Tenis

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Tenis

Postprzez dawid » 26 Gru 2008 16:51

lol jestem pod wrazeniem
Awatar użytkownika
dawid
Junior
 
Posty: 193
Rejestracja: 21 Gru 2008 16:55
Miejscowość: Bytnica

Re: Tenis

Postprzez Mikey » 26 Gru 2008 18:37

Oczywiście, że to photoshop, chyba nikt nie uwierzył, że ona przeszła taką metamorfozę i teraz będzie tak wyglądać :P Ale nacieszyć się takim widokiem Radwańskiej można :)
Awatar użytkownika
Mikey
Młodzik młodszy
 
Posty: 13
Rejestracja: 23 Gru 2008 18:19

Re: Tenis

Postprzez kuba-sygo » 30 Gru 2008 21:56

Mikey napisał(a): O pokonaniu takich zawodniczek jak siostry Williams czy Jankovic może sobie pomarzyć.
O tóż, to nie prawda, bowiem Agnieszka pokonała Venus Williams i to 6:3, 6:0 jeśli sie nie mylę, może było to w 2006 roku, ale nie jest już to marzenie, ale fakt. :D

Mikey napisał(a):Najlepszym przykładem na to, że się nie rozwija, jest jej serwis - praktycznie żadnej poprawy przez tak długi okres czasu.
Serwis Agnieszki jest coraz lepszy i mocniejszy - potrafi uderzyć nawet 170 km/h, nie jest on jeszcze tak regularny, ale to już coś. Jej 2 serwis jest jeszcze słaby, ale postęp moim zdaniem jest wyraźny. Serwuje co
raz wiecej asów z meczu na mecz.

Mikey napisał(a):Poza tym co napisałeś, czyli skrótami, wolejami, sztuczkami technicznymi, nie ma żadnego charakterystycznego elementu w jej grze.
Właśnie skróty, sztuczki techniczne i granie głową to jest bardzo, ale to bardzo charakterystyczny i chyba wystarczający element, wiele gwiazd tenisowych wypowiadając sie o Radwańskiej podkreśla, że gra bardzo mądrze. Jakby patrzeć z Twojego punktu widzenia to Nadal nie ma żadnego charakterystycznego elementu oprócz forehandu i szybkiego biegania - można i tak mówić :lol:

Styl Agnieszki jest bardzo oryginalny, mi sie podoba. Gra bardzo specyficznie - mądrze, jak mało która zawodniczka. Teraz większość osób uważa, że żeby być dobrą zawodniczką to trzeba tylko mocno i bez myślnie grać, niektórym podoba się mecz złożony z samych asów - każdy ma swój gust. A jak widać to są jeszcze zawodniczki, które potrafią grać pięknie, jedną z tych zawodniczek jest moim zdaniem Radwańska. :mrgreen:
Awatar użytkownika
kuba-sygo
Junior
 
Posty: 169
Rejestracja: 01 Sty 2008 20:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Tenis

Postprzez dan » 31 Gru 2008 17:40

Zgadzam się. Podoba mi się inteligentna gra Agnieszki. Choć dla mnie zawsze niedoścignionym wzorem pod tym względem będzie Martina Hingis.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Tenis

Postprzez kuba-sygo » 01 Sty 2009 14:27

Tak, Martina Hingis pod tym względem była genialna, pokonać siostry Williams samą techniką to jest coś :D . Tylko z jej zachowaniem na korcie bywało różnie :mrgreen:, szczególnie podczas Roland Garros, kiedy w finale ze Steffi Graf zaczęła serwować od dołu :lol:, a później się popłakała.

