Narciarstwo Alpejskie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Kiuru » 04 Sty 2020 19:49

Tym razem triumfuje Vlhova, chociaż Shiffrin była de facto na z góry przegranej pozycji tracąc 1,16 sekundy po popełnionym w pierwszym przejeździe błędzie.
Szwedki sobie odbiły; Swenn-Larsson, Wikstroem i Fjaellstroem wykonały po dwa równe przejazdy i zajęły odpowiednio 5, 10 i 16 miejsce. Szkoda tylko, że kolejny nieudany start zaliczyła Estelle Alphand. Potencjał ma taki, by co zawody plasować się w czołowej dziesiątce Jeździ szybko, wypracowuje sobie przewagę, ale najwyraźniej nie potrafi utrzymać przez to balansu. Na cztery odbyte zawody nie ukończyła już trzecich. Jak dla mnie największe rozczarowanie obok Holdener (mimo, że niedawno po raz pierwszy była na podium w gigancie). Już mniejsza o to, że tylko raz była na podium, ale kompletnie nie widać by była w stanie nawiązać walkę z czołowa dwójką. Wcześniej potrafiła bardzo szybko przejechać górę i dzięki temu stracić nieco mniej. W tej chwili jest wolniejsza na każdym odcinku.
GERHARDT
Awatar użytkownika
Kiuru
Młodzik
 
Posty: 36
Rejestracja: 13 Mar 2011 18:40

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 05 Sty 2020 10:45

To dobrze, że Petra potrafi co jakiś czas dobrać się Schiffrin do skóry, ale to bardzo przypomina rywalizację Hirscher - Kristoffersen sprzed 2-3 lat, czyli ten/ta, którzy gonią faworytów przeżywają słodkie chwile tylko od czasu do czasu.
Komentator chyba pomylił wczoraj Swenn-Larsson z Fridą. Zaczął opowiadać, że Swenn-Larsson już się trochę nawygrywała, choć akurat ona do tej pory niczego nie wygrała, co jakiś wdrapie się na podium. Inna sprawa, że Fridzie też nie zdarzało się to tak często...
Dzś slalom mężczyzn - z przyjemnością obejrzę, bo liczę trochę na kolejną odsłone rywalizacji Pintirault - Kristoffersen.
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Kiuru » 05 Sty 2020 18:17

No tak Domańskiemu z roku na rok przytrafiają się coraz bardziej oczywiste błędy :) . Lepiej mu idzie w duecie z Szafrańskim.
GERHARDT
Awatar użytkownika
Kiuru
Młodzik
 
Posty: 36
Rejestracja: 13 Mar 2011 18:40

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 12 Sty 2020 09:49

Ale oni w duecie ostatnio rzadko, najczęściej na zmianę - jak jeden komentuje zawody żeńskie, to drugi za chwilę męskie, lub odwrotnie.
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Kiuru » 18 Sty 2020 00:20

We Flachau Vlhova zwycięża drugi raz z rzędu. Ostatnio dokonała tego na koniec sezonu 16/17 i początku 17/18. Trudno mi jednak kibicować Słowaczce. Ma coś w swoim zachowaniu, czego nie widać było u Zuzulovej, Hansdotter czy Holdener chociażby. Bardziej do zapamiętania świetny 2 przejazd Swenn-Larsson, dzięki któremu omal nie odniosła pierwszego zwycięstwa. No jak nic jej kariera przypomina mi teraz drogę Hansdotter :). Poza tym Mair na ósmym, Fjaellstroem na 14 miejscu a Kanadyjka Nullmeyer na 16. Na tą ostatnią liczyłem już od sezonu 16/17 i bardzo dobrych występów w Nor-Am. Jednak ciężka kontuzja sprawiła, że wystartowała dopiero ósmy raz w PŚ. Całkiem dobry wynik, biorąc pod uwagę ilość startów :).
Choć nie mogę się pozbyć wrażenia, że niektórym zawodniczkom poszło tak dobrze na skutek mało wymagającego pierwszego przejazdu. Jak na zawody o takiej popularności i puli pieniężnej powinno być nieco ciężej
Na marginesie Szwedkom rośnie kolejne pokolenie. Podczas igrzysk młodzieżowych w Lozannie w piątce były 3 Szwedki. Jak dobrze pójdzie to za 4 lata będą regularnie występować w PŚ :) .
Teraz jeszcze Sestriere i miesiąc samych szybkościowych.
GERHARDT
Awatar użytkownika
Kiuru
Młodzik
 
