Snooker

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Snooker

Postprzez Duche » 01 Maj 2011 11:46

Chociaż wkurza mnie jego fryzura to uwielbiam jego grę. Trump ma niesamowitą łatwość w wbijaniu, odnoszę wrażenie, że to on może być tym, który zdominuje snooker w najbliższych latach, jak np. kiedyś wielki Hendry. Poza tym tylko u O'Sullivana widziałem taką lekkość w grze jaką ma młody Anglik. Nie bez powodu nazywają go właśnie następcą Ronniego.
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Snooker

Postprzez Bartek10982 » 02 Maj 2011 10:50

No i młodzian prowadzi z Higginsem po dwóch sesjach 10:7. Pierwszy raz go zobaczyłem na oczy dopiero na Mistrzostwach Świata, bo China Open nie widziałem, a on już prawie zdobywa Mistrzostwo :o Prawda jest taka, że Szkot popełnia wiele błędów, tak samo jak w meczu półfinałowym z Markiem Williamsem. Ja osobiście trzymam kciuki za Trumpa, bo za Higginsem nie przepadam.
Awatar użytkownika
Bartek10982
Młodzieżowiec
 
Posty: 230
Rejestracja: 21 Sty 2011 15:48

Re: Snooker

Postprzez Bartek10982 » 02 Maj 2011 17:16

No i tak pięknie już nie jest. Trump przegrywa po trzeciej sesji 12:13 i jest w kiepskiej sytuacji. Po tej nietrafionej niebieskiej bili przez Anglika zaczął popełniać kolejne błędy i przegrał sesję aż 6:2. Czyżby zjadła go trema? Mam nadzieję, że nie i że w czwartej sesji nie popełni tyle błędów ile popełnij w sesji trzeciej.
Awatar użytkownika
Bartek10982
Młodzieżowiec
 
Posty: 230
Rejestracja: 21 Sty 2011 15:48

Re: Snooker

Postprzez Bartek10982 » 03 Maj 2011 15:01

Niestety Mistrzem Świata został John Higgins, a trzymałem kciuki mocno za Judda Trumpa. Ale trzeba przyznać, że Anglik jest rewelacją tego sezonu. Pewnie większość kibiców snookera zobaczyła go dopiero w China Open, a on właśnie wygrał ten turniej. W Mistrzostwach otarł się o mistrzostwo, ale drugie miejsce też jest świetne. Przyszłość przed nim i w przyszłym sezonie myślę, że już będzie poważnym kandydatem do zwycięstwa w Mistrzostwach Świata i zajęciem miejsca w pierwszej trójce w rankingu. Trzeba przyznać, że poza świetnym długim wbiciem to niczym więcej Anglik nie imponuje. Rozbija czerwone bile na zasadzie, że walnąć jak najmocniej i kto wie może szczęście dopisze. Mimo co wierze, że właśnie to poprawi i za nie długo będzie można cieszyć się z jego pięknej gry.

A co do wejścia obu snookerzystów na sale podczas czwartej sesji to podobnie jak w boksie :D

Ostatni frejm i świetny dubel Higginsa: http://www.youtube.com/watch?v=ry729BDg ... ture=feedu
Awatar użytkownika
Bartek10982
Młodzieżowiec
 
Posty: 230
Rejestracja: 21 Sty 2011 15:48

Re: Snooker

Postprzez Duche » 03 Maj 2011 18:52

Trump wg ciebie rozbija tylko czerwone bile i dobrze wbija długie?

Przecież chłopak ma taką lekkość przy wbijaniu jaką ma tylko O'Sullivan. Mnie jego gra się niesłychanie podoba, bo jest piekielnie ofensywna. Nie ma kalkulacji, Trump gra na wbicia. Duża pewność jest w jego wbiciach, a ludzie zajmujący się snookerem uważają, że nikt tak dobrze nie wyprowadza kija jak właśnie Anglik.
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Snooker

Postprzez Bartek10982 » 04 Maj 2011 06:19

No właśnie on źle rozbija te czerwone bile. Wali z całej siły w nie. Nie mówię, że jest słaby tylko po prostu nad kilkoma rzeczami musi popracować. Za to długie wbicia ma znakomite. Przeciwnik zaczyna rozbijać ten czerwony trójkąt, biała bila leci na górę stołu, a on już gdzieś wypatruję jakąś czerwoną na dole stołu i wbija ją do kieszeni. W większości przypadków ta czerwona mu wlatuje.

A co do jego gry to jak najbardziej mi się podoba. Gdy skończy wbijać bilę jedną już się przymierza do następnej i jego ruch trwa około 10 sekund.
Awatar użytkownika
Bartek10982
Młodzieżowiec
 
Posty: 230
Rejestracja: 21 Sty 2011 15:48

Re: Snooker

Postprzez figaro56 » 11 Lip 2011 16:14

Na DMŚ Polska wygrywa z Hongkongiem a 15 letni Kacper Filipiak ogrywa Marco Fu!!! Teraz przed nami spotkanie ze Szkocją.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Snooker

