Kombinacja Norweska

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 19 Lut 2016 16:12

Aż przykro patrzeć jak po raz kolejny marnuje swoją pracę. Też się zastanawiałem po kiego się pcha na skróty bo to dsq na bank, zamiast wrócić i spokojnie chociaż 3 miejsce obronić, mała pociecha jak się traci w tak głupi sposób zwycięstwo, ale zawsze podium.
Po sezonie to powinni przez cały czas mu pokazywać jego wtopy z tą na czele, żeby na pamięć miał wykute co, gdzie, kiedy i jak ;) .
Ale mnie dzisiaj wq***ił. No nic, za rok to sobie odbije :D
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RychuGKM » 19 Lut 2016 16:31

RakuNH napisał(a):W ogóle czemu on nie wrócił na trasę w tym samym miejscu? Gdzie są sztabowcy, kibice? Jeśli by wrócił w tym samym miejscu w którym wypadł to chyba by mu nie mogli dać DSQ a chyba by zdobył 3 miejsce. Co za gość :mrgreen: A teraz z PŚ nici i po Lahti zostanie mu tylko Schonach bo leci na MŚJ.

Oczywiście, że by go nie zdyskwalifikowali, za dodawanie sobie metrów nie wykluczają ;) . W ewentualnym plebiscycie na frajera roku Riber byłby murowanym faworytem :).
Nikt o tym nie wspomniał, a myślę , że warto. Adam Cieślar awansował z 35 na 29 pozycję. Przez niemal cały czas utrzymywał się za szybkobiegaczami : Kircheisen, Flecher, Kokslien i ostatecznie uzyskał 13 czas biegu!!! Kupczak natomiast nie nadaje się na pś na ten moment dlatego po skokach nasi powinni się wycofać z zawodów drużynowych, żeby Cieślar trochę odpoczął
Ostatnio edytowany przez RychuGKM, 19 Lut 2016 17:44, edytowano w sumie 1 raz
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 19 Lut 2016 16:54

RychuGKM napisał(a):
RakuNH napisał(a):W ogóle czemu on nie wrócił na trasę w tym samym miejscu? Gdzie są sztabowcy, kibice? Jeśli by wrócił w tym samym miejscu w którym wypadł to chyba by mu nie mogli dać DSQ a chyba by zdobył 3 miejsce. Co za gość :mrgreen: A teraz z PŚ nici i po Lahti zostanie mu tylko Schonach bo leci na MŚJ.

Oczywiście, że by go nie zdyskwalifikowali, za dodawanie sobie metrów nie wykluczają ;)

Wcale nie jest powiedziane, że on sobie skrócił, a mimo to DSQ dostał ;) Kwestia tego w jaki sposób by dokładnie wrócił bo Riibera stać na powrót kwalifikujący go na DSQ.

Moim zdaniem Frenzel też pobiegł na granicy DSQ ale to Niemiec... Watabe wbiegał pierwszy i od wewnątrz i to Watabe biegł środkowym torem a Niemiec zewnętrznym i ewidentnie przeszkodził Japońcowi.

A co do Cieślara to dzisiaj dał radę, ale ja jednak przy jego potencjale nie mogę się zachwycać 29. miejscem. Dzisiaj Cieślar pobiegł świetnie (chociaż miał taki kapitalny bieg w Ramsau), ale oddał trzy bardzo słabe skoki. Przy jego biegu i waleczności (bo on od zawsze potrafił się pod kogoś podczepić) przy dobrym skoku jest szansa na TOP 15, a nie ma co ukrywać że Cieślar jest już mniej więcej +/- średniakiem w PŚ jeśli chodzi o wiek i to chyba najlepszy moment na ruszenie do przodu.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RychuGKM » 19 Lut 2016 17:47

Oczywiście , że sobie skrócił, nie oglądałeś powtórki?
A co do skoków Cieślara to on poznaje tą skocznie i z każdym skokiem skacze dalej . W treningu było poniżej 100, w prowizorycznej 104,5 a w zawodach jeszcze 5 metrów dalej. Podobnie było w Trondheim gdzie dopiero ostatniego dnia dogadał się ze skocznią, bo wcześniej wyglądało to bardzo blado
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 19 Lut 2016 19:04

Weng sobie nie skróciła, a też były głosy (słuszne), że powinna dostać DSQ. Bo jakby się okazało, że Riiber pobiegł nie po trasie ale biegł 1 metr więcej to znaczy że nie dostaje DSQ? On zrobił paradoksalnie taki sam zakręt jak oni tylko w druga stronę i później :lol:

W przypadku Kupczaka jego miejsca w 20 PŚ było sensacją. Ten zawodnik nigdy nie rokował na takie wyniki, a mimo wszystko w biegu się na tyle poprawił, żeby zająć takie miejsce. Ale wobec Cieślara mam zupełnie inne oczekiwania. On w przeciwieństwie do Słowioka już od małolata (2009-2010) radził sobie z dużym skoczniami a Słowiok z grubsza bulił na każdej większej niż Chaux-Neuve i dlatego fajnie że zrobił taki postęp w biegu ale szkoda, że aż tak dużym kosztem na skoczni. Z drugiej strony chociaż tyle fajnego, że możemy liczyć że mu podwieje i dobrym biegiem powalczy o "15" - kiedyś nie mogliśmy na to liczyć.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Jordi » 19 Lut 2016 19:33

RakuNH napisał(a):Moim zdaniem Frenzel też pobiegł na granicy DSQ ale to Niemiec... Watabe wbiegał pierwszy i od wewnątrz i to Watabe biegł środkowym torem a Niemiec zewnętrznym i ewidentnie przeszkodził Japońcowi.


Bo to pierwszy raz Frendzel jedzie na granicy oszukaństwa?? Już kilkanaście razy "kombinował" nieźle przed finiszem i na ostatniej prostej i w większości przypadków robił to z premedytacją.

No ale FIS nic nie zrobi, bo GER w kombi są potęgą i sponsorzy by się wycofali, a tak cwaniara ma kolejny OBY ostatni PŚ w swoim życiu :evil:
Jordi
Młodzieżowiec
 
Posty: 385
Rejestracja: 10 Lut 2013 19:50

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Snill Jenta » 20 Lut 2016 14:36

Czy tylko ja słyszałam, że podczas konkursu skoków leciało "Ona tańczy dla mnie" i to po polsku? :lol:
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 20 Lut 2016 15:35

Riiber to chodzący pech a Lahti to miejsce dla niego przeklęte. W zeszłym roku 2x dsq, w tym dsq zamiast wygranej i gleba oraz kontuzja.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez maksim » 20 Lut 2016 15:42

Snill Jenta napisał(a):Czy tylko ja słyszałam, że podczas konkursu skoków leciało "Ona tańczy dla mnie" i to po polsku? :lol:

Dziękuję Prezes Tajner, to on to załatwił i dzięki temu mamy 9 miejsce w sztachecie
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RychuGKM » 20 Lut 2016 15:44

Może ktoś temu idiocie za pulpitem komentatorskim eurosportu wyjaśnić, że niektóre zespoły startowały z fali?
Brawo dla Polaków. 9 miejsce w sprincie drużynowym to chyba najwyższe miejsce Polski w tej konkurencji.
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Wybitny ekspert » 20 Lut 2016 15:47

Cieślar biegał dzisiaj naprawdę dobrze, a i Kupczak na pierwszych zmianach wcale nie tak dramatycznie.
Brawo dla Polaków.
Riiber rzeczywiście - Lahti to dla niego fatalne miejsce. Szkoda.
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Jordi » 20 Lut 2016 16:49

A co się dokładnie stało młodemu Nor??

Bo w TV pokazali tylko już jak leży i się za ramię trzyma? No raczej wiadome, że się wywalił, ale tak na prostej płaskiej trasie?

Szkoda, bo widać było, że miał siły na ostatnią rundę, a tak "najnudniejsza powieść" świata trwa dalej, czyli notoryczne wygrane Niemców :?


Polacy miejsce dobre, ale Szczepan po kontuzji to dramat na trasach... Jedna pętla więcej i 4 zespoły by nas wyprzedziły, które na starcie miały do nas ponad minutę, a nawet blisko 2 straty... Niemniej ważne, że chłopak wraca. Oby więcej szczęścia miał w przyszłym sezonie, bo skakać potrafi :)
Jordi
Młodzieżowiec
 
Posty: 385
Rejestracja: 10 Lut 2013 19:50

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 21 Lut 2016 00:41

http://www.gg.pl/dysk/Cx4OkRd4x-DlCh4Ok ... ek-236.png - tutaj wyniki indywidualne które tradycyjnie zrobił Rafał Snoch jakby ktoś był ciekaw z przeliczeniem belki :mrgreen:

Co do Polaków to Kupczak nawet pobiegł lepiej niż się spodziewałem po tym jak w indywidualnym go biegowo Kato zjadał (też wracający po kontuzji). Występ OK jak po tej kontuzji. Fajnie że powalczył i się nie podłamał. Natomiast ja się będę upierał że do takich skoków Cieślara nie można się przyzwyczajać. Być może nie będziemy mieli przez długie lata kombinatora z potencjałem Cieślara.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RychuGKM » 21 Lut 2016 05:38

Czy ja wiem czy lepiej? Być może trochę, ale z tych co ich nie zdublowali to i tak czas ponad minutę gorszy od przedostatniego ... Klementsena. Cieślar w biegu wszedł na wyższy level a jeszcze w Norwegii biegał na poziomie 25-35 w stawce, tylko,żeby te skoki były choć kilka metrów dłuższe...
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 21 Lut 2016 10:06

Ja się spodziewałem po prostu katastrofy Kupczaka. W tym sprincie drużynowym 4-5 koło przy jego formie to mi się wydawało albo zejście z trasy albo w zasadzie człapanie. Jego czasy w PK były katastrofalne. Wypadanie z Ramsau z "30" to jest na prawdę sztuka przy tamtej trasie - on tam tracił prawie cztery minuty do Buffarda czyli do Koksliena/Fletchera byłoby to jakieś 5-6 minut na trudniejszej trasie niż Ramsau. Także biorąc pod uwagę występy po kontuzji dla mnie jak najbardziej Kupczak na plus, że nie zmarnował całego wysiłku i udało się na 1 dzień wyprzedzić Huga w PN i nie dostać dubla :D

Dziś zgodnie z przewidywaniami bieg z PCR no i niestety Cieślar zmarnował sobie wielką szansę, bo w dwóch konkursach ind skoczył bardzo słabo, w Kuopio go nie będzie a czy w Val di Fiemme będzie dalej biegał na drugą dziesiątkę? W tym sezonie epizod biegowy na drugą dychę miał nawet Yoshito Watabę, więc jestem ostrożny w prorokowaniu. Zobaczymy dzisiaj czy powtórzy bieg - jeśli tak to jest szansa na 28-29 miejsce (przy DNSach Riibera i Hirvonena) ale wyżej to się chyba nie da przebić.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 21 Lut 2016 10:52

Riiber ma nadzieję że jeszcze uratuje koniec sezonu ale MŚJ ma z głowy oczywiście. Przez to przemieszczające się ramie może mieć wielki problem w przyszłości, bo on się nie przewrócił nawet tylko mocniej odepchnął na podbiegu. Do tego już raz miał cos takiego. Evensen proponuje mu nawet przejście do skoków jak będą problemy z ramieniem, fakt, odpychanie się na pół gwizdka to nieciekawa perspektywa. No chyba że regularnie będzie odskakiwał na półtorej minuty ;) .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RychuGKM » 21 Lut 2016 11:00

A czemu Cieślar w Kuopio nie startuje?
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 21 Lut 2016 11:22

Tak ustalił Wantulok jakiś czas temu że od razu lecą do Val di Fiemme i nie będą się zarzynać takimi ciągłymi startami. Zresztą podobną decyzję podjęli Czesi, Słoweńcy bo Jelenko też chory więc w Kuopio będzie koło 40 zawodników, może 40kilku. Może niektórzy zmienią zdanie ale nie wiem czy to takie logistycznie proste - szczególnie Dvorak może żałować, bo jak dzisiaj dobrze pobiegnie to ma szansę na "30" generalki i ostatni bieg, więc Kuopio by mu się przydało.

Jakby przeliczać Riiberowi belki to on trenując KN skacze regularnie na drugą dziesiątkę w skokach, więc droga wolna :D Byłby to kolejny gwóźdź do trumny KN... :roll:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 21 Lut 2016 11:57

On nie ma zamiaru zmieniać dyscypliny, mam nadzieję że nie będzie zmuszony. A koledzy z kadry skokowej już mieli okazje dostać lanie od młodego ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Wybitny ekspert » 21 Lut 2016 14:27

Fabianowi udał się wreszcie skok (w piątek) no i mógł walczyć o zwycięstwo. A Watabe jak zwykle bez szans.
Kupczak jakoś się doczłapał na 29. ale boję się że z tą ręką czy ramieniem to cały czas są jakieś kłopoty.

A Cieślar to nie wiem na co się oszczędza jak nie pojedzie do Kuopio.
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 47 gości

cron