Posty: 36
Rejestracja: 13 Mar 2011 18:40

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 18 Sty 2020 14:09

No druga przegrana Michaeli pod rząd trochę robi wrażenie. Ja kibicuję Słowaczce już choćby z pobudki prawie "prawie patriotycznych" (Czesi nadal uważają Słowaków za "swoich"), no i żeby w tym PŚ cos się działo. Jak będzie w kółko wygrywała Schiffrin, to cała reszta będzie walczyła tylko o miejsce na podium... Swenn-Larsson mnie z kolei nie przekonuje. Gdzie jej tam do Fridy :?
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 18 Sty 2020 17:08

No i ładnie. Znowu kto inny wyszarpał dla siebie najwyższe podium. Choć to gigant, to tendencja jest łądna. Schiffrin zresztą nie może mieć do siebie wielkich pretensji - przegrać o jedną setną i skończyć na 3 miejscu, to się jednak zdarza rzadko :shock:
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 18 Sty 2020 20:58

Wróciłem pod dawnym profilem :D .
W Sestriere gigant sezonu jak nic a Rebensburg dalej zawodzi. Zapomniałem dodać, że we Flachau punktowały aż 3 Amerykanki, dawno takiej sytuacji w slalomie nie było.
Odnośnie Fridy i Anny myślę Bedrzichu, że źle na to patrzysz. Owszem, na dzień dzisiejszy Swenn-Larsson daleko z tyłu. Ale spójrz na ich osiągnięcia w wieku 28/29 lat - porównywalne, by nie powiedzieć, że niemal identyczne.

Jestem teraz ciekaw co postanowi Shiffrin i jej sztab. Brignone traci blisko 300 punktów a przed nami po 3 SG i zjazdy. Może pojechać np. 2 zawody, żeby utrzymać Włoszkę na dystans. Albo odpuści żeby doszlifować slalom i gigant. Z drugiej strony zwycięstwo było w zasięgu ręki zarówno we Flachau jak i dzisiaj. Tylko w Zagrzebiu była bez szans na 1 miejsce. Jest to jakiś dylemat :) .

(Czesi nadal uważają Słowaków za "swoich")


Nie wątpię, pewnie tak jak Grecy Macedończyków ;) . W 1918 nawet się Słowaków o zdanie nie pytali ;) .
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez mareqna » 19 Sty 2020 09:23

Bedrzich napisał(a):No druga przegrana Michaeli pod rząd trochę robi wrażenie. Ja kibicuję Słowaczce już choćby z pobudki prawie "prawie patriotycznych" (Czesi nadal uważają Słowaków za "swoich"), no i żeby w tym PŚ cos się działo. Jak będzie w kółko wygrywała Schiffrin, to cała reszta będzie walczyła tylko o miejsce na podium... Swenn-Larsson mnie z kolei nie przekonuje. Gdzie jej tam do Fridy :?

Ja też kibicuję długonogiej Petrze Vlhowej i lubię Słowaków choć jeśli Hitler w 39 roku zadał ciosy z przodu,Stalin z tyłu to Josef Tiso dźgnął z boku tak pod ziobro jako trzeci agresor.Piękny hymn mieli Słowacy w czasach Tiso.Michaela ma rywalkę i tylko żeby Noel nie wypadał z trasy :(
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 19 Sty 2020 11:20

Gerhardt napisał(a):Wróciłem pod dawnym profilem :D .
W Sestriere gigant sezonu jak nic a Rebensburg dalej zawodzi. Zapomniałem dodać, że we Flachau punktowały aż 3 Amerykanki, dawno takiej sytuacji w slalomie nie było.
Odnośnie Fridy i Anny myślę Bedrzichu, że źle na to patrzysz. Owszem, na dzień dzisiejszy Swenn-Larsson daleko z tyłu. Ale spójrz na ich osiągnięcia w wieku 28/29 lat - porównywalne, by nie powiedzieć, że niemal identyczne.

