Tenis

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 14 Paź 2020 14:28

Dziewczyna z Raszyna - cud, miód, malina :D
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 07 Lis 2020 21:47

„Rzutem na taśmę”

Niemal ostatni moment wykorzystał Łukasz Kubot i jego deblowy partner Marcelo Melo, aby zakwalifikować się do kończącego sezon turnieju mistrzów w londyńskiej hali O2. Pomimo dzisiejszej porażki w Paryżu (Masters 1000) z parą Hurkacz/Auger-Aliassime, Polak i Brazylijczyki ostatecznie wywalczyli miejsce w złotej ósemce par deblowych świata. W Londynie turniej mistrzów zostanie rozegrany po raz ostatni, najlepsi tenisiści przez kolejne pięć sezonów będą goszczeni w Turynie. Polski tenis z halą O2 ma dobre wspomnienia, ponieważ rok 2011 finałem tej imprezy zakończył zmagania nasz eksportowy debel Fyrstenberg/Matkowski. Moim zdaniem Łukasz i Marcelo są w stanie powalczyć o wyjście z grupy, moja intuicja podpowiada mi, że tak się właśnie stanie, a dalej się okaże, wszystko jest możliwe. Polsko-brazylijski duet nie grał w tym roku nadzwyczajnie do zawodów w Wiedniu, które wygrał. Najwyższy czas zmienić niezbyt dobrą postawę, która w sumie nie była aż tak zła, bo jednak Łukasz i Marcelo przepustki do Londynu wywalczyli i to się liczy. No więc... ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi :)

Jutro trzymamy kciuki za młodzież w deblu (Hurkacz/Auger-Aliassime), dobrze będzie jak po tym średnim sezonie 2020, Hubert zakończy go znakomicie chociaż deblem, a już kolejny rok Polak zacznie w Australii (mam nadzieję) z wysokiego „C”.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 13 Lis 2020 19:31

Polosowano w Londynie. Na pierwszy rzut oka, biorąc pod uwagę formę tenisistów ostatnimi czasy, grupy są w miarę wyrównane, brak tej tak często nazywanej „grupy śmierci”. To mogą być interesujące zawody, nie tak dawno w Paryżu, Rafa Nadal pokazał się ze średniej strony. Hiszpanowi masters nigdy nie wypadał jakoś szczególnie dobrze, dwa razy zaliczył londyński finał i oba przegrał. Nie zdziwię się jak np. w „Londyn 2020” do fazy pucharowej awansują Thiem i Rublow. Z kolei tytułu wywalczonego przed rokiem broni Tsitsipas - w każdym razie mam do przekazania informację, że Nadal wcale pewniakiem tej grupy nie zostanie. Według mojej opinii w „Tokio 1970” liczyć się będą: Novak no i raczej Daniił, bez przekreślenia szans dla Zwieriewa, bo Diego teoretycznie ma z tej czwórki najmniejsze szanse. Czy Argentyńczyk jest outsiderem? Może nie tak do końca, ale ktoś zawsze musi być jednak tym słabszym.

Grupa Tokio 1970

Novak Djoković (Serbia)
Daniił Miedwiediew (Rosja)
Alexander Zverev (Niemcy)
Diego Schwartzman (Argentyna)

Grupa Londyn 2020

Rafael Nadal (Hiszpania)
Dominic Thiem (Austria)
Stefanos Tsitsipas (Grecja)
Andriej Rublow (Rosja)
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 15 Lis 2020 20:55

„Pierwsze śliwki robaczywki”

Po walce, ale jednak Łukasz i Marcelo przegrali inauguracyjny mecz grupowy z parą Ram/Salisbury. Głowa do góry chłopaki, jeszcze nic straconego, pozostały dwa mecze, przy obu zwycięstwach jest duża szansa na półfinał. Trzeba walczyć. Amerykanin i Brytyjczyk to według rankingu najlepszy duet tej grupy.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 17 Lis 2020 18:23

