Hokej na lodzie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 23 Kwi 2015 23:17

Kajam się :D W sumie na razie wygraliśmy te dwa mecze, w których mieliśmy walczyć o życie. Szansę na awans mamy "dzięki" Włochom, którym wyraźnie znudziło się coroczne hop-bęc i starają się od podstaw zbudować ekipę, która będzie mieć możliwość na dłużej zagościć w elicie. Czy to słuszna droga, nie mnie oceniać. My w sumie w przeciwieństwie do Italii łakniemy tych meczów na poziomie (które mamy i na tym etapie...), bo ostatnio mieliśmy ich jak na lekarstwo.

Węgrów nie widziałem na tych MŚ i nie wiem, co prezentują. Przypuszczam, że przegramy, ale nie powinno być łomotu, jaki nam się ostatnio z bratankami nierzadko zdarzał, będzie raczej na styk. Tak czy inaczej, ktokolwiek z tej pary awansuje, to dostanie solidny łomot w elicie. Co nie zmienia faktu, że dla promocji hokeja byłaby to w Polsce kapitalna sprawa.


Dzisiaj nic nie oglądałem. Pełna kontrola grających na luzie Kazachów (jak sugeruje przebieg) czy rzeczywiście walczyliśmy jak równy z równym?
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 23 Kwi 2015 23:56

Kazachowie raczej byli lepsi i czasem sobie robili oblężenia, ale stwierdzenie że mecz był wyrównany nie jest jakimś wielkim nadużyciem. Już samo to że Kazachowie strzelili dopiero pod koniec trzeciej kary świadczy o tym, że jednak się męczyli. Szkoda drugiej bramki, bo to kolejny bramkarski szczur, chyba największy u Polaków na tych MŚ. Trzecia to z kolei na konto obrońców, którzy chyba myśleli że będą się kopać krążkiem przy bandzie do końca tercji... Także wcale Kazachowie nie rozpykali Polaków, a bramki to trochę w prezencie poza pierwszą.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez ssonicsl » 25 Kwi 2015 12:01

Awansujemy. Coś co przed mistrzostwami wydawało się raczej nierealne, może i powinno się ziścić. I nie twierdzę tak dlatego że kibicuje naszym (a oczywiście kibicuje). Tu chodzi o poziom gry. Z każdym meczem gramy coraz lepiej. Z Włochami wyglądało to nieciekawie (w sumie to i tak nikła przegrana). Z Japonią wygraliśmy, ale prawdę powiedziawszy to nie byliśmy lepsi. A co tam byliśmy słabsi. Z Ukrainą wymęczone zwycięstwo, ale tylko jeśli chodzi o wynik, bo sobie na wygraną w 100% zasłużyliśmy. To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Z Kazachami spodziewałem się lania, wszak mniejsi Rosjanie leją tu wszystkich. Przychodzi mecz i oczy przecieram ze zdziwienia. Polska w hokeja gra długimi fragmentami jak równy z równym z Kazachstanem. Rozkręcamy się z każdym meczem i mam nadzieję że kulminacja nastąpi dzisiaj. Nie obchodzi mnie że w elicie możemy dostawać dwucyfrówki. Bądźmy tam i zbierajmy lanie, ale bądźmy tam.

WYGRAMY.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 25 Kwi 2015 12:18

Amen.

W sumie im bliżej meczu, tym bardziej optymistycznie patrzę. Tak czy inaczej już jest bardzo dobrze. Mieliśmy grać 5 meczów o życie, a zagramy o "lepsze życie" :)

Bajdełej, jakkolwiek ogólnie nie jestem zwolennikiem poszerzania imprez mistrzowskich, tak myślę, że można byłoby poszerzyć elitę do 20 ekip i zrobić 4 grupy po 5 drużyn, meczów +/- byłoby tyle samo, a więcej o stawkę. Obecnie mamy te 17-18 drużyn, które nie robią wstydu, niechby jeszcze dwie ogrywały się z najlepszymi i podciągały, nawet gdyby miały dostawać bęcki. A tak to dla takich Kazachów / Słoweńców / Włochów co drugi sezon był ostatnio stracony, no i w końcu tym ostatnim się znudziło.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 25 Kwi 2015 12:52

To jeszcze dodam że już wczoraj wyprzedano bilety, ale po tym turnieju jak ma paść kilka mocnych słów to do działaczy, którzy mimo sukcesu powinno się wytłumaczyć z paru rzeczy.