Jestem teraz ciekaw co postanowi Shiffrin i jej sztab. Brignone traci blisko 300 punktów a przed nami po 3 SG i zjazdy. Może pojechać np. 2 zawody, żeby utrzymać Włoszkę na dystans. Albo odpuści żeby doszlifować slalom i gigant. Z drugiej strony zwycięstwo było w zasięgu ręki zarówno we Flachau jak i dzisiaj. Tylko w Zagrzebiu była bez szans na 1 miejsce. Jest to jakiś dylemat :) .

(Czesi nadal uważają Słowaków za "swoich")


Nie wątpię, pewnie tak jak Grecy Macedończyków ;) . W 1918 nawet się Słowaków o zdanie nie pytali ;) .


O nie mój drogi, z tym się absolutnie nie zgodzę!!! Grecy wcale nie uważają Macedończyków za swoich tylko za uzurpatorów. Ich argument jest dosyć prosty - dawni Macedończycy nie byli Słowianami, tylko ludem pochodzenia greckiego, a ci dzisiejsi w przeważającej większości są Słowianami. Czyli z punktu widzenia Greków, to są raczej uzurpatorzy, którzy siedzą "na prawdziwej greckiej ziemi" :D
Co stosunków czesko-słowackich to powiem tak. Wzajemnych animozji było sporo i zawsze można je wyciągać. Czesi też mogli by kilka kamyczków do słowackiego ogródka wrzucić. Ale gdy bodaj w 2000 roku (a więc kilka ładnych lat po rozwodzie) przeprowadzono w Czechach ankietę pod tytuł "w jakim kraju chciałbyś mieszkać, gdyby nie były to Czechy", to zdecydowana większość ankietowanych odpowiedziała, że w Słowacji :o , czyli tak jakby prawie u siebie. Moi znajomi czescy i słowaccy gdy ich pytam o ten rozwód i po co im to było i co z tego mają, to wzruszają ramionami, coś dziwnego bełkoczą i nie są w stanie nic sensownego odpoweidzieć. Większość z nich wychodzi z założenia, że mają to gdzięś i to ukartowali politycy. i na co dzień się z siebie nabijają trochę, co nie przeszkadza im się spotykać regularnie po kilka razy w tygodiu i razem pić piwo przez całe wieczory, przy okazji oglądając hokej :lol:
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 19 Sty 2020 11:44

W drugim przejeździe slalomu mężczyzn w Wengen pojedą Bułgar i Koreańczyk, a nie pojedzie żaden Polak i żaden Szwed - takie czasy nastały...
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 19 Sty 2020 16:50

Bedrzich napisał(a):
Gerhardt napisał(a):Wróciłem pod dawnym profilem :D .
W Sestriere gigant sezonu jak nic a Rebensburg dalej zawodzi. Zapomniałem dodać, że we Flachau punktowały aż 3 Amerykanki, dawno takiej sytuacji w slalomie nie było.
Odnośnie Fridy i Anny myślę Bedrzichu, że źle na to patrzysz. Owszem, na dzień dzisiejszy Swenn-Larsson daleko z tyłu. Ale spójrz na ich osiągnięcia w wieku 28/29 lat - porównywalne, by nie powiedzieć, że niemal identyczne.

Jestem teraz ciekaw co postanowi Shiffrin i jej sztab. Brignone traci blisko 300 punktów a przed nami po 3 SG i zjazdy. Może pojechać np. 2 zawody, żeby utrzymać Włoszkę na dystans. Albo odpuści żeby doszlifować slalom i gigant. Z drugiej strony zwycięstwo było w zasięgu ręki zarówno we Flachau jak i dzisiaj. Tylko w Zagrzebiu była bez szans na 1 miejsce. Jest to jakiś dylemat :) .

(Czesi nadal uważają Słowaków za "swoich")


Nie wątpię, pewnie tak jak Grecy Macedończyków ;) . W 1918 nawet się Słowaków o zdanie nie pytali ;) .