Agnieszce jeszcze trochę do niej brakuje :), ale przecież czasy się zmieniają, teraz nawet Martinie było by ciężko utrzymać się w czołówce, teraz sama technika to niestety nie wszystko, ale słyszałem, że siostry Radwańskie zaczęły chodzić na jakieś sztuki walki :D i siłownie, więc stopniowo powinny nabierać coraz więcej siły.
Awatar użytkownika
kuba-sygo
Junior
 
Posty: 169
Rejestracja: 01 Sty 2008 20:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Tenis

Postprzez Mikey » 01 Sty 2009 23:08

kuba-sygo napisał(a):
Mikey napisał(a): O pokonaniu takich zawodniczek jak siostry Williams czy Jankovic może sobie pomarzyć.
O tóż, to nie prawda, bowiem Agnieszka pokonała Venus Williams i to 6:3, 6:0 jeśli sie nie mylę, może było to w 2006 roku, ale nie jest już to marzenie, ale fakt. :D :

Otóż to jest akurat bardzo słaby argument, bo nie wiem czy widziałeś ten mecz, ale Venus Williams, zawodniczka, która znana jest ze świetnego oburęcznego backhandu, zmuszona była grac backhand jedną ręką, gdyż miała tak poważną kontuzję. Oczywiście nie chodzi mi o to, że Agnieszka wygrała niezasłużenie czy coś, ale o to, że gdyby Williams była w pełni zdrowa, to wynik byłby na pewno inny (może Agnieszka też by wygrała, ale na pewno już nie tak łatwo).

2008 r. pokazał przepaść między Agnieszką a siostrami - Radwańska ugrała w 3 meczach z nimi zaledwie 12 gemów. Ja też chciałbym, żeby Aga ogrywała siostry, ale na dzień dzisiejszy jest to po prostu niemożliwe.
Awatar użytkownika
Mikey
Młodzik młodszy
 
Posty: 13
Rejestracja: 23 Gru 2008 18:19

Re: Tenis

Postprzez Duche » 01 Sty 2009 23:23

Nie ma się czemu dziwić, że ich nie ogrywa. Aga to jeszcze nie jest wielkiej klasy zawodniczka, w dodatku ma skromne gabaryty fizyczne i w starciu z braćmi Williams nie ma szans.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 01 Sty 2009 23:34

Bracia :D :) :mrgreen:
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Tenis

Postprzez Duche » 02 Sty 2009 10:09

Przecież nie siostry. Bliżej mają one do bycia braćmi ;)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Tenis

Postprzez kuba-sygo » 02 Sty 2009 12:28

Ja wiem, że jej do braci :mrgreen: Williams trochę brakuje, ale z czołówki światowej nie tylko jej, np. Ivanovic, wygrała Roland Garros, a z wszystkich pojedynków z bracmi wygrała tylko jeden. Więc kiedy Williamse się postarają to wygrają z każdą. :D
Awatar użytkownika
kuba-sygo
Junior
 
Posty: 169
Rejestracja: 01 Sty 2008 20:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Tenis

Postprzez kuba-sygo » 07 Sty 2009 18:45

Leo Clijsters nie żyje, wspaniały piłkarz i ojciec Kim Clijsters zmarł na raka płuc w wieku 52 lat. Słyszeliście?
Awatar użytkownika
kuba-sygo
Junior
 
Posty: 169
Rejestracja: 01 Sty 2008 20:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Tenis

Postprzez Duche » 07 Sty 2009 20:07

Ja na ten przykład nie słyszałem. Szkoda chłopa, w tak młodym wieku. Szkoda mi Kim :(
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 07 Sty 2009 20:11

Ja słyszałem, bo interesuję się tenisem, jeszcze niedawno oglądaliśmy go w Warszawie podczas J&S Cup na trybunach kibicującemu swojej ukochanej córce Kim.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Tenis

Postprzez kuba-sygo » 07 Sty 2009 20:29

Niedawno... jakieś 2 lata temu :D, ale faktycznie, szkoda Kim, musiała się załamać i jeszcze to pewnie przeżywa.
Awatar użytkownika
kuba-sygo
Junior
 
Posty: 169
Rejestracja: 01 Sty 2008 20:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Tenis