Postprzez figaro56 » 12 Lip 2011 23:01

A Kacper Filipiak dzisiaj w meczu ze Szkocją ma na rozkładzie takie nazwiska jak Higgins i Maguire. Szkoda, że to nie wystarczyło do zwycięstwa nad Szkotami.
Ta nieszczęsna czarna bila w deblu i błąd Wróbla. A mogła być mega sensacja. Swoją drogą nie ma co rozpaczać bo wynik ze Szkocją 2:3 przed DMŚ wzięlibyśmy z pocałowaniem ręki a może nawet nie tylko ręki. :D Przestrzec też trzeba przed jakimś hura optymizmem bo to jednak takie zwycięstwa w meczach gdzie gra się tylko jednego frejma to prawdopodobieństwo niespodzianek znacznie zwiększa. Nie piszę tego aby broń Boże umniejszać sukces Kacpra ale bez zbędnego dmuchania balonu na pewno kariera jego będzie miała bardziej komfortowe warunki rozwoju.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Snooker

Postprzez marvandi » 05 Mar 2012 08:31

Ja uwielbiam snooker. I chyba jako jedna z niewielu wolę snooker taktyczny. :D
Polakom zawsze wiatr w plecy wieje...
Awatar użytkownika
marvandi
Młodzik młodszy
 
Posty: 7
Rejestracja: 04 Mar 2012 19:12

Re: Snooker

Postprzez Odyn » 23 Kwi 2014 12:16

Właśnie lecą mistrzostwa świata w snookera.Są na forum jacyś fanie,którzy oglądają to niezwykle estetyczną grę dla oka.Faworytem znowu Ronni?
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Snooker

Postprzez mark12 » 23 Kwi 2014 14:57

Zdecydowanie Ronnie .Poza tym w pierwszej rundzie pogrom faworytów .Odpadli min Ding i Higgins.Niektórzy (Selby) wygrali po męczarniach. Ale to długi turniej .Zobaczymy
mark12
Młodzik młodszy
 
Posty: 16
Rejestracja: 12 Gru 2012 11:50

Re: Snooker

Postprzez damian940915 » 24 Kwi 2014 13:24

Ja czasami lubię sobie "kulki" pooglądać i wobec sensacyjnej porażki Dinga muszę przyznać, że to Ronnie jest największym faworytem, chociaż i Robertson wydaje się być w niezłej dyspozycji. Ja od lat kibicuję Carterowi, ale szczerze powiedziawszy nie widzę zbyt wielkich szans na powtórkę z 2008 roku, gdzie Carter zagrał w finale z Sullivanem, po drodze wbijając "maksa".
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Snooker

Postprzez Odyn » 24 Kwi 2014 15:28

Poziom w tym roku w mistrzostwach nie jest zbyt wysoki.Uważam,że Ronnio powinien to wygrać,jedynie Robertson jest mu wstanie zagrozić,aczkolwiek też nie gra jakiegoś dobrego snookera.
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Snooker

Postprzez mark12 » 06 Maj 2014 08:02

Wygrał Selby.Zanosiło się na to od początku poniedziałkowych partii.Dla mnie kluczowe były dwa momementy ,pierwszy gdy w niedzielę Ronnie przegrał dwa ostatnie framy dnia i zamiast 12-5 było 10-7 .Drugi chyba decydujący moment to 23 partia ,przy stanie 11-11 i grze na ostatnich kolorowych Rocket nie trafia banalnej różowej do środka. Brawa dla Selbego za świetny mecz i turniej.Doskonały taktycznie i mentalnie.
mark12
Młodzik młodszy
 
Posty: 16
Rejestracja: 12 Gru 2012 11:50

Re: Snooker

Postprzez Wybitny ekspert » 06 Maj 2014 11:14

Jestem rozczarowany porażką Ronniego, no ale cóż miał ewidentnie nie swój dzień w przeciwieństwie do Selby'ego, którego też w sumie lubię więc jest Ok.
Ale jak było 10-5 dla Osy to chyba już nikt nie wierzył że przegra.
PS: Brawa dla duetu Jewtuch-Kruk. Polska to taki dziwny kraj w którym jedni z najlepszych komentatorów w kraju to snookerzyści!
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Snooker

Postprzez Odyn » 06 Maj 2014 15:03

Wybitny ekspert napisał(a):Jestem rozczarowany porażką Ronniego, no ale cóż miał ewidentnie nie swój dzień w przeciwieństwie do Selby'ego, którego też w sumie lubię więc jest Ok.
Ale jak było 10-5 dla Osy to chyba już nikt nie wierzył że przegra.
PS: Brawa dla duetu Jewtuch-Kruk. Polska to taki dziwny kraj w którym jedni z najlepszych komentatorów w kraju to snookerzyści!



Jewtuch-Kruk to pełna profeska.Fachowcy w każdym calu.Znają się doskonale na snookerze,widać,że kochają ten sport.To pasjonaci,a tacy ludzie komentują najlepiej
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Snooker

Postprzez TomaszB » 09 Sie 2020 10:06

Trwają kolejne MŚ. Choć Filipiak już ma 24, a nie 15 lat, to nie zrobił żadnego postępu, żadnego sukcesu w Tourze nie osiągnął. Startuje to tu, to tam, ale kończy występy w bardzo szybkiej fazie. W mś także nie dostał się do części głównej, jak i inni Polacy. Natomiast co do reszty, na wielki plus Norweg Maflin, ciekawe też, jak sobie poradzi dalej wspomniany już osullivan, narazie remisuje 8 8 w swoim meczu 2. Rundy z Dingiem.
TomaszB
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 11 Sty 2013 19:19

Poprzednia

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

cron