Hokej na lodzie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 06 Maj 2015 23:23

A Norki, jak przypuszczałem (a też był niezły kurs :D), pyknęły słabiutkich Słowaków i mają sytuację analogiczną, a nawet lepszą niż Łotwa - 3 teoretycznie łatwiejsze mecze wobec 3 trudnych Słowaków. Myślę / mam nadzieję, że to ich mecz z Białorusią rozstrzygnie o awansie do ćwierćfinału, no chyba że potkną się na Słowenii, czego im oczywiście życzę :)

Kanada, jak jej się chce, to gra kosmos. Jedyna nadzieja, że zdarzą im się ze dwie tercje takie jak pierwsza w dzisiejszym meczu i rywale z mocną defensywą, którzy potem zdołają powstrzymać ich napór. Na Finów raczej w 1/4 nie trafią, a szkoda :P
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 07 Maj 2015 18:22

RakuNH napisał(a):Pewnie oglądałeś więcej ode mnie bo tak włączam urywki jak jest jakiś kontaktowy wynik w meczu który mnie interesuje, ale wydaje się że w jednej grupie są trzy drużyny na awans a w drugiej pięć bo Białoruś sobie solidnie poczyna.

Aż takiej rewolucji to się spodziewałem :mrgreen: Po zwycięstwie w USA Białorusini spowodowali że Słowakom i Finom się tyłki palą. Przegrany z tego dwumeczu może nawet nie wejść do 1/4.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 07 Maj 2015 19:17

Oglądałem dwie tercje, wyrównany mecz z przewagą US, ale Białorusi to dziś prawie wszystko wychodziło i taki mecz nieprędko im wyjdzie :) Amerykanom chyba zwiedzanie Ostrawy po wygranej z Wielką Rusią nie zrobiło dobrze.

Finom jeszcze nic się nie pali, zgubili tylko 3 pkty z US, tak jak Rusia, ale fakt, że jeśli ktoś nic nie ugra w meczach FIN-SK-RUS, prawdopodobnie znajdzie się za burtą.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 08 Maj 2015 23:57

I Łotysze przedupili swoją szansę. Dziwny mecz. Pierwsze dwie, bezjajeczne zresztą tercje pod kontrolą Łotwy, która wyciągnęła wnioski z poprzednich spotkań i unikała kar, ale wykorzystała tylko jedną z wielu przewag, a trzecia tercja... łapią kontrowersyjne 5+20, zaraz potem głupie 2 minuty za zbyt wielu w grze, no i się gra posypała. Z tej grupy tylko 3 wiadome ekipy zasługują na ćwierćfinały.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 09 Maj 2015 16:35

U Łotyszy mnie zaciekawiło, że jakieś 80% bramek i asyst mają dwaj zawodnicy - Darzins i Daugavins. Żaden z nich nie uczestniczył w bodaj 1 bramce na 8, a w większości bramek jeden asystował a drugi strzelał. Jak na hokej i granie na cztery formacje to dosyć niespotykanie. Pamiętam że jak wcześniejszych latach oglądałem turnieje to takie wrażenie miałem tylko przy Słowenii czasami i wydawało mi się że gra sam Kopitar.

EDIT: I oczywiście w dogrywce zwycięskiego gola daje ten sam duet :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 10 Maj 2015 17:37

No to żegnamy zgodnie z oczekiwaniem Słowenię.

Komentator powiedział przed chwilą, że Szwajcarzy mają pewny awans, ale nie miał racji. Jedyną ekipą, którą może ich jeszcze wyprzedzić są... Austriacy :) Wystarczy im "tylko" wygrać z Niemcami i Kanadą za 3 i liczyć, że Szwajcaria nie zdobędzie punktu. No ale ci od H. myślą raczej o utrzymaniu i tu mogą dostać wielkoniemiecką pomoc, a wtedy Łotysze i Francuzi mogą mieć problemy i powalczyć między sobą o to, by nie stanąć w przyszłym sezonie naprzeciw naszych chłopaków 8-)

Swoją drogą Szwajcarzy wydają się coraz mocniejsi, Amerykanie coraz słabsi, a kto wie, czy nie wpadną na siebie 1 / 4 i wtedy Helweci nie będą bez szans.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 10 Maj 2015 17:57

Liczyłem, że jednak będzie trochę ciekawiej niż spadek tych, którzy awansowali i liczyłem bardziej na Słowenię niż Austrię, a Ci drudzy mają jeszcze szanse.