Postprzez dan » 14 Sty 2009 14:33

Oglądałem dzisiaj grę Agnieszki Radwańskiej z Jeleną Dementievą. Niestety, przegrała. Ten Jej serwis to jest po prostu katastrofa. Oczywiście należy do ścisłej światowej czołówki, ale koniecznie musi poprawić serwis, bo inaczej będzie miała ogromne problemy w walce z najlepszymi. Widziałem też mecz Caroline Wozniacki z Sereną Williams. Dunka miała trzy piłki meczowe, ale przegrała. Szkoda. Parę miesięcy temu widziałem z Nią wywiad. Doskonale mówi po polsku. Jak wiadomo bodajże Jej ojciec jest Polakiem. Gdybym nie wiedział, że reprezentuje Danię pomyślałbym, że jest taką samą Polką jak inne. To fajnie, że tak doskonale zna nasz ojczysty język. Ma tylko 18 lat i myślę, że przyszłość jest przed Nią. A już znajduje się na 12 miejscu w rankingu.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Tenis

Postprzez kuba-sygo » 14 Sty 2009 15:16

To prawda dzisiaj serwis był słaby, ale nie tylko u Agnieszki, Dementieva też ma słaby serwis, a jest mistrzynią olimpijską i nikt nie ma nic do jej serwisu. A z resztą to dopiero początek sezonu i miejmy nadzieje, że będzie lepiej. Co do meczu to Agnieszka udowodniła, że zawsze walczy do końca, niestety dzisiaj się nie udało. A ojciec Caroline Wozniacki jest Polakiem i był piłkarzem grającym w jakimś polskim klubie, nawet Jej mama jest Polką, która grała w siatkówkę dla polskiej reprezentacji.

Zbliża się AO, myślę, że będziemy mogli liczyć nie tylko na Agnieszkę, ale i na Ulę (jeśli dostanie się do turnieju głównego :D), która ostatnio bardzo dobrze zagrała w Hobart.
Awatar użytkownika
kuba-sygo
Junior
 
Posty: 169
Rejestracja: 01 Sty 2008 20:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Tenis

Postprzez figaro56 » 14 Sty 2009 15:33

Tak bardzo wszyscy długo czekaliśmy na jakieś sukcesy w tenisie, że moim zdaniem trochę na siłę robią z Agnieszki dziewczynę zdolną dominować na świecie. Doceniam jej postępy ale na dobrą sprawę w jakiś ważniejszych turniejach to jeszcze nic nie osiągnęła.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Tenis

Postprzez dan » 14 Sty 2009 15:37

Kilka turniejów już wygrała i pokonała w czasie swojej krótkiej kariery kilka bardzo silnych rywalek. Wiadomo, że najważniejsze są turnieje Wielkiego Szlema i Jej największym sukcesem było dotarcie do ćwierćfinału. No i ciągle jest jeszcze młoda więc wiele lat kariery przed Nią.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Tenis

Postprzez Laleczka Chucky » 14 Sty 2009 16:23

Uważasz figaro56, że ćwierćfinały Australian Open i Wimbledonu to żadne osiągnięcie? , w dodatku Agnieszka wygrała turnieju II kategorii w Eastbourne i pokonała wiele znanych tenisistek, taki chociażby jak: Kuzniecowa (trzy razy), a ponadto Dementiewa, Venus Williams, Pietrowa, Szarapowa itd.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Tenis

Postprzez kuba-sygo » 14 Sty 2009 16:45

Mateusz ma racje, przeciesz ile zawodniczek marzy o pokananiu Sharapovej, a jeszcze więcej o przetrwaniu tygodnia na Wielkim Szlemie. :D

PS. Wiecie jak mogę usunąć jedną z moich dwóch tych samych wiadomości, bo nie widzę tam, żadnego "x" ??
Awatar użytkownika
kuba-sygo
Junior
 
Posty: 169
Rejestracja: 01 Sty 2008 20:18
Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości