Tenis

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Tenis

Postprzez Masha » 04 Sty 2010 14:38

Sezon 2010 czas zacząć!

Rozpoczął się nowy sezon tenisowy. Zawodnicy grają przeważnie na kontynencie australijskim. W Brisbane w wielkim stylu wygrała Kim Clijsters. Udany powrót zanotowała Justine Henin, która pokonała Nadię Petrovą 7-5,7-5. Zwycięskie są także Ana Ivanović, Daniela Hantuchova, Flavia Pennetta i Dominika Cibulkova. Oprócz turniejów w ramach cyklu ATP i WTA rozgrywane są przeróżne pokazówki. O swój prymat w Azji dba zatem Masha Sharapova, najbardziej lubiana sportsmenka na tym kontynencie. W Tajlandii pokonała Venus Williams 6-4, 6-3. Teraz obie panie przeniosły się na bardzo ciekawy turniej do Hong Kongu. Walka będzie toczyć się między czterema trzyosobowymi ekipami. Rosjanka zagra w ekipie....Rosji razem z Maratem Safinem i Verą Zvonarevą, Amerykanka w ekipie obu Ameryk, m.in. z Giselą Dulko. Jest także ekipa Azji i Europy (z Woźniacką i Azarenką).
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Tenis

Postprzez lukizc » 04 Sty 2010 18:07

Swoją drogą bardzo wcześnie się zaczął, nie dziwię się że później jest tyle kontuzji skoro grają od stycznia do października, listopada... Ale tak chyba zawsze było :P Czekam aż na Eurosporcie będzie więcej transmisji z kobiecych rozgrywek (i o w miarę normalnej porze) bo mężczyźni jakoś w ogóle mnie nie interesują. Liczę oczywiście na Isię, zapowiada TOP5 i finał WS, chciałbym to zobaczyć :D A za 2. tygodnie AO, który uważam za bezapelacyjnie najlepszy turniej w sezonie, ahh ten klimacik nocą ;) Nic tylko czekać!
Awatar użytkownika
lukizc
Junior młodszy
 
Posty: 52
Rejestracja: 13 Gru 2008 17:58

Re: Tenis

Postprzez Masha » 08 Sty 2010 16:15

Chyba warto o tym napisać

Brisbane: finał Justine Henin vs. Kim Clijsters
Belgijki nie miały prostej drogi do finału, w ćwierćfinale obie męczyły się ze swoimi rywalkami, ale dały radę i mamy powtórkę sprzed 3-4 lat, kiedy to pojedynki Juju-Kim były na porządku dziennym. Stawiam na Kim.

Drugi finał rozegra sie między Flavią Pennettą (jedną z moich ulubionych tenisistek), która idzie jak czołg w tym turniej, z dosyć kontrowersyjną Yaniną Wickmayer.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Tenis

Postprzez dan » 11 Sty 2010 11:14

Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Tenis

Postprzez dan » 15 Sty 2010 14:12

Ależ Ula wylosowała!!! W I rundzie Australian Open zagra z Sereną Williams.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Tenis

Postprzez Masha » 15 Sty 2010 20:18

Serena Williams przegrała dzisiaj finał w Sydney. Amerykanka miała problemy z kolanem, ale nawet grając na jednej nodze pokona Ulkę....niestety.

Los skojarzył też (co prawda w 2 rundzie) Henin z Dementievą (zwyciężczynią Sydney).
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Tenis

Postprzez Masha » 16 Sty 2010 23:39

Australian Open czas zacząć!!!

Image

Już w poniedziałek o 1 w nocy rusza pierwszy wielkoszlemowy turniej w tym roku. Zapowiada się imponująco. Rozpocznie się od pięknego akcentu bowiem pierwsze na kort wyjdą Kirilenko i Sharapova. Niestety dla męskiego widza jedna polegnie. Ale do rzeczy. Przejdę do faworytek i faworytów tegorocznego Australian Open.

Panie:

#1 Serena Williams (obrończyni tytułu, najlepsza tenisistka ubiegłego roku, zmaga się z kontuzją kolana, ale Amerykanka na każdym kroku udowadnia, że nawet grając na jednej nodze może wygrywać z większością zawodniczek, do tego ma dość prostą drabinkę, dopiero w QF najprawdopodobniej czekać będzie na nią spotkanie z Azarenką bądź Ivanović)

Image

#2 Kim Clijsters (zwyciężczyni wielkoszlemowego US Open we wrześniu 2009 r., podczas Australian Open doszła najwyżej do finału ulegając w nim swojej rodaczce Justine Henin, Belgijka obok Sereny uchodzi za największą faworytkę turnieju, ma tylko jeden mały problem...bardzo trudną drabinkę, w QF czekać będzie na nią pojedynek z Henin bądź Dementievą)

Image

#3 Maria Sharapova (zwyciężczyni Australian Open z roku 2008, z powodu kontuzji nie mogła bronić tytułu, zawsze groźna i nieprzewidywalna, może odpaść z Kirilenko jak i wygrać cały turniej, w przeciwieństwie do poprzedniczki ma stosunkowo łatwą drabinkę)

Image

#4 Justine Henin (zwyciężczyni w Melbourne z 2004 r., bardzo pechowe losowanie, 2 runda to prawdopodobnie spotkanie z Eleną Dementievą, tak naprawdę forma Belgijki jest nadal niewiadomą)

Image

#5 Elena Dementieva (imponujące zwycięstwo w Sydney znamienuje wysoką formę Rosjanki, w zeszłym roku szła jak burza aż do półfinału gdzie uległa Serenie Williams)

Image

Inne faworytki:
Ana Ivanović (Serbka uwielbia grać u "siebie", była w finale AO w 2008 r.)
Victoria Azarenka (gdyby nie krecz w meczu z Williams (mimo ogromnego prowadzenia) podczas zeszłorocznego występu mogła się pokusić o niemałą sensację)
Caroline Wozniacki (Dunka ma dosyć łatwą drabinkę, do tego udowodniła podczas USO, że potrafi skorzystać z łaskawości losu)
Venus Williams (kiedyś była w finale...lata świetlne temu, może teraz zapragnie wygrać?)
Jelena Janković i Dinara Safina (w swojej ćwiartce mają Sharapovą i jeszcze jeden mały problem...brak formy na początku sezonu, ale to może ulec zmianie)
Svetlana Kuznetsova (ona ma znacznie więcej problemów: Clijsters, Henin, Dementieva, Pennetta)

Panowie:

#1 Roger Federer (Szwajcar ma coś do udowodnienia w Melbourne, ale od Wimbledonu zbytnio nie błyszczy)

Image

#2 Rafael Nadal (czyli obrońca tytułu, razem z początkiem nowego roku Hiszpan nabrał ochoty do gry, może pokusić się o powtórzenie wyniku sprzed roku)

Image

#3 Juan Martin del Potro (nowy król Nowego Jorku, zdetronizował Federera, świetnie gra na hardzie, jak nie będą dręczyć go drobne kontuzje może nawet wygrać w Australii)

Image

#4 Nikołaj Davidienko (największa zagadka AO, Rosjanin wręcz czaruje na korcie, jest w wyśmienitej formie, w ostatnim czasie ograł całą czołówkę ATP)

Image

Inni faworyci:
Novak Djoković (zwycięzca AO sprzed dwóch lat)
Andy Roddick (finalista Wimbledonu 2009, jak będzie "siedział" serwis to kto wie)
Andy Murray (wieczny faworyt, który wiecznie zawodzi, ciekawe jak będzie tym razem)
Jo Wilfryd Tsonga i Fernando Verdasco (oni imponowali nam podczas australijskiego turnieju w poprzednich latach, może powtórzą swój wyczyn?)

I na koniec szanse Polaków:
Ula...bez szans, nie wiem co takiego przeskrobała Polka, że spotkała ją tak sroga kara
Aga...realna jest 4 runda z Venus Williams, może Polka pokusi się o coś więcej?
Łukasz Kubot...już sama gra w turnieju głównym jest wyróżnieniem, Polak nie jest na straconej pozycji i może ugrać nawet 2-3 mecze :wink:


No i na koniec takie małe życzenie związane z Australian Open:

Jak najwięcej takich widoków:

Image

Jak najmniej takich:

Image

Pora zacząć showtime w gorącej Australii!!!
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Tenis

Postprzez Duche » 17 Sty 2010 09:40

Powiem krótko - liczę na Nikołaja. Początek sezonu ma wyśmienity, w Doha zaprezentował wręcz koncertową formę. W wielkim stylu pokonał Nadala. Teraz pora na pierwsze zwycięstwo w turnieju wielkoszlemowym. Dawaj Nikołaj!

U pań tradycyjnie liczę na dobre wyniki Azarenki, Ivanovic, Wozniacki i Clijsters.

Oby bracia Williams odpadły jak najszybciej. Hennin także mogłaby szybko polecieć i możliwe, że tak się stanie, bo Dementiewa jest teraz mocna.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Tenis

Postprzez karlos » 17 Sty 2010 10:59

Duche napisał(a):Powiem krótko - liczę na Nikołaja. Początek sezonu ma wyśmienity, w Doha zaprezentował wręcz koncertową formę. W wielkim stylu pokonał Nadala. Teraz pora na pierwsze zwycięstwo w turnieju wielkoszlemowym. Dawaj Nikołaj!

Oby bracia Williams odpadły jak najszybciej.

Jestem podobnego zdania, tylko w sumie wolałbym, żeby odpadły siostry Williams :D.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Tenis

Postprzez Masha » 17 Sty 2010 15:04

A ja z kolei liczę na miłe zaskoczenie ze strony Azarenki i Sharapovej, ewentualnie Dementievej. U panów fajnie byłoby widzieć Juana del Potro z trofeum, choć Nikołaj też może być :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Tenis

Postprzez dan » 18 Sty 2010 13:21

Masha trochę wykrakałaś pisząc o faworytach, że Sharapova może przegrać z Kirilenko. Tak się stało. Ja obie te tenisistki lubię, ale dla Ciebie to przykra niespodzianka, chociaż napisałaś, że jest taka możliwość.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Tenis

Postprzez Masha » 18 Sty 2010 14:53

Ona jest zawsze faworytką każdych zawodów, ale widać, że nie jest już tą sama Mashą co kiedyś. No nic szkoda. W moich relacjach w stosunku do panny Sharapovej nic się nie zmieniło, chyba teraz bardziej będę jej kibicować niż niegdyś. Świat jeszcze usłyszy o wspaniałej wiktorii Sharapovej, jakby nie było jednej z największych mistrzyń tenisa XXI w. Mogę dodać, że wyglądała jak zwykle olśniewająco, jak prawdziwa ikona sportu :wink:
Kiri zagrała dzisiaj dosyć dobre spotkanie i zasłużyła sobie na zwycięstwo. Fajnie, że wspomniała o przyjaźni z Sharapovą i ,że było im ciężko grać przeciwko sobie. Mała Masza miała ją świetnie rozpracowaną. Gratulacje i życzę jej by doszła jak najdalej, bo ma potencjał na zawodniczkę z pierwszej "20", a nie "70" WTA.

Szkoda mi także Dokić i Czakvetadze :(
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Tenis

Postprzez dan » 19 Sty 2010 10:06

Mnie też szkoda Dokić i Uli. Dzisiaj Agnieszka miała spacerek w I rundzie.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Tenis

Postprzez Masha » 19 Sty 2010 21:34

Co ciekawego słychać na Australian Open:

- Kulikova zwyzywała Strycovą albo odwrotnie :lol: (padło zdanie: jesteś szm*ta bez serca). Nie rozumiem tak wulgarnych kobiet, ale za to jest ciekawiej.
- huligani zaatakowali podczas meczu Tamire Tanasugarn...ich zachowanie w stosunku do Tajki było skandaliczne... :evil:
- no i może coś o modzie kortowej, najlepiej ubraną tenisistką AO 2010 jest według mnie: (i tu Was zaskoczę, nie Maria S. :wink: )


Image
Image
Yanina Wickmayer (prześliczna kiecka :wink: )
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Tenis

Postprzez dan » 20 Sty 2010 16:00

Yanina awansowała do następnej rundy eliminując Włoszkę Penettę.
Ja dzisiaj tak mocno trzymałem kciuki za Elene Dementievą w pojedynku z Henin, ale niewiele to pomogło, niestety. :(
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Tenis

Postprzez lukizc » 20 Sty 2010 16:26

Ja pozwoliłem sobie dzisiaj na nockę i oglądnąłem Kuzniecową i Clijsters. Odnośnie Rosjanki to widać że momentami jest bardzo mocna, jeśli uda się jej przez cały mecz grać na wysokim poziomie to może sporo namieszać. Kim mimo iż wynik na to tak bardzo nie wskazuje w niektórych gemach męczyła się niemiłosiernie, całe szczęście że wybrnęła z tego ;) Co do Henin-Dementieva to mecz niby bardzo dobry, szkoda tylko że ze złą zwyciężczynią :mrgreen: Dzisiaj trzeba wstać choćby na Live Results spotkania Agi, liczę że chociaż Anę pokażą na głównym ES :wink:
Awatar użytkownika
lukizc
Junior młodszy
 
Posty: 52
Rejestracja: 13 Gru 2008 17:58

Re: Tenis

Postprzez Duche » 20 Sty 2010 16:49

Masza, jaka tam Wickmayer. Ana wymiata ;)

Image

Image

Oraz

Image

Mniam :D
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Tenis

Postprzez Masha » 22 Sty 2010 11:40

Anula odpadła :wink: Myślałam, że pod względem zachowania na korcie już się nie może pogorszyć, a jednak :lol: byłam w błędzie.
Odpadła też Janković i Clijsters. Robi się ciekawie :wink:

Już wiem kto wygląda najlepiej na tegorocznym Australian Open 8)
Image
Image
Image
Nie chcę wiedzieć co ona zrobiła tej babci. Mam nadzieję, że przeprosiła :lol: (Cała Vika)
Image
Image
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Tenis

Postprzez dan » 23 Sty 2010 11:38

Agnieszka pożegnała się z AO, choć jeszcze walczy w deblu. Awansowały zarówno Alona Bondarenko jak i Maria Kirilenko. Zdecydowanie wolę tenis Pań, ale muszę tu wspomnieć o tym, że Łukasz Kubot po raz pierwszy w karierze znalazł się w 1/8 finału turnieju wielkoszlemowego choć miał sporo szczęścia, bo jego przeciwnik nie wyszedł na kort.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Tenis

Postprzez RakuNH » 24 Sty 2010 01:41

Zdecydowanie męski tenis. Na panie to sobie można popatrzeć ale tenis męski to inna bajka. Brawa dla Kubota. Chłop ciągle był przeciętniakiem ale jak sam twierdzi nie ma talentu dlatego trenuje jak wół! Brawo Łukasz. Dajesz rewanżyk z Djokovicem!

Polak w 1/8. To już jest mega sensacja. Wskoczy w rankingu prawdopodobnie do 60.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 210 gości