O nie mój drogi, z tym się absolutnie nie zgodzę!!! Grecy wcale nie uważają Macedończyków za swoich tylko za uzurpatorów. Ich argument jest dosyć prosty - dawni Macedończycy nie byli Słowianami, tylko ludem pochodzenia greckiego, a ci dzisiejsi w przeważającej większości są Słowianami. Czyli z punktu widzenia Greków, to są raczej uzurpatorzy, którzy siedzą "na prawdziwej greckiej ziemi" :D
Co stosunków czesko-słowackich to powiem tak. Wzajemnych animozji było sporo i zawsze można je wyciągać. Czesi też mogli by kilka kamyczków do słowackiego ogródka wrzucić. Ale gdy bodaj w 2000 roku (a więc kilka ładnych lat po rozwodzie) przeprowadzono w Czechach ankietę pod tytuł "w jakim kraju chciałbyś mieszkać, gdyby nie były to Czechy", to zdecydowana większość ankietowanych odpowiedziała, że w Słowacji :o , czyli tak jakby prawie u siebie. Moi znajomi czescy i słowaccy gdy ich pytam o ten rozwód i po co im to było i co z tego mają, to wzruszają ramionami, coś dziwnego bełkoczą i nie są w stanie nic sensownego odpoweidzieć. Większość z nich wychodzi z założenia, że mają to gdzięś i to ukartowali politycy. i na co dzień się z siebie nabijają trochę, co nie przeszkadza im się spotykać regularnie po kilka razy w tygodiu i razem pić piwo przez całe wieczory, przy okazji oglądając hokej :lol:


Masz rację, z tymi Grekami to nie trafiłem :) . Niemniej jednak aż do roku 1918 kiedy pewien pupil Zachodu przeforsował projekt Czechosłowacja związki Słowaków z Czechami były nikłe (łagodnie mówiąc). Zresztą znaczące różne istnieją do dziś i wymowny jest stosunek do religii. Słowacy mają podejście takie jak Polacy a Czesi to na poły ateiści, na poły folklorystycznie religijni. Polecam np. wybranie się na uroczystości pogrzebowe nad Wełtawę. Gdyby nie było trumny (a nierzadko nie ma) można zachodzić w głowę czy to aby na pewno pogrzeb :D .
Z drugiej strony pamiętam jaka lata temu (z 10 na pewno) spotkałem w górach Słowaka. Jego wypowiedź można streścić jako: "kiedyś wszystko szło do Pragi a teraz do Bratysławy" :lol: . Po tym jak wprowadzili u siebie Euro to już nie Polacy gremialnie jeżdżą do nich na narty tylko na odwrót. A śledząc tamtejsze wydarzenia społeczno-polityczne można dojść do wniosku, że Polska jest krajem mlekiem i miodem płynącym ;) .
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Jordi » 19 Sty 2020 19:40

mareqna napisał(a):Michaela ma rywalkę i tylko żeby Noel nie wypadał z trasy :(


I nie wypadł ;) Za to jego starszy kolega poleciał i Henryk go wyprzedził o 78p w walce o PŚ.


Ja natomiast chciałbym uderzyć do tych slalomów czy gigantów równoległych.... Ja nie wiem po co fis tak to pcha w ten PŚ. Jeszcze żeby chociaż od ćwierćfinałów były dwa przejazdy (raz czerwony raz niebieski), tak jak to jest zazwyczaj w City Event, ale dzisiaj formuła 1 była wybitnie niesprawiedliwa, bo jedna trasa była wolniejsza i to ewidentnie... Poza tym sport mający nagradzać najbardziej utalentowanych promuje tu zawodników, którzy byle jak nawet ścinając wszystkie bramki zjadą najszybciej :roll:

Oby jednak się opamiętano z tymi Parallel'ami.