Stało się. Rafa uległ Thiemowi po zaciętym pojedynku. Znakomity mecz, szkoda, że nie mieliśmy trzeciego seta, bo naprawdę było na co popatrzeć. Jednak Nadal nie jest tak bardzo groźny jak na kortach ziemnych i na innych nawierzchniach rywale mają zawsze więcej szans, aby ograć Hiszpana. Udowodnił, to dzisiaj Austriak. W grupie "Londyn 2020" może być jeszcze interesująco.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 22 Lis 2020 16:41

„Ostatki”

Ten trudny, dziwny tenisowy sezon z wiadomych względów, powoli dobiega końca. Śledziłem bacznie zawody Panów w Londynie i muszę stwierdzić, że był to jak na jego nazwę przystało prawdziwy turniej mistrzów, obfitował on w kilka emocjonujących, stojących na bardzo wysokim poziomie meczów. Myślę, że wielu ludzi podzieli moją opinię, że pojedynki, grupowy:

Dominic Thiem - Rafael Nadal 7-6(7) 7-6(4)

oraz oba półfinały

Dominic Thiem - Novak Djoković 7-5 6-7(10) 7-6(5)
Danił Miedwiedwiew - Rafael Nadal 3-6 7-6(4) 6-3

były naprawdę mega. Do tego dochodziły interesujące mecze w grze podwójnej. Jednym krótkim określeniem, te zawody po prostu się udały (i aż żal, że kolejne edycje mastersa przez najbliższe pięć lat będą rozgrywane w Turynie) pomimo, że tak jak wspomniałem ten rok dla tenisistów i ogólnie sportowców nie był łatwy, a grający w hali O2 stanęli na wysokości zadania. Przed nami finał Thiem - Miedwiediew, może być grubo :)
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 14 Gru 2020 16:26

Złe wiadomości dla sympatyków Igi Świątek i kobiecego tenisa. TVP Sport nie będzie już od przyszłego sezonu miało praw do rozgrywek WTA. Z tego co zapowiadają włodarze stacji, tenis zagości na ich antenie tylko podczas igrzysk olimpijskich. Znawcy "białego sportu" wróżą dla Świątek wspaniałą karierę, ale na dzień dzisiejszy w odbiornikach telewizyjnych, podczas turniejów WTA jej nie zobaczymy. Przynajmniej jeżeli chodzi o stacje polskojęzyczne. Trudno, jednak po cichu liczę na Eurosport.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 16 Gru 2020 16:19

„Canal plus na minus”

A jednak nie sprawdziły się moje przypuszczenia, że być może Eurosport nabędzie prawa do transmisji turniejów WTA. Zrobił to Canal+. Wiadomo, iż dostęp do Eurosportu, czy choćby Polsatu Sport ma więcej osób. Z Canal+ jest tak, że w mojej telewizji kablowej UPC, wykupienie pakietu C+ kosztuje, aż 49 zł miesięcznie, a to wcale niemały koszt. Dlatego cała sytuacja z tenisem kobiecym w Canal plus jest na minus. Oczywiście można śledzić transmisje w internecie, a ostatnio nawet pojawiły się reklamy, że Canal+ da radę oglądać również w sieci, ale nie orientuję się, jak sprawa wygląda cenowo.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 27 Gru 2020 17:30

Tak się zastanawiam, bo Canal+ ma prawo relacjonowania turniejów WTA do 2026 r. To jednak jest pięć sezonów, czyli sporo czasu. Nie od teraz wiadomo, że kobiecy tenis, jeżeli chodzi o poziom sportowy w żaden sposób nie dorównuje męskiemu. Mnie chodzi głównie o występy Igi Świątek. Polka dzięki zwycięstwu w Roland Garros jest na świeczniku całego tenisowego świata i chciałbym śledzić jej mecze w TV z polskim komentarzem, bez reklam i, z pewnością, że obraz do mnie nie będzie docierał z opóźnieniem lub, co gorsze raz za razem się zacinał. Nawiązuję do różnej maści streamów oraz relacji internetowych.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 28 Gru 2020 20:37

Mój tenisowy guru, Roger Federer poinformował tenisową opinię publiczną, że na Australian Open się nie wybiera, ponieważ jego rekonwalescencja po operacji kolana potrwa dłużej. Wiadomo, że prędzej czy później Szwajcar poda do wiadomości, że kończy z wyczynowym sportem, a każdy jego fan, musi być przygotowany na taką decyzję Maestro. Fajnie, jakby Federer wygrał Wimbledon i wtedy zakończył karierę. Zwycięstwo na londyńskich trawnikach, byłoby ukoronowaniem jego pięknej kariery.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 02 Sty 2021 17:46

Jeszcze chwila, jeszcze moment i zaczynamy granie w tenisa. Pierwsze, co mnie najbardziej interesuje to forma Huberta oraz Igi. Hurkacz sezon zacznie w Delray Beach, a Świątek pierwszy oficjalny mecz planuje rozegrać przed samym Australian Open w tzw. Melbourne Cup (WTA 500). Niech już, to się zacznie, bo zwariuję :mrgreen:

Gdyby Świątek wygrała Australian Open, to nie wiem. Nie... wszystko chyba mało realne, ale czy ktoś stawiał na nią przed Roland Garros?

Koronawirusie wyp******** :D
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 19 Lut 2021 20:17

Finał kobiet jest przystawką do dania głównego, które "podane" zostanie w niedzielę. Z której strony nie spojrzeć zdecydowaną faworytką jest Naomi. Wszyscy wiemy jakie mecze w rozgrywkach WTA są nieprzewidywalne, ale naprawdę jutro musiałby się wydarzyć jakiś cud, aby Brady sięgnęła po tytuł. Należy pamiętać, że cuda w różnych dziedzinach, również w sporcie jednak się zdarzają i nigdy nie można mieć stuprocentowej pewności. Jako że finał zostanie rozegrany wieczorem w Melbourne, to nie słońce, a blask jupiterów zaświeci na koniec dla Osaki, kiedy to uniesie w górę trofeum imienia Daphne Akhurst.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 31 Mar 2021 15:04

Hubert miał w Miami do wyrównania rachunki z Kanadyjczykami. Rok temu turniej się nie odbył z wiadomych względów. Dwa sezony wstecz na Florydzie, Polaka w trzeciej rundzie ograł Auger-Aliassime. W obecnej edycji imprezy Hurkacz się odkuł z nawiązką, pokonując mecz po meczu, zarówno Shapovalova jak i Raonica.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 02 Kwi 2021 13:49

Furorę w Miami w grze podwójnej robi Iga, która wraz Bethanie Mattek-Sands zawędrowała już do półfinału i podejrzewam, że polsko-amerykański debel nie powiedział jeszcze na Florydzie ostatniego słowa. "Beth" to utytułowana deblistka, zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych. Jak Idze nie idzie w singlu tak jakby chciała, to zawsze może liczyć na udany występ w grze podwójnej. Uważam, że taka postawa charakteryzuje tylko pojedyncze i wyjątkowe jednostki. Od kiedy Świątek wygrała Rolanda do znudzenia będę podkreślał, że tak gra przyszły numer jeden światowego rankingu i mam zamiar te słowa powtarzać do totalnego znudzenia czyli do czasu kiedy Polka tą jedynką zostanie.

Transmisja z debla około 20:30 w Canal+ Sport.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 02 Kwi 2021 18:47

Jestem bardzo podekscytowany, ponieważ Hubert może być pierwszym Polakiem od czasu Jerzego Janowicza (2012 r Paryż, hala Bercy), który ma szansę zagrać w finale Masters 1000, czyli jednym z najważniejszych turniejów, zaraz po tych wielkoszlemowych. Malkontenci powiedzą "eee... nie ma Novaka, Rafy i Rogera". Zgadza się, to pewne ułatwienie dla rywali, ale na miły Bóg są inni znakomici gracze. Półfinał jest już i tak ogromnym wyróżnieniem dla naszego gracza, teraz może być tylko lepiej. Z Rubliowem na pewno czeka Polaka trudny pojedynek. Rosjanin ostatnimi czasy prezentuje się bardzo dobrze, ale jak Hurkacz sam twierdzi, kocha Miami, my kochamy jego! A, to spowoduje, że będzie dobrze :)
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 03 Kwi 2021 08:56

To nie-mo-żli-we, ale prawdziwe. Wrocławianin osiąga życiowy sukces awansując do finału w Miami. Normalnie brak słów. Kto by pomyślał, że przed startem zawodów w Stanach Zjednoczonych, Polak odegra w nich kluczową rolę. Hurkacz ma bazę treningową w Tampie, a więc poniekąd na Florydzie czuje się jak u siebie w domu.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 03 Kwi 2021 13:27

"Beth" z Igą grała w duecie po raz pierwszy i od razu tak duży turniej. Przyszłość pokaże, ale może Amerykanka skorzysta jeszcze z partnerowania Polki. Piszę w kolejności, że Mattek-Sands poprosi do gry Świątek, bo przecież wiadomo, że w przypadku dobierania sobie partnerki, karty rozdaje Bethanie. Jej osiągnięcia w specjalnościach: debel, mikst nie podlegają żadnej dyskusji. Iga jak wiadomo ma tytuły singlowe, ale naszą reprezentantkę czeka sporo pracy jeżeli chodzi o deblowe rzemiosło, a nie ma lepszego momentu, aby pochłaniać wiedzą grając z kimś takim jak "Beth". Zwłaszcza, że podczas wczorajszego półfinału Amerykanka udzielała różnych wskazówek Polce. Iga za bardzo chciała w meczu z Japonkami, odniosłem wrażenie, że wczorajsze spotkanie ją trochę przerosło, dużo nerwowych ruchów no i chwilami prostych błędów w kluczowych momentach - mam tu głównie myśli wolej. Wiadomo można pisać też o braku zgrania, bla, bla, bla. Fajnie jakby nasza reprezentantka pograła jeszcze debla, oczywiście nie kosztem gry indywidualnej.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 04 Kwi 2021 17:49

Nadeszła wiekopomna chwila. Hubert za moment rozpocznie najważniejszy mecz w swoim sportowym życiu i jeden z ważniejszych dla polskiego tenisa. Nie wiem, melisa zaparzona, popcorn zrobiony, jakieś chipsy w zanadrzu? - co kto woli. Osobiście zamawiam podwójną melisę. Najważniejsze, żeby się dobrze podczas tego meczu bawić. Media informują, że pojedynek Hurkacza z Sinnerem będzie dopiero czwartym w historii, a pierwszym od 18 lat, finałem turnieju rangi ATP Masters 1000 pomiędzy tenisistami spoza czołowej "30" światowego rankingu. Chyba wszyscy rodacy w Polsce jak i Ci poza granicami kraju życzą wrocławianinowi jak najlepiej, Huberta nie da się nie lubić. Być może ten finał w Miami rozegrają dwie przyszłe gwiazdy tenisa. Jest wielce prawdopodobne, że zarówno Polak jak i Włoch odegrają przyszłości znacząca rolę w rozgrywkach. Oczywiście jeżeli chodzi o dzisiejszy końcowy wynik, inna opcja niż zwycięstwo tenisisty z Dolnego Śląska nie wchodzi w grę. Może tie-break w trzecim secie? Chyba odpada, bo połowa kibiców wyląduje na erce z podejrzeniami zawału serca.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 04 Kwi 2021 20:23

On to zrobił! On to zrobił! - cała Polska skanduje i wiwatuje na cześć Huberta.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 05 Kwi 2021 16:02

Sukces Huberta dużo znaczy dla rodzimego tenisa. Pozostali polscy gracze, którzy gdzieś tam jeszcze są dalej w rankingu i mają marzenia, uwierzą, że ciężką pracą, zaangażowaniem oraz profesjonalizmem można osiągać w tenisie rzeczy wielkie. Przecież nie tak dawno, 17-letni wówczas Maks Kaśnikowski podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Polski sensacyjnie w drugiej rundzie ograł, kogo? właśnie Hurkacza. Wczorajszy triumf Huberta może być dobrym omenem właśnie dla Kaśnikowskiego, Żuka czy Majchrzaka. Można? Można! Oczywiście łatwo się mówi i powiem szczerze, że nie wierzyłem w tak wczesną eksplozję formy wrocławianina. Naprawdę coraz bardziej możemy się szczycić polskimi tenisistami na arenie międzynarodowej.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości