreślił start po którym spadł niestety na 20 pozycję. Później zaczęło się odrabianie jednak w wolniejszym tempie niż czynił to Fernando. Dobrą decyzją chyba była kolejny pit w wyniku czego Schumi zaczął jechać szybciej. Na dłuższą chwilę utkwił na 12 pozycj jednak na końcowych odcinkach wyścigu udało mu się przebić na 10 pozycję i zdobyć 1 pkt.

Ciekawy moment którym to było zakończenie wyścigu przez Travoltę, który też wręczał nagrodę Robertowi :mrgreen:
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Formuła 1

Postprzez Janko10 » 28 Mar 2010 14:55

doliniarz napisał(a):Brawo Robert :!:. Gratulacje. Ale świetnie pojechał i najważniejsze bezbłędnie. W końcu podczas wyścigu było wyprzedzanie, a nie procesja. Schumacher daleko- pięknie :lol: . Szkoda, że wygrał Button, ale cóż. :oops:. Jedynie mi trochę żal Vettela, który znowu przez awarie nie ukończył.

Bezbłędnie raczej i fartownie. Ale taki to "sport".
figaro56 napisał(a):No to wiadomo kto zostanie sportowcem roku w plebiscycie PS.
Zacznę to oglądać jak będą jeździć tyłem a kierownicę trzymać nogami.

Figaro, nie kracz. Proszę. :|
Sven napisał(a):Atrakcyjność dzisiejszego wyścigu 9/10...

No bo padało i było ślisko... A potem się słabe z dobrymi samochodami potasowały. :wink:
Ale nie ma się czym przejmować, 80% wyścigów do końca sezonu będzie wyglądać jak Boże Ciało. :wink:

A tak w ogóle to dlaczego piszecie "Kubica", "Schumacher", "Alonso", itd?... Nie lepiej byłoby bolid Ferrari 2 w którym siedział X albo bolid Renault 1 w którym siedział Y?... :wink:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Formuła 1

Postprzez doliniarz » 28 Mar 2010 15:11

Janko10 napisał(a):A tak w ogóle to dlaczego piszecie "Kubica", "Schumacher", "Alonso", itd?... Nie lepiej byłoby bolid Ferrari 2 w którym siedział X albo bolid Renault 1 w którym siedział Y?... :wink:

Jeśli ci chodzi o to, że więcej zależy od maszyny to zgadzam się w 100%. Gdyby Kubica nie startował w F1 to pewnie bym nie oglądał tego ''sportu''. Większość Kierowców z czołówki ma podobne umiejętności i reszta przeważnie zależy od bolidu.
Janko10 napisał(a):No bo padało i było ślisko... A potem się słabe z dobrymi samochodami potasowały. :wink:
Ale nie ma się czym przejmować, 80% wyścigów do końca sezonu będzie wyglądać jak Boże Ciało. :wink:

Oczywiście, że raczej tak będzie. Na większości wyścigów będzie nuda, nuda, nuda. Choć kilka torów może się znajdzie gdzie można próbować wyprzedzać jednak jest ono trudne i tak wielkiej liczby wyprzedzeń jak podczas tego wyścigu już pewnie w tym sezonie nie zobaczę.Niech przywrócą tankowania bo bez nich F1 stała się dla mnie jeszcze mniej atrakcyjna.
Mimo wszystko tak jak pisałem Kubica pojechał świetnie.
A co do sportowca roku: Nawet tak nie żartujcie :shock:
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Formuła 1

Postprzez dan » 28 Mar 2010 15:20

Nie zostanie sportowcem roku jeżeli nie będzie nominowany. Niestety, ale tak zwani kibice przy takich wyborach nie kierują się medalami. Jako argumentację takiej a nie innej decyzji podają często, że samo dostanie się do F1 to jest sukces, a na przykład na nartach może każdy biegać. Słyszałem, że F1 to elita i niestety to wystarczy. Żal...
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Formuła 1

Postprzez Sven » 28 Mar 2010 15:25

Janko10 napisał(a):A tak w ogóle to dlaczego piszecie "Kubica", "Schumacher", "Alonso", itd?... Nie lepiej byłoby bolid Ferrari 2 w którym siedział X albo bolid Renault 1 w którym siedział Y?...

Ja cały czas jestem zdania, że maszyna i człowiek 50/50. Schumacher to ktoś więcej niż kierowca w tym Sporcie. Vettel dziś nie dojechał ze względu na bolid ale ile mamy przypadków tych, którzy przez własny błąd zaliczają bandy, pobocza czy innych kierowców?
dan napisał(a):Słyszałem, że F1 to elita i niestety to wystarczy. Żal..

Tu się zgadzam w 100%, jak ktoś mógłby wygrać taki plebiscyt nic nie osiągając..? Jak zostanie choćby wicemistrzem to może, może... być nominowany :lol:
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Formuła 1

Postprzez Menson » 30 Mar 2010 22:11

Po Australii:
1.Button - po 9 kółkach pierwsza myśl: zepsuł sobie wyścig tą zmianą opon. Myśl po finiszu: nie zepsuł sobie wyścigu. :lol:
2.Kubica - dobrze, że nie wpadł w Alonso zaraz po starcie. Później znakomita jazda, bronienie się przed Hamiltonem, Massą.
3.Massa - próbował atakować Kubicę, jednak nie udało mu się go wyprzedzić,
4.Alonso - pechowy start, wyprzedzał wszystkich, dopóki nie dotarł do Massy, na którego już nie mógł znaleźć sposobu
5.Rosberg - :lol:
6.Hamilton - pierwsza czwórka przechytrzyła go taktycznie, to zdziwienie Lewisa, a potem płacz, że już nie ma opon. :D Jechał znakomicie, mógł powalczyć o podium, gdyby nie Webber...
7.Liuzzi - jechał swoje, nie musiał atakować, ani bronić się, tylko czekać aż Sutil będzie miał szczęście, to wtedy oby dwa Force India będą punktować.
8.Barrichello - szkoda, że tak nisko, Alonso wyprzedził go ze sporą łatwością
9.Webber - ten człowiek albo zacznie normalnie jeździć, albo będzie moim wrogiem publicznym :cry:
10.Schumacher - dał radę być w punktach, jednak niemoc w wyprzedzeniu Alguersuariego i kontra Di Grassiego pokazuje, że formy jeszcze nie ma. Jednak w Europie już powinna ona nadejść, i będzie lał Rosberga.
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Formuła 1

Postprzez Sven » 03 Kwi 2010 10:32

PP wywalczył dziś z ogromną przewagą Mark Webber, przed Nico Rosberg'iem i Vettel'em. Kubica po słowach komentatorów powinien dziś być 1 z 5sec przewagą nad kolejnymi zawodnikami :lol: Skończyło się na 6 pozycji. Schumacher będzie jutro startował z 8 pozycji. Co ciekawe połowa kierowców w Q3 jest narodowości Niemieckiej :wink: Tym razem będzie bardzo ciekawie na końcu startu, gdzie o pozycję będą się "bić" Ferrari oraz McLareny.
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Formuła 1

Postprzez zdzichu » 03 Kwi 2010 11:11

Szkoda Kubicy mogło być chyba lepiej ,ale i tak jest nieżle ,paradoksalnie lepiej poszło mu na mokrej nawierczhni niz na tej przesychającej ,widopcznie bolid Renault lepiej spisuje się na tej ekstremalnie mokrej nawierzchni ,więc jeśli jutro bedzie padało to szanse Roberta jeszcze wzrosną choć wtedy bedzie bardziej loteryjny wyscig.Rzeczywiście sporo tych Niemców ,ja jestm ciekawy walki Sutila z Vetelem na starcie i licze na to że Kubica ogra na starcie mało doswiadczonego Hulkenberga i przesunie sie do przodu .A z tyłu rzeczywiscie bedzie fantastyczna walka i Button, Alonso ,Massa ,Hamilton beda sie przesuwac do przodu .Krótko mówiać zapowiada sie pasjonujacy wyscig
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 90 gości