Hokej na lodzie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Hokej na lodzie

Postprzez kayor5 » 20 Gru 2008 20:24

Ja natomiast oprócz Biathlonu interesuję sie jeszcze hokejem na lodzie, piłka nożną i także tenisem ziemnym. Czy jest ktoś, kto lubi jeszcze hokej na lodzie? :D
kayor5
Młodzik młodszy
 
Posty: 14
Rejestracja: 20 Gru 2008 19:53

Re: Hokej na lodzie

Postprzez figaro56 » 20 Gru 2008 21:55

Kiedyś bardziej jakoś mnie ten hokej interesował. Obejrzę od czasu do czasu jakiś mecz ale już bez tego ognia co dawniej. Chociaż nigdy nie zapomnę roku 1976 i wygraną Polski z ZSRR na mistrzostwach świata w Katowicach. Taki cud zdarza się raz na sto lat.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Hokej na lodzie

Postprzez Mundzioł » 20 Gru 2008 22:09

Kiedyś jak Czerkawski czy Oliwa grali w NHL to zawsze oczekiwałem na Sport telegram na dwójce gdzie zawsze był raport z lodowych tafli. Teraz jednak mnie to już nie rusza. Pozatym jak mam oglądać hokej to nigdy nie moge nadazyc za krazkiem!
Awatar użytkownika
Mundzioł
Junior
 
Posty: 100
Rejestracja: 20 Gru 2008 22:05
Miejscowość: Gostyń!

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kayor5 » 21 Gru 2008 19:09

Tak jest, masz rację, taki mecz jak w "Spodku" z ZSRR zdarza sie raz na sto lat, i jeszcze te trzy niezapomniane bramki Wiesława Jobczyka wchodzacego dopiero wtedy do reprezentacji, a później jej ostoję. To były czasy Polska w elicie...
kayor5
Młodzik młodszy
 
Posty: 14
Rejestracja: 20 Gru 2008 19:53

Re: Hokej na lodzie

Postprzez dan » 15 Kwi 2009 13:33

Nasi walczą o powrót do elity. Wczoraj był niesamowity mecz z Ukrainą, z którą przegrali dopiero po karnych. Szanse na awans nadal jednak istnieją. Po prostu muszą wygrać pozostałe dwa mecze i liczyć na porażkę Ukrainy, która z Rumunia bez problemu powinna sobie poradzić, ale już z Włochami może być różnie.
W drugiej grupie o awans walczą Kazachstan i Słowenia. Szanse zachowała Japonia, ale po porażce z Kazachami nie są one zbyt duże.
A już za kilka dni Mistrzostwa Świata Elity. Pamiętam niesamowity finał sprzed roku pomiędzy Rosją a Kanadą.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 15 Kwi 2009 16:48

nie mamy szans. jakbyśmy wygrali w ostatniej sekundzie po strzale Laszkiewicza to by była euforia. za dużo straconych gier w przewadze i ta.... BRAMKA która była albo nie była :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 15 Kwi 2009 17:16

OGLĄDAŁEM "GOL" na 1:1

Myślałem że był. TERAZ JESTEM PEWIEN ŻE NIE!
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez dan » 06 Maj 2009 09:40

Znamy już pary ćwierćfinałowe mistrzostw świata. Najciekawiej zapowiada się mecz Szwecji z Czechami, a w pozostałych spotkaniach zmierzą się Kanada z Łotwą, Rosja z Białorusią i Finlandia z USA. Do dywizji I spadły Węgry i Austria, choć gdyby nie to, że Niemcy zorganizują mistrzostwa w przyszłym roku to właśnie nasi zachodni sąsiedzi byliby na miejscu Austrii. Ale gospodarz musi być obecny na mistrzostwach więc Niemcy miały zapewnione utrzymanie się w elicie.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Hokej na lodzie

Postprzez arek » 11 Maj 2009 20:08

Rosja ze złotem. Pokonała Kanadę 2:1. Brąz wywalczyli Szwedzi wygrywając z USA 4:2.
Pozdrawiam!
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Hokej na lodzie

Postprzez dan » 12 Maj 2009 19:50

Tak więc złoto i brąz dla Europy. Zobaczymy jak będzie na igrzyskach olimpijskich.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Hokej na lodzie

Postprzez dan » 11 Kwi 2010 23:36

Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że mistrzostwa świata dywizji 1 do lat 18 w hokeju na lodzie mające odbyć się w Krynicy dojdą do skutku. Co prawda bez udziału publiczności, ale jednak. Z kilku powodów mi się wydaje ta decyzja dziwna. Po pierwsze w ogóle nie powinna ta impreza dojść do skutku w tym terminie z powodu tragedii samolotu prezydenckiego. Po drugie dla tych młodych chłopaków granie w mistrzostwach świata to jest wydarzenie i myślę, że przykra jest taka gra bez kibiców, przykra przede wszystkim właśnie dla młodych. I po trzecie jak Oni mają się cieszyć ze zdobywanych bramek w takiej chwili?
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Hokej na lodzie

Postprzez Kacpero221 » 12 Kwi 2010 13:39

dan napisał(a):Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że mistrzostwa świata dywizji 1 do lat 18 w hokeju na lodzie mające odbyć się w Krynicy dojdą do skutku. Co prawda bez udziału publiczności, ale jednak. Z kilku powodów mi się wydaje ta decyzja dziwna. Po pierwsze w ogóle nie powinna ta impreza dojść do skutku w tym terminie z powodu tragedii samolotu prezydenckiego. Po drugie dla tych młodych chłopaków granie w mistrzostwach świata to jest wydarzenie i myślę, że przykra jest taka gra bez kibiców, przykra przede wszystkim właśnie dla młodych. I po trzecie jak Oni mają się cieszyć ze zdobywanych bramek w takiej chwili?


Ale nie powinieneś mieć pretensji do Polaków, bowiem PZHL wysłał zapytanie do IHF o przesunięcie terminu zawodów, jednak terminarz jest już i tak napięty i nie uzyskali zgody.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Hokej na lodzie

Postprzez dan » 12 Kwi 2010 14:04

Nie mam pretensji do Polaków, ale dziwnie to wyszło. Zresztą nasi młodzi hokeiści wygrali w pierwszym meczu z Kazachstanem 2-0, należy uznać to za sukces.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Hokej na lodzie

Postprzez dan » 17 Kwi 2010 10:43

Dzisiaj nasze Orły rozpoczynają walkę o powrót do elity światowego hokeja. I od razu na początek mecz z gospodarzami i faworytami imprezy Słowenią. Szans na awans nasi dużo chyba nie mają, ale podobno wiara czyni cuda.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Hokej na lodzie

Postprzez ssonicsl » 17 Kwi 2010 11:19

Tyle że grupa naprawdę nie jest mocna! I faktycznie dzisiejszy mecz jest bardzo ważny, bo awans powinien się rozegrać między Słowenią i Węgrami. Ale nawet te zespoły są w naszym zasięgu. Tym bardziej pozostałe (choć trochę obawiam się spotkania z Wielka Brytanią, z tego co pamiętam to zawsze się nam ciężko z nimi gra). Trzymam kciuki bo już długo nas w elicie nie było... a pamiętam tamten turniej ...
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Hokej na lodzie

Postprzez zdzichu » 17 Kwi 2010 14:38

Jednak będzie nam cięzko awansować z tej grupy mamy Słabszy zespół od Słowenców i Węgrów a do tego Słowwency sa gospodarzami tego turnieju ,i do tego mamy troche nie korzystny terminarz zaczynamy od dwóch najcięższych meczów ze Słowenia i Wegrami także nie będzie łatwo niestety
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Hokej na lodzie

Postprzez doliniarz » 17 Kwi 2010 14:44

panowie! ja tam nie wierzę w cuda. Zero szans na awans.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 17 Kwi 2010 14:45

Dziś się przekonamy. Teoretycznie przegrana po dobrej grze ich jeszcze nie skreśla.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez dan » 17 Kwi 2010 15:03

Raku teoretycznie nie przekreśla szans, ale ogranicza strasznie, bo wtedy trzeba będzie liczyć na rywali, a takie reprezentacje jak Korea i Chorwacja nam na pewno nie pomogą. Porażka ze Słowenią będzie kazała nam wygrać wszystkie pozostałe mecze i liczyć na straty punktowe gospodarzy z Węgrami bądź Wielką Brytanią. Ale na razie nie powinniśmy gdybać, najprościej po prostu wygrać wszystko. Dość szybko, bo już po pierwszych dwóch meczach będziemy wiedzieli czy możemy awansować i tylko czekanie na spotkanie z Brytyjczykami nam zostanie. O ile w tym roku nie należy obawiać się Chorwacji, o tyle od przyszłego sytuacja może radykalnie ulec zmianie, gdyż zacznie w tamtejszej reprezentacji grać kilkoro niezłych Kanadyjczyków, którzy jeszcze tym razem nie dostali pozwolenia na grę w Chorwacji, ale za rok ma być inaczej.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 17 Kwi 2010 20:09

Na prawdę dobry mecz Polaków. Niestety jest 3:2 dla Słoweńców ale choćby przed chwilą w przewadze nie mogli dojść nawet do sytuacji strzeleckiej. W przypadku porażki (OBY NIE!) będę miał jeszcze jakieś nadzieje na zgubienie punktów przez Słoweńców. Strzał Kłysa na prawde elegancki. Najbardziej zabolała bramka na 2:1 dla Słoweńców tuż po bramce na remis...

EDIT: Potwierdziła to statystyka strzałów po 30 minutach 21:15 dla Polski.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Następna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości

cron