Co do rywalizacji Michalina-Piotra to jest to to samo co Marcel-Henryk. To drugie ma przebłyski, ale koniec końców o kilkaset punktów wygrywa pierwsze w PŚ ;)

Chociaż kto wie czy Brignone się nie wtrąci. Teraz może nadrobić, a Petra straci, bo przed nami teraz 3 tygodnie same konkurencje zjazdowe.
Jordi
Młodzieżowiec
 
Posty: 385
Rejestracja: 10 Lut 2013 19:50

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 19 Sty 2020 22:59

mareqna napisał(a):Ja też kibicuję długonogiej Petrze Vlhowej i lubię Słowaków choć jeśli Hitler w 39 roku zadał ciosy z przodu,Stalin z tyłu to Josef Tiso dźgnął z boku tak pod ziobro jako trzeci agresor.Piękny hymn mieli Słowacy w czasach Tiso.(

Mareqna - muszę przyznać, że nie znam hymnu słowackiego z tamtych czasów, za to umiem zaśpiewać pieśń, którą wtedy śpiewała gwardia Hlinki, a to były straszne su...syny :shock:
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 19 Sty 2020 23:00

Jordi napisał(a):
mareqna napisał(a):Michaela ma rywalkę i tylko żeby Noel nie wypadał z trasy :(


I nie wypadł ;) Za to jego starszy kolega poleciał i Henryk go wyprzedził o 78p w walce o PŚ.


Ja natomiast chciałbym uderzyć do tych slalomów czy gigantów równoległych.... Ja nie wiem po co fis tak to pcha w ten PŚ. Jeszcze żeby chociaż od ćwierćfinałów były dwa przejazdy (raz czerwony raz niebieski), tak jak to jest zazwyczaj w City Event, ale dzisiaj formuła 1 była wybitnie niesprawiedliwa, bo jedna trasa była wolniejsza i to ewidentnie... Poza tym sport mający nagradzać najbardziej utalentowanych promuje tu zawodników, którzy byle jak nawet ścinając wszystkie bramki zjadą najszybciej :roll:

Oby jednak się opamiętano z tymi Parallel'ami.

Jordi, całkowicie się zgadzam z tymi paralelami, ale fis- chyba chce postwić na widowiskowość. Tak jakby narciarstwo zjazdowe nie było już dość widowiskowe...
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez mareqna » 22 Sty 2020 07:40

To były piekne chwile bo najpierw Clara Direz wygrywała slalom równoległy by po chwili Clement Noel powalił Henrika i nie minęła godzina jak Katalończyk pierwszy przecinał linie mety no i na koniec pięknie dzień podsumował Rafał Kubacki,Tylko Alexisa żal :( oj żal :cry:
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Kisik94 » 22 Sty 2020 12:03

mareqna napisał(a):no i na koniec pięknie dzień podsumował Rafał Kubacki


Nic mi się nie obiło o uszy i oczy, żeby karierę wznawiał ;).
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 22 Sty 2020 14:38

Za odwołane zawody z Val d'Isere dochodzi dodatkowy zjazd w Bansku. Jeżeli Shiffrin nic teraz nie pojedzie to Brignone powinna objąć prowadzenie w generalce. W takim wypadku Amerykance nie pozostanie raczej nic innego jak startowanie we wszystkich zawodach od Mariboru aż do Cortiny.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Jordi » 30 Sty 2020 22:08

Odwołano próbę przedolimpijską w Yanqing z powodu tej epidemii. Za nią ma być jakieś zastępstwo w PŚ podane na dniach.


Co do pañ w Bańsku Michalina zdobyła więcej punktów od Brignone w ostatecznym rozrachunku i ma 400p przewagi jakoś. Katastrofa może jej odebrać PŚ, której oczywiście nie życzymy :)
Jordi
Młodzieżowiec
 
Posty: 385
Rejestracja: 10 Lut 2013 19:50

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 04 Lut 2020 11:45

Shiffrin zmarł ojciec. Kiedy tuż przed sezonem zmarła jej babcia dało się wyczuć w wywiadach, że ciężko jej o tym mówić. Można sobie wyobrazić co czuje 25-latka, która straciła tatę. Nie będzie dla mnie zaskoczeniem jak odpuści sobie pozostałą część sezonu. Cokolwiek jeździć to chyba musi (sponsorzy), ale może nie będzie się ścigać o ten czy inny puchar.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

cron