Wczoraj podczas Szwecja-Szwajcaria trafiłem na komentarz Szpaka, także dalej nie chce on zrobić przysługi kibicom ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 10 Maj 2015 18:31

Haha, raz na niego trafiłem, ściszyłem fonię do minimum i szukałem innej transmisji, ale słyszę, że drze mordę wniebogłosy, no to klikam na stream - okazało się, że pokazywali powtórki, a gość myślał to na żywca... :D

Wieczorem ostatnia szansa Słowaków, mam nadzieję, że Rasija wyświadczy Białorusom przysługę i wybije Słowakom ćwierćfinały z głowy.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 11 Maj 2015 19:37

No i Łotwa pod ścianą niestety. Białoruś miała okazje ale nie dobiła Słowacji i Ci jeszcze są w grze ale łatwo im nie będzie.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 11 Maj 2015 20:49

Kuriozalna końcówka meczu Niemcy - Austria. Niemcy jakby niechcący strzelają na wyrównanie, zostaje niecała minuta i bramkarz niemiecki wspaniałomyślnie puszcza pierwszy lecący w światło bramki krążek, ale sędziowie nie uznają, bo (chyba, bez fonii oglądałem) kopnięty łyżwą :D Bardziej France pod ścianą, bo to one muszą wygrać za 2, no chyba że teraz ugrają coś ze Szwedami, ale nie wskazałbym Łotwy jako faworyta tego meczu, bo poZa tym jednym meczem ze Szwajcarią grają słabiutki turniej.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 12 Maj 2015 17:53

No i ładnie Francja i Łotwa załatwili Austriaków. Jedyny wynik, który dawał im spadek padł :lol: Obejrzałem tylko karne i oczywiście w Łotwie wykonywali je w pierwszej kolejności Darzins i Daugavis. W ogóle Darzins strzelił to na luzaku niczym Kolusz z Kazachami. Obaj skończyli w kanadyjskiej z bilansami 3+7 i 5+4 - nieźle jak na drużynę walczącą o utrzymanie i są w towarzystwie Kanadyjczyków i Szwedów :mrgreen: Masalskis nie wyglądał na takiego który by chciał coś obronić w tych karnych :D

Czyli za rok gramy z tymi, którzy rok temu awansowali. Spaść z dwoma zwycięstwami to jednak jest trochę bolesne, ale spadły też dwie drużyny z najgorszym bilansem bramek więc jakaś sprawiedliwość jest. Kanada kończy grupę z 49 strzelonymi... Mam nadzieje że w półfinale ktoś ich zatrzyma, bo na Białoruś to nie liczę.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 12 Maj 2015 18:03

Ja włączyłem w drugiej tercji. Patrzę, a tu Łotysze strzelają na 2-0, przy celnych 18-3 dla Francji :D W trzeciej tercji Francuzi już opadali z sił i wygrali 2-0. :roll: Masalskisowi to Łotysze pomnik powinni postawić. Wpuścił szmatę na 2-2 i wszystkie karne, ale 10 sekund przed końcem wybronił sytuację sam na sam i uratował Łotyszy przed nagrodą dla frajerów roku, bo mieć krążek kilkanaście sekund przed końcem i oddać go rywalom, żeby mieli taką sytuację to już szczyt. Może im się wynik pomylił i chcieli Francom oddać jeszcze jedną bramkę? ;) Ale serio nie wyglądało to na ustawkę, a jeśli tak, to całkiem nieźle odegrana :)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 15 Maj 2015 12:29

No i znowu mamy MŚ w hokeju. Niech teraz się dogadają ze stowarzyszeniami kibicowskimi i zrobią tańsze bilety żeby nie robić wstydu.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 16 Maj 2015 20:46

I jednak Rasija. I nawet Twój ulubieniec, Zdzichu, zabrosił szajbu, a nawet mógł dwie, ale wspaniałomyślnie oddał krążek Małkinowi.
Jak nie lubię Jankesów, tak życzę im tego brązu. Szkoda taki turniej ukończyć bez medalu. Myślałem, że już spuchli pod koniec fazy grupowej, ale dziś prezentowali się naprawdę świetnie - do momentu straty bramki, czyli prawie przez 2,5 tercji lepiej od Rosjan. Którzy byli bezradni - był taki kuriozalny moment, gdy Ruskie grając w przewadze zostali zamknięci we własnej tercji. Na szczęście Bobrowski rozegrał dziś mecz turnieju, bo byłoby z Ruskimi krucho.

Swoją drogą przyjazd Aleksa jak zwykle burzy Rosjanom grę i wytrenowane schematy - dotąd przecież byli bodaj najlepiej grającą w przewadze ekipą, a dziś kompletnie im się te przewagi nie kleiły.

Kanada zgodnie z oczekiwaniami i bez większych problemów, ale pierwsza tercja w wykonaniu Czechów rewelacyjna (w ogóle, jeśli chodzi o poziom gry, chyba to była najlepsza tercja na tym turnieju). Powinni jak Szwedzi mieć 3-0 i wtedy może byłoby ciekawie. Myślałem, że sędziowie przychylnym okiem będą traktować gospodarzy, tymczasem dziś raczej sprzyjali Kanadyjcom, którzy bez ich prezentów by sobie poradzili.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez figaro56 » 17 Maj 2015 23:03

Liczyłem na zacięte spotkanie a tu Kanadyjczycy pojechali z Ruskimi jak z chłopcami.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 18 Maj 2015 10:59

Zacięte tercje z udziałem Kanady to były na tym turnieju, gdy sobie odpoczywali i grali na luzie, a w finale już nie mieli po co się oszczędzać, więc Ruskich zmiażdżyli. Może za rok wyślą jakieś głębokie zaplecze, to poznają, co to zemsta rosyjskiego człowieka :D
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 18 Maj 2015 15:54

Ale Szwedzi ich chociaż postraszyli a i Czesi nie zebrali jakiś batów ostatecznie :mrgreen:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 18 Maj 2015 18:37

W fazie grupowej najbardziej Francuzi "postraszyli" ;)

Ogólnie daje się zauważyć w ostatnich latach w meczach Ruskich i Kanady, że jeśli jedni mają okazję upokorzyć rywala, to sobie nie odmawiają przyjemności. :) Dla Ruskich srebro to i tak sukces, bo nie grali na tych MŚ dobrze, ale w zasadzie żadna z europejskich potęg nie zachwyciła.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez damian940915 » 12 Lut 2016 00:22

Jeszcze nie było Igrzysk letnich, jeszcze obiekty w Korei nie wybudowane, a Polacy rozpoczęli już kwalifikacje do Igrzysk w 2018 roku. Zaczęli od zwycięstwa 6:2 nad rozochoconymi po zwycięstwach we wcześniejszym etapie 26:0 nad Bułgarią i 19:1 nad Izraelem Estończykami :D Teraz krok po kroku Litwa i Węgry. Awans do kolejnej fazy kwalifikacji byłby już sporym osiągnięciem, ale ważniejsze, by zagrać dobry mecz, powalczyć z Węgrami 60 minut jak równy z równym, bo z tej klasy rywalami przyjdzie się zmierzyć na wiosnę w Katowicach. A dodatkowe "sparingi" z rywalami pokroju Białorusi czy Danii na jesieni naszym nie zaszkodzą, a nuż będą to spotkania otwierające przygotowania do MŚ elity :lol:
Swoją drogą to IHF ma rozmach, podając na prawie 3 lata przed turniejem 75 % podziału na grupy turnieju olimpijskiego.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RychuGKM » 12 Lut 2016 17:07

Polska-Litwa 9-1(2-0, 5-0, 2-1). Mogła być nawet dwucyfrówka , ale Dziubiński nie wykorzystał karnego pod koniec meczu. O awansie do ostatniej rundy eliminacji zdecyduje niedzielny mecz z Węgrami. Żeby awansować na igrzyska hokeiści muszą wygrać 4 mecze. Mniej niż siatkarze :D
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

cron