Najpierw w ogóle nie zrobiono karnetów dniowych (łaskawie dali je w marcu ale jakiś myśliciel powinien od początku wiedzieć że trzeba łączyć mecze gospodarzy z innymi...), nie dogadano się z żadnymi chulsami żeby im opchnąć bilety w mniejszej cenie i żeby ogarnęli doping. Teraz nagle narzekania na doping a nawet pełna hala ludzi z biletami po 100 zł się sama nie ogarnie - trzeba było myśleć głową a nie chęciami zysku.

Nagle w połowie turnieju trzeba się ratować i robić jakieś z dupy bilety nienumerowane za 50% ceny. Domyślam się, że chodzi o to że porozdawali bilety milionom firm i nikt na nie nie chodził. Nie można sprzedać tego samego biletu na to samo miejsce, więc wykombinowali że zrobią nienumerowane. A jak się czują ludzie, którzy kupili bilet za 120 zł a obok nich będzie siedział ktoś za 40 zł? Ci którzy kupowali na początku są wydymani.

A już szczytem wszystkiego jest to co zrobili przed chwilą:
"W odpowiedzi na niezliczone zapytania i prośby fanów, organizator mistrzostw świata w hokeju na lodzie dywizji 1 A zgodził się wprowadzić do sprzedaży specjalną, ostatnią już pulę wejściówek na dzisiejszy mecz Polska-Węgry. Bilety bez przydzielonego miejsca w cenie 120 zł będą dostępne już dzisiaj od godz. 13.30 w sieci eBilet.pl i kasie nr 1 Tauron Areny Kraków ? poinformował nas Jacek Zabielski, dyrektor handlowy serwisu ebilet.pl.

Dokładnie o godzinie 13.30 pojawi się pula 300 biletów na miejsca nienumerowane, czyli bez przydzielonego miejsca w hali. Wszystkie będą kosztować 120 zł."


Jeszcze się muszą nachapać. Impreza organizacyjnie, marketingowo jest zawalona po całości. Wiele osób nie wie że odbywają się w ogóle jakieś MŚ, TVP ciągle gada o awansie a nie zrobili sobie furtki żeby mecz zamknięcia (być może o awans skoro o nim gadali) pokazać na TVP. Na ten mecz ze względu na chociażby inwazję Węgrów to sprzedałoby się i 25 tysięcy biletów ale trzeba było myśleć że środa nie jest równa sobocie. A żeby myśleć to trzeba mieć czym.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez figaro56 » 25 Kwi 2015 22:10

Nie dla nas elita tym razem. Postęp jest ale to ciągle za mało. Trzeba sobie powiedzieć i mieć tę świadomość, że mimo wszystko na tę elitę jeszcze za wcześnie dla nas.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 25 Kwi 2015 23:02

Tyle że za rok może być dużo trudniej bo spadną dużo lepsze ekipy od Włoch. Szkoda, bo wystarczyło wygrać właśnie z Włochami i wtedy można by grać dogrywkę z Węgrami. Włosi tu byli słabiutcy. No ale z drugiej strony jakby z nimi wygrali, to pewnie by nam wlała Japonia bo byśmy grali z innym nastawieniem. Tak więc chyba najbardziej szkoda meczu z Kazachstanem który można było grać rekreacyjnie. Jakby wygrali w dogrywce to wtedy... No ale dobra, już mi się nie chce.

Tak więc podsumowując.
1. Straciliśmy bodaj tyle samo goli w przewadze co w osłabieniu :lol: Świetnie bronimy przewagi (choć tutaj raczej sporo szczęścia bo to była zazwyczaj obrona Częstochowy niż sprawne wybijanie).
2. Rozgrywanie w przewadze to jakiś dramat. Ten gol grając 6 na 5 to jakiś cud, bo byłem pewien że stracimy na 2:0 i do widzenia. Szacunek dla Płachty że podjął ryzyko bo nie było na co czekać, ale przy naszej grze w przewadze mało kto by miał jaja ściągać bramkarza tyle przed końcem. Tak czy siak to między Bogiem a prawdą z takimi przewagami nie mamy czego szukać w elicie. Tam nie będzie za bardzo z kim podjąć walki jak równy z równym a przy takim rozgrywaniu przewag to jak mamy coś strzelić? Na meczu otwarcia tracimy gola w przewadze, a dziś Węgrzy przy naszej drugiej przewadze mają dwie sety, w zasadzie to najlepsze okazje w meczu mieli w osłabieniu. Dramat.
3. Powalenie Chmielewskiego i brak kary minutę przed końcem to paranoja.
4. Udało im się zapełnić halę tymi "lewymi" biletami ale prezio Chwałka dostał spore gwizdy, więc nie tylko ja mam takie refleksje że te MŚ to marketingowy dramat.

No nic za rok walka o utrzymanie. Włosi pewnie będą konsekwentnie budować zespól na kilku najemnikach, a nie na całej armii więc zaczęli słabo. Spadnie na pewno mocniejsza ekipa od Węgier, nie będzie już Ukrainy która jest przez Putina trochę porozbijana organizacyjnie. Pewnie znów zdecyduje mecz z Koreą - ostatnio nas upokorzyli bodajże w Krynicy... Teraz turniej może będzie u nich więc warto by ich spuścić do niższej dywizji.

Ja ogólnie jestem w szoku że żadnego meczu nie przegraliśmy dwiema bramkami i więcej. Tak więc bardzo udane MŚ ale szkoda tej marketingowej wtopy no i szkoda że odpadamy tak na styku. Wydaje mi się, że łatwiej by się było utrzymać w elicie niż awansować w przyszłym roku.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez san » 25 Kwi 2015 23:37

Oglądałem dwie tercje. Wyraźna przewaga Węgrów i tak musiało się skończyć. Węgrzy mają prawie 2 razy więcej zawodników niż my (co jest śmieszne), prawdopodobnie dlatego, że mają ostrzejszy klimat :)
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Hokej na lodzie

Postprzez damian940915 » 26 Kwi 2015 01:30

RakuNH napisał(a):Ja ogólnie jestem w szoku że żadnego meczu nie przegraliśmy dwiema bramkami i więcej. Tak więc bardzo udane MŚ ale szkoda tej marketingowej wtopy no i szkoda że odpadamy tak na styku. Wydaje mi się, że łatwiej by się było utrzymać w elicie niż awansować w przyszłym roku.


Na tyle na ile śledzę zmagania polskich hokeistów, to mam wrażenie, że to był najlepszy turniej naszej reprezentacji bądź to od czasu spadku z elity, bądź od turnieju rok później, gdzie przegraliśmy awans do tego grona po dość wyrównanym meczu z Kazachstanem, tak więc minęło ponad 10 lat. Trudno powiedzieć ile w tym zasługi gry na własnym terenie, ale przecież Polska organizowała już tego typu turnieje, będąc stawiana nieraz nawet jako kandydat do awansu.
Dzisiejszy mecz praktycznie bez zarzutu w obronie, ale trzeba przyznać, że Węgrzy nas zdominowali, nie pozwalając rozwinąć skrzydeł w ataku.
Marketingowo wystarczyła dobra gra polskich hokeistów, by przyciągnąć tłumy, co na pewno ratuje skórę związkowi, ale niesmak pozostał.
Co do samego awansu, to zawsze w sporcie, tak jak i w życiu trzeba równać do najlepszych, więc na takim awansie moglibyśmy tylko zyskać, tak sportowo, jak i marketingowo, choćbyśmy mieli przegrać wszystkie mecze wysoko. Poza tym w elicie do utrzymania mógłby wystarczyć jeden wygrany mecz, do awansu potrzebne będą minimum trzy, pewnie nawet cztery, bo nie zawsze turniej może ułożyć się tak szczęśliwie, jak tutaj. Raczej niemożliwe do dokonania na obcym terenie. Jeśli jeszcze turniej odbędzie się w Azji, to możemy mieć dodatkowy kłopot, w postaci aklimatyzacji i tego, że słabsze w tym roku drużyny azjatyckie grać będą u siebie, co jeszcze wyrówna poziom grupy. Tak jak pisałem na shoucie, mam nadzieję, że na kolejny turniej, gdzie do ostatniej minuty turnieju będziemy walczyć o awans nie przyjdzie czekać kolejne 10 lat. Najpierw Zacharkin, teraz Płachta jako naturalny następca myśli szkoleniowej Rosjanina, wykonali kroczek na przód, więc jestem umiarkowanym optymistą, przynajmniej co do tego, że nie będziemy drżeć o utrzymanie.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 26 Kwi 2015 01:51

Przy obecnych przepisach (nie wiem czy one się zmieniły) na pewno dużo łatwiej szczęśliwie się utrzymać w elicie no i duża łatwiej spaść pechowo jak Kazachstan rok temu (po prostu jest większa loteria). Jakby była tradycyjna grupa spadkowa, to nie wierzę że Kazachowie by wylecieli w poprzednim roku a nasz spadek byłby jednak prawie pewny bo wtedy każdy już wie że gra o życie. Dlatego szkoda, bo można marudzić o dwucyfrówkach ale Węgrzy od Kazachów dostali baty i jakoś z tym żyją. Na awans bym nie liczył za rok (chociaż już i tak z kat.em się musimy kajać za szydzenie z Onetu kiedy faktycznie graliśmy o ten awans :mrgreen: ) ale na prawdę fajnie chociaż przez tydzień pooglądać ciekawe mecze, a nie gromienie ogórków i porażki w meczu o awans co było klasyką odkąd bardziej świadomie oglądałem hokeja. Dla nas chyba lepiej że awansowała Korea bo rok temu dostaliśmy lanie od brytoli, teraz rozegraliśmy dobry turniej a i tak nam brytole przed nim wlali. Lepiej ich jednak unikać bez względu na ich formę.

A i jeszcze jedno. Pomijając mecze Polaków, ale jak oceniacie nieuznany gol dla Ukrainy na 3:3 z Węgrami? Może to był kluczowy dla nas aspekt. Jakby Ukraina wygrała, to by nas remis zadowalał i gdybania ciąg dalszy. Ja bym im tą bramkę uznał bo dla mnie to było w miarę naturalne zagranie. A tak oni spadli a my nie awansowaliśmy i być może zdecydował o tym jeden nieuznany gol ;)

Zobaczymy kogo nam los przydzieli z elity. Może Niemców i Słowaków coby było ciekawie :mrgreen:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 26 Kwi 2015 09:03

Mnie ten Zacharkin zastanawia. Po kiego on przyjeżdża do Krk? Znaczy fajnie, że się interesuje, ale to trochę dziwne dla mnie. Druga rzecz - twierdzi, że się konsultował z Płachtą, na co Płachta - nie ma z Zacharkinem żadnego kontaktu i nie ma on nic wspólnego z obecnymi wynikami ( troszkę obrósł w piórka chyba, swoją drogą).

Wczoraj dobry, szybki mecz z przebiegiem dość spodziewanym. Oczywiście, byliśmy słabsi, ale przy odrobinie szczęścia (tzn. tej furze, co mieliśmy + jeszcze odrobina :)) i lepszym sędziowaniu, mogliśmy to wygrać, choć wtedy mówilibyśmy o megafuksie i cudzie. Zrobiło się wokół hokeja trochę pozytywnego szumu - od wczoraj widzę, że jest wielki art na głównej onetu (w ramach kajania się, nabijam im wejścia :D ). Teraz na dłużej zadomowić się na zapleczu elity, bo naprawdę poziom się spłaszczył i między drużynami walczącymi o elitę (jak my :D ) a średniakami z IB jak Litwa już nie ma takiej przepaści, że w ciemno można obstawiać min. 7-0. Taka Ukraina ( +/- nasz poziom, a nawet mimo problemów ekipa wciąż od nas wyżej notowana) może teraz na dłużej się zakopać w 3. lidze.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 26 Kwi 2015 12:28

On chyba mówił, że konsultował się z jakimś ruskiem ze sztabu bo tak mu wygodniej. No cóż, marketing dźwignią handlu a jego nazwisko mimo że nie jest trenerem się trochę poprzewijało w mediach i może ktoś sobie pomyśli że jest współautorem w pewnym sensie sukcesu jakim jest trzecie miejsce.

Tak jak brak naszej porażki powyżej jednej bramki jest dla mnie sensacją, tak samo brak zwycięstwa Brytoli w niższej dywizji powyżej jednej bramki też może za taką uchodzić. To już nie jest towarzystwo leszczy i jak tam spadniemy to się możemy zagrzebać na amen bo po takim turnieju jak ten już nawet mnie chyba nie będą interesować te boje z Holandią i Rumunią, które były ciekawe kilka lat temu ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 29 Kwi 2015 20:06

Artur Gac @arturgac · 27 kwi

Kraków za rok ponownie gospodarzem #MŚ1A ? @PZHL wstępnie na "tak",wkrótce spotkanie zarządu ws.wniosku. Włosi popierają i obiecują dobry PR

Taka ciekawostka z twitter. Brzmi dosyć wiarygodnie ale wątpię żeby Japonia odpuściła.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 01 Maj 2015 22:21

Ciężko będzie pobić trzecia tercję i dogrywkę w meczu Szwecja-Czechy. Mocny dzień otwarcia ;) No i potwierdzają się plotki odnośnie tego, że na razie nie ma chętnych do turnieju dywizji 1A.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 01 Maj 2015 23:21

Fajny, radosny mecz, ale tylu baboli w obronie, to w meczach naszej dywizji nie ma :) Ale właśnie dla takich spotkań lubię tę pierwszą fazę, gdzie drużyny nie skupiają się tak mocno na obronie.

Amerykańska młodzież złoiła mocno Finów, ale ci i rok temu zaczęli słabiutko i ledwo, ledwo weszli do 1/4, a potem dotarli do finału. Może teraz też polują na Kanadyjców, choć wydaje mi się, że najwyższy czas, żeby klonowi wreszcie coś osiągnęli na MŚ - 6. rok bez medalu nie przystoi mistrzom olimpijskim, nawet jeśli grają bez największych gwiazd.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RychuGKM » 03 Maj 2015 06:49

Jak się spojrzy na skład Kanadziorów to w tym roku przysłali naprawdę mocny skład i jak nie zdobędą medalu to będzie to klęska. Co się zaś tyczy MŚ w Krakowie to nie przeceniałbym atutu własnej "tafli" w dodatku sędziowie na zawodach w Polsce jakoś nie chcą pomagać gospodarzom , a wręcz im przeszkadzają ( patrz mecz z Węgrami i z Koreą kilka lat temu). Także wcale nie jest powiedziane , że nie awansują za rok. Być może my też wzmocnimy się Kanadyjczykami i Amerykanami polskiego pochodzenia i wejdziemy do elity :D
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 06 Maj 2015 19:09

Kanadziory na razie się dobrze bawią, grając na pół gwizdka jak z Czechami.

Fajnie że Łotysze ograli Helwetów, którzy w ostatnich latach systematycznie ich ogrywali na MŚ, a w zeszłym roku, mszcząc się za Soczi, grając o pietruchę zablokowali Łotwie awans. Teraz Szwajcaria ma 3 teoretycznie najtrudniejsze mecz, Łotwa - najłatwiejsze, choć i tak ciężko będzie jej awansować do czwórki i pewnie wtopią tradycyjnie z Niemcami albo Francją.

Szkoda wczoraj Słowenii, ale z sędziami nie da się wygrać. Po takich przekręconych meczach odechciewa się oglądać mistrzostwa.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 06 Maj 2015 20:00

No wczoraj tak sobie myślałem, że Łotwa ma na prawdę realne szanse na awans a z Januszowego punktu widzenia nie powinni mieć. Szkoda straty tego jednego punktu ale zapewnili sobie spokój w walce o utrzymanie, bo o awans może być ciężko. Pewnie oglądałeś więcej ode mnie bo tak włączam urywki jak jest jakiś kontaktowy wynik w meczu który mnie interesuje, ale wydaje się że w jednej grupie są trzy drużyny na awans a w drugiej pięć bo Białoruś sobie solidnie poczyna.

A możesz szerzej opisać wałkowanie Słoweńców? Miałem nawet zagrać Słowenię i Łotwę bo akumulowany kurs wychodził ponad 30 a moim zdaniem to były mecze na styku choć oba nie weszły ale buki kosmiczne kursy dali.

Na razie kolego to się Szwedzi zabawiają z Kanadyjczykami. Miałem odpalać ale co tu oglądać jak przychodzę i 3:0. W ogóle to z mojego Januszowego punktu widzenia jak sobie z ciekawości przeglądałem narodowości w NHL to po Kanadyjczykach i USA jest tam zdecydowanie najwięcej Szwedów więc w sumie żadna to dziwota.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 06 Maj 2015 20:53

Nie lubię w sumie "hitów" w tej fazie, bo to takie czarowanie jest, ale ja też się nieco zdziwiłem wynikiem po 1. tercji, w 2. już się Kanadyjce wkurzyły. Z tym zabawianiem to chodziło mi bardziej o grę na pół gwizdka w meczu z Czechami - Pepiki odrabiały w wielkim trudzie straty i dopiero ich klonowi przyciskali i w 2-3 akcji padała bramka. Ze Szwedami im się ta zabawa wymknęła spod kontroli :) Kto wie, czy to nie zapowiedź finału, choć mam nadzieję, że się Ruskie wezmą do roboty.

Wałkowanie Słowenii - dwie tercje wyrównane ze wskazaniem na Słoweńców (kilka świetnych szans na 2-0), w trzeciej Słowacy przycisnęli, ale bili głową w mur, zanim sędziowie nie wzięli spraw w swoje łapy. Kara za karą, bramka na 1-1 po karze za celowe ruszenie bramki, gdzie rozpędzony Słoweniec w nią wpada, a krążek jest w zasadzie poza grą, chwilę wcześniej Słowak powala Słoweńca i zero reakcji sędziów. Zaraz po wznowieniu następna kara za wydumane spowodowanie upadku, tuż po niej Słoweńcy tracą bramkę na 2-1 i morale już upadło (a przde wszystkim wymęczyło ich długie granie w osłabieniu), choć jeszcze do końca ambitnie walczyli. Wiadomo, że Słowacja jest potencjalnie dużo lepsza, ale wczoraj widać było, kto walczy o życie i przynajmniej na jeden punkcik Słowenia zasłużyła :)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 06 Maj 2015 21:28

Impet Szwedów się skończył na pierwszej tercji :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 202 gości